Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (349. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracı sıfır aldım. Zamanla düşüyor. 30 ortalamaya göre 15 litre çok yüksek geldi. 75 km sabit hız ile düz yolda 3.5-4 litre civarı yaknası lazım. Sizde de öyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metrisaa M kullanıcısına yanıt
    Bu arada bence şehir içi eco mod kullanmayın. Gaz tepkilerini öldürüyor, araç kalkmıyor. Uzun yol harici eco modu kullanmıyorum.

30km/h ortalamada 15 litre tüketimi kaç kmlik bir güzergahta gerçekleştiriyorsunuz?

• Android telefonu tanıttım ama gelen aramaları kabul etmek için "ok" tuşuna basmam gerekiyor. Ama bunun için kolumu uzatmam gerekiyor. Bmw de olduğu gibi direksçyon üzerinde bir tuş var ancak çalıştıramadım. Gelen aramaları direksiyondan kabul edemiyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Android telefonu tanıttım ama gelen aramaları kabul etmek için "ok" tuşuna basmam gerekiyor. Ama bunun için kolumu uzatmam gerekiyor. Bmw de olduğu gibi direksçyon üzerinde bir tuş var ancak çalıştıramadım. Gelen aramaları direksiyondan kabul edemiyor muyuz?

Öncelikle cep telefonu cevaplama sorunuzla başliyim. Bende başlarda ok tuşuna basıyordum ama sonradan direksiyonun sağ tarafındaki dönen tuşa basınca telefonun cevaplandığını farkettim.

Yakıt konusunda araç 7 bin km ye geldi, (1,5 t3 motor) şuan 43 km ortalama hızım var son 2000 km ortalaması 8,5. Bunun yüzde 60-70 i şejir dışı yüzde 30-40 şehir içi. Özellikle şehir dışında 90-100 ü geçmiyorum. Şehir içinde sakin kullanıyorum, çok zorlamayla elde edilmiş değerdir. Biraz perfprmanslı kullanarak,dişkkat etmeden kullanınca şehir içinde 12-15 litre arası geziyor.

Şehir dışında rekorum 90 km sabit hızla,tek şöför klima kapalı 66 km yol gittim ortalama 4,9 lt ortalama yaktım. 120 ile gitsem 6,5 -7 civarı oluyor aynı güzergahta.

Bunlar fikir vermiştir diye düşünüyorum.

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    3,4-4 değeri daha hiç göremedim hocam sabit 90 hızla uzun yolda 6 lt felan yakıyor servisi aradım bayram sonu bir cihaza sokacağız yani şehir içi de olsa verdiği değerlerin 2 katı çok geldi bana

• Arkadaşlar cahilliğime verin daha önce benzinli araç kullanmadım bunuda güvenilir olur diye babama aldık başımı ütülemiş durumda yakıttan dolayı ben böyle hiç tahmin etmemiştim değerlerin en fazla 2 litre fazlası olur diye düşünmüştüm. araçlarlada haşir neşir değilim gülsenizde soracağım tüp taktıralım diyor böyle bir tercih yapan oldu mu veya bir bilgisi olan :))
    Turbo benzinli aracın yakıt açısından üst sınırı maalesef yüksektir. Aşağı çekmek de şoföre bağlı. Zamanla kullanımına alışırsınız. İlk bakım sonrası yakıt tüketimi düzene girdi. Özellikle şehir dışında yakıt tüketimi çok iyi.

Bu tarz bir motora lpg taktırmak bence çok riskli olur.

Bu arada düz yolda 70-75 civarı hızda cc ile giderken yakıt tüketimi 3 ila 4 litre civarı olmalı. Eminim. Gerekirse benim aracımla test bile yapabiliriz. Düz yolda 90 ile 6 değil 4.5 falan olmalı. Ancak yolun düz olduğuna emin olunuz.

Örnek vermek gerekirse geçen ay Bergama Dikili arasını 3 kişi klima açık şekilde 80 civarı hız ile 4 litre/100km ortalama tüketim ile tamamladım. (Bergama rakım olarak az farkla Dikili'den yüksek. Bunu da gözönünde bulundurmak gerekir)

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    ilginiz için teşekkür ederim . Biraz araştırınca caydım bende lpg den fakat ben 4 lü verileri daha hiç göremedim en çok indirdiğim anlık yakıt tüketimi 90 km hızla 5.3-5.5 arası
  • Aracı sıfır aldım. 250 km sürdüğüm, Konya-Ankara arasında 7.4 yaktı. Uyy dedim. Rodaja bağladım...

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Yol boyu ortalama hız neydi? Geçen hafta aynı yolu ben de yaptım. Dolu bagaj, klima açık ve araçta toplam 3 kişi ile 5.6-5.8 civarı tüketimim oldu. Hızım 110-120 arası idi. Manavgat'tan Ankara'ya geldim. Tüm yolun ortalaması 6.1 idi.

Rodaj sonrası bariz düşme oluyor. Aracı 2016 temmuzunda almıştım. Bu yıl bariz farkla daha az yakıyorum.

• Aracı Konyadan aldım. Ve hemen Ankara ya dönüş yaptık. Araçta 3 kişiydik ve klima açıktı. Ortalama hıza dikkat etmedim ama tahminim 90-100 km/h arasıdır. Bu yüksek tüketimi Rodaja bağlıyorum.

Kesinlikle rodajdan dolayıdır. 1 hafta önce aynı şekilde ben geçtim. Tüketimimi yukarıda belirttim. Demek ki rodaj bu denli fark oluşturuyor. Öğrenmiş olduk☺

• Bu arada ortalama hızı göremiyor muyuz?

Ayrıca direksiyon üzerinde sesli arama ve mesaj gönderme ve alma tuşu bulunuyor. Bunu nasıl aktif hale getiriyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: integral77

Kesinlikle rodajdan dolayıdır. 1 hafta önce aynı şekilde ben geçtim. Tüketimimi yukarıda belirttim. Demek ki rodaj bu denli fark oluşturuyor. Öğrenmiş olduk☺

Çok tşk içten mesaj için. Ayrıca, rodaj süresi ne kadardır? Neye dikkat etmek lazım (hız gibi)

Rodaj süresince araca çok yüklenmeyin derler. Süresine ise emin değilim. Neden derseniz geçen temmuzda aracı aldım. Eylüle kadar uzun yol yaptım. Sonrası ise Istanbul şehir içi ve bu durumda yakıt tüketimi tam anlaşılmıyor. Malum Istanbul içi hep yüksek. Bu yaz tekrardan uzun yol yapınca yakıt tüketimindeki bariz düşüşü gözlemledim. İlk bakımı da yapıldı aracımın. Tüm bunlar olumlu yönde etkiledi diye düşünüyorum. Aracımın şu anki kilometresi 21500 civarı.

• Önler tam led far ama arka farın bir kısmı halojen. Bu halojen farlar sis için mi?

Öyleyse, önlerde sis farının olmaması ve arkada sis farının olması ilginç geldi...

• Vites kolu üzerinde buluanan p, d, n gibi sembollerin aydınlatması yok mu?

Ayrıca, iç aydınlatmayı değiştirdiğimde ön konsoldaki tuşların rengide değişmesi gerekmiyor mu?

Kol dayamasını ayarlanabilir hale getirebilir miyim?

Kol dayama ileri geri hareket etmiyor.

Diğerleriyle hiç uğraşmadım. Dolayısıyla bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.