Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
115
Favori
648.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefondan wifi ile aktarım olunca görüntü kalitesi pek net olmaz ve cep telefonunun bataryasını sömürür. Onun yerine SCT taktırıp navigasyonunu direkt kullanmak daha mantıklı geliyor bana. Offline çalışması da cabası.

Ben asıl sizin egsozda yaptırdığınız değişikliği merak ettim. Biraz bahseder misiniz, ne yapıldığı hakkında ve sesi nasıl oldu acaba.
  • arkadaşlar 5 aydır d2 powershift olan aracımı ilk kez bir süre manuel modda kullandım ve inanılmaz şaşırdım, araç çok daha seri rahat ve gürültüsüz manuelde. d konumundayken vites geçişlerini hissetmiyorsunuz güzel ama sanki araca bir şey bağlamışsınız gibi bir ağırlık hissettiriyor bazen gaza daha fazla basmadan vitesi yükseltmiyor uzun süre yüksek devirde gidiyor, özellikle kalkışlarda gaza çok geç tepki veriyor ama manuel moda alınca araç gerçekten bambaşka oldu çok daha rahat ve seriydi ve tm emin olamasamda manuel modda daha az yaktığını düşünüyorum. Peki bu yazdıklarım bu şanzımanın normal hali midir yoksa benim araçta bir sorun olması olası mı?
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Manuel moda geçtiğinizde araçta iki önemli değişiklik oluyor:

Birincisi gaz tepkisi çok hassas hale geliyor. Tabi bu yakıt tüketimini oldukça kötü yönde etkilemekte ama seri kullanım için birebir.

İkincisi ise, dip gazda viteslerin devir kesiciye girmeden önce atması. Yani manuel modda siz elle artırmasanızda dip gaz vermişseniz eğer araç 5000 devir civarında bir üst vitese geçecektir. Eğer bu modda gaza yumuşak davranırsanız yine D konumundaki gibi normal şekilde vites artar ancak gaz tepkileri iyileşmiş olarak kullanırsınız ve gerektiğinde gazı kökleyerek aracın maksimum performansını kullanırsınız.
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Sadece son susturucu değişti, sesi kaydedip link vereceğim

• MerTango kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun.
    Ne kadara almistiniz aracinizi özel degilse?

• Sizin aracınız bi ara İstinye otokoçta duran Volvo'nun 2012 Auto Show'da Elmander'e hediye ettiği hatta sanırım 18'' jantlı olan araç mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 9 Mart 2014; 21:27:00 >
  • imagoodman kullanıcısına yanıt
    Aracin faturasi 127 bin TL. 92 bine aldım

Sanırım o, bütün dergilere çıkan, videoları çekilen, Eskişehir'e falan giden araç işte. Lansman aracı, Otokoç tan aldım bende

Türkiye'deki hatta belki Dünyadaki en dolu V40'lardan biridir sanırım o araç kazasız belasız sürüşler dilerim. Aracınızda sanırım 18'' jant olması lazım, bizim standart R Design araçlarda 17'' var. Jantlarınız 18'' ise aracın dıştan fotoğraflarını koyma şansınız var mı 17 - 18 inç jantlar arasındaki farkı görebilmemiz açısından?
  • o degilde bu adaptif cruse controlu cok merak ediyorum işe yarıyor mu acaba

vallaha ne yaşan söyliyim cok iyi arac almışsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Cok tesekkurler cumleten. Evet çok donanimli araç,bütün guvenlik paketi arti navigasyon paketi ile getirtmisler, T5 fiyatina zaten, T5 istiyordum ama herhalde bu aksesuarlari ona koysak 170 bin civari olur araç 18 Ixion II var üzerinde, gayet sert yani araç. Ama yay kesinlikle istiyor, cok yüksek bence arkasi

Volvo V40: Ve O Sensin

•  Volvo V40: Ve O Sensin

• fozix F kullanıcısına yanıt
    Adaptif cruise bence süper, başta acaba dedim ama şu an çok kullaniyorum, aşırı sıkışık trafikte değil ama yogunsa ve çok durmadan ilerliyorsa baya kullanışlı

Fotoğraflar için çok teşekkür ederim görüyorum ki 18'' jant aşırı fark ediyor görünümde, 17'' 'te bir şeyler eksik gibi geliyor bana

bu arada plakanız tanıdık geliyor aracınızı Meydan AVM'de görmüş olabilirim
    Rica ederim..evet bazen orada yikatiyorum..

Aracınız çok güzel maşallah kazasız belasız güle güle kullanın.

Egsoz konusundaki değişiklikleri merak ediyorum ve nasıl bir sesin ortaya çıktığını tabi.
  • Bugun volcar servısı aradım aracım v 40 ıcın on bolge tamamıyla(kaput camurluk) folyo kaplaması ıcın ayrıca cam fılm ıcın fıyat ıstedım bana kdv daıl 1000 tl fıyat verdı.Cam fılmın markasını sordugumda 3m olmadıgını ona yakın onun kadar kalıtelı fılm kullandıklarını belırttı folyo ıcınde kalıtelı kendı sıfır araclarımıza bundan uyguluyoruz gayet memnunuz dedı oto kuafordekı arkadas.Bana acıklamaları pek teknık gelmedı bılmıyorum yada benmı fazla abartıyorum bu ısını hangı marka olması yada hangı servısde yaptırdıgınızın bır onemı varmıdır?Autowax da gecen araba yıkarken ona sordum abı bızım usta mercedes ıle calısıyor onların kaplamalarını yapıyor cok kalıtelıdır 8 yıl garantısı var cam fılm ıcınde kalıtelı urun kullanıyoruz sana 1500 tl fıyata olur dedı.Bır dıger servısde otokoc tasdelen volvoya sordum adam sadece cam fılmı 650 tl kdv harıc fıyat verdı.Servısler arasında bu kadar ucurum varkenn kullanıcı arkadaşlar bana ne onerırler.Iclerınden fıyat acısında en uygunu volcar hemde volvo servısı ıbre onlardan yana ama sıze danısmadan hareket etmek ıstemedım.Bılıyorumku burdakı kullanıcılar orda calısan arkadaslardan cok daha bılgılı.
    Cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler
  • Uskudar LLumar Ahmet'i siddetle tavsiye ederim, hem fiyati fahis degil, hem malzemesi kaliteli, hem de esnafligi. Netten aratip bulabilirsiniz.

Saygilar..

• quote:

Orijinalden alıntı: razi5000

Uskudar LLumar Ahmet'i siddetle tavsiye ederim, hem fiyati fahis degil, hem malzemesi kaliteli, hem de esnafligi. Netten aratip bulabilirsiniz.

Saygilar..

hocam tam olarak ne yaptırdınız ordan memnun kaldınızmı
    Bu arada bahsettgınız yerle gorustum bana lumar marka kaput fılmı ve cam fılm ıcın 1050 tl fıyat verdı.Telefonda gorustugum arkadas bunun kalınlıgının 200 mıkron cıvarında oldugu ıcın tampona yapılmadıgını ayrıca yapmanın gerek olmadıgını onemlı olan kaputa yapılması gerektıgını soyledı.bu kaput fılmı ıle servıslerın yaptıgı folyoları bır tutmamak gerektıgını belırttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazydentist -- 11 Mart 2014; 14:53:30 >
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.