Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.726
Cevap
31
Favori
443.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende dsg şanzımanlı bekliyenlerdenim bazı türk sitelerde haber olmaya başladı.

Gelicek olan model 2.0 biturbo 180hp vw 8 ileri dsg şanzıman olucak. ( yurtdışı sitelerinde öyle yazıyor ) onların yalancısıyım bende

Transporter la aynı olan bi motor 163hp yi yazılımla veya sıkıştırma oranlarını yükseltilerek alınan güç 180 hp olduğunu düşünüyorum.

Bakalım ilerliyen günlerde,aylarda görüceğiz =))
  • Frankfurt auto show fuarında yapılan açıklamalara göre araç bilinen dsg şanzımanla üretilmiyeciği, onun yerine 8 ileri tam otomatik vitesle satışa sunulcakmış

Kimi yer dsg şanzıman yazıor kimi yerde tam otomatik ancak fuarda tanıtılması ilerleyen dönemler de yollar da tam otomatik şanzımanlı amarok'lar görüceğiz gibi.

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldon-Cooper

quote:

Orijinalden alıntı: efecan06

arkadaşlar herkezin aracı hayırlı olsun güle güle binin inş.
    vw yaptıysa iyisini yapmıştır diyorum ben..
    şuan vw golf 6 TDI DSG kullanıyorum bu 3. vw aracım çok çok memnunum resmen vw hayranıyım küçüklüğümden buyana.
    şuan ev alacağım inş. aracımı satıyorum evin borcunu öder ödemez hemen bende bitane AMAROK alcam
    NAVARA çok hoşuma giderdi ama AMAROK çıktığından buyana ondan başka pick-up gözüme gözükmüyor resmen
    alanlar çok iyi bir seçim yapmış bence..

benim bir sorum olacak DSG'li modelleri varmı varsa Türkiye'ye gelecekmi arkadaşlar?

DSG`li model 2012`de ve Nisan ayi gibi Turkiye`de olucak. Almanya`da suan var ama dedigim gibi bize gelmesi Nisan ayini bulur. Bende DSG bekliyorum.

DSG süper bence çok keyifli bir sürüş imkanı sunuyor diğer otomatiklerden çok çok farklı gerektiğinde manuel araçlardan bile atik hızlı olabiliyor..
    beklemekte yarar var

• quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Frankfurt auto show fuarında yapılan açıklamalara göre araç bilinen dsg şanzımanla üretilmiyeciği, onun yerine 8 ileri tam otomatik vitesle satışa sunulcakmış

Kimi yer dsg şanzıman yazıor kimi yerde tam otomatik ancak fuarda tanıtılması ilerleyen dönemler de yollar da tam otomatik şanzımanlı amarok'lar görüceğiz gibi.

resimdeki DSG değilmi ?
    inş. tam otamatik olmaz yoksa pek tadı çıkmaz amarok'un

• Resimdeki dsg değil yani Amarok için dsg şanzıman kullanılmıycak tam otomatik 8 ileri şanzıman kullanılmış almanya sitesinde şuan gösteriliyor satışı başlandımı bilgim yok.

Şanzımanla birlikte araçtaki yenilikler ise otomatik şanzımanda 2.0 tdı 180 hp motor kullanılmış bunun yanında bluemotion teknolojiside yer alıyor istemezseniz bluemotionsuzda alınabilir (100 km 0.5l değişiyor) tabiki akıllarda olan soru ülkemize bu şekilde gelirmi? Şimdilik beklemekten başka çaremiz yok.

http://www.volkswagen-nutzfahrzeuge.de/de/models/amarok/highlights.html
  • quote:

Resimdeki dsg değil yani Amarok için dsg şanzıman kullanılmıycak tam otomatik 8 ileri şanzıman kullanılmış almanya sitesinde şuan gösteriliyor satışı başlandımı bilgim yok.

Şanzımanla birlikte araçtaki yenilikler ise otomatik şanzımanda 2.0 tdı 180 hp motor kullanılmış bunun yanında bluemotion teknolojiside yer alıyor istemezseniz bluemotionsuzda alınabilir (100 km 0.5l değişiyor) tabiki akıllarda olan soru ülkemize bu şekilde gelirmi? Şimdilik beklemekten başka çaremiz yok.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam yalnız ben resimde ki viteste + - konumu görüyorum sanki eğer tam otamatik ise bu + - olmaz anlamına gelir biraz kafam karıştı yada bu değişik bir tam otamatik..

birde amarok kullanıcılarına bir sorum olacak cevaplarınız için tesekkür ederim:
    tek motor seçeneği var tamam ama 4*4 ve 4*2 çeker seçeneğide var MTV' de bunun bir farkı oluyormu yoksa farketmiyor ikiside aynı vergiyimi ödüyor..

• quote:

quote:

Resimdeki dsg değil yani Amarok için dsg şanzıman kullanılmıycak tam otomatik 8 ileri şanzıman kullanılmış almanya sitesinde şuan gösteriliyor satışı başlandımı bilgim yok.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam yalnız ben resimde ki viteste + - konumu görüyorum sanki eğer tam otamatik ise bu + - olmaz anlamına gelir biraz kafam karıştı yada bu değişik bir tam otamatik..

birde amarok kullanıcılarına bir sorum olacak cevaplarınız için tesekkür ederim:
    tek motor seçeneği var tamam ama 4*4 ve 4*2 çeker seçeneğide var MTV' de bunun bir farkı oluyormu yoksa farketmiyor ikiside aynı vergiyimi ödüyor..

Dsg şanzıman çift kavramalı yani siz 2. viteste giderken şanzıman 3. vitesi hazır tutuyor gazı braktığınızda hissetmeden 3 e qeçiyor bu böyle gdiyor. Bu şanzımanda ise çift kavrama yok normal bildiğiniz otomatik yada triptronik vites vw dsg şanzımanı çıkarmadan önceki kullandığı şanzıman tipi

Araç ticari olarak geçtiği için 4*4 4*2 vergisi değişçeğini düşünmüyor artık motor hacminden hesaplanıyor aracın vergisi. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar bende öğreniyim

• WV Amarok Fullbox, Çok hesaplı fiyatlarla.Istediğiniz renklerde.Türkiye'nin yer yerine kargo yapılır

• VW AMAROK Camlıkabin - Tavan ve yan camlar açılabilir özellikli. çok özel fiyatlarla.Türkiye'nin yer yerine kargo yapılır

• Burası satış yeri oldıuğunu sanmıyorum sonuçta kımse alıp bir ürü kendı çabaysıyla takmak istemez, istese bile ürünün bir garantisi olmalı ve bu satıcı montajına bağlı yanlış takar doğru takar kasa uçar fln eger saatıgın urunun gatrantısı yoksa bılemem. Bu taraz seler paylaşılcaksa şayet dükkanınıza çağrın sadece bilgiydi yanlış anlaşılmasın kullanıcı bve satıvı arkadaşım.
  • Öncelikle herkese iyi seneler.

Amarok sahibi arkadaşların ve alacak olanların araçlarını iyi günlerde kazasız kullanmasını dilerim.

Kendilerinden birkaç bilgi rica edecektim.

1. amarok'un ortalama yakıt tüketimi ne kadar.

2. kasaya koyulacak olan camlı kabini ruhsata işletiyor musunuz ?

3. araba şehir içi kullanımda virajlara biraz sert girdiğinde savurma yapar mı ?

forumu okuduğumda bazı arkadaşlar sadece şehir içi kullanılacaksa yakıt yakışı ve savurma açısından pek tavsiye etmeyiz diyordu.

ben de sadece şehir içi kullanımda düşünüyorum aracı.

4x4 ün vergisi yüzünden 4x2 düşünüyorum. fakat arkaların kampana oluşu ve kasanın boş oluşu aracı biraz seri kullanımda savurur mu ?
  • ortalama yakıt tüketimi 8.0 litre civarında, azmazsanız tabiki...

Camlı kabini mutlaka ruhsata işletmeniz lazım, çünkü araç kapalı kasa oluyor ve tadilat fişi gerekli...

savurma yapmıyor, zaten standart güvenlik donanımı ESP ve EDL var, hayatta koparamıosunuz arabayı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: korhanyildirim

Otomobil genel bölümünde konuyu actım ama pek ragbet görmedi.
    VW Amarok kullanıcıları buluşma ayarlayalım mı ?
    Ocak ayında mesela ?

ben varım...
    Kaç kişi var arkadaşlar gelebilecek olan?
  • Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Aracım(4*2 highline) 23.000 kmye dayandı, ilk bakımları atlattı. Arkaya 180kglik kum attım. Şu an hiç bir sorun yok. Sakin kullanımda yakalanan veriler ş.içi:9 ş.dışı:6 benim genel ort:8.2 kışlık lastikler 2200tl tuttu.
  • Kullanım açısından başlarda biraz zorluk çekebilirsiniz. Vitesin sertliği ve arabanın büyüklüğü yüzünden. Alıştıktan sonra zevkli oluyor ama. Ha aracı alanlar koltuk ve kapı üstü döşemelerine çare bulsun. Çok çabuk yıpranıyor.
    Sorusu olan buyursun.
    Selamlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracı teslim almadan camlı kabin ve çeki demiri ruhsata işletiliyor. ben teslim almadan arac
    muayeneye girdi ve işlendi.
    ancak arkasını kabin seklinde değilde düz panjur olarak kapatırsanız ruhsata işlenmesi gerekmiyor.

araca ilk 2 haftada alısmak lazım.
    sonra cok zevkli oluyor. alısma süreci vites ve dönüşler için.
    herzaman acıktan almanız gerekiyor.

sehir içi yakıt tüketimi sanırım 7,5 - 8 litre , kullanıma baglı.
    sehir dısı 6,5 - 7 litre .

bu arada amarok bulusmasında 2 kişi olduk benle beraber , 5 kişiyi gecersek bulusma yapalım derim ben.
    MRTEM ben gelirim demiş . ben de varım. varmı baska gelen ?

selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: globetrotter04

Kullanım açısından başlarda biraz zorluk çekebilirsiniz. Vitesin sertliği ve arabanın büyüklüğü yüzünden. Alıştıktan sonra zevkli oluyor ama. Ha aracı alanlar koltuk ve kapı üstü döşemelerine çare bulsun. Çok çabuk yıpranıyor.
    Sorusu olan buyursun.
    Selamlar...

merhaba hocam sizin aracınız 4*2 sanırım ben vergi tutarını sorcaktım 4*4 ile arasında fark oluyormu bizi bilgilendirirseniz cok tesekkur ederım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~mtnsyn~ -- 3 Ocak 2012; 18:25:36 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: globetrotter04

Kullanım açısından başlarda biraz zorluk çekebilirsiniz. Vitesin sertliği ve arabanın büyüklüğü yüzünden. Alıştıktan sonra zevkli oluyor ama. Ha aracı alanlar koltuk ve kapı üstü döşemelerine çare bulsun. Çok çabuk yıpranıyor.
    Sorusu olan buyursun.
    Selamlar...

merhaba hocam sizin aracınız 4*2 sanırım ben vergi tutarını sorcaktım 4*4 ile arasında fark oluyormu bizi bilgilendirirseniz cok tesekkur ederım..

temmuz dönemi 538 gibi bir şey ödemiştim. O zaman 4*4ler 1137 gibi bişeydi.
  • 4*4 olunca ne oluyosa bide fazla vergi ödüyecez şu işe bak
  • Öncelikle hepnize merhaba size vw amarok ile ilgili bazı bilgilerimi ve yorumlarımı sunucağım
    vw amarok daha yeni bir arak bu yüzden bazı sorunları olabilir bu ilk seri tüm araçlarda olabilir. Amarokta benmim için aracın tipi yeterli gücü dört dörtlük hatta şahane. Fakat diğer pikaplara göre biraz donanımsız diyebiliriz. Eminimki bu sorunlar giderilecektir hatta düşüncem bu sorunlar giderilcek yani donanım seviyesinde artış olcak fakat arabanın fiyatı biraz artcak gibime geliyor. Yani donanımı &70 arttırırlar bence. Gelelim şanzımanına ben çok araştırdım şanzımanı yabancı sitelerin hepsinde 8 ileri dsg şanzıman yazıyor tamam bu arabaya dsg şanzıman şahane olur çok kullanışlı olur ama 8 sanki biraz fazla çünkü ben hep triptironikte yani +/- de kullanacağım için fazla gelebilir ama onun sebebi yakıt ekonomisi bide şöyle birşey var gelen dsg şanzımanlı araçlar 4x4 olacak ve 4x2 ye düşürülmicek bunun sebebide yakıt ekonomisinin yeterli olmasıymış tamam 4x2 ye düşürülmesin ama 8 ileri sanki biraz fazla. Araçta biraz donanım ve iyi bir otomatik vites seçeneği gelirse diğer pikapları ezer geçer benim düşüncelerim böyle. Yanlışım varsa düzeltin yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.