Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (152. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Büyük geçmiş olsun. Neyse ki telafisi olabilecek şekilde atlatmışsınız.

V40 Dizel otomatikte şehir içi tüketimim 5.9 - 6 litre civarı. Performanslı kullanırsanız 8-9 litreleride görürsünüz, sakin kullanımda 5.5 lara kadar düşüyor. Dün İzmir- Bodrum yaptım. 4.8lt ortalama gittim, 120km sabitledim hız limitini. Bütün verdiğim veriler klima açık olarak gözlemlenmiştir bu arada. Kışın yaklaşık 0.8 litre daha düşün bu ortalamalardan. Şahsen gayet memnunum arabanın sarfiyatından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KskFaruk -- 29 Temmuz 2014; 12:50:41 >
  • -orkunaydın- - kullanıcısına yanıt
    Acc kullanimi tam olarak nasil oluyor? Sehiricinde kullanim mumkun mu yoksa sadece uzun yolda mi kullaniliyor? 30mph altinda devreden cikiyor diye okudum biryerde. Sehirici kirmizi isikta onde duran arac ile beraber araci durdurup daha sonra pedala basmadan araci hareket ettirmek mumkun mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devreye girmesi için önünde bir araç veya 30 km üzerinde olmanız gerekiyor. Önündeki arac durunca siz de duruyorsunuz öndeki araç hareket edince gaza basmanıza gerek olmadan önündeki aracın hareketiyle sizin aracınız da harekete geçiyor ancak beklerken belirli bir süre gecti ise direksiyondaki reset düğmesine dokunmanız gerekiyor. Uzun yolda çok iyi ancak şehir içinde daha kullanışlı gibime geliyor. Alışınca aracı sadece parmaklarınızla kullanıyorsunuz. Saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Arkadaşlar memlekete giderken bayram trafiğine takıldık, dur-kalk 8 saat milim milim ilerledikten sonra bir yandan oruç bir yandan uykusuzluk da eklenince hayatımın ilk trafik kazasını yaptım. Karabük'e doğru bölünmüş yolda sol şeritte akıcı şekilde giderken bir anlık uykuya dalmışım. Araçtaki kişi de uykuda olunca bariyere sürtmemizle kendimize gelmemiz bir oldu. Hamdolsun bu tip bir kazada olabilecek en hafif şekilde kurtulduk. Allah kimseye kaza bela vermesin, işin ciddiyetini anladım. Çok kötü bir hismiş gerçekten.

https://store.donanimhaber.com/91/0d/00/910d0012a426c55125eac37ed6cf5ba6.jpg

Diğer tarafta sorun yok.

çok geçmiş olsun,Allah korumuş çok daha beteriyle sonuçlanabilirdi, en büyük teselliniz bu olsun, halledilmeyecek sorun değil

• Parse P kullanıcısına yanıt
    Tam olarak olmasi gerektigi gibi. Siz sehir icinde sik kullaniyor musunuz?

• Su an Almanya dayım. Bulunduğum yerde cok fazla trafik yok. Ancak aracı tamamen ACC ile kullanıyorum diyebilirim...

• İstanbul'dayım fakat sabiha gökçen havalimanı taraflarında oturduğum için pek yoğun trafiğe girdiğim söylenmez. 500 km önce sıfırlamıştım ve şu an ortalamam 4.6 lt olarak gözüküyor. Pompa hesabına göre de karma olarak 25 kuruş ortalama yaktım 2000 km'de.

Bu arada çok geçmiş olsun, değişim olmadan büyük ölçüde hallolur bence o hasarlar, nazarlık diyelim iyisi mi. allah daha beterinden korusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -orkunaydın-

Benim aracım 2014 r design , benim gündüz Kaş ve alttaki drl ler açık ,xenonlar yanınca alttaki drl sönüyor Kaş yanmaya devam ediyor.sabah seksi bi görüntü veriyor;)

Selamlar. Farlar için yazılımı serviste mi yaptırdınız yoksa araçla beraber mi bu şekilde geldi. Bu far yanma şeklini belirleyebiliryor musunuz yoksa sabit bir şekilde mi yazılım atıyorlar?
  • Arkadaşlar merhaba,

Bayramda tatile gitmiştim biraz engebelli yollarda yol almak zorunda kaldım. Araç DSTC aktif değil ve Düşük Şanzıman Performansı diye iki uyarı yaptı. Bunun nedeni nedir bileniniz var mı acaba?
  • Arkadaşlar v40 dizel otomatiğin yakıt tüketimi fabrika verisinde şehir içi 4.4 lt diyor. Açıkçası inanamadım. Bu kadar güzel performans elde edebilen var mı arkadaşlar ?
  • bendede aynı durum vardı sağ cam dış kabı değiştirilerek çözüldü bende 70 kn den sonra oluyordu

• bu sabah bayiiye gittim 2015 model r design larda koltuklardaki yazıların kaldırıldığı idda edildi benim ile ilgilenen arkadaş tatilde olduğundan konuyu uzatmadan onun gelmesini beklemeye karar verdim. yol tutuş olarak s40 ı yakaladığını belirtmem gerek sanırım lastikler kendini buldu. acc ile ilgili olarak bence rahatlığı çok iyi ama sıkışık trafikte fren balatasını çabuk bitirecektir. ama verdiği rahatlık tartışılmaz. bir saçma ve trajı komik konuda satın aldığımız araçların radyo kodlarının bize verilmemesi. lazım olduğunda servise götürüp bi ücret karşılığı alabiliyormuşuz. yani her lazım olduğunda bizden para talep edilecekmiş. benim olan aracın içindeki radyoda benim deilmi? bunun kodunu bana tekrar tekrar satmak isteyen mantığı ... neyse varın siz söyleyin ben bişey demiyorum bilgi amaçlı olsun buda.
    eski ve yeni aracım. eskisini hala özlüyorum. hattaha ondan ayrıldığım için yeni araç aldığıma çok sevinemedim desem yeridir.

• eben72 E kullanıcısına yanıt
    Radyo kodu ne ise yariyor? Ne zaman lazim oluyor?

• artuda A kullanıcısına yanıt
    her hangi bi sebep ile akü kutup başını sökerseniz ihtiyacınız oluyor. akü değişimi yada uzun süre kullanılmayan arabalarda akü bitmemesi için sökülen kutup başı tekrar takıldığında radyo resetlenip şifre (kod) sorar. eskiden bu kod kullanıcalara verilen araba kitabcıkları ile verilirdi bu tür bir uygulama ile ilk kez karşılaştım ve çok yadırgadım. kimin malını kime satıyorsun gibi bi durum bence.
  • ACC bizim yapacağımız frenden kesinlikle daha yumuşak olarak fren yapıyor. Özellikle yüksek süratlerde önündeki aracın süratine ulaşmak için yavaşlarken kesinlikle fren yaptığını hissetmiyorsunuz bile. Onun yerine biz yapsak araçtakiler mutlaka rahatsız olacaktır. Sıkışık trafikte düşük süratlerde algoritması gereği çok fazla hızlanmıyor zaten ayrıca balatalara zarar vereceğini zannetmiyorum. Kesinlikle benim fikrim. Araçlarımıza binenler rahatlığını gördükçe diyorum ki gün gelecek ACC siz araç kalmayacak.

• Parse P kullanıcısına yanıt
    benim demek istediğim fren yapması. yani aslında bu biraz kullanım tarzı ile alakalı. ben çoğu zaman sakin kullanımda yani acc nin tarzında gittiğimde fren deil motor freni yani ayağımı gazdan çekip yavaşlarım yoksa frene basınca tabiki balatalar devreye giriyor her türlü aşınma söz konusu oluyor. demek istediğim yanlış anlaşılmış olucak neyse dediğim gibi verdiği konfor getirdiği rahatlık tartışılmaz sadece bi ek bilgi olarak yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibulus

quote:

Orijinalden alıntı: -orkunaydın-

Benim aracım 2014 r design , benim gündüz Kaş ve alttaki drl ler açık ,xenonlar yanınca alttaki drl sönüyor Kaş yanmaya devam ediyor.sabah seksi bi görüntü veriyor;)

Selamlar. Farlar için yazılımı serviste mi yaptırdınız yoksa araçla beraber mi bu şekilde geldi. Bu far yanma şeklini belirleyebiliryor musunuz yoksa sabit bir şekilde mi yazılım atıyorlar?

merhaba,daha önce forumda bir arkadaş 2013 model aracına yanılmıyorsm 240tl karşılığında serviste yazılım attırarak halletmişti.Benim araç 2014 olduğu için ilk geldiğinde bu şekilde yanıyordu. Yazılımı sabit atıyolardır heralde.

• eben72 E kullanıcısına yanıt
    Ortadaki ekranin buyuk olani R paket icerisinde var mi? Direksiyon onundeki dijital gostergeler degil de konsol ortasindaki ekranin buyuk modelinin opsiyonu nedir? Mesela Premium paket alirsak hem dijital gosterge hem de buyuk orta ekran icin hangi opsiyonlari eklemek gerekiyor bilginiz var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artuda -- 1 Ağustos 2014; 8:21:41 >
  • artuda A kullanıcısına yanıt
    merhaba size sadece benim aracımda büyük ekran var diyebilirim. bir opsiyon ile geliyorsa bilgim yok. bendeki araçta r design + r design paket + sürücü destek plus paket + Premium sound var. her hangi biri ile geliyorsa bilemiyorum. bazı konuları merak edip 2015 modeller hakkında Volvo globalin yayınladığı 2015 model tanıtımlarında aklımda kalan Premium sound un daha çok hoporlör sayısı olucağı (12) ve bi woofer eklendiği. belki bahsettiğiniz ekranda hepsinde büyümüştür.

https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/models/v40/2015

incelemenizde yarar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: artuda

Ortadaki ekranin buyuk olani R paket icerisinde var mi? Direksiyon onundeki dijital gostergeler degil de konsol ortasindaki ekranin buyuk modelinin opsiyonu nedir? Mesela Premium paket alirsak hem dijital gosterge hem de buyuk orta ekran icin hangi opsiyonlari eklemek gerekiyor bilginiz var mi?

r design da rekran büyük geliyor bi de high performance ses sistemi:)
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.