Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • volvolarımızın yanında diğerleri ne kadar da çirkin duruyor ıyyyy .. arabayı izledikçe gözümü alamıyorum resmen .. ama ben c30 umu hala çok seviyorum ve lütfen uzun bir süre yenilemesin c30 ları volvo mümkünse :))
  • ilk hayal kırıklığı,
    d2 115 hp 285 nm, motorun manuel vites 0-100'ü 12.3 saniye... daha iyi olmalıydı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufan34

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük Bilge

Bak çağırıyorsunuz ama :)) Sonra da ölü taklidi yapıp gitmesini beklersiniz

Gelsin gelsinde bizi gaflet uykusundan uyandirsin yoksa volvonun iyi marka oldugu sacmaligina inanip gidecegiz.

Sanırım işi var, ama yine sanırım ki yerine bir arkadaşını göndermiş :)))
  • Yaya koruma ilk değil arkadaslar bilginiz olsun.
  • quote:

quote:

quote:

Gelsin gelsinde bizi gaflet uykusundan uyandirsin yoksa volvonun iyi marka oldugu sacmaligina inanip gidecegiz.

Lezzet ikizi

• quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Yaya koruma ilk değil arkadaslar bilginiz olsun.

Yanlissa duzeltin lutfen Jaguarda vardi diye hatirliyorum
  • quote:

quote:

quote:

Onun arkadaşı kendisinden dahada komik.Volvo şöyle Çinli böyle dandik diye atıp tutuyorduku ki üstünden 1 hafta geçmedi "altına v40" çekmekten bahsediyor şimdide

Birde bana ithaflarda bulunuyor kendisi

• quote:

quote:

Yanlissa duzeltin lutfen Jaguarda vardi diye hatirliyorum

Evet birkaç marka daha kullanıyor halı hazırda sistemi.Active bonnet seklinde ararsanız ornekleri görebilirsiniz.
    Marka ismi vermeyeceğim zira her an yine etiketlenebilirim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 6 Mart 2012; 21:52:46 >
  • quote:

Bir önceki sayfada yaya airbagi için "V40'ta var sadece" dedim ama şimdi farkettim anlam karmaşasına neden olabiliyor.

V40'ta var sadece derken alıntı yaptığım arkadaşın yazısında "Volvo'nun başka modelinde var mı bilmiyorum"(pedestrian airbag için sormuş bunu) sorusunun karşılığı olarak V40'ta var sadece demek istemiştim.

Detaylandırmadığım için sektör içinde V40'ta var birtek gibi bir anlam ortaya çıkmış.,Volvo'da sadece V40'ta var demeliydim.Hazır sizde bunu belirtmişken bende hatamı düzelteyim dedim.yanlış yönlendirme olmasın sonra.

Hangi marka ve modelde var bende merak ettim??

Edit:Ben sizi etiketliyim o zaman Mercedes'te var demek ki.Başkası yapsaymış üzülürdüm zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolbert -- 6 Mart 2012; 21:58:33 >

• Umarim o yaya koruma "on-off" butonuyla gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

araç ile ilgili kesin veriler:

boyu tahmin edildiği kadar büyük değil; 4369 mm
    genişlik (aynalar dahil) 2041 mm
    aks mesafesi 2647 mm
    yükseklik 1445 mm

bagaj hacmi; 335 litre +16 litre bagaj zemininde bölme.

8 farklı motor seçeneği;

önce kötü haber: d2-powershift şimdilik yok.

d2-d3-d4 ( sırasıyla115-150-177 hp): d3 ve d4 te 0-100 hızlanmasını 0.3 saniye azaltan ve de çift kavrama olmayan bir şanzıman kullanılmış

t3-t4-t4-t5-t5, 150-180-180-213-254 hp.

enteresan bir şekilde t4 lerden biri bildiğimiz 1.6 t4, diğeri yine 180 hp ama 2.0 litre 5 silindir, maksimum 300 nm üreten bir t4

t5lerden biri 2.0 5 silindirli 214 hp yani yukarıdaki 2.0 t4'ün güçlü versiyonu, diğeri de 2.5 litre 5 silindir.

özetle 2.0 litre 5 silindir turbo yepyeni bir motor geliştirilmiş, volvo mirasına sahip çıkmış.

bekleneni veremeyen 2.0 ecoboostlardan komple vazgeçilmiş.

yaşama alanına ait ölçüler de var fakat bu veriler ergonomi gözetilmeksizin verildiği için çok manalı olmuyorlar, o yüzden yazma gereği duymadım ama arka taraf sıkıntılı, bir golften asla değil, astra ayarında diyelim...

uzunluk verileri doğru ama
    http://www.volvocars.com/se/all-cars/volvo-v40/specifications/pages/technical-spec.aspx
    sayfasında
    Lastvolym:496 l yazıyor yani bagaj hacmi. biraz çok geldi ama doğrumudur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tolbert

quote:

Bir önceki sayfada yaya airbagi için "V40'ta var sadece" dedim ama şimdi farkettim anlam karmaşasına neden olabiliyor.

V40'ta var sadece derken alıntı yaptığım arkadaşın yazısında "Volvo'nun başka modelinde var mı bilmiyorum"(pedestrian airbag için sormuş bunu) sorusunun karşılığı olarak V40'ta var sadece demek istemiştim.

Detaylandırmadığım için sektör içinde V40'ta var birtek gibi bir anlam ortaya çıkmış.,Volvo'da sadece V40'ta var demeliydim.Hazır sizde bunu belirtmişken bende hatamı düzelteyim dedim.yanlış yönlendirme olmasın sonra.

Edit:Ben sizi etiketliyim o zaman Mercedes'te var demek ki.Başkası yapsaymış üzülürdüm zaten.

Tam aynı şeyi yazacaktım ama Tolbert erken davranmış :) etiket ve "iyi adam" bir araya gelince ister istemez Mercedes çıkıyor ortaya (yanlış anlama sevgili iyi adam)

• quote:

quote:

Yoo ben yazdığınız gibi anladım :)
    Sadece daha önce ornekleri var diye eklemek istedim.yoksa düzeltme mahiyetinde değil yanlış anlamayın lütfen.
    güncel olarak E sedan ve E coupe de işe yaradığını bizzat gördüm.Bunun yanında jaguar ve citroende kullanıldığını duydum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Onun arkadaşı kendisinden dahada komik.Volvo şöyle Çinli böyle dandik diye atıp tutuyorduku ki üstünden 1 hafta geçmedi "altına v40" çekmekten bahsediyor şimdide

Birde bana ithaflarda bulunuyor kendisi

Tolbert, yukarıda allah var çarpılacaksın, atış serbest nasıl olsa, yalanlar diz boyu... bir marka fanatiğinden beklenen davranışlar bunlar normal karşılıyorum, sana kızamıyorum bile...

Ama yüz yılın gafını yaptın ya, Volvo v40, Vw golf 7'yi 5 'e katlar dedin ya, o an herkes anladı senin ne olduğunu,
    şu tanıtım videosunda bile adamlar dizmişler rakipleri, ki bunların arasında vw golf'te var... senin hala dediğin laflara bak...
    Anlayacağın sana en güzel cevabı ironik bir şekilde volvo vermiş...

Neyse aracı çok beğendim, gelsin dizel otomatiği, alınca sana da bir tur vericem...

• quote:

ilk defa jaguar'ın kullandığı bir yaya airbagi, sonradan mercedesin kullandığı bir sistem var ama hiçbiri v40'daki gibi ön camın önüne açılan gerçek manadaki bir havayastığını içermiyor.

mercedesinki sadece mekanik bir sistemle temas anında kaputu kaldırarak kaput ile motor bloğu arasındaki mesafeyi arttırıyor, böylece çarpışma anında motor bloğu ve kaputun altındaki diğer sert cisimler yayaya daha az zarar veriyor, keza jaguarın sistemi de aynı şekilde, tek fark mercedes özel bir menteşe düzeneği kullanırken jaguar havayastığının açılma hızından yararlanmış.

V40'daki sistem bunun fersah fersah önünde. biri katlanabilir direksiyon miliyse, diğeri sürücü havayastığı... mukayese edilebilir değiller.

mercedes:
     Volvo V40: Ve O Sensin

jaguar

volvo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 6 Mart 2012; 22:33:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fadeout

Tolbert, yukarıda allah var çarpılacaksın, atış serbest nasıl olsa, yalanlar diz boyu... bir marka fanatiğinden beklenen davranışlar bunlar normal karşılıyorum, sana kızamıyorum bile...

Ama yüz yılın gafını yaptın ya, Volvo v40, Vw golf 7'yi 5 'e katlar dedin ya, o an herkes anladı senin ne olduğunu,
    şu tanıtım videosunda bile adamlar dizmişler rakipleri, ki bunların arasında vw golf'te var... senin hala dediğin laflara bak...
    Anlayacağın sana en güzel cevabı ironik bir şekilde volvo vermiş...

Neyse aracı çok beğendim, gelsin dizel otomatiği, alınca sana da bir tur vericem...

Valla yukarıda Allah olduğuna bende inanıyorum ama bu yanardönerlik seni çarpar haberin olsun.Dün ak dediğine bugün kara diyen adamdan her zaman korkarım.Daha dün atmadığın pislik kalmamış (yok Çin malı yok dandik) markanın V40'nı söyledikerinin mürekkebi kuramadan altına çekmek hayali kuruyorsun.Bence sana yazık.Rüzgarın akışına göre yön değiştirmek yanardöner arkadaşlarda beklediğimiz davranışlardır ama sen rahat ol.KENDİN GİBİ ol biz sesimizi çıkartmayız.

Benim orada söylediğim şey şu;Golf Volvo V40'ta sunulacak teknolojinin yarısını sunduğu gün V40'ın gerçek rakibi olur.

Bu söylediğimde yanlış olan birşey göremiyorum hala.O videoda segment bazında C segmentinin tarihte ve günümüzde en çok satan aracını rakip olarak koymayacakta neyi koyacak?Sen bu kadar saf mısın?Bugüne kadar içinde biriktirdiğin cahillikleri böyle saçma bir şey vasıtasıyla açık bulmuş gibi mi önüme mi sunacaksın?

Komik adammışsın ama onu anladım.Rezillik yaparakta olsa tebessüm bırakıyosun insanda.Yarın V40'ın fiyatı 70 bin TL olsun başlarsın yine b.k atmaya yine güleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolbert -- 6 Mart 2012; 22:35:27 >

• Sn.can
    İlk defa kullanılmadığını vurguladım mesajımda.
    Volvodaki sistem mevcut sistemin daha da geliştirilmiş hali olduğu ortada var olan birşeyi geliştirmiş yani.
  • Orijinalden alıntı: somebodykillmeplz

uzunluk verileri doğru ama
    http://www.volvocars.com/se/all-cars/volvo-v40/specifications/pages/technical-spec.aspx
    sayfasında
    Lastvolym:496 l yazıyor yani bagaj hacmi. biraz çok geldi ama doğrumudur ?

o değer kuvvetle muhtemel tavana kadar olan bagaj hacmi
  • quote:

quote:

quote:

Tam aynı şeyi yazacaktım ama Tolbert erken davranmış :) etiket ve "iyi adam" bir araya gelince ister istemez Mercedes çıkıyor ortaya (yanlış anlama sevgili iyi adam)

Yoo hocam ben alıştım sıkıntı yok ;)

• quote:

Sn.can
    İlk defa kullanılmadığını vurguladım mesajımda.
    Volvodaki sistem mevcut sistemin daha da geliştirilmiş hali olduğu ortada var olan birşeyi geliştirmiş yani.

diğer sistemlerde kaput 5 cm açılırken bunda 10 cm açılsaydı, diğer sistemler 1 milisaniyede açılırken bu yarım milisaniye açılsaydı, veya diğer sistemlerde küçük bir havayastığı olsaydı da volvo büyük bir havayastığı kullanmış olsaydı, biri diğerininin geliştirilmişi denebilirdi.

V40'daki sistem dünya da bir ilk, herhangi bir sistemin geliştirilmişi değil.

sürücü havayastığına , katlanabilir direksiyon milinin geliştirilmişi ne ölçüde denebilirse bunun için de jaguarın sisteminin geliştirilmişi o kadar denebilir.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.