Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Purgatory_

araba muazzam ama bir s40 heybetini gören babam hiç sıcak akmadı arabaya oysaki ne hayallerim vardı

Araçta ki en büyük sıkıntıda bu zaten heybet yok.
    Yani S4o takı o ağır abi havası yok.
    Bu bir strateji geniş kitle daha cok satış.
  • Ağır abiler sınıfında bile modern ve sportif çizgilere sahip olan BMW 5 serisi başı çekiyorsa, C sınıfında yeni V40 "uygun motor ve şanzıman kombinasyonlarıyla olmak şartıyla" çok rahat pazar edinecektir.

Dip not: Ortalıkta dolaşan bilgiler doğruysa V40 S40'dan daha uzun bir araç olacak.
  • Galeride V40 ile S40'ı yan yana gördüğünüzde S40 tercihinin çok gerilerde kalacağını tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

Galeride V40 ile S40'ı yan yana gördüğünüzde S40 tercihinin çok gerilerde kalacağını tahmin ediyorum.

katılıyorum . .
  • s40 piyasadan kaldırılacak gibi lanse edilsede. aslında sadece isim değiştirmiş oldu. v40 ileriki dönemlerde sedan model olarakda piyasaya sürülecek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade038

s40 piyasadan kaldırılacak gibi lanse edilsede. aslında sadece isim değiştirmiş oldu. v40 ileriki dönemlerde sedan model olarakda piyasaya sürülecek..

Ben bu modelin yakın dönemde sedan kasa ile geleceğini sanmıyorum. Audi A3 Sedan'ı tanıtacak, belki sonrası için Volvo da yeni bir S40 düşünüyordur; ancak bu konuda bir şey olsa muhtemelen duyulurdu. Ayrıca dediğim gibi, üretimine karar verilse de ismi V40 Sedan değil yine S40 olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eas722

quote:

Orijinalden alıntı: blade038

s40 piyasadan kaldırılacak gibi lanse edilsede. aslında sadece isim değiştirmiş oldu. v40 ileriki dönemlerde sedan model olarakda piyasaya sürülecek..

Ben bu modelin yakın dönemde sedan kasa ile geleceğini sanmıyorum. Audi A3 Sedan'ı tanıtacak, belki sonrası için Volvo da yeni bir S40 düşünüyordur; ancak bu konuda bir şey olsa muhtemelen duyulurdu. Ayrıca dediğim gibi, üretimine karar verilse de ismi V40 Sedan değil yine S40 olacaktır.

dediğiniz gibi ismi s40 olacakmış. okuduğum bir yazıyı alıntı olarak yazıyorum.

quote:

"Beş-kapılı hatchback formu ile tanıtılması beklenen yeni V40’ın ilerleyen zamanlarda, üstü-açık C40, S40 sedan ve BMW X1’e rakip olacak yeni XC40 SUV de dahil olmak üzere birçok farklı versiyonu pazara sunulacak.
    Daha önce belirttiğimiz gibi, küresel pazarda oldukça iddialı olan 2013 Audi A3 Sportback, 2012 BMW 1-Serisi ve MPV havasından yeni kurtulan 2013 Mercedes-Benz A-Serisi ile rekabeti göze alan 2013 Volvo V40, yaklaşık 26.000 € ‘dan başlayan fiyatlarla yaz aylarında Avrupa’da satışa sunulacak.

• Bildiğim kadarıyla şu an için resmi bir açıklama yok. Ancak Volvo Cars'ın CEO'su Stefan Jacoby aşagıdaki videoda XC40 ve S40(40 Serisi diye bahsediliyor) hakkındaki sorulara "Takipte kalın" diye yanıt veriyor. Tahminim eldeki henüz satılmamış S40'ların satışının devam edeceği ve sonrasında sadece V40'ın kalacağı. XC40 veya S40 belki 2014 model olarak tanıtılabilir. Stefan beyin dediği gibi takipte kalalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KobraAbiniz -- 1 Mart 2012; 18:40:47 >

• araç ile ilgili kesin veriler:

boyu tahmin edildiği kadar büyük değil; 4369 mm
    genişlik (aynalar dahil) 2041 mm
    aks mesafesi 2647 mm
    yükseklik 1445 mm

bagaj hacmi; 335 litre +16 litre bagaj zemininde bölme.

8 farklı motor seçeneği;

önce kötü haber: d2-powershift şimdilik yok.

d2-d3-d4 ( sırasıyla115-150-177 hp): d3 ve d4 te 0-100 hızlanmasını 0.3 saniye azaltan ve de çift kavrama olmayan bir şanzıman kullanılmış

t3-t4-t4-t5-t5, 150-180-180-213-254 hp.

enteresan bir şekilde t4 lerden biri bildiğimiz 1.6 t4, diğeri yine 180 hp ama 2.0 litre 5 silindir, maksimum 300 nm üreten bir t4

t5lerden biri 2.0 5 silindirli 214 hp yani yukarıdaki 2.0 t4'ün güçlü versiyonu, diğeri de 2.5 litre 5 silindir.

özetle 2.0 litre 5 silindir turbo yepyeni bir motor geliştirilmiş, volvo mirasına sahip çıkmış.

bekleneni veremeyen 2.0 ecoboostlardan komple vazgeçilmiş.

yaşama alanına ait ölçüler de var fakat bu veriler ergonomi gözetilmeksizin verildiği için çok manalı olmuyorlar, o yüzden yazma gereği duymadım ama arka taraf sıkıntılı, bir golften asla değil, astra ayarında diyelim...

• S4o in V4o dan geride olması gayet normal zira biri çıkmış 2oo5 de digeri çıkmış 2o12 de.
    Teknolojik aletlerin herzaman daha fazla albenisi olması gayet normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 1 Mart 2012; 21:31:55 >
  • S60'ı çok beğendiğim halde gücüm yetmediği için alamadım, keza XC60 da aynı şekilde.

S40 çok beğendiğim halde, bana göre kasa eskidiği ve içi berbat olduğu için düşünmedim ve kasa değişikliğini 4 gözle bekledim..

Sonunda bu araç beni benden aldı, Volvo aşkımı sonunda söndürebilcem umarım!

Giulietta'ma kıyarım gibime geliyor..
  • A serisi de fena olmamış ama açıkçası Mercedes'den daha çarpıcı birşey bekliyordum. Hatta A'nın yanında V40'ın işi zor olur diye düşünüyordum. Eğer çıkacak seri linkteki A serisi ise V40'ın işi şimdi daha kolay.
  • V40 in basina tanitilmasi yarin mi arkadaslar??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac3560

V40 in basina tanitilmasi yarin mi arkadaslar??

Evet yarın (6 Mart) TSİ 13:15'te!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük Bilge

quote:

Orijinalden alıntı: mac3560

V40 in basina tanitilmasi yarin mi arkadaslar??

Evet yarın (6 Mart) TSİ 13:15'te!

Tesekkur ederim . . A serisinininkini kacirdim ama v40 i asla kacirmam. .
  • a sınıfı hiç olmamış bence, hem gençlere hem ailelere hitab edelim demişler ama becerememişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Ağır abiler sınıfında bile modern ve sportif çizgilere sahip olan BMW 5 serisi başı çekiyorsa, C sınıfında yeni V40 "uygun motor ve şanzıman kombinasyonlarıyla olmak şartıyla" çok rahat pazar edinecektir.

Dip not: Ortalıkta dolaşan bilgiler doğruysa V40 S40'dan daha uzun bir araç olacak.

bu tasarımla s40 dan daha uzun olması zor gibi gözüküyor. Şahsen uzun olmasını isterdim. Her nedense heybetli araba duruşu hoşuma gidiyor..
  • Yine diğer markaların aksine dolu dolu opsiyonlara girerse tabiri caiz ise donanimlarini sadece gostermeyip elletirse ;) ne A serisi ne 1 serisi nede A3 kolay kolay V4o in satış rakamlarını yakalayamaz.
  • Gozlemleyebildigim kadarıyla v40 beğenildi. Motior secenekleri de yeterli gozukuyor 1.6d ve1.6t ana satislari olusturacaktir bundan sonra başarısını fiyat belirleyecek gibi. Su iyidir bu iyidir girmiyorum. Ama a3 ten fiyatı fazla olmaması lazım iyi satış rakamları elde edebilmesi icin. Basit bir ornek vereyim. Selpak mendilden daha iyi bir mendil yapabilirsiniz. Ama daha iyi diye daha yüksek fiyat istediğinizde insanların kafasındaki bazı algıları yok etmeden satışlarınız asla bir Selpak kadar olmaz. O bilinirligi yakalayana kadar kardan fedakarlık etmek gibi bazı seylere katlanmak gerekiyor. Özellikle lansman fiyatları uygun olmalı. Bir sene icinde yola çıktığınızda mutlaka bir v40 görmeniz lazım. Her satış satışı arttırır.

Eskiden golf'tu hb piyasanın mihenk tası. Simdi a3. BMW 1 ve Mercedes a serisi yollarda nadir görülen araçlar olmaya devam edecek gibi. O yüzden ben ana rakip olarak a3 U görüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.