Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 180bg konusu alismakla alakali, eski arabamdan sonra cok atik gelmisti ama su an rahatim. bu kadari yeterli, kullanim amaciniza gore
  • Ben USB'den neden şarkı dinleyemiyorum usb'yi takıyorum, şarkıları görüyor ama bir türlü çalmıyor, play tuşu var da ben mi bulamadım
  • neilblack kullanıcısına yanıt
    dınleyecegınız şarkıyı çerceve içine alın ve OK tusuyla çalın
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

Ben USB'den neden şarkı dinleyemiyorum usb'yi takıyorum, şarkıları görüyor ama bir türlü çalmıyor, play tuşu var da ben mi bulamadım

bazen usb veya şarkılar uyumsuz olduğunda çalmayabiliyor. şarkıyı gösterir ama oynatmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben USB'den neden şarkı dinleyemiyorum usb'yi takıyorum, şarkıları görüyor ama bir türlü çalmıyor, play tuşu var da ben mi bulamadım

128kb/ps bitrate ve mp3 formatında olmalı müzikler. Yıl oldu 2015, çin malı 100 dolarlık multimedia sistemleri bile böyle bir seçme yapmazken maalesef bu araçlar yapıyor.

Aracım advance olduğu için DVD bile okuyor ama bitrate 128kbps den yüksekse teğet geçiyor okumuyor.Şu sorunu ICM güncellemesi ile çözseler çok mutlu olacağım.

• unusuall U kullanıcısına yanıt
    Bende o civarlarda tahmin etmiştim, cevabınız için teşekkürler
  • Aslında belirttiğiniz gibi bir şart yok müzik oynatıcıda. Örneğin bendeki şarkıların tamamı 320 kbps ve sorunsuz çalıyor. Cihazın hangi kritere göre müzik seçtiğini ben de çözemedim. Bazen anlamsız işler yapıyor. Güncelleme şart dediğiniz gibi.
  • -orkunaydın- - kullanıcısına yanıt
    Dıştan kapının üstünü silince akmıyor içeri küçük bez koymak lazım yoksa her sefer kapımı silinir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Günal

Aslında belirttiğiniz gibi bir şart yok müzik oynatıcıda. Örneğin bendeki şarkıların tamamı 320 kbps ve sorunsuz çalıyor. Cihazın hangi kritere göre müzik seçtiğini ben de çözemedim. Bazen anlamsız işler yapıyor. Güncelleme şart dediğiniz gibi.

Enteresan durum. Bende bitrate 196 kbps olsa bile çalmıyor,320 kbps açmaya çalışınca yanacak diye korkuyorum.
    Yakında yazılım çıkartırlarsa şaşmam her türlü müziği çalabilen ICM güncellemesi 400 lira diye.

Ben artık telefona yüklüyorum.Bluetooth ile veya usb kablosuyla telefonu bağlıyorum. Usb ile bağlayınca iphone u ipod fonksiyonunda çalıştırıyor.Tüm listelerim orada olmuş oluyor.

Bluetooth ile bağlayınca listeden şarkı seçme gibi bir şansım olmuyor fakat şarkıları sırası ile atlayabiliyorum.

Birkez ICM güncellemesi yapıldı bende fakat yine donmalar var, yine bluetooth ile bağlanınca telefon defterim şaşırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: winniesertan

quote:

128kb/ps bitrate ve mp3 formatında olmalı müzikler. Yıl oldu 2015, çin malı 100 dolarlık multimedia sistemleri bile böyle bir seçme yapmazken maalesef bu araçlar yapıyor.

Aracım advance olduğu için DVD bile okuyor ama bitrate 128kbps den yüksekse teğet geçiyor okumuyor.Şu sorunu ICM güncellemesi ile çözseler çok mutlu olacağım.

bende bu durumdan muzdaribim ipod takiyorum her parcayi calmiyor usb takiyorum yine ayni sorun boyle sacma sapan birseymi olur?bahsettginiz seyi muzikleri yuklerken nasil duzeltebilirzi bunun icin bir program varmi kullanilan

• usb'den mp3 çalma olayında sanırım bitrate 128kbps veya 320 olması değil hepsinin aynı olması gerekli ben o şekilde hallettim bunları ayarlayan programlar nette mevcut.
    Bluetooth ile spotify kullanmaya başladım bence çok başarılı. ücretsiz reklamlı olarak kullanabilirsiniz. Kampanyalı olarak 3 aylığı 4.5 tl ye geldi ben çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurko

usb'den mp3 çalma olayında sanırım bitrate 128kbps veya 320 olması değil hepsinin aynı olması gerekli ben o şekilde hallettim bunları ayarlayan programlar nette mevcut.
    Bluetooth ile spotify kullanmaya başladım bence çok başarılı. ücretsiz reklamlı olarak kullanabilirsiniz. Kampanyalı olarak 3 aylığı 4.5 tl ye geldi ben çok memnunum.

hepsinin aynı şekilde olması nasıl bir fayda sağlıyorku bitrate'i çok yüksek bir albümü çalmayabilir. bence mp3 codec ile ilgili bir sıkıntı var. çünkü bazı şarkılar 320lik olsa da çalıyor. Şu formdan hepimiz yazarsak faydası olabilir. Bu konuda bir update yayınlayabilirler.Volvo Evrensel Site şikayet formu

• Sigara içmediğim için yeni farkettim. Araçta çakmak yerinde plastik bir kapak var ve küllük yok. Sizlerde durum nedir?

• Selem arkadaslar

Mp3 calmama sorunu bitrate in kac oldugu ile alakali degil.

Eger mp3 ler VBR encoded ise calistirmiyor , CBR encoded ise calistiriyor.

VBR denilen sey Variable Bit Rate sarkinin daha az detayli yerlerinde bitrate i dusurup cok detayli yerlerinde arttiran dynamic bir encode teknigi.
    CBR denilen ise Constant Bit Rate sarkinin tumunde ayni bit rate kullanan static bir encode teknigi.

Genelde kaliteli torrentlerden indirilen dosyalar CBR oluyor, internet sitelerinden tek tek sarki indirirseniz VBR olma olasiligi daha fazla.

Sarkinin CBR mi VBR mi oldugunu VLC media player ile acip stream detaylarina bakarak anlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krmby

Selem arkadaslar

Mp3 calmama sorunu bitrate in kac oldugu ile alakali degil.

Eger mp3 ler VBR encoded ise calistirmiyor , CBR encoded ise calistiriyor.

VBR denilen sey Variable Bit Rate sarkinin daha az detayli yerlerinde bitrate i dusurup cok detayli yerlerinde arttiran dynamic bir encode teknigi.
    CBR denilen ise Constant Bit Rate sarkinin tumunde ayni bit rate kullanan static bir encode teknigi.

Genelde kaliteli torrentlerden indirilen dosyalar CBR oluyor, internet sitelerinden tek tek sarki indirirseniz VBR olma olasiligi daha fazla.

Sarkinin CBR mi VBR mi oldugunu VLC media player ile acip stream detaylarina bakarak anlayabilirsiniz.

peki bunu denediniz mi?

• izmirizm İ kullanıcısına yanıt
    Araçta çalmayan şarkıların VBR bilgilerini MP3 Quality Modifier programı ile değiştirdikten sonra sorun kalmıyor. Ben aşağıdaki gibi ayarlar kullanıyorum ve o şekilde araçta sorunsuz şarkıları dinleyebiliyorum.

Volvo V40: Ve O Sensin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Günal -- 11 Ocak 2015; 10:51:34 >
  • quote:

Araçta çalmayan şarkıların VBR bilgilerini MP3 Quality Modifier programı ile değiştirdikten sonra sorun kalmıyor. Ben aşağıdaki gibi ayarlar kullanıyorum ve o şekilde araçta sorunsuz şarkıları dinleyebiliyorum.

Volvo V40: Ve O Sensin

bende constant veya variable olması birşey değiştirmedi. 2 aynı şarkı için 2si de constant, örnekleme hızları da aynı, sadece bit hızları biri 192 biri 320. Birini çalmıyor. Buna göre evet bütün parçaların CBR olması zorunlu olabilir fakat MP3 okunmamasının tek sıkıntısı bu değil. 10liralık mp3 playerlar bile herşeyi okuyorken koskoca arabadaki sistem nasıl mp3leri seçer aklım fikrim almıyor? Kesin bir güncelleme gelmeli.

• izmirizm İ kullanıcısına yanıt
    Ben şu anda kadar üstteki ayarlarla benim araçta çalmayan şarkıya rastlamadım. Arabadaki arşiv de yaklaşık 1000 parça. Fakat dediğiniz gibi Constant - Variable olayı dışında desteklenmeyen bir codec te söz konusu olabilir. Güncelleme konusunda size kesinlikle katılıyorum. Flac ve benzeri üst seviyeleri geçtim daha mp3 lerden bile tam verim alamıyoruz ~100.000 TL lik araçlarımızda. Komik.
  • quote:

Ben şu anda kadar üstteki ayarlarla benim araçta çalmayan şarkıya rastlamadım. Arabadaki arşiv de yaklaşık 1000 parça. Fakat dediğiniz gibi Constant - Variable olayı dışında desteklenmeyen bir codec te söz konusu olabilir. Güncelleme konusunda size kesinlikle katılıyorum. Flac ve benzeri üst seviyeleri geçtim daha mp3 lerden bile tam verim alamıyoruz ~100.000 TL lik araçlarımızda. Komik.

bugün volvo genel merkeze de yazdım durumu şu an cevap bekliyorum. araba bir de flac destekleseydi tadından yenmezdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmirizm -- 11 Ocak 2015; 23:58:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirizm

quote:

bugün volvo genel merkeze de yazdım durumu şu an cevap bekliyorum. araba bir de flac destekleseydi tadından yenmezdi

Volvo'nun yapacağı bir şey yok. Nasıl yani diyeceksiniz.

Size olacakları söylemek istiyorum. Attığınız maili bir yetkili okuyacak, gerekli mercilere iletilmiştir iyi sürüşler tarzında bir cevap yazacak. Ne değişecek ? Hiçbirşey.

Zamanında park sensörlerindeki gecikmeyi bile kabullenmeyen, herkes tarafından eleştirilince yapısı gereği diye cevap veren bir marka Volvo.Halbuki Çin son sınıf üretimi, naylon poşet kokan 25 liralık park sensörlerinde bile böyle bir sorun yokken.

Keşke böyle olmasaydı ama böyle.

2011-2013 arasında üretilen s60'larda kullanılan bi-xenon adaptif farlardaki mercekler kullanımın etkisi ile kararıyor. Belirli bir zaman sonra yolu ilk zamanki gibi aydınlatmamaya başlıyor. Zaten sürekli yanan farları var aracın. 40 derecelik güneş altında yazın öğle saatinde bile yanıyor.
    Fakat Volvo bu sorunu bildiği halde herhangi bir aksiyon yapmadı. Zaten çoğu araçta bu sorun 2. yıl sonunda baş gösterdi. 2 yıllık garantinin arkasına saklanarak hiçbir işlem yapılmadı araçlara.

Volvo Cars Türkiye'ye farların merceklerindeki kararmaları fotoğraflayarak mail attım. Sonuç red oldu. Araç daha 28 aylık 65.000 km de idi.
    Akabinde Volvo Cars Group'a mail attım. Mailimde farlarda sorun olduğunu, yolu aydınlatamadığını, güvenlik ve sağlamlığı ile bilinen Volvo'ya uygun bir far olmadığını, Volvo Cars Türkiye'ye de sorunumu belirttiğimi, ve diğer Volvo araçlarımın şasi numaraları ile birlikte yolladım.

Gelen cevap şaşırtıcıydı.

Volvo Cars olarak size farlarının 28 ay boyunca aynı performansta yanma garantisi vermiyoruz. Oluşabilecek sorunlarla ilgili bölgenizdeki servislere ve Volvo Cars Türkiye'ye danışabilirsiniz. Volvo Cars Türkiye'de sizin diğer araçlarınıza, bakımlarınıza göre gerekli işlemi yapar yada yapmaz cevabını verdi.

O gün anladım Volvo'nun yapıp geçen,arkasına bakmayan bir firma olduğunu. Sanırım Türkiye satışları iyi gittiği için pek kurcalayan yok. Sanırım Vw Jetta'nın S60 ile benzer donanımlarda olanlarının ne kadara satıldığını ve kaç tane satıldığını bilmiyor. 90 bin liralık vw jetta s60'tan kat kat fazla satıyor.

Baktığınız zaman Premium, kaliteli, güvenli ve donanımlı bir s60, diğer tarafta halk arabası olarak bilinen, filoların vazgeçilmezi, S60'tan 20.000 lira ucuz ama plastik akan araç jetta.

Satış rakamlarından bahsetmiyorum bile. Jetta 1.6 tdi dsg highline donanım modeli bile tüm s60'lardan daha fazla satmıştır.

Şu USB'den okuma sorunu yıllardır var. ICM modülüne birçok güncelleme geldi. Güncellemeler sonrası seyir istatistiği bile girdi my cars menüsüne. Hâlâ daha USB'den okuma sorunları düzeltilmedi.

Elin Çinlisi orijinal ekran üstüne interface yapıyor, dışardan tv,kamera,navigasyon,wi-fi, ekran aktarımı vs.. yapıyor, Volvo mp3 formatındaki tüm müzikleri çalamıyor.

Birde bunun üstüne bakımdan 900-1000 lira almıyorlar mı, çıldırıyorum !!!

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.