Şimdi Ara

VOLVO XC 60 (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.782
Cevap
45
Favori
236.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet 2.0 litre dizelin gürültülü çalıştığı anlaşılıyor, motora müdahale edemeyeceğimize göre, en azından kabine gelen sesi azaltmak, yani ses yalıtımı için ekstra bir uygulama düşünülebilir mi, bu model bazında bu konuda bir çalışma yapan firma oldu mu bunu araştıracağım.
  • Bu arada, tam hatırlayamadım ama evvelki Passat Variant aracımda güneş ışınlarının ısıtma etkisini de azaltan bir film yaptırmıştım Ziebart ta (UV filtreli olarak geçiyordu diye aklımda kalmış) . Çok da memnundum.
    Tavsiye edebilirim.
    İzmir de evet film şart. Ama yine de aşırı karanlık yapmayın bence.
    Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartacüs72

Evet 2.0 litre dizelin gürültülü çalıştığı anlaşılıyor, motora müdahale edemeyeceğimize göre, en azından kabine gelen sesi azaltmak, yani ses yalıtımı için ekstra bir uygulama düşünülebilir mi, bu model bazında bu konuda bir çalışma yapan firma oldu mu bunu araştıracağım.
    Dedigin sey cok zor motordan gelen sesi kesemezsin
    Motorun calisma sekli boyle

• Vites topuzu efsane ya

• quote:

Orijinalden alıntı: dreadknight

Bu arada, tam hatırlayamadım ama evvelki Passat Variant aracımda güneş ışınlarının ısıtma etkisini de azaltan bir film yaptırmıştım Ziebart ta (UV filtreli olarak geçiyordu diye aklımda kalmış) . Çok da memnundum.
    Tavsiye edebilirim.
    İzmir de evet film şart. Ama yine de aşırı karanlık yapmayın bence.
    Selamlar
    Evet, iç mekan da açık renk olduğu için, cam tavan da dikkate alındığında UV filtreli orta koyulukta cam filmi şart.
    Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Dedigin sey cok zor motordan gelen sesi kesemezsin
    Motorun calisma sekli boyle

Alıntıları Göster
    Tamam Cihan Hocam, senin dediğini olsun,anlaştık, motor çok gürültülü, bunu kesemeyiz tamam.

Biz de müziğin sesini biraz fazla açarız, en azından bu mümkündür, değil mi :))
  • quote:

Vites topuzu efsane ya
    Evet yine İsveç'e ait bir kristal markasına yaptırtmışlar, oldukça özgün ve şık görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spartacüs72 -- 7 Mart 2020; 22:41:54 >
  • Olmasini isterdim kendi aracimda çok sik duruyor

• quote:

Tamam Cihan Hocam, senin dediğini olsun,anlaştık, motor çok gürültülü, bunu kesemeyiz tamam.

Biz de müziğin sesini biraz fazla açarız, en azından bu mümkündür, değil mi :))

Alıntıları Göster
    Kaput altinda zaten izalasyon malzemesi var
    Bunun harici bir onerin varsa cok memnun olurum

• Cok iyiymis ya bu opsiyon
    Mutlaka eklenmeli

Havalı süspansiyon, 4 tekerlekte
    13,000 TRY

Ekle
    Four-C aktif şasimiz Volvo'nuza daha da geniş bir dinamik yetenek ve konfor sağlıyor. Her türlü koşulda kullanımı ve konforu otomatik olarak koruyarak şasiyi tercihlerinize göre ayarlamanıza olanak tanıyor: Comfort, ECO, Dynamic ve Off-road. Bu teknoloji otomobil, yol ve sürücüyü saniyede 500 kez sıklıkta izliyor. Bir düğmeye dokunarak herhangi bir sürüş modunu seçtiğinizde, elektronik kontrollü amortisörler istediğiniz sürüş özelliklerini destekliyor: "Comfort" yumuşak bir şekilde amortisörün darbeleri emmesini ve yumuşak gövde hareketleri sağlarken, "ECO" maksimum yakıt verimliliği sağlıyor, "Dynamic" de daha sert amortisör davranışıyla birlikte daha sportif bir sürüş sunuyor ve "Off-road" da kötü yollarda maksimum performans sağlıyor.

• quote:

Cok iyiymis ya bu opsiyon
    Mutlaka eklenmeli

Havalı süspansiyon, 4 tekerlekte
    13,000 TRY

Ekle
    Four-C aktif şasimiz Volvo'nuza daha da geniş bir dinamik yetenek ve konfor sağlıyor. Her türlü koşulda kullanımı ve konforu otomatik olarak koruyarak şasiyi tercihlerinize göre ayarlamanıza olanak tanıyor: Comfort, ECO, Dynamic ve Off-road. Bu teknoloji otomobil, yol ve sürücüyü saniyede 500 kez sıklıkta izliyor. Bir düğmeye dokunarak herhangi bir sürüş modunu seçtiğinizde, elektronik kontrollü amortisörler istediğiniz sürüş özelliklerini destekliyor: "Comfort" yumuşak bir şekilde amortisörün darbeleri emmesini ve yumuşak gövde hareketleri sağlarken, "ECO" maksimum yakıt verimliliği sağlıyor, "Dynamic" de daha sert amortisör davranışıyla birlikte daha sportif bir sürüş sunuyor ve "Off-road" da kötü yollarda maksimum performans sağlıyor.
    Yalnız bu vergisiz fiyat sanırım, ben aralıkta sipariş verirken öncelikle bu şekilde tek tek ekletemiyordunuz, bu imkan yeni gelmiş. İnternet sitesine eklenen bu uygulamalar da yeni gelmiş, eskiden fiyat da yazmıyordu. O zaman Elite 1 paket diye geçiyordu sanırım, arkada 4 bölge klima sistemi ile birlikte ikisi için 30.000,00 istediler benden, kıyamadım :)

• quote:

Kaput altinda zaten izalasyon malzemesi var
    Bunun harici bir onerin varsa cok memnun olurum

Alıntıları Göster
    Dedim ya müziği açıcaz
  • quote:

Dedim ya müziği açıcaz

Alıntıları Göster
    Cozum bulursan haber ver

• Vergiyle 30.000
    Oluyor ama kesinlikle degermis

• Car Play ve Android Auto uygulamasını (ikisini birden) kullanan arkadaşlar var mı acaba, android Auto sağlıklı çalışmakta mıdır ? Android Auto Türkiye de resmen desteklenmediği için Car Play mi tercih edilmeli ? Sormamın sebebi araç bekliyorum, bu arada telefonumu da acil değiştirmem gerekiyor, androidden mi devam etsem, yoksa Iphone a mı geçsem ?
  • ikisi de gayet iyi çalışıyor bence. google maps desteği geldikten sonra Apple Car Play'in pek bir eksiği kalmadı.

Android Oto ise, bizim ekranda bana kalır ise yerleşim olarak bir TIK daha iyi duruyor.

tavsiyem, YouTube videoları izleyerek karar vermeniz, genel olarak tabii ki Apple her zaman bir tık daha akıcı çalışıyor denebilir...
  • quote:

ikisi de gayet iyi çalışıyor bence. google maps desteği geldikten sonra Apple Car Play'in pek bir eksiği kalmadı.

Android Oto ise, bizim ekranda bana kalır ise yerleşim olarak bir TIK daha iyi duruyor.

tavsiyem, YouTube videoları izleyerek karar vermeniz, genel olarak tabii ki Apple her zaman bir tık daha akıcı çalışıyor denebilir...
    Teşekkürler yanıtınız için.
    Tabi Youtube videolarına da bakacağım ama zaten gönlüm Android den devam etmekte yana, çünkü hiç IOS kullanmadım. İkisi de verimli diyorsanız büyük ihtimal Android den devam edeceğiz demek ki.
  • Spartacüs72 S kullanıcısına yanıt
    Bu arada, Play Store'da ben bulamamıştım Android Telefon'um için Android Oto uygulamasını, ayrı bir APK dosyası ile indirip kurabilmiştim (Telefon Vestel Venüs)
  • Sevgili dostlar,
    Güncel Volvo Sensus kullanıcıları için faydalı olabileceğini düşündüğüm birkaç ufak detay paylaşmak istedim. Ben kendim keşfettim, bilmeyenlere faydası olacaktır.

1- Saat: Avrupa tekrar saatleri yaz saatine aldığı için, saat ayarını otomatik hale getirirseniz, birçok araçta hala devam eden saatin gecikmesi sorunu kalmamaktadır. Saat farkı sorunu düzelince, anlık trafik bilgisi de sensus ekranında doğru gösterilmektedir.

2- Apple kullanıcıları eğer otomobile interneti telefonlarından paylaşıyorlar ise, wifi paylaşımı için her seferinde telefondan yeniden aktif etmek yerine, sensus ayarlarından bluetooth interneti seçerler ise, arabaya bindiğinizden hemen sonra telefonunuz bluetooth ile otomobile bağlanması ile beraber internet paylaşımı da devreye girecektir. Bu sayede hem anlık trafik bilgisi hem de Spotify, Google arama vb. hizmetleri de kesintisiz kullanabilirsiniz.

3- Arka bagajı ayak tekme ile açmak için, ortanın solunda bulunan park sensörünün tam altına tekme hareketi yaparsanız, her defasında açıldığını görebilirsiniz. Ayağınızı tampon altında sağa sola gezdirme ile uğraşmanız gerekmez...

Herkese selamlar, sağlıklar dilerim...

• quote:

Sevgili dostlar,
    Güncel Volvo Sensus kullanıcıları için faydalı olabileceğini düşündüğüm birkaç ufak detay paylaşmak istedim. Ben kendim keşfettim, bilmeyenlere faydası olacaktır.

1- Saat: Avrupa tekrar saatleri yaz saatine aldığı için, saat ayarını otomatik hale getirirseniz, birçok araçta hala devam eden saatin gecikmesi sorunu kalmamaktadır. Saat farkı sorunu düzelince, anlık trafik bilgisi de sensus ekranında doğru gösterilmektedir.

2- Apple kullanıcıları eğer otomobile interneti telefonlarından paylaşıyorlar ise, wifi paylaşımı için her seferinde telefondan yeniden aktif etmek yerine, sensus ayarlarından bluetooth interneti seçerler ise, arabaya bindiğinizden hemen sonra telefonunuz bluetooth ile otomobile bağlanması ile beraber internet paylaşımı da devreye girecektir. Bu sayede hem anlık trafik bilgisi hem de Spotify, Google arama vb. hizmetleri de kesintisiz kullanabilirsiniz.

3- Arka bagajı ayak tekme ile açmak için, ortanın solunda bulunan park sensörünün tam altına tekme hareketi yaparsanız, her defasında açıldığını görebilirsiniz. Ayağınızı tampon altında sağa sola gezdirme ile uğraşmanız gerekmez...

Herkese selamlar, sağlıklar dilerim...
    Teşekkürler, paylaşımlarınız çok faydalı ve aydınlatıcı oluyor. Bu arada benim aracım da sanırım ülkeye gelmiş, bu gün yarın bayiye ulaşacak sanırım. Gerçi bu ortamda nasıl gidip alacağız o da ayrı bir soru işareti. Bakalım hayırlısı.

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.