Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
114
Favori
649.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok geçmiş olsun, Allah beterinden muhafaza etsin. Sağlığınız yerindeyse problem değil ama çok kötü bir his az da olsa anlayabiliyorum sizi.

Özellikle kırsal kesimde V40 çok dikkat çekiyor. İnsanlar kafasını çevirip bakıyorlar ki sizinki maviymiş. Maksimum dikkat çekici renkler mavi ve kırmızı zaten.

Neyse tekrar çok geçmiş olsun, bence pert olmaz. Parça değişimiyle hallederler, arka kısma doğru hasar azalıyor iyice. Pert olsa sizin alım-satım durumunuzdan dolayı başınız ağrıyabilir, onarmaları daha iyi olur gibime geliyor.

Yalnız merak ettiğim jantlarınız orjinal R-Design 17 inç gibi duruyor ve çarpmadan sonra bile sağ ön kırılmamış. Lastik patlasa birden inmez ve zaten araç jantın üzerine oturur öyle hemen çekmez. Direksiyonun birden çekmesi çok ilginç bir durum gerçekten. Acaba tahmin ettiğiniz başka bir sorun olabilir mi? Mesela yolda birden çukurlaşan bir çökme veya eğim olabilir mi? Ve o anda eliniz direksiyonda değil miydi?

• imagoodman kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde S60 vardı sanırım. 18 inç R-Design Ixion jantlar yerine 19 inç Ixion II mi almak istiyorsunuz?

Eğer öyleyse 3 handikap var;

- Jantlar çok güzel ama 12,8Kg ve aynı V40'ın 18'leri gibi siyah ağırlıklı:http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/tr-TR/TR/S60(11-)/2013/T4/Automatic/L.H.D/ShowDocument/VCC-472941
    - Aracınızda spor süspansiyon yoksa gerçekten sırıtabilir.
    - Kadran sapma yazılımını yükletmelisiniz.

Yukarıdaki handikapların hepsini aşmak için 19 inç güzel bir marka jant alıp üzerine fabrikanın önerdiği 235 40 R19'ları değil de 235 35 R19 lastikleri takarsanız süper olur. Çap değişmeyeceğinden sapma da olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: artuda

Kasimda ben de sormustum fiyat ek paketler haric sadece premium 85bin civari oluyordu. 79bine nasil aldiniz arada 10binden fazla fark oluyor.

o dönemde baya indirim aldım sadakat indirimi , filo indirimi , aekadaş indirimi falan filan aracı 77.750 ye aldım 1300 tl hız sabitleyici taktırdım r paket ve base paketin de var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Aracı ağırlıklı eşim kullandığı daha kullanamadığı için daha küçük bir araç s60 r desing ile vedalaştık;(
    V40 da karar kıldık ve V40 r desing aldık daha teslim almadık ama.
    Onun için yeni V40 için jant arayışındayım.
    Yoksa s60 da 18" jantı en ufak bir konforsuzluğunu görmedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • midilli adasına araba ile gittik saolsun adadaki imgiliz sayısının çokluğu ve volvoya ilgilerinden dolayı bi takla atmadığımız kaldı ucuz atlattık

2 perde yastık 1 koltuk hava yastık bir dashboard sağ ön yastık bir diz hava yastık. direksiyon hava yastık olmak üzere
    6 tane hava yastığı
    kapılar ön arka tampon far sağ marşpiyer ayna ön kaputun bir kısmı

servis 30 -40 arası dedi maliyete tam giyatı salıya söyleriz dedi
    zaren 6 hava yastığı 20.000 yapıyor diğer masraflarla dedikleri gibi 40 bin i bulacak sanırım

• fozix F kullanıcısına yanıt
    Çok büyük geçmiş olsun. Çok üzüldüm gerçekten. Allah beterinden saklasın. Mavi boncuk %90 ihtimalle pert olur. Bu sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Çok büyük geçmiş olsun. Çok üzüldüm gerçekten. Allah beterinden saklasın. Mavi boncuk %90 ihtimalle pert olur. Bu sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum.

bu saatten sonra pert olması daha hayırlı içi leş gibi yanık kokuyor

bu arada bu kazadan çıktıysam daha da başka araba almam yemişim yıldızınız yemişim 3 halkasını

pert olayı bir olsun şu işler hallolsun volvoya mail atcam

Umarım kaskodan ikinci el falan diye sıkıntı çıkmaz. Burası türkiye sonuçta.

Hava yastıklarının biri hariç hepsinin patlamış olması çok büyük bir maddiyat olmasada pert kararını doğrudan etkiler. İki kapı değişecek. Ayna değişecek. Far değişecek. Kaput işlem görecek belki değişecek. Ön tampon değilecek. Arka tampon değişecek. Jantlar gidik. Marşpiyel değişecek.

Perte çıkması sizin için psikolojik olarakta daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Canınızı sıkmayın, çok kötü bir histir ama gelen mala gelsin. Ucuz atlatmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Umarım kaskodan ikinci el falan diye sıkıntı çıkmaz. Burası türkiye sonuçta.

Hava yastıklarının biri hariç hepsinin patlamış olması çok büyük bir maddiyat olmasada pert kararını doğrudan etkiler. İki kapı değişecek. Ayna değişecek. Far değişecek. Kaput işlem görecek belki değişecek. Ön tampon değilecek. Arka tampon değişecek. Jantlar gidik. Marşpiyel değişecek.

Perte çıkması sizin için psikolojik olarakta daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Canınızı sıkmayın, çok kötü bir histir ama gelen mala gelsin. Ucuz atlatmışsınız.

asıl durum eşimde bende artık o araca binmek istemeyişimiz
    saolsun volvo kaskodan araç alana kadar araç verdi halen tedirginim

Tedirginliyinizin tek ilacı zaman inanınki. Bu tür şeylere bir tek zaman iyi gelir. Geçmiş olsun tekrar hoşçaklın umarım her şey gönlünüzce olur.

Çok geçmiş olsun, burnunuzun bile kanamaması teselliniz olsun diyelim. Sanırım nazar var araçlarda, ben de aldığımın haftasına küçük bir kaza yapmıştım. Kapıda ve çamurlukta iki küçük ezik oluştu onları da yaptırmıyorum nazarlık olarak duruyor öyle işte:) Tekrar geçmiş olsun allah beterinden korusun.
  • yeni v40 larda değişiklik mi geliyor acaba???

r desing araçlarda koltuk başlarında logonun olmaması gibi

yada sitede gezerken denk geldi bi xenon far geliyor artık malum sadece xenon far mevcuttu şimdi bi xenon geliyor ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozix

yeni v40 larda değişiklik mi geliyor acaba???

r desing araçlarda koltuk başlarında logonun olmaması gibi

yada sitede gezerken denk geldi bi xenon far geliyor artık malum sadece xenon far mevcuttu şimdi bi xenon geliyor ??

2015 model yılı araçlar geldi.
    Bn böyle bir değişiklik görmedim.
    Koltuk başlıklarında yazı yok birde kapı eşiklerinde volvo yazmıyor.

• imagoodman kullanıcısına yanıt
    V40'ınız hayırlı olsun şimdiden.

Ne renk aldınız?

2013'lerde iple işlenmiş R-Design logosu başlıkta değil de koltuğun sıt kısmındaydı. Yenilerde durum nasıl bilmiyorum. R-Design'larda kapı eşiklerinde Volvo yazmıyordu şimdi de yazmıyor herhalde. Bir ara vites topuzunda bir değişiklik yaptılar galiba, içten full aydınlatmalı topuz yerine piyano siyah aydınlatmasız vites topuzları gelmişti bir ara :)
  • siteden bakınca göreceksiniz bi xenon (gdl) diye yazıyor
    r design için konuşmak gerekirse kapı eşiğinde v40 da zaten eşik dekor çıtası yoktu
    koltuk başında değil sırtta nakış işleme vardı yenileti nasıl bilmiyorum
    ha bide premium sound da hoparlör sayısı artmış

not : bayi my 2015 araçların 2014 lerden pahalı geleceğini bildirdi

• Teşekkürler.
    Yine Kırmızıdan devam ediyoruz;)
    Sn.ebenin dediğine göre 2015 lerde hiç yazmıyormuş.
    Ben aracı daha görmediğim için birşey diyemiyorum.
    Teslim alınca paylaşırım.ama vites topuzunda alakalı bize bilgi verebilir belki.
    Şu an jant olayına kitlendiğim için diğer detaylara bakamadım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 3 Ağustos 2014; 22:50:52 >
  • 2015 model r desing %4.5 zamlı ne yazık ki ;(

• sebep neymiş ?

• Sanırım Fabrikanın 2015 model yılına geçmiş olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 3 Ağustos 2014; 23:42:42 >
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.