Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
115
Favori
648.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Sn.can
    İlk defa kullanılmadığını vurguladım mesajımda.
    Volvodaki sistem mevcut sistemin daha da geliştirilmiş hali olduğu ortada var olan birşeyi geliştirmiş yani.

diğer sistemlerde kaput 5 cm açılırken bunda 10 cm açılsaydı, diğer sistemler 1 milisaniyede açılırken bu yarım milisaniye açılsaydı, veya diğer sistemlerde küçük bir havayastığı olsaydı da volvo büyük bir havayastığı kullanmış olsaydı, biri diğerininin geliştirilmişi denebilirdi.

V40'daki sistem dünya da bir ilk, herhangi bir sistemin geliştirilmişi değil.

sürücü havayastığına , katlanabilir direksiyon milinin geliştirilmişi ne ölçüde denebilirse bunun için de jaguarın sisteminin geliştirilmişi o kadar denebilir.

Kaput arkadan açılıyor mu? Açılıyor
    Bunu amacı yayaya daha az zarar vermek mi? Evet
    Siz bunun altına İster havayastigi koyun ister Havayatağı bu sistemin geliştirilmiş halidir.
    Sizin mantığınıza göre yan yada diz hava yastıkları normal direksiyon yastığının türevi değil.
    Bu bana hiç mantıklı gelmiyor kusura bakmayın.
  • quote:

quote:

quote:

Sn.can
    Volvodaki sistem mevcut sistemin daha da geliştirilmiş hali olduğu ortada var olan birşeyi geliştirmiş yani.

diğer sistemlerde kaput 5 cm açılırken bunda 10 cm açılsaydı, diğer sistemler 1 milisaniyede açılırken bu yarım milisaniye açılsaydı, veya diğer sistemlerde küçük bir havayastığı olsaydı da volvo büyük bir havayastığı kullanmış olsaydı, biri diğerininin geliştirilmişi denebilirdi.

sürücü havayastığına , katlanabilir direksiyon milinin geliştirilmişi ne ölçüde denebilirse bunun için de jaguarın sisteminin geliştirilmişi o kadar denebilir.

Siz bunun altına İster havayastigi koyun ister Havayatağı bu sistemin geliştirilmiş halidir.
    Sizin mantığınıza göre yan yada diz hava yastıkları normal direksiyon yastığının türevi değil.

"kaputun altına"'mı?

siz bunları benim koyduğum resimleri görüp de mi söylüyorsunuz (mesajların altında tablet sürüm ibaresi olduğu için söylüyorum), yoksa ezbere mi?

o üç resmi alt alta görüp de biri diğerinin geliştirilmişi diyorsanız, mantık çerçevesinde tartışabileceğimiz bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 6 Mart 2012; 22:59:00 >
  • 2009 yılında tahmin edemeyeceğiniz bir marka yaya hava yastığını denemiş; Fiat! Ancak şu an herhangi bir modelinde kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum. Link;

http://www.wired.com/autopia/2009/05/external-airbag-protects-pedestrians/
  • Resimleri görebiliyorum.
    Siz diğer sistemlerin aksine sadece farkli olarak kaputun kalkan kısmından sirf hava yastığı çıkıyor diye 'hayır efendim burdan hava yastığı çıkıyor diğer sistemlere alakası yok bunu volvo buldu'dıyorsanız.haklisiniz mantık çerçevesinde tartışılacak birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolbert

quote:

Orijinalden alıntı: Fadeout

Tolbert, yukarıda allah var çarpılacaksın, atış serbest nasıl olsa, yalanlar diz boyu... bir marka fanatiğinden beklenen davranışlar bunlar normal karşılıyorum, sana kızamıyorum bile...

Ama yüz yılın gafını yaptın ya, Volvo v40, Vw golf 7'yi 5 'e katlar dedin ya, o an herkes anladı senin ne olduğunu,
    şu tanıtım videosunda bile adamlar dizmişler rakipleri, ki bunların arasında vw golf'te var... senin hala dediğin laflara bak...
    Anlayacağın sana en güzel cevabı ironik bir şekilde volvo vermiş...

Neyse aracı çok beğendim, gelsin dizel otomatiği, alınca sana da bir tur vericem...

Valla yukarıda Allah olduğuna bende inanıyorum ama bu yanardönerlik seni çarpar haberin olsun.Dün ak dediğine bugün kara diyen adamdan her zaman korkarım.Daha dün atmadığın pislik kalmamış (yok Çin malı yok dandik) markanın V40'nı söyledikerinin mürekkebi kuramadan altına çekmek hayali kuruyorsun.Bence sana yazık.Rüzgarın akışına göre yön değiştirmek yanardöner arkadaşlarda beklediğimiz davranışlardır ama sen rahat ol.KENDİN GİBİ ol biz sesimizi çıkartmayız.

Benim orada söylediğim şey şu;Golf Volvo V40'ta sunulacak teknolojinin yarısını sunduğu gün V40'ın gerçek rakibi olur.

Bu söylediğimde yanlış olan birşey göremiyorum hala.O videoda segment bazında C segmentinin tarihte ve günümüzde en çok satan aracını rakip olarak koymayacakta neyi koyacak?Sen bu kadar saf mısın?Bugüne kadar içinde biriktirdiğin cahillikleri böyle saçma bir şey vasıtasıyla açık bulmuş gibi mi önüme mi sunacaksın?

Komik adammışsın ama onu anladım.Rezillik yaparakta olsa tebessüm bırakıyosun insanda.Yarın V40'ın fiyatı 70 bin TL olsun başlarsın yine b.k atmaya yine güleriz.

17 Şubat 2012;19:02:22
    Tolbert: Bu forumda kabul gormesede Volvo'nun ne oldugu bütün dunyanın malumu.Araçlarının hangi markalaşma kiyaslandigida belli. Golf V40'ın sunacağı teknolojinin yarısını sunabildigi gün gider Golf ile kiyaslarsiniz.

06 Mart 2012;22:33:37
    Tolbert: C segmentinin tarihte ve günümüzde en çok satan aracını rakip olarak koymayacakta neyi koyacak? Sen bu kadar saf mısın?

Asenadan sonra bir de Tolbert gerçeği var artık... önce adam ol, Yanardöner kimmiş görsün herkes
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük Bilge

2009 yılında tahmin edemeyeceğiniz bir marka yaya hava yastığını denemiş; Fiat! Ancak şu an herhangi bir modelinde kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum. Link;

orada bir üniversite araştırmasını fiat stilo üzerinde test ettiklerinden bahsetmiş denemeyi yapan fiat değil.
  • quote:

2009 yılında tahmin edemeyeceğiniz bir marka yaya hava yastığını denemiş; Fiat! Ancak şu an herhangi bir modelinde kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum. Link;

Güzel paylaşım elinize saglık.Gorunce şaşırmadım değil dogrusu.
    Lansmanı izleme şansı olan arkadaslara soruyorum Volvo yetkilisi sistemi tanitirken ilk defa tabirini kullandı mı?
  • quote:

Resimleri görebiliyorum.
    Siz diğer sistemlerin aksine sadece farkli olarak kaputun kalkan kısmından sirf hava yastığı çıkıyor diye 'hayır efendim burdan hava yastığı çıkıyor diğer sistemlere alakası yok bunu volvo buldu'dıyorsanız.haklisiniz mantık çerçevesinde tartışılacak birşey yok.

söylediğiniz şey öyle abuk ki söyliyecek söz bulamadım.

ilk jet yolcu açağı yapıldığında da "ya zaten yolcu açağını diğer markalarda yapıyordu, buna jet motoru takıp hızını 3'e katladılar diye bunu ilk ingilizler buldu diyemeyiz, ikisi de uçuyor ikisi de insanları a noktasından b noktasına taşıyor, temelde aynı şeyler"

veya ilk otomobil yapıldığında "ya zaten at arabaları hep vardı, buna içten yanmalı motor taktılar diye bunu ilk daimler buldu" diyemeyiz, ikisi mde araba ikisi de karada gidiyor,

veya sürücü havayastığı bulunduğunda "ya zaten direksiyon içeri kaçıyordu, ikisi de direksiyonda, ikisi de darbenin şiddetini sönümlüyor, biri diğerinin gelişmişi" demek kadar şaçma bana göre...
  • quote:

quote:

Resimleri görebiliyorum.

ilk jet yolcu açağı yapıldığında da "ya zaten yolcu açağını diğer markalarda yapıyordu, buna jet motoru takıp hızını 3'e katladılar diye bunu ilk ingilizler buldu diyemeyiz, ikisi de uçuyor ikisi de insanları a noktasından b noktasına taşıyor, temelde aynı şeyler"

veya ilk otomobil yapıldığında "ya zaten at arabaları hep vardı, buna içten yanmalı motor taktılar diye bunu ilk daimler buldu" diyemeyiz, ikisi mde araba ikisi de karada gidiyor,

veya sürücü havayastığı bulunduğunda "ya zaten direksiyon içeri kaçıyordu, ikisi de direksiyonda, ikisi de darbenin şiddetini sönümlüyor, biri diğerinin gelişmişi" demek kadar şaçma bana göre...

Hocam farklı dilleri konuşuyoruz uğraşmayalım.
    Uzun uzadıya felsefe tartismasina girmeye gerek yok.
    İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 6 Mart 2012; 23:33:10 >
  • quote:

quote:

quote:

Sn.can

dünyada ilk denilmiş ama yanlış değil. bi kaç siteden gördüğüm kadarıyla dünyada ilk havayastığı sistemiyle uygulayan volvo. üstelik bunu citysafety paketiyle beraber sunuyor, yani uygulamada da ilk volvo yapmış oluyor.

http://www.automotiveit.com/geneva-volvos-new-v40-features-pedestrian-airbag/news/id-005167
  • quote:

quote:

quote:

Resimleri görebiliyorum.

Hocam farklı dilleri konuşuyoruz uğraşmayalım.
    Uzun uzadıya felsefe tartismasina girmeye gerek yok.
    İyi geceler.

ben de aynı fikirdeyim,

ben pedestrian airbag diyorum, siz active bonnet...
  • volvo bir ton güvenlik sistemi tanıtmış v40 la kimisi volvo da ilk kimisi s60 ta da var yanılmıyorsam bunların fiyatı ne olur sizce??

Buarada isvec sitesinde iki tane d2 motor var bir tanesinin yakit tuketimi digerinden daha dusuk tabi co2 salinimu da geri kalan herseyi ayni gorunuyor tabi sitede yer alan isvecce bilgiler dahilinde ne farklari var o ikisinin?? Yuce marka vosvostaki bluemotion bmw deki efficientdynamics gibi bir durum mu acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 7 Mart 2012; 1:17:24 >
  • Bu kadar tartışma niye, herkes hemfikir değil mi, V40 hem görsel olarak hem de barındırdığı teknolojilerle, güvenlik özellikleriyle sınıfında tek, Allah herkese nasip etsin.
  • quote:

quote:

Güzel paylaşım elinize saglık.Gorunce şaşırmadım değil dogrusu.
    Lansmanı izleme şansı olan arkadaslara soruyorum Volvo yetkilisi sistemi tanitirken ilk defa tabirini kullandı mı?

Dunyada ilk olarak bahsi gecti yanlis hatirlamiyorsam ( baska bir videoda da duymus olabilirim ama kesinlikle resmi kisilerden duydum dunyada ilk diye)
  • 1.6lt otomatik gelir mi? Turkiyede ne zaman satisa cikacak bu arac?
  • Benim gibi sedan tutkunu ve şu sıralar araç değiştirme düşünceleri içinde olan bir kişiyi bile etkileyen, gerçekten çok alımlı bir araç üretmiş Volvo. Alınabilecek araçlar listemde şimdiden ilk sıraya oturdu V40. Manuel vites sevdiğimden ve otomatik gelsin öyle alayım diye düşünmediğimden, Türkiye'de satışa sunulmasını heyecanla bekliyorum. Bu araç piyasayı gerçekten sallayacak gibi görünüyor. Umarım Volvo'nun Türkiye temsilcileri akıllıca bir fiyat+servis giderleri politikası izleyerek ellerine geçen bu fırsatı değerlendirir.
  • İnsan yapısı değil bu Volvolar!
  • Mükemmel
  • avrupa pazarına mayıs sonunda girecek diyor autocar ama bize de gelir mi acep o tarihlerde yoksa ekime mi kalacak çoğu yerde dendiği gibi. . d2 nin ingiltere fiyatı da 19000 pound olur denmiş tahmini olarak. .
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.