Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (351. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim için en büyük eksisi direksiyonu. Estetik değil ve fazla büyük. Daha sportif ve D şeklinde olabilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Elektrikli el frenini sevmiyorum. Bence eski sistem el frenleri daha güzel. Tabi ki benim görüşüm :)

• Silifke(Rakım 0)-Sartavul Geçidi (Rakım 1500)-Ankara (Rakım 900) seyahitim olan 550 km boyunca ortalama 6.2 lt yakıt tüketimim oldu. Silifke-Sartavul arası ise 8.4 lt oldu. Bu değerler 2000 km de olan arabam için mükemmeldir.

Ancak, aracın kısa yol tuşlarının olduğu yerde (Alüminyum tarafında, çünkü o tarafa elimle vurduğumda aynı sesler oluştu) çıt çıt sesleri vardı. Bu benim moralimi çok bozdu. Bu sesler düzgün yolda olmadı. Özellikle Silifke de çok meydana geldi. Karaman-Ankara aradında ise sadece engebeli yollarda meydana geldi. Forumda çok şikayet okudum bununla ilgili olarak ama son makyajlı kasalarda bu trim ses şikayetlirine rastlamadım. Silifke çok sıcak bir yer ve biz sürekli klima çalıştırdık. Alüminyum esnediğinden dolayı mı böyle yaptı?

En kısa zamanda servise gideceğim..

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Direksiyondan çok memnunum, benim için en büyük artılardan biri. Kalitesi, hissiyatı, şekli hoşuma gidiyor. Benimki r-design direksiyon. Sadece korna biraz daha hassas olabilirmiş. Böyle iyice bastırmak yerine hafif bir dokunuşla "dat" yapmayı seviyorum, ama olmuyor.

Tüketim bilgiside ekleyeyim: Bodrum-İzmir 285 km mesafe 7.9 L/100km ortalamayla geldik. 2 kişi + bagaj full bavul, klima sürekli açık, start/stop kapalı, Eco mode açık. Çok trafik olduğu için cruise kullanılamadı, aynı şekilde trafikten dolayı 140-150'nin üzerine çıkamadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrozenFlame -- 5 Eylül 2017; 15:10:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrozenFlame

Direksiyondan çok memnunum, benim için en büyük artılardan biri. Kalitesi, hissiyatı, şekli hoşuma gidiyor. Benimki r-design direksiyon. Sadece korna biraz daha hassas olabilirmiş. Böyle iyice bastırmak yerine hafif bir dokunuşla "dat" yapmayı seviyorum, ama olmuyor.

Tüketim bilgiside ekleyeyim: Bodrum-İzmir 285 km mesafe 7.9 L/100km ortalamayla geldik. 2 kişi + bagaj full bavul, klima sürekli açık, start/stop kapalı, Eco mode açık. Çok trafik olduğu için cruise kullanılamadı, aynı şekilde trafikten dolayı 140-150'nin üzerine çıkamadık.

kornaya katılıyorum eski aracım c4'te her iki elimle de kolayca kullanabileceğim bir pozisyondaydı ve gerçekten çok faydalıydı

yakıt konusunda herkes yazmış, v40 2013 ps d2, ankara-çeşme git-gel ortalama 120 km/h hız ile 4.7 lt, dikkatli kullanımla çok rahat 4,5 lt görürdüm

• Arkadaşlar opsiyon olarak bowers & wilkins ses sistemi alınabiliyor mu v40'ta acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır premium sound var, harman kardon yapıyor onuda.
  • quote:

Hayır premium sound var, harman kardon yapıyor onuda.

Standart sistem premium sound un harman kordon tarafından yapıldığı hakkında bir kaynağınız varmı? Yanlış anlamayın, bilmediğim için soruyorum, verinizi kesinleştirmek istiyorum.

• quote:

Benimki 2017 T3 R-Design Plus.

Sonradan takılabilir diye düşünüyorum, neticede çok basit raylı bir mekanizma. Ancak Volcar bu konularda hiç yardımcı olmuyor. Ben aracıma ışıklı vites kolu taktırmak istedim, takmıyorlar...

2017 r design da ışıklı vites topuzu yok demekki, 2015 r design var bende, mevcut

@evil2302 vites durumu benimkinde görünmüyor.

• drerdogan kullanıcısına yanıt
    2015'e kadar Harman Kardon'du, 2016 ve sonrasında Bowers oldu diye biliyorum.
  • Merhaba
    RTTİ(Gerçek zamanlı trafik bilgisi) eklentisini yüklettim, ancak çalıştırmak biraz güç oldu servisteki arkadaşlar gayret gösterdi ama yeni bir ürün ve pek talep eden olmadığı için birlikte öğrendik diyebilirim. Yaptırmak isteyenlere uyarım araçta harita uygulamanız mutlaka güncel olmalı(volvo support tan usb hafıza çubukları ile kendiniz yapabilirsiniz) , RTTİ yaklaşık 30 dk da yükleniyor , harita güncel ise aracı internete bağladıktan sonra da çalışıyor.(İlk yükletmenin sonucu olarak bunu fark etmek epey zaman aldı)

Kullanış nasıl diye sormuştunuz , güncelleme ile birlikte navigasyon menüsü de değişti akan trafik bilgisini gösterme seçeneğini aktif hale getirdikten sonra , benim kullandığım güzergahta trafik bilgilerini yaralı şekilde gösteriyor . Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin

Edit: Yanlış bilgi vermemek için ikinci paragrafı düzelttim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senna428 -- 14 Eylül 2017; 11:35:43 >

• İstanbulda dolu nedeniyle aracı zarar gören ve yaptıran var mı?
    Varsa nereye yaptırdınız? Memnun kaldınız mı?
  • senna428 S kullanıcısına yanıt
    RTTI nedir hocam navigasyon mu? Ne kadara mal oldu? Adres girmek nasıl oluyor dokunmatik mi yoksa yuvarlağı döndürerek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: v40turkey

2015'e kadar Harman Kardon'du, 2016 ve sonrasında Bowers oldu diye biliyorum.

"Premium Sound By Harman Kardon" opsiyonu adı altında, adından da anlaşılacağı üzere hala harman kardon tarafından üretiliyor. v40 için opsiyon bedeli 3000tl yaklaşık. Araç oluşturucudan bakılabilir. Zaten hiç bir üretici aracı tamamen yenilemedikçe böyle şeyleri mecburiyet olmadıkça değiştirmez, araca özel tasarlanmış sistemler oldukları için değişim demek ekstra maliyet demek. Mevcut v40 üertimi boyunca Harmanla yapılmış sözleşmelerde vardır ayrıca.

Artık eski nesil diyebilecğimiz araçlarında (v40,s60,v60) premium sound lar harman. Yeni nesillerde (xc90,s90,v90,xc60) Bowers. Yakında çıkacak olan xc40 ta ne yapacaklarını merak ediyorum.

• Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    RTTİ navigasyon eklentisidir.

Navigasyon fiyatını volvo sitesinden öğrenebilirsiniz ,2017 modelleri bilmiyorum ama ülkemize dokunmatik ekran getirilmedi diye biliyorum.
  • Eylul sonuna kadar bir kampanya mi var?

• ocalali kullanıcısına yanıt
    kampanyalı fiyat listesi aşağıdaki linkte var;

http://www.volvocars.com/tr/hizmetler/volvo-sahipligi/fiyat-listesi
  • senna428 S kullanıcısına yanıt
    RTTI bugün yüklettim, aynı sizin dediğiniz gibi oldu olay, bende ilk yükleten oldum serviste, beraber yapıp beraber öğrendik. Çok uzun bir süreç oldu, birazda sinirlendim açıkcası. Sizin dediklerinizden yola çıkarak ben dedim adamlara şunu yapın bunu yapın diye, sonuç olarak iyi bir eklenti, fakat ben bu eklentiye 160 tl para ödedim, siz para ödediniz mi? ödediyseniz ne kadar ödediniz?
  • Yeni V40 cross country aldım 2013 model D2 otomatik. Gösterge ekranında ki tema değişikliği sadece görsel olarak mı değişiklik sağlıyor yoksa sürüş ayarlari anlamında bir etkisi var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dombilibili

Yeni V40 cross country aldım 2013 model D2 otomatik. Gösterge ekranında ki tema değişikliği sadece görsel olarak mı değişiklik sağlıyor yoksa sürüş ayarlari anlamında bir etkisi var mı ?

Görsel. 2013 için emin değilim ama yeni T3 modellerde vitesi S Sport moduna alınca otomatik tema değişiyordu galiba.

• 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.