Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.727
Cevap
31
Favori
442.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Valla arabayı gormeden konusuyoruz almanya sıtesınden gırıp bakıyorum ordakı donanımlar tabıkı turkıyeyle kıyaslanamaz ancak suankı amarokla orayı karsılastrdımmı aynı gıbı ıns hayalkırıklıgı yasatmaz bıze vw aılesı. Ins gonlumuze gore bır arac gelır karsımıza.

Benim şahsi düşüncem otomatik vitesle birlikte yeni bir kaç donanım getirirler belki ne biliyim direksiyondan kumanda olması gerekir bunun yanında bir kaç dikkat çekici ama basit donanımlar daha getirseler navarayı sollar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyener07

quote:

Valla arabayı gormeden konusuyoruz almanya sıtesınden gırıp bakıyorum ordakı donanımlar tabıkı turkıyeyle kıyaslanamaz ancak suankı amarokla orayı karsılastrdımmı aynı gıbı ıns hayalkırıklıgı yasatmaz bıze vw aılesı. Ins gonlumuze gore bır arac gelır karsımıza.

Benim şahsi düşüncem otomatik vitesle birlikte yeni bir kaç donanım getirirler belki ne biliyim direksiyondan kumanda olması gerekir bunun yanında bir kaç dikkat çekici ama basit donanımlar daha getirseler navarayı sollar.

Dıreksıyondan kumanda suan satılan araclara koydular zaten 2012 modellerde var .
    Navarayı donanım olarak sollaması ıcın derı koltuk ve sunroff da koymaları gerekır tek eksıgı bu. Derı koltuk almanya sıtesınde opsıyonlu var ancak sunrof hıc gormedım.
  • quote:

Dıreksıyondan kumanda suan satılan araclara koydular zaten 2012 modellerde var .
    Navarayı donanım olarak sollaması ıcın derı koltuk ve sunroff da koymaları gerekır tek eksıgı bu. Derı koltuk almanya sıtesınde opsıyonlu var ancak sunrof hıc gormedım.

yakında olur İnşallah çünkü vw nin en sevdiğim aracı amarok. Birde en sorunsuzu o sanırım diğer arabalarını forumda herkez bir şeyini şikayet ediyor. Bu araçda duyduğum tek şey birinci vitesin çok güçlü olup aracı zıplatması onun dışında birşey yok sanırım. Peki siz amarok sahibimisiniz?
  • Arkadaşlar geçen gün trafikte kırmızıda beklerken yanıma durdu Amarok müthiş bir şeydi navara'dan falan çok heybetli çok yüksek duruyor çok sinirli asi bir görünümü var ben alırsam arkasını kapatmayı düşünüyorum siz bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz acaba arkadaşlar..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyener07

quote:

yakında olur İnşallah çünkü vw nin en sevdiğim aracı amarok. Birde en sorunsuzu o sanırım diğer arabalarını forumda herkez bir şeyini şikayet ediyor. Bu araçda duyduğum tek şey birinci vitesin çok güçlü olup aracı zıplatması onun dışında birşey yok sanırım. Peki siz amarok sahibimisiniz?

Yok daha amarok sahibi olamadım. Otomatik vitesi bekliyorum geldiğinde uzun bir inceleme yaptıktan sora sahip olmayı düşünüyorum.

2006 model vw caravella aracım vardı 2.5 174hp motordu onunda 1. vitesi hoplatıyorduu bu birazda kullanıcıyla ilgili alışmak gerekiyor. 1. viteste debriyajı bırakıp gaza basarsanız hopluyor araç. Ama yarım debriyajla kalkıp 2 ye takınca hiçbir hoplama olmuyor dediğim gbi alışmak gerekiyor. 1. vites kısa diyorlar ancak 1. viteste araç 40km hıza çıkıyor hiçte kısa değil bence :)))
  • quote:

Yok daha amarok sahibi olamadım. Otomatik vitesi bekliyorum geldiğinde uzun bir inceleme yaptıktan sora sahip olmayı düşünüyorum.

2006 model vw caravella aracım vardı 2.5 174hp motordu onunda 1. vitesi hoplatıyorduu bu birazda kullanıcıyla ilgili alışmak gerekiyor. 1. viteste debriyajı bırakıp gaza basarsanız hopluyor araç. Ama yarım debriyajla kalkıp 2 ye takınca hiçbir hoplama olmuyor dediğim gbi alışmak gerekiyor. 1. vites kısa diyorlar ancak 1. viteste araç 40km hıza çıkıyor hiçte kısa değil bence :)))

kullandığınız için siz daha iyi biliyorsunuz. Hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevko_432

Bu araba tam bir harika, babamda Highline 4motion dif. kilitli olanı var. Alanlar kesinlikle pişman olmazlar. Araba ile ilgili bi sorunuz varsa seve seve cevaplarım.

Aracınız hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efecan06

Arkadaşlar geçen gün trafikte kırmızıda beklerken yanıma durdu Amarok müthiş bir şeydi navara'dan falan çok heybetli çok yüksek duruyor çok sinirli asi bir görünümü var ben alırsam arkasını kapatmayı düşünüyorum siz bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz acaba arkadaşlar..?

Navaraya göre heybetli duruyor geniş ve yüksek. Tabi teknik verilerine bakmadım ancak görünüşte öyle.

Aracı alırsam eger zamana göre değişir durum kışın alırsam 4jant 4kış lastiği alırım ama yazın alırsam arkayı kapatırım düz olarak kabin yaptırmam.
  • Araç bildiğiniz gibi hafif ticari olarak geçiyor buda hız limiti olsun otoyol ücreti,feribot ücreti,şerit kullanımı hakkında alışık olmadığımız şeylerle karşı karşıya kalıcaz.
    Araç makaslı olduğu için belki daha önce kullanmamış veya bu tarz araca binmemiş arkadaşlar vardır. Araçta esp standart olmasına rağmen arkasını savuruyor ani manevralarda ve süratli kullanımda virajdayken gbi bu çoğu makaslı araçlarda böyledir amaroktada böyleymiş bağzı kullanan arkadaşlar söylüyor. Ve makaslı olduğu için kasislerde,çukurlarda zıplamalar meydana geliyor. Arkaya ağırlık koyarak bu durum biraz absörbe ediliyor.

Bağzı arkadaşlar için yardımcı olur diye söyliyeyim dedim. Normal bir araçtan bu ve bunun gibi araçlara geçmek biraz hayal kırıklığı yaşata bilir diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

quote:

Bu araba tam bir harika, babamda Highline 4motion dif. kilitli olanı var. Alanlar kesinlikle pişman olmazlar. Araba ile ilgili bi sorunuz varsa seve seve cevaplarım.

Aracınız hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim.

Allah razı olsun, inşallah size daha iyileri nasib olur. Babam aracı alalı 8 ay oldu, bir iki eksiklik dışında harika bi araç.

Allah hepimizin gönlüne göre verir inş. Acaba ne gibi eksikler var söylerseniz sevinirim.
  • quote:

Donanım açısından vw binek araçlarında kullanılan özellikleri bu araca pek yansıtmamis. Yada insanın gözü doymuyor diyelim. Bu aracı aldıktan sonra park sensorü taktırmak şart. Farları yeteri kadar güçlü değil Özellikle de arazide yeterli olmuyor. Bunun için Ayrıca arabanın tavanına 4 tane projektör şeklinde far taktirdk. Çok da güzel aydınlatıyor şimdi. Birde biz arabanın arkasını kapattık, aracın tam arkasındaki cam mitsubishideki gibi açılıp kapanan cinsten olsa çok daha iyi olurdu. Uzun yolda arkadan bi şeyler almak için illa arabayi durdurup arka kabini acip almak gerekiyor. Bi de araca biraz geniş lastik takip araziye çıkınca arabanın orjinal çamurlukları yetersiz kalıyor. Tekerler çamura girdikten hemen sonra üzerindeki bütün çamuru olduğu gibi arabanın üzerine atıyor. Çamurlu haliyle biraz daha heybetli görünmüyor da değil yani :) Bunun yanında aracı test edenlerin genellikle şikayeti aracın 1. Vitesi ve debriyajın sertliği. Bu ilk zamanlarda sıkıntı yapıyordu. Sonra hem sürücü arabaya alışıyor ve 1. Vites de o kadar sert değil artık. Birde arka kapak çok ağır diğer pick up lara göre. Kapatmak bayağı zorluyor insanı. Bunlar benim gördüğüm eksiklikler. Umarım işinize yarar. Saygılarımla.

teşekkürler iyi bir açıklama olmuş. Ama bence bunlar pek de önemli sorunlar değil ya. Bu arada isterseniz aracınızın fotoğraflarını paylaşabilirsiniz.
  • quote:

Donanım açısından vw binek araçlarında kullanılan özellikleri bu araca pek yansıtmamis. Yada insanın gözü doymuyor diyelim. Bu aracı aldıktan sonra park sensorü taktırmak şart. Farları yeteri kadar güçlü değil Özellikle de arazide yeterli olmuyor. Bunun için Ayrıca arabanın tavanına 4 tane projektör şeklinde far taktirdk. Çok da güzel aydınlatıyor şimdi. Birde biz arabanın arkasını kapattık, aracın tam arkasındaki cam mitsubishideki gibi açılıp kapanan cinsten olsa çok daha iyi olurdu. Uzun yolda arkadan bi şeyler almak için illa arabayi durdurup arka kabini acip almak gerekiyor. Bi de araca biraz geniş lastik takip araziye çıkınca arabanın orjinal çamurlukları yetersiz kalıyor. Tekerler çamura girdikten hemen sonra üzerindeki bütün çamuru olduğu gibi arabanın üzerine atıyor. Çamurlu haliyle biraz daha heybetli görünmüyor da değil yani :) Bunun yanında aracı test edenlerin genellikle şikayeti aracın 1. Vitesi ve debriyajın sertliği. Bu ilk zamanlarda sıkıntı yapıyordu. Sonra hem sürücü arabaya alışıyor ve 1. Vites de o kadar sert değil artık. Birde arka kapak çok ağır diğer pick up lara göre. Kapatmak bayağı zorluyor insanı. Bunlar benim gördüğüm eksiklikler. Umarım işinize yarar. Saygılarımla.

Kullanıcılardan bilgi ögrenmek gibisi yok gerçekten yaşadıklarınızı ve sorunları anlattığınız için tekrar teşekkürler.

2012 modellere park sensörü ve direksiyondan kumanda konuldu araca. Sanırım highline modelinde var sadece.

Offroad yapıyorsunuz sanırım bu arabaylada zaten başka napılırki dimi :)) sorum şu offroad abs var araçta normal bir fren le offroad fren arasındaki farkı anlatabilirmisiniz denediyseniz ve zahmet olmassa eger.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar geçen gün trafikte kırmızıda beklerken yanıma durdu Amarok müthiş bir şeydi navara'dan falan çok heybetli çok yüksek duruyor çok sinirli asi bir görünümü var ben alırsam arkasını kapatmayı düşünüyorum siz bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz acaba arkadaşlar..?

Navaraya göre heybetli duruyor geniş ve yüksek. Tabi teknik verilerine bakmadım ancak görünüşte öyle.

Aracı alırsam eger zamana göre değişir durum kışın alırsam 4jant 4kış lastiği alırım ama yazın alırsam arkayı kapatırım düz olarak kabin yaptırmam.

ben biraz araştırdım adana'da bir yer var bu işlerle ilgileniyor ve gayette professionelce yapıyor bu işi çok güzel örnekler var bence en güzeli arkayı komple kabin yapmak limüzin gibi oluyor ve daha şık görünüyor.
  • örneklerden biri..

• quote:

merhabalar biran önce bizde sizin gibi offroad yapabilsek ama sabırsızlıkla bekliyoruz

forumda bir kaç kere daha sormuştum ama kesin bir bilgi alamadım sizin aracınız 4*4 yıllık vergisi ne kadar acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Kullanıcılardan bilgi ögrenmek gibisi yok gerçekten yaşadıklarınızı ve sorunları anlattığınız için tekrar teşekkürler.

2012 modellere park sensörü ve direksiyondan kumanda konuldu araca. Sanırım highline modelinde var sadece.

Offroad yapıyorsunuz sanırım bu arabaylada zaten başka napılırki dimi :)) sorum şu offroad abs var araçta normal bir fren le offroad fren arasındaki farkı anlatabilirmisiniz denediyseniz ve zahmet olmassa eger.

Off road abs yi normal asfaltta denememenizi öneririm çünkü tekerleri kilitledigi için kazalara sebebiyet verebiliri Allah korusun. Çok fazla yerde deneme fırsatı olmadı çünkü arazide zaten yüksek hızlarda gidemiyorsunz. Bunun haricinde 2 yerde denedim. Çakıl taşlı yolda iyi işe yaradığını gördüm. Fren mesafesini azaltıyor. Birde yoğun karlı zeminde denedim ikisinde de iyi sonuç verdi. Normal modda karlı arazide frene basınca hemen abs devreye giriyor ve aracı durdurmak istediğiniz mesafede durduramıyorsunuz. Ama off road abs modunda frene basınca zemindeki karı olduğu gibi tekerlerin önüne yığıyor. Bu şekilde fren mesafeside kısalıyor. Ama yüksek hızlarda açıkçası denemeye korktuğumu söylemeliyim. :)

Şimdi görmeden kullanmadan nasıl olduğunu anlamak zor tabiki ancak sizinde dediğiniz gibi sonuç iyiyse iyidir :)) Kullanım kitapçığında yazıyordur belki belli hızlarda veya şu koşullarda deneyin diye bakmanız belki sizin içinde iyi olur :))
  • quote:

örneklerden biri..

Bu bayaa bayaa güzelmişş cidden. Araç bide kahverengi oldummu tamamdır :)))
  • Vallahi fotoğraf hakkında hiç bir bilgim yok nasıl konuyor nerden oluyor bilmiyor. Forumda aratırsan bulabilirsin sanırım.
  • Bence düz kapatma daha iyi oluyor daha yakışıklı ve pick-up'a yakışır ve şeklini bozmadan duruyor.http://www.eliftuning.com/ELiFTUNiNG-Volkswagen-Amarok-Bagaj-Kapagi_36506.html#0 bu tarz bişe ama aracın rengine uysun birde yandan şu tarz birşey oldumuhttp://www.buyutec.net/p-volkswagen-amarok-yan-61598.html şu metal borular tam olur rekde resimdekinden olcak tadından yenmez
  • sevko_432, aracınızın maşallahı var gerçekten çok güzel ve diri duruyor tepe lambaları cuk oturmuş başka nediyeyim bilemedim. =))

Allah kaza bela göstermesin yolunuz daima açık olsun.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.