Şimdi Ara

Vw Bora hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
6
Favori
83.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 2000 Model Bora Dizel Otomatik Kullanıyorum. Daha evvel Doğan,Kartal,Reno,126 Biss,Dahihatsu,Suzuki Sidekick Kullandım Şimdi Honda Jazz 2004 otomatik ve Bora var yukarda saydığım arabaların hepsi bana aitti ve en azı 1 sene olmak üzere hepsini kullandım. benim bu Borayı aldığım zaman Hem otomatik hem Dizel araç bulmak zordu Binekte Bora vardı geri kalanları Jeep sınıfı idi bu araçla 180.000 km yaptım Halada Kullanıyorum.. ayrıca araç 90 hp otomatik.. yakıtı güncel olarak Şöyle Kurban bayramında Bursa Antalya Gidiş 90 ytl mazot Geliş 100 ytl mazot yaktı (gelirken bayır yukarı oluyor ya) vede bu yol 90 la da bitmiyor tabiiki .. Araç tam bir uzun yol arabası camları kapadınızmı bir tek alman arabalarında olan o ses izalasyonu devreye giriyor. ve 90 km de ne ses varsa 180 km de o ses geliyor.Aracın lastikleride uyumlu ise virajlarda konforu virajlarda etkilemiyor. Biz 4 Kişik bir aileyiz Arka taraf beni fazla ilgilendirmesede zaten uzun yolda arka taraftakiler uzun oturarak gdiyorlar .. Ayrıca Müthiş bir bagaj hacmi olduğunuda unutmammak gerekir 2 adet dev boy 2 adet orta boy bavul ve bir adet battal boy cocuk arabası . poşet ıvır zıvır alıyor.. şimdiye kadar triger kayışı v.b. gibi olmassa olmaz bakımları hariç bana çok büyük ssorun çıkarmadı.. Bir kere bir tümsekten geçerken araç durdu bir dahada çalışmadı.. blg. bağladık ama sorun bulunamadı... yaşaşın internet bir gece araştırıp 10 ytl lil bir role ile araç çalışır hale geldi... bunun haricinde bir sorun yaşmadım ... araç 180,000 km de vede benle beraber güven içinde yol alıyor.. Far Konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum...Bunun haricinde Boradan Jettaya geçen arkadaşların tüh be dediklerini biiyorum .. Dizel Motorların 1 milyon km gittiğini düşürsek (ilk çıkan TDI motorlarla 90 hp Sonradan 110 hp ve 130 hp olan Motorlar arasında Donanım olarak bir değişiklik olmadığı söylendiğine göre) bu araçla uzun bir beraberdeliğimiz olur diye düşünüyorum.. Comford Donanım hala bir sürü araçta yok .. bu aracın fiyatı da ortalama 20.000 ytl olduğuna göre hem dizel hemde otomatik araçların 45,000 ytl den başladığınıda göz önüne alarak Devam dedim ....

• enfes 99 dan buyana kullanıyorum.tek kusuru yakıtın fazla harcanması ...
  • Arkadaşlar bende sizler gibi daha dün itibari ile 2001 model comfortline 95 bin km lpgli gümüş gri bir bora sahibi oldum arabanın sürüşü çok hoşuma gitti sadece şu plastikten ürütilen farlarımıza camdan bir çözüm yolu yok mu artı benim araçımda KAPILAR KAPALI İKEN BAGAŞ VEYA MOTOR KAPUTU AÇILDIĞI ZAMAN KENDİNİ KİTLİYOR BUNUN SEBEBİ NE OLABİLİR ACABA ARABA DA ALARM TAKILI DEĞİLDİR.
  • bu boraların servis bakım ücretleri ne kadar?

pahalı olduğu söyleniyor.
  • Öncelikle merhabalar allah kimseye kaza bela vermesin.2001 1.6 sr 8v comfortline aracım 5 ay önce aldım arabanın herşeyinden memnunum. Eksik denilebilecek göze çarpar bir eksiği yok.En sevmediğim yönü kısa mesafelerde ve kalkışta performansı biraz düşük.Birazcık da fazl yakıyor kereta ama 2.el orta sınıf alınabilecek tek araç .Üstüne basa basa söylüyorum TEK araç.Şuan sağlam bir şekilde yaşıyorsam hayatımı volkswagene borçluyum.Sebebi ise 30kasım tarihinde yaptığım kaza.

Öncelikle kazayı anlatıyım sizlere;Sabah evden cıktım okula giderken(Lefkoşa/KIBRIS)önümde çok tatlı bir sağ viraj vardı normalde 120-130 km ile girdğim bir viraj bu sefer emniyet kemerim takılı(nadiren takarım) ortalama 80-100km ile virajı alırken arabanın tekini sağlıyordum(kıbrısta trafik ters)birden araba dengesizce titremeye başladı sanki 10şiddetinde bir deprem oluyorbiraz daha gaz verdim arabayı geçer geçmez sol şerite geçerken Yol bilgisayarı BİP BİP diye ötmeye başladı.O sırada olan oldu zaten kaldırıma vurup 4 teker yerden kesip mezarlığa girdim ani sag manevra ile duvara çarpmaktan yırttım pacayıhemen frenlere yüklendim ama nafilee frenler boşşş nerdeyse fren pedalını kıracaktım ama frenler tutmuyor.araba 62 metre sürüklendi bu sürüklenme esnasında (gerideki araçlardan inenlerin söylediklerine göre)büyük taşlara vurdukca 2 teker üstüne kalkıp tekrar 4 teker üstüne düşüyormuş.Tabiki abartı şekilde değil uçtuğum yol engebeli otlak toprak yol düz yol değil.En sonunda büyük logar kapağına altını vurup logar kapagını 3 parçaya ayırıp durdu.İlk olarak göstergeye baktım büyükce kırmızı STOP yanıp sönüyor hemen kontağı kapattım.Arabadaki arkadaşlara baktım çok şükür burnumuz bile kanamadı.Biraz uzun hikaye gibi oldu ama bu kısaltılmış hali.Daha sonra polis çağırdım rapor kaskomla görüştüm çekici ile volkswagen kıbrıs yetkili servisi ARTESA'ya arabayı çektirip hasar tespite aldırdım.Arabada kaportasal tek sorun ön tamponun altındaki siyah ek parça kırıldı.Dış görünüşte sapa sağlam bir araba.Ama mekanik kısımda okadar şanslı değilim.Hasar tespitten çıktı hasar dosyasını görünce bende inanamadım gözlerime 12.844YTLOrda ohaa diye bağırmamak için kendimi zor tuttum.neyse ekspert felan geldi fotoladı arabayı pert olabilir diyordu ama hava yastıkları açılmadığı için pert yazdırmadım.Şimdi XXXXX sigorta kuzu kuzu 20.600YTL kasko değeri biçtiği arabaya 12.844YTL ödeme yapacak.

Uzun lafın kısası arkadaşlar bende bora yerine başka bir araba olsaydı 12.844ytl hasar yerine 4-5bin ytl masraf çıkardı ama ben arabadan sağlam çıkmazdım bundan eminim sağlam çıkmazdım.Kıyaslama gibi olmasın ama pejo citroen tarzı araba olsaydı en az 4-5 takla yemişti araba.Benden size bir arkadaş tavsiyesi ağır arabalara binin.Küçük uçan tenekelere binmeyin derim.Kazasız belasız sürüşler...Saygılar...

EK:Araba orjinal ağırlığı 1183KG ama ben ön kartelden arka ekzoza kadar çelik koruma yaptırdığım için araba 1412KG geldi ve ruhsatta böyle kayıtlı...

• quote:

Orjinalden alıntı: redblood

Öncelikle merhabalar allah kimseye kaza bela vermesin.2001 1.6 sr 8v comfortline aracım 5 ay önce aldım arabanın herşeyinden memnunum. Eksik denilebilecek göze çarpar bir eksiği yok.En sevmediğim yönü kısa mesafelerde ve kalkışta performansı biraz düşük.Birazcık da fazl yakıyor kereta ama 2.el orta sınıf alınabilecek tek araç .Üstüne basa basa söylüyorum TEK araç.Şuan sağlam bir şekilde yaşıyorsam hayatımı volkswagene borçluyum.Sebebi ise 30kasım tarihinde yaptığım kaza.

Öncelikle kazayı anlatıyım sizlere;Sabah evden cıktım okula giderken(Lefkoşa/KIBRIS)önümde çok tatlı bir sağ viraj vardı normalde 120-130 km ile girdğim bir viraj bu sefer emniyet kemerim takılı(nadiren takarım) ortalama 80-100km ile virajı alırken arabanın tekini sağlıyordum(kıbrısta trafik ters)birden araba dengesizce titremeye başladı sanki 10şiddetinde bir deprem oluyorbiraz daha gaz verdim arabayı geçer geçmez sol şerite geçerken Yol bilgisayarı BİP BİP diye ötmeye başladı.O sırada olan oldu zaten kaldırıma vurup 4 teker yerden kesip mezarlığa girdim ani sag manevra ile duvara çarpmaktan yırttım pacayıhemen frenlere yüklendim ama nafilee frenler boşşş nerdeyse fren pedalını kıracaktım ama frenler tutmuyor.araba 62 metre sürüklendi bu sürüklenme esnasında (gerideki araçlardan inenlerin söylediklerine göre)büyük taşlara vurdukca 2 teker üstüne kalkıp tekrar 4 teker üstüne düşüyormuş.Tabiki abartı şekilde değil uçtuğum yol engebeli otlak toprak yol düz yol değil.En sonunda büyük logar kapağına altını vurup logar kapagını 3 parçaya ayırıp durdu.İlk olarak göstergeye baktım büyükce kırmızı STOP yanıp sönüyor hemen kontağı kapattım.Arabadaki arkadaşlara baktım çok şükür burnumuz bile kanamadı.Biraz uzun hikaye gibi oldu ama bu kısaltılmış hali.Daha sonra polis çağırdım rapor kaskomla görüştüm çekici ile volkswagen kıbrıs yetkili servisi ARTESA'ya arabayı çektirip hasar tespite aldırdım.Arabada kaportasal tek sorun ön tamponun altındaki siyah ek parça kırıldı.Dış görünüşte sapa sağlam bir araba.Ama mekanik kısımda okadar şanslı değilim.Hasar tespitten çıktı hasar dosyasını görünce bende inanamadım gözlerime 12.844YTLOrda ohaa diye bağırmamak için kendimi zor tuttum.neyse ekspert felan geldi fotoladı arabayı pert olabilir diyordu ama hava yastıkları açılmadığı için pert yazdırmadım.Şimdi XXXXX sigorta kuzu kuzu 20.600YTL kasko değeri biçtiği arabaya 12.844YTL ödeme yapacak.

Uzun lafın kısası arkadaşlar bende bora yerine başka bir araba olsaydı 12.844ytl hasar yerine 4-5bin ytl masraf çıkardı ama ben arabadan sağlam çıkmazdım bundan eminim sağlam çıkmazdım.Kıyaslama gibi olmasın ama pejo citroen tarzı araba olsaydı en az 4-5 takla yemişti araba.Benden size bir arkadaş tavsiyesi ağır arabalara binin.Küçük uçan tenekelere binmeyin derim.Kazasız belasız sürüşler...Saygılar...

EK:Araba orjinal ağırlığı 1183KG ama ben ön kartelden arka ekzoza kadar çelik koruma yaptırdığım için araba 1412KG geldi ve ruhsatta böyle kayıtlı...

çok buyuk gecmıs olsun.anladıgım kadarıyla bu experrr olayı cok bokdan bısı benım arkadasımında aracında hava yastıkları acılmadı dıe arabayı perte cıkarmadılar.hava yastıklarının acılmamasın sebebıde emnıyet kemerının takılı olmamasıydı.senın emnıyet kemerınde takılıymıs bole bı kaza gecırmıssın hayret nasıl acılmaz.madem aracı perte cıkarmadılar bence sende hava yastıkları acılmadı dıe dava ac emnıyet kemerınde takılıymıs ztn buyuk ıhtımalde kazanırsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: Fletch
    çok buyuk gecmıs olsun.anladıgım kadarıyla bu experrr olayı cok bokdan bısı benım arkadasımında aracında hava yastıkları acılmadı dıe arabayı perte cıkarmadılar.hava yastıklarının acılmamasın sebebıde emnıyet kemerının takılı olmamasıydı.senın emnıyet kemerınde takılıymıs bole bı kaza gecırmıssın hayret nasıl acılmaz.madem aracı perte cıkarmadılar bence sende hava yastıkları acılmadı dıe dava ac emnıyet kemerınde takılıymıs ztn buyuk ıhtımalde kazanırsın.

teşekkür ederim.hava yastıklarının açılmama sebebi arabadan kaynaklanan bir sorun değil.kaportasal bir sorun yok arabada,arabada hasarlı olan yerler aracın alt ve yürüyen kısımları.o bölgelerde de sensörler olmadığı için hava yastığının açılmaması normalekspert,bana istersen perte çıkartırım arabayı dedi ama kaportasal bir sorun ezilme boya vs.. şeyler olmadığı için arabaya yazık olur diye çıkartmak istemedi.saygılar....

• quote:

Orjinalden alıntı: Fletch

quote:

Öncelikle merhabalar allah kimseye kaza bela vermesin.2001 1.6 sr 8v comfortline aracım 5 ay önce aldım arabanın herşeyinden memnunum. Eksik denilebilecek göze çarpar bir eksiği yok.En sevmediğim yönü kısa mesafelerde ve kalkışta performansı biraz düşük.Birazcık da fazl yakıyor kereta ama 2.el orta sınıf alınabilecek tek araç .Üstüne basa basa söylüyorum TEK araç.Şuan sağlam bir şekilde yaşıyorsam hayatımı volkswagene borçluyum.Sebebi ise 30kasım tarihinde yaptığım kaza.

Çok geçmiş olsun. bende bora kullanmaktayım, açıkçası pek yavaş kullandığım söylenemez, araçada fazlası ile güveniyorum, bu kaza neden olduğunu anlayabildinmi, yanı virajda ne oldu da yoldan çıktın, araçdakı sorun neydi, biraz reha muhtar sorusu gibi oldu ama merak ettim benim için çok önemli!

• bu araç hakkında yaşadığım ufak tefek de olsa sorunlarını ve artılarını belirtmek istedim

çok yakması
    ontarafının çok alçak olması, on plastik parçayı 2 kez değiştridim, ama yine kırdım.... değiştirmiyorm artık
    farlarının sadece kendine faydası olduğu
    sunroofndakı su kanallarının tıkanıp arabanın içinin su dolması
    klimayı açtığında direksiyonu tam sol yaptığında vıcır vıcır ses gelmesi :)
    vites geçişleri özellikle motor soğukken ikinci vites deki kırılıcakmış gibi gelen ses...
    yapısı ve konforu gereği birinci vitesin ağır ve kısa olması
    servis ücretini söylememe gerek yok galiba...
    sol aynasının alt köşesini tutan plastik parçanın 2. kırılışı yapıştırdım yine kırıldı.... değiştirmiyorm artık
    sol ayna ayarlamanın iki aynayıda oynatması
    böyle kül tablası olmasa daha iyi bence

bunların hepsine rağmen + çok daha fazla bunların hepsini herkez yaşamayabilir

güvenilir, ağır olması çok iyi
    sessizlik mükemmel
    konforu çok iyi uzun yol gidenler için çok güzel...ist-samsun çok güzel bir yolculuktu
    ses sistemi, aynaları,
    şöförü ve yolcuları fazlası ile düşünen koltuklar, bendeki comfortline, hepsi öylemi bilmiyorm
    çukurlara girdiğinizi bile anlamazsınız
    1 yıl dan daha fazla yağını bile değiştirmeden kullandım bir araç
    beni hiç yarı yolda burakmadı
    1 yıldan sonra servise gittiğimde servisdeki adam bile nasıl bir zarar gelmediğine şaşırmıştı
    bagaj yatın içine sevişin valla çok geniş
    sunroof olayı bir başka borada....
    kilit sistemi, otomatik silicekler, şöförün solundaki kapıdaki kontroller çok iyi düşünülmüş...

ilk aklıma gelenler,

far olayı ile ilgili bir iki şey söylemek isterim, farkları sokun veya sokturun ve temizleyin, farın çok yakın olmasından mı bilmiyorum ama sarılaşıyor kararıyor, ben temizlettim pasta çila sert bir sünger ile iyice sildik cam gibi oldu, arabayı yeniden almış gibi oldum gerçekten...

not : araçı almak isteyenler var ise siyah rengi alsınlar....

• Konuyu çok geç olmakla beraber yeniden gündeme getirdiğim için kusuruma bakmayın...

2005 model Bora Pasific Extra ( Pasific ile Pasific Extra arasında digital klima farkı var sadece ) almayı düşünüyorum. 2005 model'de donanım sıralaması nasıldı arkadaşlar bileniniz varmı ? Pasific ile Comfortline arsında ne fark var ?

Birde son zam giydirmelerinden sonra, LPG ve Benzin kullanıcıları ideal max. tüketimlerini iletebilirlermi ? En son 25-30 krş. olarak deniliyordu aa hemen hemen bütün 1.6 araçlar bu seviyeye geld zaten :) Ve son olarak, 1.6 8v ile 1.6 16v motor arasında performans olarak elbette fark olur ama yakıt tüketimi olarak bazı ark. 16v motorların daha az yakacağını söylemiş. Farkları siz üstadlardan tekrar öğrenebilirmiyim ?

Aracı alacağım fakat tek sorun yakıt kaldı şimdilik :) onuda Italyan marka bir sıralı LPG sistemi ile aşabilirim gibi... Eee daha sonra tabiki CNG'ye tekrar bir dönüşüm ve daha az masraf, daha fazla güvenlik ve uzun motor ömrü...

Teşekkür ederim...

• selam arkadaşlar bende 2000 md bora trendline aldım yaklaşık 1 ay kadar önce araç düz yolda herhangi bir problemi yok gibi gözüküyor ancak rampaya geldiğinde tüm arabalar 2 veya 3 . vites ile çıkarken ben 1. vitese düşüyorum. acaba arabanın kapasitesi bu kadarmı diyede düşündüm ustalara gösterdim normal dediler ve arızayı bulamadılar, birde araç normal hızı 100 ile giderken ekranımda 90 gösteriyor ve mesafe kilometreside uzaklığı eksik ölçüyor, dolayısı ile araçtan şimdilik sorunlardan dolayı pek memmun kalmadım anlattığım sorunlar konusunda yardımcı olursanız sevinirim sayğılar
  • meraba arkadaslar bende 2003 model bora pasific var araba hala elimizde ailece kullanıyoruz tam bir emektar (ne kadar 43bin de olsa bile) bazen araba kucuk cukurlaarda gıcırdıyo ve vites deistirirken ses gelmesi kotu parcaları pahalı ama guvenli bir araba direksiyonu flan guzel sizlere tavsiyem ise performansı duserse teker havasını duzgun vurun ve katkı maddesi katın ulkemizde benzin kirli katkı maddesini katınca araba cok seri oluyor bora gercekten guzel bir araba tasarım olarak ama gıcırdamasının nedenini bilemiyorum vites de sertlesmeler de oluyo
  • benimde 2000 model bora comfortline koyu yeşil manuel şanzuman var 8v süper bi araba hafif çukurlarda gıcırtı yapıyor sanırsam denge çubugunun lastiklerinden boralar golf ve passat arasında geçiş modelidir ve bütün boralarda kirişlerde çelik baralar vardır ve araba bu yüzden agırdır ve kalkışlarda hantal kalıyor boralar sorunlu diil passatların elektronik aksamlarında sorun lar var çogu insan da bora ile passatı karıştırıyor ve bora diye duyumlar olabilr farları da plasitik oldu için benim araba öglenleri 2 saat güneş de duruyor o yüzden farlar biraz pütürleşti ve sanırsam plastik far ışıgını kırıyor ve ışık dagılıyor cam olsa far sorunuda ortadan kalkıcaktır eminim arka koltuklar birazcık dar ama çok rahat bi araba yokuşlarda 1. vistese düşme bende de oluyor debriyaj balatasını degiştirdim düzeldi gibi ama hantallık oluyo gene de ses sistemi süper blaupunkt marka var orjinal teyibi ve tek sorunu kaset çalar olması yakıtı gerçekten çok yakıyo lpg taktırtmayı düşünüyorum ama 2 yılda 5-10 bin km yapmışım o yüzden takmıyorum bagajı çok süper genişlikte araba yerden bitme bişi manevralar süper yer tutan bi araba orjinal çelik jantı bendeki kapıları içerden kitledim zaman şöför kısmı tekrar açılıyo almanyada kurallar geregi öleymiş kaza olursa en azından şöförü kurtaralım mantıgıyla yapılmış bazı arkadaşlar vites sesinden şikayetçi benim viteslerde hiç bi sorun yok tak tak giriyo ve hiç bi şekilde ses yok bi arkadaşta 1e takarken geriye girebilyio diyo vitesi abanarak geçirmeye çalışmassan ii olur çünkü zaten nazik bi vites dokunsan vites degişiyo abanırsan şanzuman aşagı yönde oldu için topuz aşagı düşüyo ve geri vitese giriyor çok memnumun arabadan şekli de süper kendi ne has afır bi havası var abartılı bi modifiye gerktirmez bence ne taksan yakışan tarz diil çünkü bi kere bindimmi inmek istemiyeceginiz bi araba bence temiz ve güzel bi bora bulursanız kaçırmayın derim kazasız belasız kullanmalar bu arada lpg olarak ne taksan uygun olur brc vuruntu yapıyormu genelde brc takılıyor bu arabalara ve sorun olmuyo

• Selam Arkadaşlar
    Bende yeni bir bora aldım. (30 ekim 2008). Araba 2002 model 1.6 Comfortline 160.000 km de. bir parçasında yüzeysel boya var (sol ön çamurluk) arabanın bütün ağır bakımları yapılmış araba 8 walf otomatik vites gümüş gri neyseki ben bu arabayı 20.000 ytl ye aldım acaba aldığım fiyat uygunmu olmuş yoksa pahalımı almışım ha birde araba italyan lpg li (sıralı) bir bilgi verirseniz sevinirim
  • 7 -6 senedir bora kullanıyorum en az 35 kaza yaptım bir kez bile yolda bırakmadı böle salam araba görmedim ben bir keresinde bir su arabası dahatsularla çarpıştım o devrildi 4 takla attı araba hurdalık oldu bende sadece 1 çizik... 1.6 100hg lik araçta 220 yaptım 170 te biras tıkanıyor ama nefes aldırınca kalkıyor ortadan tek sorunu hızlı giderken yakıtı su gibi içmesi her hafta araba gümüşhane-istanbul arasında gitti kaç kilometrede bakmadım boranın üretimi durdu diyenler yanıldı pekinde borayı gösterdiler kötüydü ama yani su sıralar jetta yenipassat bide yeni bora tıpkısı sanki biraz deştirsinler tasarımı...
  • hort
  • quote:

Orjinalden alıntı: uykusuz12

7 -6 senedir bora kullanıyorum en az 35 kaza yaptım bir kez bile yolda bırakmadı böle salam araba görmedim ben bir keresinde bir su arabası dahatsularla çarpıştım o devrildi 4 takla attı araba hurdalık oldu bende sadece 1 çizik... 1.6 100hg lik araçta 220 yaptım 170 te biras tıkanıyor ama nefes aldırınca kalkıyor ortadan tek sorunu hızlı giderken yakıtı su gibi içmesi her hafta araba gümüşhane-istanbul arasında gitti kaç kilometrede bakmadım boranın üretimi durdu diyenler yanıldı pekinde borayı gösterdiler kötüydü ama yani su sıralar jetta yenipassat bide yeni bora tıpkısı sanki biraz deştirsinler tasarımı...

Sadece bir çizik biraz abartı olmuş

Bora güzel araba ama,hep beğendiğim bir model olmuştur.

• quote:

arkadaşım geçmiş olsun öncelikle.

pejo ve citroen e laf söz söylüyorsun ya yazacak cok sey var ama diziyorum boğazıma..

bu bora neymiş ya bildiğin tank! askeriye ye ver sen onu. doğudaki catışmalarda kullansınlar. kalaşnikof onun tamponunu sıyıramaz.

forumda volvo mu aaaa tank sağlam ezberinden sonra
    bir kardeş daha cıktı desene boramı aaaaa obama kullanıyor onu celik zırhsız hemde! ezbercileride cıkar şimdi...

aynen pejo yu ve citroeni kötüleyen ezberciler gibi.

insaf diyorum.

boraya hic binmesem kullanmasam 1 ay kadar inanacam size. önce bora ayar tutan ön takıma sahip olsun ve ses etmeyen bir istisna serisi olsun? sonra 350 binden az yakan motora sahip olsun! lan akşam oldu dolmuşla gidelim benim farlar göstermiyor diye rezil etmesin (murat 124 bunu yapabiliyor). daha sonra boraya araba diyim ben. yürüyen benzin fıcısı bence sünger gibi içer! üretimi durdurulmuş başarısız bir aractır kendisi. ısıklarda hayvan gibi kalksanda araba 3 vitese gelmeden ancak bağırır ama tosba hızındasındır bu arada yakıtı tavana yapıştırmıştır. insan gibi kalkarsanda arkandaki bayan sürücü bile kornaya köküne kadar basar el kol hareketi yapar hadi artık hızlan diye. motoru berbat ses almasa içeri kac yazar?

boranın fiyatınıda hak etmediğini düşünüyorum halen sürmekte olan mercedes olsun taştan olsun mantığı son dönemlerde vosvos olsun taştan olsun mantığındaysan durma git al bora. tipide genel olarak beğenilmiyor. boyundan calmışlar gibi.

• quote:

Orjinalden alıntı: isbaraalp54

quote:

arkadaşım geçmiş olsun öncelikle.

pejo ve citroen e laf söz söylüyorsun ya yazacak cok sey var ama diziyorum boğazıma..

bu bora neymiş ya bildiğin tank! askeriye ye ver sen onu. doğudaki catışmalarda kullansınlar. kalaşnikof onun tamponunu sıyıramaz.

forumda volvo mu aaaa tank sağlam ezberinden sonra
    bir kardeş daha cıktı desene boramı aaaaa obama kullanıyor onu celik zırhsız hemde! ezbercileride cıkar şimdi...

aynen pejo yu ve citroeni kötüleyen ezberciler gibi.

insaf diyorum.

boraya hic binmesem kullanmasam 1 ay kadar inanacam size. önce bora ayar tutan ön takıma sahip olsun ve ses etmeyen bir istisna serisi olsun? sonra 350 binden az yakan motora sahip olsun! lan akşam oldu dolmuşla gidelim benim farlar göstermiyor diye rezil etmesin (murat 124 bunu yapabiliyor). daha sonra boraya araba diyim ben. yürüyen benzin fıcısı bence sünger gibi içer! üretimi durdurulmuş başarısız bir aractır kendisi. ısıklarda hayvan gibi kalksanda araba 3 vitese gelmeden ancak bağırır ama tosba hızındasındır bu arada yakıtı tavana yapıştırmıştır. insan gibi kalkarsanda arkandaki bayan sürücü bile kornaya köküne kadar basar el kol hareketi yapar hadi artık hızlan diye. motoru berbat ses almasa içeri kac yazar?

boranın fiyatınıda hak etmediğini düşünüyorum halen sürmekte olan mercedes olsun taştan olsun mantığı son dönemlerde vosvos olsun taştan olsun mantığındaysan durma git al bora. tipide genel olarak beğenilmiyor. boyundan calmışlar gibi.

borayı sevmem abartıp ballandıra ballandıra övenlerede gülerim ama pejo citroen + renault gibi markalara boraya baktığım gibi bakmam onlar vwnin eline su bile dökemezler boranın bile

• valla peugeot ve cıtroen den iyi olduğunu fanatikler dışında yoldan geçene sor bilir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.