Şimdi Ara

Vücut Geliştirme Yeni Bir Başkangıç...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayatımda hiç spor salonuna gitmedim şu zamana kadar.
    53kg 1.73üm ve kilo almak için spor yapmaya karar verdim ancak sağolsun gittiğim yerde kimse yardımcı olmuyor. Neymiş özel hoca tutmak gerekiyomuş onun da tek dersi 200tl alt tarafı bugün şunu şunları yap diyceksin öğrenci olduğum için bu fiyatlara kesinlikle çıkamam.
    Tek ricam bir kaç ay yada hafta bir başlangıç programı söylemeniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Youtube dan ''Savaş Cebeci, Ağırsağlam, Genç ve Fit'' gibi kanalları biraz araştırırsan faydalı videolar bulabilirsin.

• maktül kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben yeni bi başlık açtım 8 aylık değişim ss'li diye,ben protein karb almadığım için gelişemedim sen saçma sapan adamlra para verme ağırsağlam,gencvefit,kenzo,savaş cebeci falan takip et netten program bul youtubedab hareketin yapılışını öğren paranıda ete tavuğa harca steroidli adamlara değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çılgınliseli Ç kullanıcısına yanıt
    Haklısınız zaten biraz araştırmamla birlikte birçok kişi sizin dediğiniz tavsiye ediyo benim de aklımda bu var.

• eheh ilgilenmemeleri daha iyi

kardeşim şimdi temel hareketler var, direk bunlara odaklanıp kasılması gerekiyor, başka da bir olay yok. özellikle de başlarda. bunlar çok eklemli hareketler(compound) aynı harekette hem göğüs hem de kol-omuz çalışmış oluyorsun. bunlar ne,

üst vücut

bench press
    shoulder press
    row
    barfiks

alt vücut

squat
    deadlift
    lunge

tüm olay bu yazdıklarımdan ibaret. atıyorum bench + shoulder press sana gerekli omuz ve triceps gelişimini verecektir. row+barfiks de sırt ve biceps. ama yine de çerez olarak izole girilmesi taraftarıyım.

şimdi squat+deadlift öğrenene kadar şöyle bişey yapabilirsin,

1
    bench press 3x10
    dumbell row 3x10
    biceps curl 3x10
    pushdown 3x10

2
    leg press
    lunge
    air squat
    hip bridge
    plank

3
    shoulder press
    barfiks
    biceps curl
    pushdown

**repler ilk günle aynı.

mesela barfiks çekemiyorsan, lat pulldown yaparsın vs vs. değişikler olabilir. 2 setten başlar sonra 3 ü koyarsın o da olur.

• Del Toro kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler bir de çok acemi olduğumdan bir şey soracağım o 1/2/3 gün dimi 3ü 1 günde bitmiycek

• aynen ayrı ayrı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.