Şimdi Ara

Volvo XC40 Kullanıcıları (295. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.768
Cevap
133
Favori
560.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SGA S kullanıcısına yanıt

Ben bir yerlerde yazmış olmalıyım, aliexpressten realsun marka kamera aldım. Yağmur sensöründen elektrik alıyor. Ortada hiç kablo yok, sigorta kutusuna müdahale yok. Orijinal araba parçası gibi görünüyor. Memnun sayılırım. Ama park halinde kayıt yapmıyor.

https://forum.donanimhaber.com/volvo-xc40-t3-kullanicilari--141365122-276

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 4 Eylül 2022; 11:13:10 >
  • x-rayted kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, okudum daha önce yazdığınızı, çok şık oturmuş kamera, orjinal gibi.

Bana park halinde de çalışacak bir kamera lazım. Önümüzdeki hafta çözeceğim o işi, başarılı olursa yazarım.

Merhaba,

Amerika'da yaşarken Toyota marka aracım için Aukey'in ön arka kamera seti ve hareket sensörü setini satın almıştım. Araç biraz sallansın kamera hemen kayıt yapmaya başlıyordu. Şimdi baktığımda benim aldığım Aukey modeli yok ama benzer markaların setlerinin olduğunu görüyorum.

Ayrıca sadece Dashcam Hardwire kit'i ($17,99 + KDV)'i alarak mevcut kamera setinizi direk aküden besleyebilir ve 7/24 kesintisiz kayıt yapabilirsiniz. (Aküyü bitirdiğinden 7/24 kayıtı pek tavsiye etmiyorum.)

Ben XC40 aracım için ayna altına takılan, yağmur sensörüden paralel olarak elektrik alan, kamera modeli için Volvo'dan haber bekliyorum. Ona göre bir model seçip, alım yapacağım.

Saygılarımla.

Volvo XC40 Kullanıcıları

Volvo XC40 Kullanıcıları

• kayadelenium kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim, şimdi seyahate çıktığım için yazamadım ama 70 mai M300 modeli bir kamera aldım, normalde çakmaktan elektrik alarak seyahat esnasında kayıt yapıyor. Hardware kiti var ama onun yerine aracın elektrik sistemine müdahale etmemek için, 10000 mili amperlik powerbank e bağlıyorum gerektiğinde. Kamera baktığı alanda hareket olduğu an kayıt alıyor.

Tabi yazın aşırı sıcakta tehlike yaratacağından powerbanki kullanamayacağım veya uzun park süresinde powerbank yeterli olmayacaktır ama geçici olarak böyle bir çözüm buldum.

benim diğer araçta da 70mai eski bir modeli var. ben direk arabanın USB sinden elektrik alıyorum ama o da park halinde kayıt yapmıyor.

Kontak kapanınca usb deki elektrik kesildiği için kayıt olmayacaktır, gerekli durumda powerbank kullanabilirsiniz.

Benim ön kaputa resim yapan biri var, onu tespit edebilmek için park halinde kayıta ihtiyacım var. Powerbank akşam 18 den, öğlen 12 ye kadar çalıştırıyor kamerayı.

Şimdilik böyle idare edeceğim.

• Merhaba,belki önceki sayfalarda konusu geçmiştir ancak bakamadım. İlk sene/diğer bakımlarda yağ ne kullanıyorsunuz? Malum kullanım kitapçığında sadece Castrol Edge Professional 0w20 ayarında yağ öneriliyor. Bulması da zor fiyatı da uçuk bir yağ. Bunun yerine farklı yağ(mobil mesela) kullanan sorun yaşayan veya yağ önerisi olan var mı? Bir de kaç ayarda almak lazım, 0w30/5w30 uymaz mı? İlk sene bakımımı yaptıracağım. Araç 1.5 T3 otomatik model. Teşekkürler…

• bece3284 B kullanıcısına yanıt
    İlk bakımı mecburen yetkili serviste yaptıracağınız için seçme şansınız yok zaten. Fabrikanın önerdiği yağı kullanacaklardır. Fiyat konusu da, bu yağ servislerde pahalı satılıyor. Üstelik varillerle aldıkları halde internette litre ile satılan fiyatların bir kaç katına satıyorlar. Bu da yetmezmiş gibi (hala öyle mi bilmiyorum ama) geçen yıl Volcar ve Arkas servisleri (filtre dahil) 5.6lt alan araçlarımızdan 6 litre parası aldılar. (Bende bu şekilde kesilmiş bir çok fatura var). Benim İsveç’e şikayetim üzerine, bana para iadesi yaptılar. Ama haksız kazanç elde ettikleri belki de yüzlerce araç sahibini çağırıp ödeme yaptıklarını hiç sanmıyorum. Umarım yanılıyorumdur. Herkese bakım faturasını dikkatli incelemesini öneririm.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • rakibalikroka kullanıcısına yanıt

Artık 5.6 lt yazılıyor o konuda sıkıntı yok. 2128 TL ödedim yağa, litresi 380 Tlye geliyor serviste.

Edit : Faturaya baktım tekrar, 255 TL de iskonto yapılmış, 1872 TL ödemişim yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SGA -- 12 Eylül 2022; 8:32:23 >
  • rakibalikroka kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Farklı yağ kullanan/ Castrol Edge kendisi alan/ özel servise giden varsa yorumlarınızı alabilirim.

• bece3284 B kullanıcısına yanıt

Özel servis sonrasında, garanti durumunu ne yapacaksınız?

• Karar verdim nasipse alacağım.piyasada 2021 ve 22 lerin çoğunda kör nokta yok bu benim.icin önemliydi sizce kör nokta olan 2021 mi? Olmayan temiz 2022 mi bir de iç renkler çok açık krem olan hiç kullanışlı gelmedi siyah çok az çoğunluk taba renk kullananlar nasıl acaba? Oturma yeri kirli eski gibi duruyor çoğu arabada neden böyle açık renk gelmiş hepsi anlamadım.acikcasi. Bir de olmazsa olmaz donanım nedir?

• Bir de T3 alacağım ama hibritler de fena durmuyor sarj konusu için kapalı garajı var ama çekmek gerekiyormuş apartmanın elektrik hattı sorunlu zaten asansör bu sebeple sık sık arıza veriyor ne yapsam bilemedim bu hafta karar vermem lazım. Satılık düşük km düşünen varsa da yazabilir bu arada

• scientrabia S kullanıcısına yanıt

Sadece kör nokta olarak bakmayın, içinde çapraz trafik koruma sistemi de var. O kadar para veriyorsam içinde o özellikte olsun isterim.

T3 alacağım demişsiniz T3 ler 1.5 3 silindir benzinli motor.

Sanırım siz T5 hybrit almayı düşünüyorsunuz. T3 kullanıcısı olarak elektrik bağlantısı için bir şey diyemem ama O konuda önceden yazılmış bayağı bilgi ve tecrübe var.

Dün t3 aldım hibritler başka zaman inşallah bliss özelliği var gayet de faydalı bence sırf bu sebeple 2022 yerine 21 olanı tercih ettim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • scientrabia S kullanıcısına yanıt

İyi günlerde kullanın. Hayırlı olsun.

• Bu sabah 3-4 kere üstüste Volvo on call arıza uyarısı verdi.
    Mühim bir şey mi.
    Bizde Volvo on call aktif değil ki. Düğmesine falan da vbasmadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 23 Eylül 2022; 9:18:51 >

Yazılım güncellemesi ne zaman yapılmıştı, sanırım yazılımla alakalı bir konu

Çok sagolun.😊

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.