Şimdi Ara

Vurupkaçan aracın kamera kaydı elimde fakat plaka okunmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
2
Favori
29.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yılbaşından önceki gece sokakta duran aracımıza çarpan kamyonu sokaktaki bir kamera kaydetmiş fakat görüntüde plaka anlaşılmıyor.Netleştirmek için napabiliriz?
    Bir de bu araba modeli nedir hyundai kamyonetlere benzettim ama daha küçük.

Vurupkaçan aracın kamera kaydı elimde fakat plaka okunmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeSpr -- 5 Ocak 2015; 22:03:26 >

• Araç Hyundai H-100 Panelvan gibi hatta gibisi fazla ta kendisi
  • Abi bu dandik kameralarin amaci ne Allah askina. Hirsizlik olsa yuzu gozukmez araba gelse kursunlasa plakasi okunmaz ne ise yarar ki bu kamera ?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Abi bu dandik kameralarin amaci ne Allah askina. Hirsizlik olsa yuzu gozukmez araba gelse kursunlasa plakasi okunmaz ne ise yarar ki bu kamera ?!

Günlerdir bu kayıtlara ulaşmaya çalıştım.Oradaki görevli geri almayı bilmiyormuş,ilgilenen arkadaş yılbaşı sebebiyle birkaç gün gelmeyince olay 5-6 gün uzadı.Bu videoyu netleştirmek için izleyebileceğim bir yol var mıdır? Sanırım kendi cebimizden ödeyeceğiz, araçta kasko da yok.
  • Hazan kullanıcısına yanıt
    Sözde güvenlik kamerası ama yurdum insanı işin daha çok maddi boyutuna bakarak ''ucuz olsun'', ''kameranın orda var olması bile yeter'', ''kırmızı lambası yansa bile yeter'', gibi düşüncelerle detaylara girmemekte ve ondan dolayı bunun gibi nahoş durumlarla karşılaşabiliyoruz.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 5 Ocak 2015; 22:30:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeSpr

quote:

Abi bu dandik kameralarin amaci ne Allah askina. Hirsizlik olsa yuzu gozukmez araba gelse kursunlasa plakasi okunmaz ne ise yarar ki bu kamera ?!

Günlerdir bu kayıtlara ulaşmaya çalıştım.Oradaki görevli geri almayı bilmiyormuş,ilgilenen arkadaş yılbaşı sebebiyle birkaç gün gelmeyince olay 5-6 gün uzadı.Bu videoyu netleştirmek için izleyebileceğim bir yol var mıdır? Sanırım kendi cebimizden ödeyeceğiz, araçta kasko da yok.

Alıntıları Göster
    Öncelikle geçmiş olsun,

Ya bu işlerde uzman birisine ya da emniyete gitmek lazım diye düşünüyorum.

Aracınızda hasar büyük mü büyük mü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CodeSpr

quote:

Alıntıları Göster
    Hocam değerli bir şeyimiz çalındı.

Gelenler bir tane panelvanla gelip.

5 dakika içinde yükleyip götürmüşler.

Değeri 30.000TL kadardı.

Sitemizin güvenlik kameralarının ne kadar dandik olduğunu o zamana kadar anlamamıştık.

Görüntüye baktık.Telefon kamerası ile görüntüler aldık.

Plaka okunmuyordu.Azcık fotoğrafın ışığı ile oynadım.

Plakayı bulduk.Ama plaka sahte çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 29 Ağustos 2017; 18:30:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Değeri 30.000TL kadardı.

Sitemizin güvenlik kameralarının ne kadar dandik olduğunu o zamana kadar anlamamıştık.

Alıntıları Göster
    Emniyet pek uğraşmaz. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi en görünür olduğu yerden plaka tahminleri çıkarılırsa sonrasında e-devletten tahmin edilen plakalar denenerek hangisi h-100 bulunabilir. Yalnız polis bunu delil sayar mı ondan da emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

Emniyet pek uğraşmaz. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi en görünür olduğu yerden plaka tahminleri çıkarılırsa sonrasında e-devletten tahmin edilen plakalar denenerek hangisi h-100 bulunabilir. Yalnız polis bunu delil sayar mı ondan da emin değilim.

Alıntıları Göster
    emniyet uğraşmaz diye bir şey yok elinizde bu görüntülerle emniyete gidip şikayette bulunursanız görüntüleri incelemek için sizden alırlar ve kriminal laboratuvara gönderirler. eğer durum çok vahim değilse plakaya ulaşılır muhtemelen. siz en yakın karakola görüntülerle gidip şikayetiniz yapın unutmayın polisler bu iş için var!

• faysall F kullanıcısına yanıt
    Ahahahahah hic polise isiniz dusmemis anlasilan. Tanidiginiz falan yoksa adamin suratina bile bakmiyorlar is cikmasin diye.
  • quote:

Değeri 30.000TL kadardı.

Bu arada isterseniz.Aracın tam kameranın açısında plakasının netçe görüldüğü bir yerin

fotoğrafını çekin.Buraya atın biraz oynayayım fotoğraf üstüne plakayı okunur hale getirebilirim.

Tabi kesin yaparım diyemem.

Atarsanız 5-10 dakika içinde size dönerim.

Ama plakanın düzgün görüldüğü bir açı olması lazım.

Bir de çarpma anı yoksa nasıl bir kantı oluşturacak bu?

Herkese cevabı için teşekkür ederim.
    Hocam kamera görüntülerinden gerçekten bir şey anlaşılmıyor.Ama bir umut gom player ile bir kaç ss aldım.Size özel mesaj yolu ile gönderiyorum.Umarım bir sonuç çıkartabiliriz.Sokağın başında kayıp arabaya vurduğu belli oluyor, iniyor bakıyor sonra devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: acxewd

Ahahahahah hic polise isiniz dusmemis anlasilan. Tanidiginiz falan yoksa adamin suratina bile bakmiyorlar is cikmasin diye.

Maalesef size katılıyorum.Geçtiğimiz sene sahibi yanında olan bir pitbullun saldırısına uğramıştım.Gece vakti karakola şikayetçi olmaya gittiğimde alacağım en büyük sonucun 200tl ceza olduğunu, uğraşmaya değmez olduğu cevabını almıştım.Karakola avukatınızı çağırdığınızda polis arkadaşların tavırları bir anda çark ediyor.Maalesef durum bu.
  • CodeSpr kullanıcısına yanıt
    Hocam resimlerle oynadım ama rakamlar bulanık değil hiç olmadığı için bir işe yaramadı.

Biz kendimizindekinde baya denedik zor bulduk.

Bir de şu var.Hangi model telefon ya da fotorağraf makinesi ile çektiniz.

Fotoğraf çektiğiniz aletin kalitesi kötüyse ekran görünütüsü alıp sadece kamera olan kısmı kesip bana

atın tekrar denerim ama yaparım diyemiyorum sadece denerim.
  • quote:

Hocam resimlerle oynadım ama rakamlar bulanık değil hiç olmadığı için bir işe yaramadı.

Biz kendimizindekinde baya denedik zor bulduk.

Bir de şu var.Hangi model telefon ya da fotorağraf makinesi ile çektiniz.

Fotoğraf çektiğiniz aletin kalitesi kötüyse ekran görünütüsü alıp sadece kamera olan kısmı kesip bana

atın tekrar denerim ama yaparım diyemiyorum sadece denerim.
    kameranın olması saat ve gün bilgisi öğrenme bakımından çok iyi. şimdi diğer geçtiği yol üstündeki kamerası düzgün bir esnaftan başka kayıtları rica edeceksiniz. hatta sadece ekrandan plakayı okuyun yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

kameranın olması saat ve gün bilgisi öğrenme bakımından çok iyi. şimdi diğer geçtiği yol üstündeki kamerası düzgün bir esnaftan başka kayıtları rica edeceksiniz. hatta sadece ekrandan plakayı okuyun yeter.

Bu olayın tam olduğu köşe dükkanın da kameraları mevcut fakat 3 gündür kameraları çalışmadığından kayıtları yokmuş.Orayı görebilecek bir açıda başka esnafın kamerası yok maalesef.
    olayın kendisini görmesi şart değil. minibüsün geçtiği güzergahlardaki herhangi bir kamera olur. plakasını almak için. tahmini şu yolları kullanmıştır şeklinde tarama yapacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

olayın kendisini görmesi şart değil. minibüsün geçtiği güzergahlardaki herhangi bir kamera olur. plakasını almak için. tahmini şu yolları kullanmıştır şeklinde tarama yapacaksınız.

Teşekkür ederim bi civarda dolanayım sonucu yazarım.
    Sokagin sonunda bakkal market falan yok mu
    Onlarin kameralari da ise yarayabilir
  • Arabama 2 gün önce gece park halindeyken ordan muhtemelen sarhoş geçen bir adam arabasıyla vurdu ve kaçtı . plakayı okuyamadım . belki donanımhaberden biri plakayı çözebilir diye koymak istedim . okuyup yardım etmek isteyenden Allah razı olsun şimdiden.

http://s3.dosya.tc/server6/nzhxk0/corbaci_1_024850_0004.mp4.html
    bu da videonun linki ilgilenmek isteyenler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mklkls -- 5 Aralık 2015; 3:41:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mklkls

Arabama 2 gün önce gece park halindeyken ordan muhtemelen sarhoş geçen bir adam arabasıyla vurdu ve kaçtı . plakayı okuyamadım . belki donanımhaberden biri plakayı çözebilir diye koymak istedim . okuyup yardım etmek isteyenden Allah razı olsun şimdiden.

http://s3.dosya.tc/server6/nzhxk0/corbaci_1_024850_0004.mp4.html
    bu da videonun linki ilgilenmek isteyenler için.

Videoyu indirdim, her türlü işlemi denedim fakat okumak imkansız. Plakanın gözüktüğü bir sahne var ama sağolsun işletmenin kamerası kamera değil hesap makinesi mübarek. Bu kadar kalitesiz güvenlik kameralarını takmanın hiç bir anlamı yok ki ne diye takarlar anlamıyorum. Bunların bir standardı falan yok mu düşünmeye başladım. Demek ki çoğu suç da görüntüler bu yüzden kanıt olarak kullanılamıyor.

uzun lafın kısası çözünürlük çok çok düşük hocam ve raw video da değil raw olsa yine bir derece okunabilirlik sağlanır, çok fazla sıkıştırılmış bir video ve detaylar kaybolmuş. Yani pixel değerleri tek değil de komşudaki pixel rengi ile karışmış hep. Bu da okunabilirliği çok zor yapıyor. Anca amerikan filmi lazım bu kalitedeki vida plaka okuyabilmek için :)

Bu yüzden araç kamerası alacak, güvenlik kamerası taktıracak arkadaşlar. Ya iyi bişey alın ya da hiç almayın paranıza yazık vallahi. Cebimizdeki cep telefonları bile çok daha kaliteli sensöre sahip cihazlar. Güvenlik kamerası diye satılan bu cihazlar nasıl böyle iğrenç kalite ve çözünürlük sunuyor çok ilginç

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.