Şimdi Ara

Volvo S70 2.0 T5 1998 ? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
123
Cevap
2
Favori
48.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu araç dayanaklılığıyla da ün yapmış. 98 model ve ortala 250 binde olan bir araç haliyle arıza verecektir. elektronik aksamında kronik yada çok masraflı bir arızası oldu mu???

mesela benim vektra nın hız sabitleme düğmesinde hemen bozulma oldu. bu da sadece düğmenin değil onu tutan tum mekanizmanın yani sinyal kolunun komple değişmesi demekmiş bu da 300 tl gibi bir masraf. genelde de oluyormuş bunun gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfymfy -- 15 Ocak 2011; 8:45:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfymfy
    bu araç dayanaklılığıyla da ün yapmış. 98 model ve ortala 250 binde olan bir araç haliyle arıza verecektir. elektronik aksamında kronik yada çok masraflı bir arızası oldu mu???

mesela benim vektra nın hız sabitleme düğmesinde hemen bozulma oldu. bu da sadece düğmenin değil onu tutan tum mekanizmanın yani sinyal kolunun komple değişmesi demekmiş bu da 300 tl gibi bir masraf. genelde de oluyormuş bunun gibi

Hocam biz ilk aldığımızda 250000 km de idi yaklaşık 370.000 motor yenilendi ancak motorun ömrü bittiği icin değil baska bir sebepten ötürü arizalandi ve motor arızali olarak uzun yola çıktı yarı yolda yandı. Volvo servisi 250.000 km de bitmes s70 lerin motoru, düzgün kullanımla 1000000 (birmilyon) yapar dedi (Zincirlikuyudaki resmi resvisi)

Ama Tabiki masraf çıkartır sonuçta 12 senelik arac

• aracın hiç zorlandığı oldumu??? araç doluyken falan çıkamadığı yokuşgibi...
  • quote:

aracın hiç zorlandığı oldumu??? araç doluyken falan çıkamadığı yokuşgibi...

Yok hocam onunla bile normal aracın 50ile zor çıkacağı yokuşu 70-80 ile çıkıyordum. Ayrica bos yolda 240a kadar bastım boş yolda...
  • 99 modellerin resimlerinde vitesin arkasında ki düğmenin tek olduğunu yani sadec kış şanzıman seçeneğinin olduğunu gördüm hepsinde böyle galiba. bu onemli bir ayrıntı mı 99 ve üzerini neden böyle üretmişler bilen var mı?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfymfy -- 16 Ocak 2011; 17:41:10 >
  • bir tane buldum 98 model otm. vites... ancak lpg hiç takılmamış. bu durumun hem iyi hem de kötü tarafları var. iyi tarafı araç lpg görmediğinden yıpranma olmamıştır. olumsuzluğu ise lpg takmak oldukça maliyetli. sıradan bir araç için 1000 tl maliyeti varken 5 silindirli turbolu bu araç için 2500-3000 tl masrafı var.

burada sizden yardım bekliyorum. acaba lpg işini daha ucuza nasıl halledebilirim.
  • yokuş da çekmeme gbi bi dert bu araçta asla olmaz merak etmeyin araçda 5 kişiyken dışardan bakıldıında lastiklerin üzerine oturmuş gözüküo araç ama yolda turbo açıldığında o halde bile önünü kaldırıp fırlıo en dik yokuşta bile çok rahat hızlanabilio...tüp konusundada bende tüpsüz aldım kendim taktırdım evet diğer araçlara göre tüpü biraz maliyetli oluo ama daha önce takılmadığı kendim taktırdrığm için içim çok daha rahat bu yüzden ölesini bulursanız sizin içinde daha iyi olur diye düşünüyorum.tüpü konusunda da bence o parayı vermeyi gözden çıkarın çünkü bu kadar güçlü bu beygirde bir motora kendi servislerininde tavsiye ettiği arıza lambalarınıda yakmayan tek marka var çekiş konusundada kesinlikle en iyisi fiyatıda 2800-3000 arasında ama en azından T5 e T5 olarak binmeye devam edersiniz ...

• elektronik aksam olarak da benmkinin abs ve track off ışığı bi süre önce yanmaya başlamıştı bu genelde çoğunda zamanı geldiğinde meydana gelen bi olay abs devre dışı kalıodu frenlemelerde ankarada bu işi iyi yaptını duyduğum bi usta vardı daha önce 2000 model olan S 70 imdede aynısı olmuştu ona yaptrmıştım 3 sene önce.T5 dede aynısı olunca yine ona götürüp yaptrdım abs beyninin lehimlerinden kaynaklı bir sıkıntıymış yine 250 lira civarında bi maaliyetle yaptrdım ve ışıklar söndü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MCY 06
    elektronik aksam olarak da benmkinin abs ve track off ışığı bi süre önce yanmaya başlamıştı bu genelde çoğunda zamanı geldiğinde meydana gelen bi olay abs devre dışı kalıodu frenlemelerde ankarada bu işi iyi yaptını duyduğum bi usta vardı daha önce 2000 model olan S 70 imdede aynısı olmuştu ona yaptrmıştım 3 sene önce.T5 dede aynısı olunca yine ona götürüp yaptrdım abs beyninin lehimlerinden kaynaklı bir sıkıntıymış yine 250 lira civarında bi maaliyetle yaptrdım ve ışıklar söndü...

O ışık bendede yanıyor (s70 2000) ancak Volvo servisi sanziman da ki bir arıza da onun yandığını söyledi

Bu arada 2000 model olan s70 lerde genelde sanziman arızası oluyor
  • eğer baktırmak istersen ustanın adresini verebilirim şanzımandan kaynaklı bişi olduğunu iki aracımdada kimse söylemedi dediğim gbi ikisinide ortalama bu maaliyetlere dediğim ustaya yaptrdım ve ısıklar söndü hiç bi sıkıntısıda olmadı ondan sonra.sonuçta o ışık yanarken Abs devre dışı ve bu baya önemli bi sorun....
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-volvo-tutkunlari-buraya-40282819/detay

beyler böyle bir araba var alınır mı? alırken neye dikkat etmeliyim???
  • İvedik Sanaayii'nde Yiğit Volvo Özel Servisi var. Paşa usta ve Hasan ustaya gösterin onlar alınır derse alın.
  • tam adres ya da tel varsa verebilir misin??

bir de volvo yetkili servisinde ekspertize gerek var mı???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfymfy -- 17 Ocak 2011; 21:50:04 >
  • evet Hasan usta bu konuda gerçekten baya iyi bir ustadır.Yiğit volvo adres İvedik organize sanayi bölgesi Merkez sanayi sitesi 538 .sokak no.26 .telefon.312 394 12 55.....ama bence yetkili volan yada grup volvoya göstermenide tavsiye ederim özellikle bu arçlarda km ile çok oynanıyor net bişey diyemem ama bu araçta bana 180 binden fazla yapmıştr gbi geldi ben en az 3 araba filan götürdüm sadece grup volvoya expertize ve gtürdüğüm araçları dışından görsen her biri inanılmaz temizdi bakımlı duruyordu grup volvoda ruhsattan şasi numarasından baktıklarında araşların kiminin 4 ay kimin 1 sene önce çok daha yüksek km lerde bakıma volvo servislerine geldiğini öğrendim kayıtlardan.bu kayıtlarda ancak yetkili servislerde oluyor ve daha mekanik expertize sokmadan vazgeçtim aracı almaktan...dediğim araçların biri S 70 di 190 binde gözüküodu 276 binde çıktı biri S 80 di 150 bin görünüodu araç 410 binde bakıma girmiş çıktı=)ve dediğim gbi araçlar çok sağlam duruo ve belli etmio bunu...expertize götürücen özel servisler motoru performansına göre aracın genel durumuna göre sana net bişey söylerler tecrübeli bi usta bakarsa helede...ama tam olarak aracın geçmişini öğrenmek istersen yetkili servise götür baktırt derim...ben en son 5 ay önce bi araç expertizi yaptrtmıştım ücreti kdv dahil 188 liraydı hala aynıdır eğer zam gelmediyse...

• dostlar haklıymışsınız. 180 bin denen araba 2006 yılında 315 bin bakımına gelmiş...!

ben bu araçtan vazgeçtim. bu arabaları biraz daha araştırmaya karar verdim. zira temizini bulmak çoooook zor.

bu araç için ses yalıtımı nasıl yani 150 ile giderken kabin gürütlüsü var mı???

MCY 06 dostum sen haklı çıktın tebrikler:))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfymfy -- 18 Ocak 2011; 19:19:57 >
  • quote:

dostlar haklıymışsınız. 180 bin denen araba 2006 yılında 315 bin bakımına gelmiş...!

ben bu araçtan vazgeçtim. bu arabaları biraz daha araştırmaya karar verdim. zira temizini bulmak çoooook zor.

bu araç için ses yalıtımı nasıl yani 150 ile giderken kabin gürütlüsü var mı???

MCY 06 dostum sen haklı çıktın tebrikler:))))

Çok geçmiş olsun. Ben merak ediyorum: Bu durum ortaya çıkınca satıcı ne dedi? Gerçi galericidenmiş. Büyük ihtimal galerici aldığı kişiye, aldığı kişi de galericiye bahane bulur.
  • keşke istediğin gbi çıksaydı da ben haksız olsaydım ama malesef öle o kadar zorki temizini bulabilmek..iyi araştırmak ve gerçekten beklemek acele etmemek gerek.....ben 420 binde çıkan araçta kaporayıda vermştm oda bi galeridendi ama yolda giderken expertiz için volvo servislerinde tanıdıklarım olduğunu kendi oturduğum semti tanıdığım galericileri biraz bu işlerde olduumdan filan bahsednce zaten daha servise girmeden kardeş boşuna o kadar para verme expertize iskitler sanayide tanıdık motor testi yapan expertz yapanlar var 30 40 liraya hallederiz oraya gidelim filan demye başladı ama yok volvoda bekliolar aracı şu anda oraya gidicez dedim daha expertz bitmeden benm zamanım yok gidelim dükkana veriym paranı sen başka araba bak kendine filan demeye tam başlamıştı ki zaten gerçek ortaya çıktı=) hiç bişey diyemedi bile kaporayı geri alıp çıktım..bide şunu da söyleyim volvo tarzı araçlar galeriye pek düşmez genellikle sahibinden sahibine meraklısından meraklısına gibi satılır o yüzden hepsi olmasada galeride olan volvoların %90 ı bitmiştr diyebilirim sadece kendi servislerinn ikinci eline bakılabilir ordan temizini bulma şansınz çok daha fazla... çünkü oraya eskisini bırakıp yenisini alıp götürenler çok oluyo benm kendi aldığım araç öyleydi ilk sahibiydi ve bırakan kişi sıfır S80 D5 alıp çıkmış showroomdan beklenildiği ve araştırıldığı takdirde o tarz bi aracı umarım sizde bulursunuz...grup volvonun ikinci eline bi sorun derim ben o yüzden

• yorumlara teşekkürler. ucuz atlattık. bune biçin iş diye çıkışacak olsam galerici sahibine topu atacaktır. bu yüzden aramadım bile...

ama daha vaz geçmiş değilim. yalnız bu iş için daha iyi araştırıp öyle karar vermeli. hevesle bir anda olacak iş değil. baktığım birkaç araç daha var onlarıda soruşturacağım.

bu arada bana forumda yardımcı olan herkese çok teşekkürler inanın çok yardımcı oluyorsunuz.
  • dostlar yelpazeyi genişletince volvo s40 t4 übiraz daha inceleme fırsatı buldum. bu araç ile s70 t5 in karşılaştırılması hiç oldumu. sizin bu iki araç hakkındaki görüşleriniz nelerdei.

ama s 70 kada iyi bir yol tutuşuna ve hızlanma oranlarına sahipmiş gibi geldi yanılıyor muyum. (aklım onda kaldığından taraflı düşünüyor olabilirim.)
  • quote:

dostlar yelpazeyi genişletince volvo s40 t4 übiraz daha inceleme fırsatı buldum. bu araç ile s70 t5 in karşılaştırılması hiç oldumu. sizin bu iki araç hakkındaki görüşleriniz nelerdei.

ama s 70 kada iyi bir yol tutuşuna ve hızlanma oranlarına sahipmiş gibi geldi yanılıyor muyum. (aklım onda kaldığından taraflı düşünüyor olabilirim.)

dostum bir s70 t5 sahibi ve s40 t4ü araştırmış araca binmiş biri olarak söyleyebilirim ki s40, s70e rakip olamaz. zira s70 volvonun üst sınıf için ürettiği bir model olup s40 ise mitsubishi carizma şasisi ve yürüyeni üzerine kurulmuş bir araçtır. bu s40ın iyi bir araç olmadığı anlamına gelmez ama gerek şasisi, gerek yürüyeni olarak s70in rakibi olamayacağını gösterir benim fikrime göre. S70 iyidir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.