Şimdi Ara

VoWifi Turk Telekom (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.708
Cevap
24
Favori
129.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turkcell'de VoLTE'de şöyle bir sıkıntı var. Bir kez elektrik kurumunu aradım ulaşamadım. Bip'ten aradım, o da telefonun kendi yazılımına attı. Niye çalışmıyor derken telefonun sadece 4G'de çalıştığını hatırladım. 3G devreye alınca aramaları gerçekleştirdim.
    Bunun VoLTE santrallerinin kısıtlı olması ile ilgisi olabilir gibime geldi ama tam acil numaraların şebeke ile iletişimini bilmiyorum. VoWifi olayında da olabilir böyle bşr durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Turkcell'de VoLTE'de şöyle bir sıkıntı var. Bir kez elektrik kurumunu aradım ulaşamadım. Bip'ten aradım, o da telefonun kendi yazılımına attı. Niye çalışmıyor derken telefonun sadece 4G'de çalıştığını hatırladım. 3G devreye alınca aramaları gerçekleştirdim.
    Bunun VoLTE santrallerinin kısıtlı olması ile ilgisi olabilir gibime geldi ama tam acil numaraların şebeke ile iletişimini bilmiyorum. VoWifi olayında da olabilir böyle bşr durum.
    bende de volte ve vowifide elektrik arıza, su arızayı arayınca 112 ye yönlendiriyor hat vodafone. 3g yada 2g ye alınca aramam gereken yeri arıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crowler -- 1 Haziran 2020; 19:19:46 >
  • Ahaha. O da ilginçmiş. Peki hat 4G'de mi kalıyor yine, yoksa 3G ya da 2G'ye düşüyor mu?
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    3 haneli numaraları VoLTE'den arayamıyoruz. Bu numaralarda telefon 3G'ye düşüyor.

Bu arada VoLTE o'su küçük geri kalanı büyük şekilde yazılır. Lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 1 Haziran 2020; 20:29:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    yok düşmüyor volte yada vowifi aktifken. arayacağım zaman wifiyi kapatıp elle 3g yada 2g yaparsam 186 yada 185 i doğru şekilde arıyor.

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    aranıyor hocam sorun vodafone da. eşimin Türk Telekom volte etkinken 185 186 yada diğer arıza ile ilgili yerleri arayabiliyorum. zaten onun telefonunda arayınca farkettim yoksa arızaları da 112ye birleştirdiler sanmıştım.

• Bu üç numaraları 4G'de iken mi arıyor, 3G ya da 2G'ye düşerek mi arıyor? Turkcell mesela 3G'ye geçerek arıyordu.
    4g deyken, 3gye düşmeden arıyor. zaten 3g ye düşse volte çalışmıyordur.
  • 3G'ye düştüğünde VoLTE değil normal CSFB ile aramasını normal sesli arama olarak yapıyor zaten. VoLTE üstünden yapıyorsa iyiymiş.
  • Faturasizdada artik volte ozelligi gelmis eskiden tek faturalida calsiyordu simdi faturasiz hattimdada calisti volte guzel oldu bu

• quote:

Orijinalden alıntı: zzfertatzz

Faturasizdada artik volte ozelligi gelmis eskiden tek faturalida calsiyordu simdi faturasiz hattimdada calisti volte guzel oldu bu
    Hocam bugün vowifi çalışmıyor bende vowifi kullanıyor musunuz acaba sizde sorun var mi ya da bölgesel falan mı benim sorun acaba??

• Bende suan aktif voltede aktif vowifide hicbir sorun yok sizde sorun modemde olabilir modem ayari yapilmasi lazim eger zxyel modem ise cunku zxyel modemlerin b10b serisi portlari tamamen kapali yani acmak icinde nat bolumune girip port tetikleme yapip tcp/udp olarak 500 yapiniz sonra baslangis portu 500 bitis portuda 500 olarak ayarlayiniz sonra kaydedip modemi yeniden baslatin vowifi aktif olacaktir

• quote:

Bende suan aktif voltede aktif vowifide hicbir sorun yok sizde sorun modemde olabilir modem ayari yapilmasi lazim eger zxyel modem ise cunku zxyel modemlerin b10b serisi portlari tamamen kapali yani acmak icinde nat bolumune girip port tetikleme yapip tcp/udp olarak 500 yapiniz sonra baslangis portu 500 bitis portuda 500 olarak ayarlayiniz sonra kaydedip modemi yeniden baslatin vowifi aktif olacaktir
    Modem asus ve ayarlı hocam dün size yazdiktan sonra geldi şu amda sorun yok bağlı vowifiye. Dün gündüz hiç yoktu belki de dedoğim gibi bölgesel bakım vs vardı baz istasyonlarında ya da sistemde falan.

• iphone xs cihazımda wifi aramayı etkinleştiremiyorun
    böyle bir hata alıyorum nası düzeltebilirm
    VoWifi Turk Telekom

• Bir de cihaz desteği konusunda ilerleme kaydetseler iyi olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple actilar huawei kaldi onada yapsalar iyi olur yavas gidiyorlar telekom bi iside duzgun yapsalar sasardim surekli yarim yamalak

• Operatör güncellemesi ve SMS ile kayıt yaptınız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Faturasizdada artik volte ozelligi gelmis eskiden tek faturalida calsiyordu simdi faturasiz hattimdada calisti volte guzel oldu bu
    Telefonum iPhone 6s Plus WiFi arama çalışıyor fakat VoLTE çalışmıyor
    VoLTE yazıp 5555 e gönderdim hattınıza VoLTE tanımalıdır diyo fakat aramalarda 4G den 3 G ye düşüyor
    Hattım faturalı deği

• bulentvural B kullanıcısına yanıt
    Hocam benimkide faturasiz cihazim m20 herhalde sende sorun var yada turktelekom yarim yamalak yine is ypiyordur herzamanki gibi

• Türk Telekom hattı üzerinde iphone 7 ile vowifiyı aktif ettim.
    SMS gelip gidiyor. Çağrı yapabiliyorum. Ancak çağrı alamıyorum. Arayana ulaşılamıyor diyor.

Müşteri ilişkilerini aradım. resetleme yaptı. aç kapa dedi. sonuç değişmedi.
    Bir daha aradım sizin telefon desteklediğimiz cihazlar arasında değil dedi. Şikayet kaydı açmadı.

Edit: ulasilamazsa bi numaraya yonlendirince düzeldi.
    **62*numara#

Var mı bir çözümü olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aXaray68 -- 6 Haziran 2020; 22:45:58 >
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.