Şimdi Ara

voscreen den nasıl verimli çalışırım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Benim aşağı yukarı 1000-2000 kelime bilgim ve liseden kalan az bir dil bilgim var.Bugün voscreen diye bir site keşfettim.Sizce bu sitedeki altyazılı videolardan cümle ve öğrendiğim kelimeyi bir deftere not ederek mi ingilizce çalışsam yoksa 5000 civarı kelime ezberledikten sonra mı voscreen'e başlasam?

• quote:

Orijinalden alıntı: General Deathbringer

Hocam 5000 kelime öğrenmektense voscreen üzerinden kelime ve cümle yapılarını öğrenmek daha mantıklı bence.
    Bir insan neyin üzerinde çok uğraşırsa o işte uzmanlaşır diye bir SÖZ var.
    Bende bu sözü esin kaynağı yapmıştım kendime ve voscreen ile başlamıştım ingilizce geliştirme ve öğrenme aşamalarına
    1600 civarında video izledikten sonra dizilere geçiş yaptım. ORORO diye bir site var.
    buradan dizi izlerken bilmediğin kelimeler önüne geldiğinde mouse ile üstüne geldiğin zaman google translate gibi türkçesini gösteriyordu.
    ilk zamanlar aşırı zorlanıyordum 40 dakikalık bir dizi 2 saati sürüyordu kalıpları anlayamıyordum durdurup durdurup izledim.

Extra English
    LOST 5 SEZON
    VİKİNG 3 SEZON
    FRİENDS 9 SEZON
    BREAKİNG BAD 2 SEZON devam.
    Prison Break 2 Sezon
    Sayısız youtube videoları sosyal deneyler prankler falan filan.

son 2 aydır altyazıyıda kaldırdım sadece anlamadığım yerler olunca altyazıyı aktif ediyorum...

dizi izlemede uzmanlaştım diyebilirim.

ororo ile manyak kelime kastım kelimeleri hiç deftere yazmadım gördükçe aklımda kaldı bir kez 2 kez bakınca bir daha çıkınca unutmuyorsun.

speaking akıcı hale geldi politik derin konuşmalar haricinde seri konuşuyorum.
  • Hocam 5000 kelime öğrenmektense voscreen üzerinden kelime ve cümle yapılarını öğrenmek daha mantıklı bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir insan neyin üzerinde çok uğraşırsa o işte uzmanlaşır diye bir SÖZ var.
    Bende bu sözü esin kaynağı yapmıştım kendime ve voscreen ile başlamıştım ingilizce geliştirme ve öğrenme aşamalarına
    1600 civarında video izledikten sonra dizilere geçiş yaptım. ORORO diye bir site var.
    buradan dizi izlerken bilmediğin kelimeler önüne geldiğinde mouse ile üstüne geldiğin zaman google translate gibi türkçesini gösteriyordu.
    ilk zamanlar aşırı zorlanıyordum 40 dakikalık bir dizi 2 saati sürüyordu kalıpları anlayamıyordum durdurup durdurup izledim.

Extra English
    LOST 5 SEZON
    VİKİNG 3 SEZON
    FRİENDS 9 SEZON
    BREAKİNG BAD 2 SEZON devam.
    Prison Break 2 Sezon
    Sayısız youtube videoları sosyal deneyler prankler falan filan.

son 2 aydır altyazıyıda kaldırdım sadece anlamadığım yerler olunca altyazıyı aktif ediyorum...

dizi izlemede uzmanlaştım diyebilirim.

ororo ile manyak kelime kastım kelimeleri hiç deftere yazmadım gördükçe aklımda kaldı bir kez 2 kez bakınca bir daha çıkınca unutmuyorsun.

speaking akıcı hale geldi politik derin konuşmalar haricinde seri konuşuyorum.

• Cümleler üzerinden kendimi geliştirmeye devam edicem.Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.