Şimdi Ara

Volvo S80 D2/T4????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
9.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sene sonu kampanyalarından faydalanayım diye 2005 model Subaru Foreter arabamı değiştirmeye karar verdim. Ancak subarunun rahatlığından sonra Mercedes E250 CGI almaya niyetlendim ve Mercedes bayinden fiyat bekliyorum. Kasım sonuna kadar düşündüğüm fiyatı vermezlerse eğer aşağıdaki arabaları düşünüyorum.

2010 Audi A6 TDI 40-60.000km arası 100-115 tl ama aracın hem içi hemde dış kasası değişti????
    2011 Volvo S80 D3 15-25.000km arası 100-115.000tl bu araç optimal bir araç gibi ama byeni modellerde ekran vs var fatura alamayacağımdan vergi dezavantajı olabilir???
    2012 Volvo S80 D2 120bg test sürüşü yaptım ve şehiriçi hiç fena sayılmazdı ama yokuşta o kasa çeker mi bilmiyorum, acaba bir süre sonra arabanın motoru zayıf gelir mi?
    2012 Volvo S80 T4 180bg test sürüşü yapma imkanım olmadı ama 180 bg insanın ilgisini çekiyor ama zaten subarunun 10lt yaktığı için değiştirmeyi düşündüğümden bu arabada yaklaşık 10 lt yakar ve ikinci elde üzebilir diye düşünüyorum.

yorumlarınızı bekliyorum.

Bu sırada arabamı sadece şehiriçi ve yılda yaklaşık 12-14.000 km kullanıyorum. Sıfır Volvo1.6 lar 90-100 bin tl civarında

• sizin alacağınız araç sanırım 2011 d3 volvo s80
    sıfırı 140dan aşağı olmayacak ve makyajlısı nın tek farkı ekran.
    Fatura alamayacağınızı hesaplayarak; karar sizin.

D2yi ben pek tavsiye etmem. Otomatik şart değilse mondeo da aynı sayılır.
    T4 ise aynı motor mondeo da manuel şanzımanla ort 8 yakarken otomatik ve ağırlık itibariyle 9 iyimser bir tahmin

Sıfır E 250 den ne fiyat bekliyorsunuz bilmem ama 140'dan aşağı pek olmayacak gibi elite+cam tavan+7g
    Ayrıca yaz gelmeden makyajlı kasaya geçilecek.

Audi pahalı geldi; model ve eski kasa itibariyle.

Kolay gelsin.
    Son kararınızı burada paylaşmanız dileğiyle. (biz de nasiplenelim tecrübelerinizden.)

• Sene sonu kota vs. bir de makyajlanacağını düşündüğümden 135.000 tl gibi bir fiyat söyledim ama bu zaten 2011 model 2.el fiyatı. bakalım nasıl dönecekler. Bir de siparişi verilip kredisi onaylanmayan müşteriler olabiliyor, şans?
  • S80 D2 için şehiriçi yakıt tüketimi 8,5 lt, T4 için şehir içi yakıt yüketimi 9,5 lt diyorlar. Ben yılda 14.000km yapıyorum. Servis dizel bakım hizmetleri vs daha pahalı olur bunu da düşün der. Ayrıca dizelde daha çok problem çıkabilir.
    Benim çok dizel takıntım yok, ama subarudan sonra gözüm korktu, ikinci elde zaten değer kaybeden volvo acaba T4 benzinliyi satmakta zorlanır mıyım?
    Bizim insanlarda dizel+otomatik+1.6 hastalığı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczgg

S80 D2 için şehiriçi yakıt tüketimi 8,5 lt, T4 için şehir içi yakıt yüketimi 9,5 lt diyorlar. Ben yılda 14.000km yapıyorum. Servis dizel bakım hizmetleri vs daha pahalı olur bunu da düşün der. Ayrıca dizelde daha çok problem çıkabilir.
    Benim çok dizel takıntım yok, ama subarudan sonra gözüm korktu, ikinci elde zaten değer kaybeden volvo acaba T4 benzinliyi satmakta zorlanır mıyım?
    Bizim insanlarda dizel+otomatik+1.6 hastalığı var.

Volvo S80 2. ellerini sahibinden sitesinden takip ediyorum.
    2 ay önce S80 T4 premium paket, kahverengi renkte; dolu dolu bir araç 2-3 ay kadar 85bin TL üzerinden satışta kaldı.

O aracın sıfır olarak yaklaşık 100k iken
    2011 de D3 premium+sunrof araçlar 105k-110k üzerinden kampanyalı satıldı ve şu an 2. el 10bin km civarı araçlar yine benzer fiyatlardan listelenmekte.

Alırken kazanmak istiyorsanız 2. el T4 ler uygun bir fiyata gelebilir.
    Eğer 2.0 hacminin MTVsi gözünüzü korkutuyorsa.

Edit: Volvolarda rutin bakım her 10bin kmde gerçekleştiriliyor.
    Mercedes'te ise her 15bin de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3ngerek -- 16 Ekim 2012; 14:57:18 >

• Ben de daha karar veremedim. Volvo'ya güvenemiyorum baksanıza s40 ve c30 mort oldu. Şimdi S80 alırız 1 sene sonra yok biz durduruyoruz bunu artık üretmeyeceğiz der ise elimizde patlar diye korkuyorum.

Ki okuduğum kadarı ile S90 gelecek imiş s80'in yerine, ne derece doğru bilemiyorum. Çinlilerin kanı hızlı akıyor, boku da seyrek düşüyor.

Sapasağlam markayı da kendilerine benzetmezler umarım.

Hala karar aşamasındayım, 1.6 dizel otm. güzel üçlü ama Volvo'da ne derece tutar bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebozkurt800

Ben de daha karar veremedim. Volvo'ya güvenemiyorum baksanıza s40 ve c30 mort oldu. Şimdi S80 alırız 1 sene sonra yok biz durduruyoruz bunu artık üretmeyeceğiz der ise elimizde patlar diye korkuyorum.

Ki okuduğum kadarı ile S90 gelecek imiş s80'in yerine, ne derece doğru bilemiyorum. Çinlilerin kanı hızlı akıyor, boku da seyrek düşüyor.

Hala karar aşamasındayım, 1.6 dizel otm. güzel üçlü ama Volvo'da ne derece tutar bilemiyorum

s80 2014 ortasına doğru kasa değiştirecek.

mercedes e'nin makyajlanması çok yakında, makyajla beraber 1.6 litre motorun sunulmaya başlanması kuvvetle muhtemel. Makyajı beklemekte her açıdan fayda var.

Diğer taraftan ihtimal vermiyorum ama 135 bine verirlerse ne olursa olsun alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Ben de daha karar veremedim. Volvo'ya güvenemiyorum baksanıza s40 ve c30 mort oldu. Şimdi S80 alırız 1 sene sonra yok biz durduruyoruz bunu artık üretmeyeceğiz der ise elimizde patlar diye korkuyorum.

mercedes e'nin makyajlanması çok yakında, makyajla beraber 1.6 litre motorun sunulmaya başlanması kuvvetle muhtemel. Makyajı beklemekte her açıdan fayda var.

Diğer taraftan ihtimal vermiyorum ama 135 bine verirlerse ne olursa olsun alın derim.

Sanırım diğer arkadaşa yazacaktınız ben mercedes düşünmüyorum :)

Ama o 2014 acaba 2015'e sarkar mı acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Sanırım diğer arkadaşa yazacaktınız ben mercedes düşünmüyorum :)

Ama o 2014 acaba 2015'e sarkar mı acaba?

hahaha, ortaya karışık yapmışım hakikaten.

s90 diye bir şey vok, s80, v70, v70 xc, v90, v90 xc, (bu son ikisini cls-audi a7 tarzında bekliyorum), xc90 (bu suv), hepsi aynı platformda araçlar 2014-16 arası tanıtılacaklar.

• Sanırım Tolbert arkadaşımız S90 S80'in yerine geçecek diyordu ben de ondan duydum Volvo Haberleri Konusu'nda.

S80 konusunda hala kararsızım. Yarın İstanbul'a uçacağım sabah erkenden. Aracım görmem lazım kapora falan yatırdım ama kesin değil.
  • quote:

Sanırım Tolbert arkadaşımız S90 S80'in yerine geçecek diyordu ben de ondan duydum Volvo Haberleri Konusu'nda.

S80 konusunda hala kararsızım. Yarın İstanbul'a uçacağım sabah erkenden. Aracım görmem lazım kapora falan yatırdım ama kesin değil.

Şimdiden hayırlı olsun diyelim, tekrar bize bilgi verirseniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Sanırım Tolbert arkadaşımız S90 S80'in yerine geçecek diyordu ben de ondan duydum Volvo Haberleri Konusu'nda.

Siz ne yaptınız alacaktınız sanırım mesajlaşmıştık?
  • quote:

quote:

quote:

Siz ne yaptınız alacaktınız sanırım mesajlaşmıştık?

D2 Premium mu, advance mı karar veremedim açıkcası. Premium bile bir çok arabaya göre dolu dolu, ama diğerinde de DVD oynatıcı, BLIS, elektirikli yolcu koltuğu, aktif xenon far (bence en önemlisi bu) var. Arada da 10 bin tl fark var. İnsan alacağında gözü doymuyor gibi geliyor. Dış kasalarında bir farklılı, krom vs farklılık var mı biliyor musunuz?

• Dostum T4 alacaksan git bence o Mezcar' daki advanced+comfort + sunroof içi bej dışı beyaz arabayı al. 105 bine kadar indiler ama çok dolu araç.

premiua + Advanced'e ilaveten comfort paket var:

Elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu High Performance 5”
    Bagajda alışveriş torbası tutucusu CD oynatıcı
    Arka park yardım sensörü
    USB / Ipod
    Yağmur Sensörü
    Bluetooth
    ADVANCE PAKET
    Elektrikli Yolcu Koltuğu
    Kör nokta bilgisi sistemi BLIS
    Aktif Xenon Far
    High Performance Mutimedia 7”
    Ön far yıkama sistemi
    DVD oynatıcı

COMFORT PAKET
    Arka camda güneş perdesi
    Dijital pusula (otomatik kararan iç dikiz aynası içerir)
    Yan arka camda güneş perdesi Isıtmalı silecek suyu fıskiyeleri
    Hıza duyarlı direksiyon
    Ön ve arka park sensörü
    Lamine yan camlar, su kaydırıcı film kaplı Nem algılayıcısı
    İç hava kalite sistemi (IAQS)

İstersen aracın fotolarını ve teklifini e-mail atabilirim size.

Belki araç duruyor ise 105 bin TL'den daha bile inebilirler.

• quote:

Dostum T4 alacaksan git bence o Mezcar' daki advanced+comfort + sunroof içi bej dışı beyaz arabayı al. 105 bine kadar indiler ama çok dolu araç.

premiua + Advanced'e ilaveten comfort paket var:

Elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu High Performance 5”
    Bagajda alışveriş torbası tutucusu CD oynatıcı
    Arka park yardım sensörü
    USB / Ipod
    Yağmur Sensörü
    Bluetooth
    ADVANCE PAKET
    Elektrikli Yolcu Koltuğu
    Kör nokta bilgisi sistemi BLIS
    Aktif Xenon Far
    High Performance Mutimedia 7”
    Ön far yıkama sistemi
    DVD oynatıcı

COMFORT PAKET
    Arka camda güneş perdesi
    Dijital pusula (otomatik kararan iç dikiz aynası içerir)
    Yan arka camda güneş perdesi Isıtmalı silecek suyu fıskiyeleri
    Hıza duyarlı direksiyon
    Ön ve arka park sensörü
    Lamine yan camlar, su kaydırıcı film kaplı Nem algılayıcısı
    İç hava kalite sistemi (IAQS)

İstersen aracın fotolarını ve teklifini e-mail atabilirim size.

Belki araç duruyor ise 105 bin TL'den daha bile inebilirler.

Kullanmayacağım şeylere boşa para vermek istemiyorum. Son kararım. D2. Hangi arabada BLIS var ki? Demek ki çok gerekli birşey değil. Veya DVD oynatıcı?? Tek takıldığım nokta iç ve dış kromajları aynı mı aba? Yarın onlara bakma şansınız olup da değerlendiriseniz sevinirim

• Sayın eczgg 135 bın teklıf ettıgınız aracın ozellıklerını ve hangı motor ogrenebılır mıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: Fsb19811981

Sayın eczgg 135 bın teklıf ettıgınız aracın ozellıklerını ve hangı motor ogrenebılır mıyım

E250 CGI elite. Biliyorum arabanın 2. Eli de aynı fiyat ama, eğer siparişini veren, kaporasını yatırtıp arabayı getirten ve kredisi çıkmayan bir çok kişi olduğunu düşünürseniz ve sene sonu atış kota baskısı şansımı arttırıyor diye düşünüyorum

• Tamam kromajlara bakarım ama bunlar en kolay detaylar.

Size bilgi vereceğim bununla ilgili.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fsb19811981

Sayın eczgg 135 bın teklıf ettıgınız aracın ozellıklerını ve hangı motor ogrenebılır mıyım

E250 CGI elite. Biliyorum arabanın 2. Eli de aynı fiyat ama, eğer siparişini veren, kaporasını yatırtıp arabayı getirten ve kredisi çıkmayan bir çok kişi olduğunu düşünürseniz ve sene sonu atış kota baskısı şansımı arttırıyor diye düşünüyorum

Abi öyle bir fırsat yakalama niyetindeysen Aralık ayını bekle, Aralık ayının 20 si gibi git ama aracı alma stokları vs öğren 28-29 unda tekrar git işi bağla aracı üstüne Ocakta al mtv yi onlara ödet..
  • quote:

sene sonu kampanyalarından faydalanayım diye 2005 model Subaru Foreter arabamı değiştirmeye karar verdim. Ancak subarunun rahatlığından sonra Mercedes E250 CGI almaya niyetlendim ve Mercedes bayinden fiyat bekliyorum. Kasım sonuna kadar düşündüğüm fiyatı vermezlerse eğer aşağıdaki arabaları düşünüyorum.

2010 Audi A6 TDI 40-60.000km arası 100-115 tl ama aracın hem içi hemde dış kasası değişti????
    2011 Volvo S80 D3 15-25.000km arası 100-115.000tl bu araç optimal bir araç gibi ama byeni modellerde ekran vs var fatura alamayacağımdan vergi dezavantajı olabilir???
    2012 Volvo S80 D2 120bg test sürüşü yaptım ve şehiriçi hiç fena sayılmazdı ama yokuşta o kasa çeker mi bilmiyorum, acaba bir süre sonra arabanın motoru zayıf gelir mi?
    2012 Volvo S80 T4 180bg test sürüşü yapma imkanım olmadı ama 180 bg insanın ilgisini çekiyor ama zaten subarunun 10lt yaktığı için değiştirmeyi düşündüğümden bu arabada yaklaşık 10 lt yakar ve ikinci elde üzebilir diye düşünüyorum.

yorumlarınızı bekliyorum.

Bu sırada arabamı sadece şehiriçi ve yılda yaklaşık 12-14.000 km kullanıyorum. Sıfır Volvo1.6 lar 90-100 bin tl civarında

Aynı mesajla ilgili 3 konu açmışsınız,tek konudan devam ederseniz sizin için daha faydalı olur.
    Benim arkadaşım sonunda benzininden bıktı Forester a tüpü taktı.Ben depo doluyken 350 km sonra benzin ışığını yaktırmıştım.4 vites şanzuman arabayı öldürüyor resmen.
    Eğer Foresterin 4x4 üne alıştiysan,karlı buzlu yollarda çok seyahat ediyorsan bunu sonradan arama.
    Bir de genişlik demişsin ama bence Forester zaten ufak bir araba,bagaj yüklemesi rahat ve biraz geniş o kadar.
    Mercedes e bütçe rahat yetiyorsa diğerlerine ben olsam bakmam.Ama çok para harcamıyayım dersen,diğer araçlar da gayet güzel araçlar.Ben olsam eski kasa makyajlı A6 alırım.
    Başta dediğim gibi 4x4 ihtiyacı da olacaksa,yeni gelen A4 allroad 2.0 tdi quattro ya bir bakmanı mutlaka öneririm.Belki E serisi parasına gelir ama benim benzinli arkadan itiş bir araca tercih edeceğim güzellik ve fonksiyonellikte bir araba.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.