Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    size şöyle bir anımı anlatayım v40'ımı almadan önce ciddi şekilde audi a3 düşünüyordum. oluşturduğum aracın liste fiyatı 115.000 lira gibi bir rakamdı, audideki bayan fiyatı 96.000 liraya kadar düştü daha aşağısına da imkan yok dediki o sıralar a3 alan herkeste o fiyatlara alıyordu neyse ben v40 aldım o arada aradan bir ay geçti audideki bayan arıyor ; küfür edercesine ''1 ay önce size 96.000 liraya kakalamaya çalıştığmız aracı size bugün 86.000 liraya bırakabiliriz'' diyor. Yani o ara sırf ''ikinci el piyasası var oturmuş bilindik araç'' diye a3 alsaydım 30 gün içinde kafadan 10.000 lira zarardaydım bile... Aracı gelecekte satabileceğiniz fiyat birazda şans işidir bakarsınız aldığıız modelin kronik bir arızası çıkar değeri düşer, siz dizel almışsınızdır benzin ucuzlar aracınızın değeri düşer... bir çok etken var bu konuda, gelecekte ne olacağını kimse bilemez bakarsınız v40 çok tutulur zarar ettiren volvoda prim yapar öyle satarsınız... tavsiyem önce ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarark önce c segmenti mi d segmenti bir araca mı ihtiyacınız olduğunu belirlemek ve sonra da diğer kriterleri dahil etmeniz yönünde + olarak ''premium c segmenti hb'' bir araç alarak zaten değerinin düşeceğini kabul etmişsiniz demektir a3'te alsanız a180'de, v40'da 116'da alsanız değeri düşer ki premiumuda geçtim c segmenti hb'de bir golf prim yapıyor herhalde

• golf premium üstü olduğu için pirim yapıyor hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

Orijinalden alıntı: roqi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-yeni-kasa-a4-dize-otomatik-vites-boyasiz-154145340/detay

v40 mı a4 mü?

A4 tabi ki

Aynı segmentte olmayan iki araç arasında nasıl bu kanıya vardınız? Enteresan gerçekten.

Kaldı ki, 112 binliralık bir V40'daki donanımlar A4'ünkileri ikiye katlar. Yani bu bakımdan düşünüldüğünde hem güncel kasa bir araç hem piyasadaki en güvenli otomobil olduğu da eklenince bu ikili arasında bile V40'ı tercih edecekler olacaktır.

Ama asıl kıyaslama D segment araçlar arasında yani S60 mı A4 mü? şeklinde olmalıydı ki zaten bu durumda kimse A4'ün yüzüne bile bakmaz.

Bu arada V40'ımı almadan önce ben de A3 ile arasında kalmıştım. Araştırınca V40 daha mantıklı geldi. Şimdi Volvo'yu tecrübe edip zaman içerisinde çok daha iyi anlıyorum ki, iyi ki V40'ı tercih etmişim. Şu an sokakta dolaşan hatchback otomobillerin arasında açık ara en güzeli bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-yeni-kasa-a4-dize-otomatik-vites-boyasiz-154145340/detay

v40 mı a4 mü?

A4 tabi ki

Aynı segmentte olmayan iki araç arasında nasıl bu kanıya vardınız? Enteresan gerçekten.

Kaldı ki, 112 binliralık bir V40'daki donanımlar A4'ünkileri ikiye katlar. Yani bu bakımdan düşünüldüğünde hem güncel kasa bir araç hem piyasadaki en güvenli otomobil olduğu da eklenince bu ikili arasında bile V40'ı tercih edecekler olacaktır.

Ama asıl kıyaslama D segment araçlar arasında yani S60 mı A4 mü? şeklinde olmalıydı ki zaten bu durumda kimse A4'ün yüzüne bile bakmaz.

Bu arada V40'ımı almadan önce ben de A3 ile arasında kalmıştım. Araştırınca V40 daha mantıklı geldi. Şimdi Volvo'yu tecrübe edip zaman içerisinde çok daha iyi anlıyorum ki, iyi ki V40'ı tercih etmişim. Şu an sokakta dolaşan hatchback otomobillerin arasında açık ara en güzeli bence.

Eksiği yok fazlası var v40 alali 1 ay oldu bende araştırdım cok ama iyiki v40 almisim şimdi daha iyi anlıyorum arabanın görüntüsü yeter cok sık a3 yanında eksik kalır .donanimi geçtim araba ben burdayim diyor yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

v40 mı a4 mü?

neticede 1 üst sınıf araç a4, daha büyük, muhtemelen daha konforlu, üstüne bir de 2.0 lt dizel, bu açılardan düşünürseniz a4 almak daha doğru bir seçenek ama v40'ımı alırken bir an aklıma a4'ten daha iyi bir araç olan 3.20i takılmış ve vazgeçmiş biri olarak vazgeçme sebeplerimi yazabilirim: 3.20i alsaydım yakıt faturam çok daha kabarık olacaktı ki bu deposunu babası dolduran öğrenci ben için babam karşısında hoş bir durum olmayacaktı; yaşımın genç olması sebebiyle sedan arabayı bir türlü kendime yakıştıramadım hep sanki içinde ''birinden ödünç almış'' gibi hissedceğimi düşündüm, alacağım 3.20i aldığım v40'a göre çok daha boş donanımda olacaktı. Bu sebeplerle v40 aldım. Ha 21 yaşında değilde 25 yaşında olsam 3.20i alırdım kesinlikle orası ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

quote:

v40 mı a4 mü?

neticede 1 üst sınıf araç a4, daha büyük, muhtemelen daha konforlu, üstüne bir de 2.0 lt dizel, bu açılardan düşünürseniz a4 almak daha doğru bir seçenek ama v40'ımı alırken bir an aklıma a4'ten daha iyi bir araç olan 3.20i takılmış ve vazgeçmiş biri olarak vazgeçme sebeplerimi yazabilirim: 3.20i alsaydım yakıt faturam çok daha kabarık olacaktı ki bu deposunu babası dolduran öğrenci ben için babam karşısında hoş bir durum olmayacaktı; yaşımın genç olması sebebiyle sedan arabayı bir türlü kendime yakıştıramadım hep sanki içinde ''birinden ödünç almış'' gibi hissedceğimi düşündüm, alacağım 3.20i aldığım v40'a göre çok daha boş donanımda olacaktı. Bu sebeplerle v40 aldım. Ha 21 yaşında değilde 25 yaşında olsam 3.20i alırdım kesinlikle orası ayrı

Cok şanslisin kazasiz belasiz kullan inşallah.

• rorschach_ kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, daha daha iyileri sizin olsun
  • yapılmayan şey yokta 0 alınmış araçta bir şikayet yoksa tamamen ''para tuzağı''
  • ozaman bana hayırlı olsun, size de şu şu faydalarını gördüm demek düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

teşekkür ederim, daha daha iyileri sizin olsun

Sagolun iyi dilekleriniz icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: scottysvensson

sagol tesekkur ederim araci almisken dedim ne gerekiyorsa yapin (cam filmi, ses yalitim birde bumper ile hood'un oraya folyo gibi birsey yaptirdim kamyondan gelen taslari felan korumak icin) yarin aksam teslim alacagim bakalim ses yalitimi gercekten dedikleri gibimiymis.

Hayırlı olsun cam filmi ne kadara yaptırdınız acaba birde aracınız hangi renk

• Merhaba aracımı 1 ay önce aldım advance paket aracımda Xenon farlar var ön tarafta sis farlarının yerine sanırım kaşlar deniyor. O kaşları ve aracın kendi farlarını aynı

anda yakamıyorum biraz kurculadım ama böyle bir seçenek mi yok. Yoksa ben mi beceremedim yardımcı olabilirseniz sevinirim .

Bir de aracıma boya koruma film yaptırmadım yaptıranlar Ankarada nereyi önerir ve ne kadar tutuyor fiyatı. Metalik siyah renge film nasıl durur emin olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abonman -- 27 Şubat 2014; 15:13:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scottysvensson

300 lira
    Aracin rengi Buz Beyazi

Benim aracımda beyaz nasıl durduğunu bilemedim açıkcası resmi paylaşma şansınız olursa bende yaptırmak istiyorum

• Arkadaşlar lütfen yardım edin. Kaç aydır V40 ile BMW 1 arasında gidip geliyorum. Manuel tercihim. Şu iki model arasında kararsız kaldım:

V40 T3 150 hp - 116d 116 hp

Benim istediğim performans, konfor, serilik. 116i manuel gelmiyor Tr'ye. Arkadan itiş ve bmw motoru kafamı kurcalıyor. Gelgelelim bmw'de opsiyon ve donanım çok sınırlı. Hangisii tavsiye edersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ,

V40 D2 Powersift Premium aracımı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum araçtan gayet memnunum, hayran kaldığım en büyük özelliği -City Safety, bu sistemi kim yapmışsa allah zihnine sağlık versin. Kesinlikle süper.

Yakıt'ı daha önce honda civic 2009 kullandığım için gerçekten çok iyi.

Araç kesinlikle güven veriyor, fakat Dikkatimi çeken diğer konu sanki arkadaş itişli araç gibi direksiyonda gücü hissedemiyorsun boşluk var gibi aslında tam tarif edemiyorum ama ilginç :)

80 bin liralık arabaya normal far sistemi koymaları çok abest geldi bana bilmem katılırmısınız.

şuan almayı düşünenler için kesinlikle kırmızı rengi tavsiye ediyorum , ben kırmızı aldım ve çok memnun kaldım. Beyaz ve Siyah renk alan arkadaşlarım kusuruma bakmasınlar ama çok sıradan kalıyor bu renkler bence. (beyaz sipariş etmiştim son dakka kırmızıya arkadaşlarım ikna etti)

+ yada - düşüncelerim oluşursa bu başlık altında paylaşacağım.

iyi forumlar

• arkadaşlar güncellenen v40 ve donanımları fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz, bu fiyatlar ne zamana kadar güncelliğini korur? bu fiyatlar üzerinden teklif alan var mı, varsa iskonto vs ile ne kadara geliyor araç fiyatı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Italoman

Arkadaşlar lütfen yardım edin. Kaç aydır V40 ile BMW 1 arasında gidip geliyorum. Manuel tercihim. Şu iki model arasında kararsız kaldım:

V40 T3 150 hp - 116d 116 hp

Benim istediğim performans, konfor, serilik. 116i manuel gelmiyor Tr'ye. Arkadan itiş ve bmw motoru kafamı kurcalıyor. Gelgelelim bmw'de opsiyon ve donanım çok sınırlı. Hangisii tavsiye edersiniz?

Premium C HB segmentindeki 4 aracı da çok iyi biliyorum. Almadan önce de incelemiştim. Bmw 1 sürüş keyfi açısından bu segmentte rakipsiz. Yani virajlarda yanlamayı, kontra vererek toplamayı falan çok seviyorsanız ve sürüş keyfi sizin için birinci sıradaysa Bmw forever denir.

Ama deli gibi yol tutsun, azıcık kayınca esp ile toplasın ve yüksek performansı olsun gazlayınca sağlam yürüsün istiyorsanız Volvo T3 6 ileri manuel vitesiyle çok iyi iş çıkartıyor. Hatta kendi kullandığım T4 motor çipli ve 200HP olmasına rağmen T3'deki kadar seri hissettirmiyor. Tabi ki canavar gibi gidiyor ama tork konvertörlü powershift şanzıman ile manueldeki gibi irkilmeler silkelemeler olmadığından araç dip gaz ani hızlanmalarda bile ağır abi modunda takılıyor.

Bunun yanında dış görünüm, güvenlik, konfor, malzeme kalitesi ve teknoloji vs. zaten kıyas götürmez V40 net biçimde önde.

• quote:

arkadaşlar güncellenen v40 ve donanımları fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz, bu fiyatlar ne zamana kadar güncelliğini korur? bu fiyatlar üzerinden teklif alan var mı, varsa iskonto vs ile ne kadara geliyor araç fiyatı?

Cam tavana 4700TL verdim diye içime oturmuştu şimdi 5500TL olmuş. Yeni fiyatlar hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorum.

İskonto oranları da toplamda 5 bin TL civarı olur diye tahmin ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.