Şimdi Ara

Volvo S70 2.0 T5 1998 ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
48.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben 2000 Model S70 2.0 T arabamı satıyorum
    motoru geçen sene EVO'da değiştirildi.

eğer düşünürsen pm at

quote:

Orijinalden alıntı: mfymfy

yorumlara teşekkürler. ucuz atlattık. bune biçin iş diye çıkışacak olsam galerici sahibine topu atacaktır. bu yüzden aramadım bile...

ama daha vaz geçmiş değilim. yalnız bu iş için daha iyi araştırıp öyle karar vermeli. hevesle bir anda olacak iş değil. baktığım birkaç araç daha var onlarıda soruşturacağım.

bu arada bana forumda yardımcı olan herkese çok teşekkürler inanın çok yardımcı oluyorsunuz.

• ben S 40 ın T4 ünü hç kullanmadm kasasınn daha hafif olması ve 200 bg olmasndan dolayı ondan daha ağır olan 225 bg S 70 le karşılaştrldğnda gidiş olarak aynı yada biraz daha iyi olabilir...ancak aynı kasa S 40 lara bindim ve kullandım konfor olarak sürüş rahatlığı olarak kesinlikle S 70 in verdiği tadı veremez. . .
  • bu araç için ses yalıtımı nasıl yani 150 ile giderken kabin gürütlüsü var mı??? benim vektrada oldukça gürültülü geliyor 150 ile giderken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MCY 06
    ben S 40 ın T4 ünü hç kullanmadm kasasınn daha hafif olması ve 200 bg olmasndan dolayı ondan daha ağır olan 225 bg S 70 le karşılaştrldğnda gidiş olarak aynı yada biraz daha iyi olabilir...ancak aynı kasa S 40 lara bindim ve kullandım konfor olarak sürüş rahatlığı olarak kesinlikle S 70 in verdiği tadı veremez. . .

Kalkışlarda T4 daha seridir ve kısa mesafede alır da. Uzun mesafede ise S70 T5 yetişir.
  • uzun mesafede s40 neden daha geride kalıyor anlamadım???? sonuçta 200 bg ve 300 tork var. motor teknolojileri de aynı...
  • Bunun bir hesabı yapılmıştı bir ara forumda. T5'in 225bg olması, turbosunun daha büyük ama daha geç dolması vs nedenlerinden ötürü, yine yanlış hatırlamıyorsam 500. km'de T4'ü yakalıyabilir diyordu hesap.
  • bende kalkış ve kısa mesafe olarak T4 ün alacağını düşünüorum zaten kasasının hafif olmasından dolayı.yani 120 140 gbi hızlara kadar T4 önde götürür ama daha uzun mesafede S70 in 5 silindir olması ,turbosunun daha yüksek basınçlı olması etkisini gösterir ve 1900 cc 4 silindir T4 e yetişir ancak geçermi geçemezmi denemediğim için hiç T4 le net bişey diyemem.
  • beyler t5 için araştırmaya devam ediyorum. aradığım kişiler aracın lpg de şehir içi 300 krş şehir dışı 215 krş yaktığını söyledi. iki farklı kişi yaklaşık aynı rakamları verdi. bana bu rakamlar abartılı geldi. sizin araçlarda durum nusıl????

ses yalıtım olayına kimse cevap vermedi. tekrar sorayım. 150 de giderken motor sesi yüksek mi, rahatsız ediyor mu?
  • km leri ile oynanmış volvoların satılmaya çalışılması tabiki doğru değil. Benim ilgimi çeken ise ; 420.000 km yapmış bir volvo nun hala diri durması ve km sini belli etmemesi oldu,,, başka markaların 400.000 km sonra neye benzeyeceğini çok merak ediyorum... Bu arada euro çıkınca volvo fiyat listesini yukarı çekmiş
  • benim öneki arabam 1.4 benzinli ford fiestaydı. onun motor ömrü için 400 bin km demişlerdi. ne kadar doğrudur bilmniyorum ama. 400 binden sonra fiestadan hayır gelmez zaten.
  • yakıtı birebir söyleyebilirim..uzun yola bu araçla çıkmıyorum o yüzden hiç ölçüm yapma fırsatım olmadı ama şehir içinde ekonomik modda normal kullanımda lpg ye gelen son zamlardan sonra yakıt km de 300 ile 330 krş arasında değişiyor...spor modda olduğunda bu rakam 380 krş a kadar rahat çıkıyor...ses yalıtımı konusundada bir vectra kadar fazla almıyor kabine sesi ancak yinede yüksek hızlarda 140 150den sonra içeriye gelen rüzgar sesini aşırı olmasada duyabiliyorsunz malesef...
  • motor sesi demişsin bu arada motor sesi gelse o hızlarda zaten turbonun sesi gelio zevkle dinlenir o ses inan =)ama o hızda motordan çok rüzgarın sesi araç işini çok olmasada biraz rahatsız ediyor...
  • rüzgar sesiyse çok önemli olmadığını düünüyorum. benim vektra 1.6 olduğundan 150 lerde falan motor zorlanıyor. bu yüzden motor sesi rüzgar sesinden baskın geliyor. ama bu aracın 150 zorlanmayacağı kesin. oyüzden beni rahatsız edecek bir gürültü olacağını sanmıyorum.

yakıt şehir içi 300 lerde ise iyi (bu zamlardan sonra)... benim araç bile 250 leri görüyor. yakıt çokda değil. bence bu araca haksızlık edilmiş yakıt konusunda
  • şu kilometre konusunda sizinde söylediğiniz gibi araç 400 binlerde olduğunu belli etmeyecek kadar iyi. o zaman 400 binde olan bir araç alsak bizi ne kadar götürür.

başka türlü bir araç bulamıyorum.
  • kasa olarak kendini hiç belli etmiyor çoğu sizin en son gösterdiğiniz ilandaki araç kasa olarakda çökmüş duruodu yanlış görmüşde olabilirm ama kapısında ve çamurluğunda filanda boyalar vardı.daha çok S70 e bakıp inceleme fırsatı bulursanız sizde bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. binip sürdüğünüzde de volvolarda yaklaşık 300 bini geçildiğinde olan hafif bi üfleme sesinden başka bişeyden binici olarak km durumunu anlamamız malesef biraz zor eğer kasada kendini bırakmamışsa...ama o km lerde bi araç almayı düşünürseniz cidden herşeyini çok iyi göstermek yakın zamanlarda çıkması olası sorunları öğrenmek gerekir aldıktan sonra başınızın ağrımaması zevkle binebilmeniz için...eğer çok düzgün bakımları aksatılmadan kullanılmışsa bir volvo motorununda 800 bin hatta bir milyon km ye kadar bir mercedes bmw motoru kadar ömrü vardır ancak dediğim gbi kullanım şekline ,koşullarına bağlı sonuçta...

• mcy 06 dostum valla seni tebrik ederi. ben bile o kadar incelememe rağmen gösterdiğim arabanın boyalı olduğu parçaları fark edemedim:) ama o araç için önce belaltı komple boyalı sonrada sadece 1 parçasında rütüş boyası var, dendi.

kasanın yıpranmış olduğunu nasıl anladın. sana pm den araç göstermek isterim :)))))
  • eğer komple boyalıysa zaten farklı zamnlarda farklı yerlerde boyanmıştır kesin.çünkü bariz bir ton farkı var arabanın boyasında .aracın sadece sağ tarafından baktım yolcu koltuğu tarafında 2 parçada boya olduğunu düşündüm.başka araçlarda gönderirsen tabiki bakarım yardımcı olabilirsem olmak isterim biz T5 sahipleri ve hayranlarıda birbirimize yardım etmeyeceksek kim edecek=)yıpraklığı konusuna gelince direk şurasından anladım diye bişey zaten olamaz ama aracın galeriden olması bu boyalı düşündüğüm parçaları,resimde pek net değil ama ön sis farlarınn,far sileceklerinn ön far ve arka stopun aşırı kirli duruşu(içerisinden kirli duruşu) bunlar sadece yanında görmeden sayabildiklerim bunların birleşmesiyle km sinin hiçde orjinal olmadığını ve her ne kadar km yapmışsa onunda baya yıpratark yapıldıığının gözle görülen bi kanıtı bence...
  • MCY 06 dostum meslek nedir merak ettim. ayrıca sana pm attım, gönderdiğim araçları da inceler misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfymfy -- 23 Ocak 2011; 20:55:21 >
  • 2000 model bir tane buldum.1998 il aralarında farklar var. mesela araç daha elektronikmiş. motor daha farklı bir teknolojiye sahipmiş. sadece kış şanzıman seçeneği varmış (ama adam spor şanzımanı pedalın kendisi ayarlıyor diye bir şey söyledi yani spor şanzıman için pedala bir kez daha yükleniyormuşsun), buji kabloları elektronik falan dedi.

siz ne dersiniz 2000 ya da 1999 modeli alınır mı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfymfy

2000 model bir tane buldum.1998 il aralarında farklar var. mesela araç daha elektronikmiş. motor daha farklı bir teknolojiye sahipmiş. sadece kış şanzıman seçeneği varmış (ama adam spor şanzımanı pedalın kendisi ayarlıyor diye bir şey söyledi yani spor şanzıman için pedala bir kez daha yükleniyormuşsun), buji kabloları elektronik falan dedi.

siz ne dersiniz 2000 ya da 1999 modeli alınır mı???

alınmaz hocam. 98 modellerde gaz teli, 99 ve 00 modellerde ise elektronik gaz kelebeği var. çok sık arızalanan bir parça. 1500dolar fiyatı var. ayrıca 99 2000 modellerde hararet sorunu daha fazla demişti hikmet cındıl usta.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.