Şimdi Ara

Volvo S60 Stepne Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
9.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Volvo S60'ların en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan stepne sorunu konusunda fikirlerinizi ve çözüm önerilerinizi rica etmek istiyorum (Aynı sorun diğer bazı modellerde de var). Bana göre bu sorun S60'ların en büyük sorunu. Hele ki benim gibi tatillerini yaylalarda geçiren birisi için çok büyük bir sorun. Açıkçası sırf bu yüzden araca güvenip gidemiyorum ve araç kiralamak durumunda kalıyorum. Çünkü oralarda lastiğin patlaması tam bir korkulu rüya. Çekici bile gelmez oraya. Kaldı ki otobanda patlayan - parçalanan demeliydim aslında - lastiğim bile yeterince sıkıntı yaşattı. Ücra yerlere araca güvenip gidemez oldum.

Bu soruna çözüm araştırırken Volvo'nun resmi sitesinde aşağıdaki aparatı gördüm. Bu aparattan taktıran var mı? Bagajı 80 lt küçülteceğinden bahsediyor. Büyük dezavantaj - Hele ki S60'ın görece küçük bagajını düşünürsek- fakat hiç yoktan iyidir gibime geldi. Başka önerileri olan var mı? Tavan rayı alıp yedek lastiği oraya bağlamak, bagaja lastik ve kriko koymak gibi fikirleri de düşünüyorum. Veya runflat lastik taktırmak. Sizin öneriniz nedir? Uyguladığınız bir çözüm var mı?

http://accessories.volvocars.com/tr-tr/S60(11-)/Accessories/Document/VCC-480278/2011/T4/Automatic

Teşekkürler, iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hokka

Herkese merhaba,

Volvo S60'ların en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan stepne sorunu konusunda fikirlerinizi ve çözüm önerilerinizi rica etmek istiyorum (Aynı sorun diğer bazı modellerde de var). Bana göre bu sorun S60'ların en büyük sorunu. Hele ki benim gibi tatillerini yaylalarda geçiren birisi için çok büyük bir sorun. Açıkçası sırf bu yüzden araca güvenip gidemiyorum ve araç kiralamak durumunda kalıyorum. Çünkü oralarda lastiğin patlaması tam bir korkulu rüya. Çekici bile gelmez oraya. Kaldı ki otobanda patlayan - parçalanan demeliydim aslında - lastiğim bile yeterince sıkıntı yaşattı. Ücra yerlere araca güvenip gidemez oldum.

Bu soruna çözüm araştırırken Volvo'nun resmi sitesinde aşağıdaki aparatı gördüm. Bu aparattan taktıran var mı? Bagajı 80 lt küçülteceğinden bahsediyor. Büyük dezavantaj - Hele ki S60'ın görece küçük bagajını düşünürsek- fakat hiç yoktan iyidir gibime geldi. Başka önerileri olan var mı? Tavan rayı alıp yedek lastiği oraya bağlamak, bagaja lastik ve kriko koymak gibi fikirleri de düşünüyorum. Veya runflat lastik taktırmak. Sizin öneriniz nedir? Uyguladığınız bir çözüm var mı?

http://accessories.volvocars.com/tr-tr/S60(11-)/Accessories/Document/VCC-480278/2011/T4/Automatic

Teşekkürler, iyi günler.

Merhaba,

Ben bagajda patlak tamiri için bir kutu sprey ve bir de ince stepne bulunduruyorum. Geçende vale arabanın lastiğini yarık halde getirdi! Mecburen stepneyi kullandım. Kırk yılda bir de olmuş olsa runflat de her zaman çözüm değil, bir de bildiğim kadarıyla runflat için amortisör ayarı gerekiyor.

Bahsettiğiniz aparatı ben de incelemiştim, zaten nisbeten küçük bagajı daha da küçültebilir. Seyahatte aracın içini de kullanabildiğim için bana çok sorun teşkil etmiyor ama daha çok bagaja ihtiyacınız varsa tavan taşıma sistemi kullanabilirsiniz. Ben bisiklet için Thule tavan barları kullanıyorum. Bir kez ayarı yapıldıktan sonra tek başıma en fazla 10 dakikada montaj yapabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon246 -- 18 Eylül 2015; 21:23:46 >

• echelon246 kullanıcısına yanıt
    Sayın echelon246, teşekkür ederim bilgiler için. Sanırım bende bir ince stepne alıp bagaja veya tavan rayı alıp tavana monte edeceğim. Bagaj özellikle uzun yolculuklarda önemli oluyor.

Olurda ilerde aracımı değiştirirsem tek nedeni bu olur. Lastik patlar korkusuyla yola çıkamamak hoş birşey değil. Lastik tamir kiti sanırım hiçbir işe yaramıyor. Kaldı ki benim başıma geldiği gibi lastiğin yarılması durumunda kullanılamıyor bile.

İyi günler.
  • Kesinlikle böyle bir sorun var. Volvo gibi bir markanın nasıl stepnesiz bir araç yaptığını anlamak mümkün değil. İki defa lastikçi çağırmak zorunda kaldım. Hem zamanım hem de param gitti. Dağ başında gece yarısı başımıza gelse ne yapacağız belli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.