Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (144. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unusuall

Merhaba, tek soru, T4 değil de niçin T5 AWD aldınız.

Teşekkürler.

Ben hemen aklımdan geçenleri söyleyim
    -Para var , huzur var.
    -Orta konsoldaki tuş takımının da boş gözükmesini istemiyorum
    -Araç en azından dört çeker olsun...
  • Öyle ise zaten üstüne söyleyecek hiç bir şeyim olmayacaktır. :)

Bilakis ben de dahil bir çok kişi sıraladığınız maddeler gönlümüzden geçmesine rağmen ancak elimizdekini alabildik.

Olay aslında biraz daha keyfi bir cevap alabilmek. Örneğin, burada da bahsetmiştim, benim aracımda aracın önünü kaydeden araç içi kamera var. Onun alımı, servise montajı vs. zahmetli iş (kendi çapında). Niçin aldım derseniz,
    - kötü bir durumda kayıt tutabilmek (sizinki gibi bir cevap)
    - dağlık köy yollarında, tek şeritli toprak yollardaki sürüşümü, daha sonra 2x modda izleyerek kendimi WRC tırmanma yarışlarındaki gibi hissetmek için (aradığım cevap)

Umarım anlatabilmişimdir. ;)
  • unusuall U kullanıcısına yanıt
    daha önce volvo s60 R ve c30 t5 kullandığım için t5 tercih ettim.
  • Gönül isterdiki ülkemizde ki T5'de Avrupa'daki gibi 2.5 lt 5 silindir 254 hp olsun, o zaman da vergiden fiyat herhalde 200 bin tl den baslardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MerTango kullanıcısına yanıt
    İçi-dışı tamamen donanımlı bir V40 T5'in fiyatına hem Volvo'da hem de diğer markalarda değişik üst grup alternatiflerine ulaşmak mümkün.
  • bir_vatansever kullanıcısına yanıt
    sakıncası yoksa anahtar teslim maliyetini paylaşabilir misiniz?

saygılar..
  • razi5000 R kullanıcısına yanıt
    kasım ayında 165 bin tl'ye aldım. Arac en full modeli tüm paketler var suanki fiyatı 200 kusur bin tl
    sizi tebrik ederim burdaki ben dahil bir cok kisi o rakamlara 5.20 vs. almak varken siz paranizi zevkinizden yana kullanmayi tercih etmis keyfinize gore bir arac almissiniz

• arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    165 binliraya sıfır 520 var mı ?
    benimki olumlu bir elestiriydi sizi cesaretinizden dolayi tebrik ederim kislandigimi da belirtmek isterim burada herkesin sahip olmak isteyeceği bir V40'a sahipsiniz. Sorunuza gelecek olursak evet o donem o paralara 0 5.20i alinabiliyordu tabiki vergi avantajindan dolayi hatta suanki fiyati ile 0 km makyahli X3 20i bile almak mumkun ama bu araclar 1.6 lt hacimlerinden dolayi ucuzlar sizin aracinizin bu kadar pahali olma sebebi 2.0 lt hacme sahip olmasindan kaynaklanan yuksek otv orani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 26 Haziran 2014; 13:34:45 >
  • Performans=fiyat kıyaslaması yapıldığında 250 bg'lik AWD bir araç için 165000tl diğer markalarla kıyaslandığında pek yüksek kalmıyor. Ayrıca benim diğer merak ettiğim konu, kendi aracım T4 ve performansından fazlasıyla memnunum.
    Kasaya göre düşünüldüğünde 250 kusur beygirlik güç , bence çok fazla bir güç. Acaba T5 kullanan biri araç performansını nasıl yorumlar?
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    :) Aracı eşime aldığım için ve kendisi jip gibi değil fakat jip havası veren bir araç istedi cros over otomobiller içerisinde volvo v40 gözüme çarptı. t5 almamım sebebide tamamen benim kendi zevkimdi. tabi bazı hayal kırıklıkları yasadım o ayrı bir mesele. kendime alacak olsaydım dediğiniz gibi 520 gibi arabalara bakardım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bir_vatansever -- 26 Haziran 2014; 14:44:07 >
  • dgnkr kullanıcısına yanıt
    aracın performansı mükemmel. şanzımanı hızlanma konusunda geri kalıyor.
    Profil resminizdeki S7 de sizin sanırım...
    Güzel oyuncak ;)
    - F20 forumuna golf 116'yı yer yazmışsınız.
    - Golf forumuna golf 4ün golf 7yi yiyeceğini yazmışsınız.
    - 308 forumuna peugeot'un golfü yiyeceğini yazmışsınız. (Bu durumda peugeot bmw'yi de yer demekki)
    - subaru formuna aldığınız v40'tan memnun kalmadığınızı(bkz:alınabilecek en iyi v40), yine eşinize 2014 turbo cvt 240hp forester aldığınızı yazmışsınız. (neden eşinize sürekli 240hp ve üzeri araç aldığınızı da merak etmedim değil)
    2 günlük üyesiniz sanırım foruma biraz hızlı adapte olmaya çalışıyorsunuz.
    Değerli görüşlerinizi bütün araç kıyaslama konularına bekliyoruz. Bakalım başka kimler kimleri yermiş.

• Mesbul kullanıcısına yanıt
    v40'ın eksilerini ve beğenmeme sebebini zaten buraya yazdım. Subaru forumunda bahsettiğim araç forester. v40la forester kıyaslamadım. sürekli araba değiştiren biriyim. bir arabaya en fazla bindiğim süre 5 ay. yuksek beygirli almamın sebebi tamamen kendi zevkim. bmw 116 ile golfude kullandım kendi görüşlerimi yazdım. golf 4 kullandıysanız golf 7 ye bindiğinizde golf 4 deki işçiliğin olmadığı anlarsınız. peugeot 308 golfe karşı çıkarıldığı için ikisini kıyasladım. bir hafta sonu ikisinede bakın sizde benim gibi kullanılan malzeme ve işçiliğe önem veriyorsanız ne demek istediğimi anlayacağınızı umuyorum. :)
    Ülkemizdeki T5 AWD sandığınız özelliklerde değil. 250 küsür bg olan avrupada olan 2.5 lt 5 silindir olan makine. Turkiye deki ise Asya'yla beraber 2.0 lt 213 bg 4 silindir olan. Aralarinda dağlar kadar fark var, 5 silindir performansi ve sesini 4 silindirden almak mümkün degil.

• Bugüne inat olarak 1.6 T5 245ps r-design V40 satışa çıkmış... 8 ilerinin büyük avantajı olacağını düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

Bugüne inat olarak 1.6 T5 245ps r-design V40 satışa çıkmış... 8 ilerinin büyük avantajı olacağını düşünüyorum

Bugun volvonun sayfasinda ben de gordum.ancak normalde 8 iler 245 beygir olan motorun volvo gaminda 2 litre oldugunu biliyorum. 1.6 yanlisliklami yazdilar fiyat listesine diye dusundum kendi kendime. Eger turkiye gibi ulkelere ozel bir 1.6 motor gelistirdilerse bu gucte, bu seferde otv avantajina gore o fiyat cok cok yuksek kaliyor. Zira 2 litre t5 awdnin oldukca altinda kalmali o 1,6 motorun fiyati.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmwf30 -- 26 Haziran 2014; 23:45:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Yeni T5'in 1.6 olduğuna dair bir haber yok

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.