Şimdi Ara

VOLVO S60-I (2001-2010): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.560
Cevap
77
Favori
605.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Atiker ile ilgili gelişmeleri bekliyoruz. Haftasonu biraz kilometre yapınca ilk iş yine bu mesele!
  • Arkadaşlar herkese hayırlı günler...
    hafta sonu lpy i fulledim...185 km yapmışım,51 tl ye doldu..km de 275,67 tl yakmış...aynı istasyondan aynı pompadan gaz aldım..gazdaki bu performanstan menmunum..fakat bu sıralar arıza lambam yanıyor...arkadaşlar bilgisayarla bakıyorlar dış sıcaklık sensörü arızası veriyor..(sol aynanın altında bulunuyormuş.)..arızayı siliyorlar birkaç gün sonra tekrar yanıyor..galiba değiştirmek gerekiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler. Ylv hocam bilgiler için ayrıca teşekkürler...

Söz verdiğim üzere pedalların ve aydınlatmanın olduğu kısım:

VOLVO S60-I (2001-2010): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar

Bu da direksiyon milinin olduğu bölge: (Not: wd40 sıkmıştım. Fakat dün o sesi iki kere daha yaptı. Birincisinde park sırasında direksiyon tam dönmüş vaziyette iken. Diğeri bir virajda direksiyon az çevrilmiş ilerlerken peşpeşe ama arada "es" vererek yaptı.

VOLVO S60-I (2001-2010): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar

Teşekkür ettim hocam görünürde bir farklılık yok. Bugün bu sorunla ilgili volvotoya gittim ama onlar da açıklık olmadığını kapı aylarından olabileceğini söylediler ama kaporta ustası da kapı da bir sıkıntı yok diyor. Açıkçası bundan sonra yetkili servise götürmeyi düşünüyorum. Hem bu direksiyon mili hemde bu olayda özel servislerden ne bir çözüm ne de tatminkar bir açıklama bulabildim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ön koltuk altlarında boynuz şeklinde hava üfleme ızgaraları var. Onlar yerinden çıkarsa -kolaylıkla çıkan birşey- arka tarafa üflemesi gereken havayı senin ayağına üflüyor olabilir. Tabi bu teoride zayıf bir nokta var: üflüyorsa bile motor sıcakken sıcak üflemesi lazım. Yine de bir bak hocam...

• quote:

Ön koltuk altlarında boynuz şeklinde hava üfleme ızgaraları var. Onlar yerinden çıkarsa -kolaylıkla çıkan birşey- arka tarafa üflemesi gereken havayı senin ayağına üflüyor olabilir. Tabi bu teoride zayıf bir nokta var: üflüyorsa bile motor sıcakken sıcak üflemesi lazım. Yine de bir bak hocam...

Yok hocam ordan olduğunu zannetmiyorum ki sıkıntı direksiyonun hemen altındaki ince boşluktan gelen soğuk esinti aslında. Onu da uygun bir vaktimde yetkili servise gösterecem bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucuncu9

Günaydın arkadaşlar HiGHWAYMOUSE dostum çok geçmiş olsun büyümeden atlatmıssın çok şükür..
    s80 alan fsnn arkadaşımız hayırlı olsun kazasız belasız sürüçler inşallah volvoların derdi yakıt olsun yeter ne yapalım volvo kullanan herkes söylüyo yakıtı ama volvodanda vazgecirmiyo insanı :))

birde arkadaşlar sigorta kapagımın dişleri kırılmıs tutmuyor bazen düşüyor onun parçasını bulabilirmiyiz acaba

teşekkürler ederim daha iyileri sizlere olsun

bugün 850 km yol yaptım uzun yolda eski s80 ne göre baya konforlu süspansüyonlar çok yumuşak 130-140 km hızla geldim genelde 100 km de 8 litre yaktı 90 la gitmemyi başarabilen olursa 100 km de 6.0 l yakar.

yeni s80 ne hararet göstergesini koymamışlar şaşırdım doğrusu.

1.6 180 hp yi çıkardılarda 2.0 a mahkum olmaktan kurtulduk performansı merak edenler için süper bu kasayı kaldırırmı demeyin çok atik özellikle alt devirlerde. ama 1.6 dizel için aynı şeyi söyleyemeyebilirim tabiki 1.6 dizelin yakıt tutumluluğuna değinmiyorum bile.

direksiyon eski s80 ne göre daha hafif dönüş çapıda daha kısa geldi

başkada bir farkı yok:)))))

sağlıcakla kalın

• quote:

Orijinalden alıntı: yks60

Arkadaşlar herkese hayırlı günler...
    hafta sonu lpy i fulledim...185 km yapmışım,51 tl ye doldu..km de 275,67 tl yakmış...aynı istasyondan aynı pompadan gaz aldım..gazdaki bu performanstan menmunum..fakat bu sıralar arıza lambam yanıyor...arkadaşlar bilgisayarla bakıyorlar dış sıcaklık sensörü arızası veriyor..(sol aynanın altında bulunuyormuş.)..arızayı siliyorlar birkaç gün sonra tekrar yanıyor..galiba değiştirmek gerekiyor...

Hocam hangi istasyon bu yakıt verileriniz bayağı iyi gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

quote:

Orijinalden alıntı: ucuncu9

Günaydın arkadaşlar HiGHWAYMOUSE dostum çok geçmiş olsun büyümeden atlatmıssın çok şükür..
    s80 alan fsnn arkadaşımız hayırlı olsun kazasız belasız sürüçler inşallah volvoların derdi yakıt olsun yeter ne yapalım volvo kullanan herkes söylüyo yakıtı ama volvodanda vazgecirmiyo insanı :))

birde arkadaşlar sigorta kapagımın dişleri kırılmıs tutmuyor bazen düşüyor onun parçasını bulabilirmiyiz acaba

teşekkürler ederim daha iyileri sizlere olsun

bugün 850 km yol yaptım uzun yolda eski s80 ne göre baya konforlu süspansüyonlar çok yumuşak 130-140 km hızla geldim genelde 100 km de 8 litre yaktı 90 la gitmemyi başarabilen olursa 100 km de 6.0 l yakar.

yeni s80 ne hararet göstergesini koymamışlar şaşırdım doğrusu.

1.6 180 hp yi çıkardılarda 2.0 a mahkum olmaktan kurtulduk performansı merak edenler için süper bu kasayı kaldırırmı demeyin çok atik özellikle alt devirlerde. ama 1.6 dizel için aynı şeyi söyleyemeyebilirim tabiki 1.6 dizelin yakıt tutumluluğuna değinmiyorum bile.

direksiyon eski s80 ne göre daha hafif dönüş çapıda daha kısa geldi

başkada bir farkı yok:)))))

sağlıcakla kalın

o kasaya rağmen yakıt konusunda. 100 km ile gidildiği taktirde. lpg kadar yakıyormuş.çok çok iyi

• Sigortacı aradı. 270 tl imiş trafik sigortası. En ucuz axa sigorta çıkmış.

• tc nize kayıtlı trafik kazası gözükmediği için uygundur hocam. yoksa baz fiyat 586 Tl. İstanbul oluncada 270 normal.

Ben size birde güneş sigortaya sormanızı ısrarla tavsiye edeceğim.

12 adet sigortacıya baktırdım. Mafre (Genel) sigortadan ben 191 Tl.ye yaptırdım. 1 saat sonra arkadaşım bana birde güneş sigortaya soralım dedi. Hiç bir kusur yok. tertemiz sicilimiz maşallah. tıpkı seninki gibi üstadım. 175 tl. fiyat verdi. 16 tl fazla ödemiş oldum.

saygılar.
  • kayıtlı kaza dediğiniz bir sene içinde mi yoksa geçmiş senelerde dahil mi?
  • Evet 4-5 senelik bir hasarsızlık indirimi olmalı. Yoksa oylum oylum oyarlar...iş yerindeki kamyonete 1200 küsur çıkmıştı örneğin...

Sürekli yaptırdığımız bir sigortacıydı bu fiyat veren. Ama yine de zamanım olursa başka bir yere daha sorayım bakalım. Geçen sene de kaskoyu yaptım dedi ama bir türlü poliçeyi getirmemişti. Oradan biraz soğuğum zaten.

• quote:

Evet 4-5 senelik bir hasarsızlık indirimi olmalı. Yoksa oylum oylum oyarlar...iş yerindeki kamyonete 1200 küsur çıkmıştı örneğin...

Sürekli yaptırdığımız bir sigortacıydı bu fiyat veren. Ama yine de zamanım olursa başka bir yere daha sorayım bakalım. Geçen sene de kaskoyu yaptım dedi ama bir türlü poliçeyi getirmemişti. Oradan biraz soğuğum zaten.

son üç yılı kapsıyor olabilir ama tam emin değilim.

kamyonet insanın ocağına incir ağacı diker be üstadım. Ne o öyle ya 1200 tl. Kendisi ne kadar para ediyor ki

benim sürekli yaptırdığım bir önceki sigortacım 260 küsür çıkarmıştı. Son yaptırdığım sigortacı çok kapsamlı sigorta firmaları ile çalışıyor 12 tane yanlış hatırlamıyorsam en uygun 191 tl. dedi. Ama güneş sigorta 175 tl dedi. Gelde şaşma şimdi.

yani araştırmak lazım üstadım.

Allahtan benim kasko derdim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylv77 -- 18 Mart 2013; 23:30:29 >

• quote:

Evet 4-5 senelik bir hasarsızlık indirimi olmalı. Yoksa oylum oylum oyarlar...iş yerindeki kamyonete 1200 küsur çıkmıştı örneğin...

2011den beridir hasarım yok, bir de kaskodan kullanmışlığım var, kasko hasarsızlığım yüzde 50de, trafik yüzde 30da, şu anki poliçem 230 liraya yaptırılmıştı, 2012 poliçesine ise 480 lira ödemiştim. tahmini ne olur acaba?

kasko olayı da ayrı bir ilginç
    zurich sigorta 2200 tl kasko çıkarmıştı hasardan sonra, anadolu sigorta daha kapsamlı bir kaskoya 1200 lira istedi. bu sene hasarım yok sanırım daha düşük olur, hasarsızlığım yüzde 60a geldi kaskoda, eskiden yüzde 60da 440 tl ödüyordum, inşallah bu sene de düşük olur. şunun şurasında 2 ay sonra tüm poliçeler yenilenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nekropsi -- 18 Mart 2013; 23:33:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nekropsi

kayıtlı kaza dediğiniz bir sene içinde mi yoksa geçmiş senelerde dahil mi?

Eski senelerin de etkisi olması lazım. Kasko mantığıyla ise ilk sene hasarsızlık kazanırsan ertesi sene %20 indirim. Bir sene daha kaza yapmazsan bir %10 daha ve bilahare böyle böyle en son maksimum %60 indirim kazanıyorsun. Sonuçta 4-5 sene öncesinde bir kazan olmuş olsa bile 4-5 sene içinde maksimum indirimden yararlanabiliyorsun.

Fakat bu trafik sigortası farklı mantıkla işliyor olabilir. Eğer bir kazan varsa hiç kazası olmayana göre aradan 5 sene geçmiş olsa bile fazla ödeme yapıyor durumda olabilirsin.

Geçenlerde birisi anlatıyordu 1500 tl ya yakın bir tr sigorta bedeli çıkınca arabayı babasının üzerine geçirip 250 ye tr sigortasını yaptırmış. Babasının sicili temiz olması sayesinde.

• ruhsat değişim işlemi gayet uyanıkça bir davranış olmuş, ama emin olun o uyanıklığı çaktıkları an aracın direkt şasesinden trafik sigortası yaparlar. Özel şirketler affetmez abi. nereden yağ çıkaracağını bilir.
  • Nekropsi hocam,

Kabataslak bu sene de aynı parayı isterler yani 480 tl civarı bir hesap çıkarırlar gibi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 18 Mart 2013; 23:44:43 >
  • quote:

Nekropsi hocam,

Kabataslak bu sene de aynı parayı isterler yani 480 tl civarı bir hesap çıkarırlar gibi geliyor bana.

hocam ne diyorsun, geçen sene 230 ödedim, bir evvel ki sene 480 ödedim, 2 senedir de hasarım yok aman diyim :) içime kurt düşürdünüz sizin mesajlardan beridir sigorta poliçesi hesaplatmaya çalışıyorum internette
  • quote:

Orijinalden alıntı: nekropsi

quote:

Nekropsi hocam,

hocam ne diyorsun, geçen sene 230 ödedim, bir evvel ki sene 480 ödedim, 2 senedir de hasarım yok aman diyim :) içime kurt düşürdünüz sizin mesajlardan beridir sigorta poliçesi hesaplatmaya çalışıyorum internette

:) ben yanlış anlamışım. O zaman 250-280 arası birşey ödersin sanırım. Benimki de geçen sene 250 imiş. Bu sene 270...

• Günaydın arkadaşlar...
    aygazdan alıyorum gazı..ben aygaz veya lukoilden başka gaz almıyorum..bu istasyonların gazından ve pompasında şu ana kadar şikayetim olmadı..
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.