Şimdi Ara

VOLVO S60-I (2001-2010): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.561
Cevap
77
Favori
605.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aman hocam kızçelere dikkat, şikayetçi olurum bak sonra senden ha! ona göre.

yiğenlerimin can emniyeti herşeyden önce gelir. Sistemi kontrol edip çıkmak lazım yola sanki.

Allah korusun. Onları bizlere bağışlasın. Aman hocam azda olsa sadaka.

sağlıcakla kalın.
  • Bizim araçlar için led far ampulü nereden bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nekropsi

Bizim araçlar için led far ampulü nereden bulabilirim?

Parklar içinmi?

• quote:

Bizim araçlar için led far ampulü nereden bulabilirim?

hocam e bayda var fiyatlar makul+ freeshipping :)
  • Yok kisalar için, ebaya baktım da bulamadım volvo s60 headlight led bulb yazdım ama ya parklar ya da sinyaller var

• quote:

Yok kisalar için, ebaya baktım da bulamadım volvo s60 headlight led bulb yazdım ama ya parklar ya da sinyaller var

hocam kısalar için ampul varmıki. yani komple farların değişmesi gerekmiyormu? emin değilim ama bir bilene danışalım
  • Bende yok diye biliyorum. Çünkü araştırmıştım, satmayı düşünmeseydim merceklisinden alacaktım. Orjinalinin Çifti 3 bin liraydı.

• Ben Xenon istemiyorum, h7 led ampul istiyorum sadece, olmuyor mu?

• benim bildiğim kadarıyla olmuyor..
  • ya benim derdim çok ışık değil, onu osram nightbreaker ile de çözerim, benim derdim aracın daha az elektrik tüketmesi. bunun için ebayda setler var, onlardan alsam mı acaba? aracın tüm lambalarını (park, stop, sis, sinyal, iç) led'e çeviriyor. değer mi yani, nerden baksak 50 dolar harcayacağız çünkü.
  • Herkese iyi pazarlar arkadaslar ben bir şey danışmak istiyordum. Soğuk havalarda direksiyon kutusu ile dekor amaçlı kapatılan kısmın arasından dizlerimin üşütecek kadar ciddi bir soğuk geliyor, o aradan alt ışıklar filan da gözüküyor, bu tüm s60 larda böyle mi yoksa oranın kapalı mı olması gerekiyordu. Kafama takıldı sorayım dedim...

• quote:

Ben Xenon istemiyorum, h7 led ampul istiyorum sadece, olmuyor mu?

o h7 lerle aydınlatma sağlayamazsınız.

Işık şiddetleri yetersiz, şov amaçlı şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

tamam şimdi oldu, o zaman illa mercek falan lazım ki ışık güçlensin. peki teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

tamam şimdi oldu, o zaman illa mercek falan lazım ki ışık güçlensin. peki teşekkürler.

Mercek olsa da bir şey farketmez. Eğer o ebayde satılan h7 led'lerden konuşuyorsak, ampullerin ışık şiddeti yetersiz, uyduruk şeyler.

Siz eğer aydınlatma istiyorsanız bosch-philips-osram vs'nin yüksek ışık şiddeti sunan ampullerden almalısınız.

• h7 için bosch plus 90 serisi, 58 Tl. çok ama çok uzun ömürlü istersen plus 50 extralife h7 alınabilir 95 Tl.

philips xtreme vision ve blue vision larda uzun ömürlü ve dayanıklıdır. 50 küsür

osram night braker kısa ömürlü ama performans yüksektir. 37 gibi.

Ben olsam bosch plus 50 extralife alırdım. Uzun ömürlü.

http://www.oto-parca.net/PLUS-50-EXTRALIFE-H7-AMPUL-CIFT-Uzun-Omurlu,PR-614.html işte alabileceğiniz bir site adresi mesala. Bosch car servislerindede bulmak mümkün bence.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylv77 -- 17 Mart 2013; 23:11:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fztaslan

Herkese iyi pazarlar arkadaslar ben bir şey danışmak istiyordum. Soğuk havalarda direksiyon kutusu ile dekor amaçlı kapatılan kısmın arasından dizlerimin üşütecek kadar ciddi bir soğuk geliyor, o aradan alt ışıklar filan da gözüküyor, bu tüm s60 larda böyle mi yoksa oranın kapalı mı olması gerekiyordu. Kafama takıldı sorayım dedim...

Cevaplayan olmazsa yarın bakar söylerim hocam inşallah. Şimdi o kısmı gözümde canlandıramadım... Ama soğuk gelmesi normal değil; kendin dereceyi düşürmediğin müddetçe...

Hani motor soğukken böyle olur desek o da olmaz. Çünkü eğer soğuk ise motor, klima otomatik konumundaysa gerekli sıcaklığı üfleyemeyeceğinden fan devrini minimumda tutuyor.

• Dostlar,

Bu ampul işi nedir tam anlayamadım. Zenon'dan bahsetmiyorsunuz değil mi?

Biz bu bahsi geçen ampullerden alsak şu an benim s60'daki normal ampullere göre daha iyi mi aydınlatacak? Zenon'a yakın birşey olur mu acaba? Ve...sadece ampulü alıp takacağız o kadar mı? Zaman-ı evvelinde bir yakınım BMW sine Zenon taktırmıştı. Sigortayı mı ne attırıyordu da biraz uğraşmıştı...

• yok üstat zenon değil. Onlar en üst segment kaliteli ve iyiler. Aydınlatmaları süper.

Bahsettiğimiz bildiğiniz normal halojen lambalar. Halojen lambaların en iyisi hangisi diye kendi aramızda fikir telakkisi yapıyoruz sadece. H7-H4->H1 lerin en iyi markasını ve aralarındaki farkları anlatmaya çalışıldı.

En önemliside yağmurlu, sisli ve karlı havalarda osram nihgt braker ın aydınlatması süper. Tek kusuru ömrü diğerlerine göre kısa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylv77 -- 18 Mart 2013; 7:27:05 >
  • Günaydın arkadaşlar HiGHWAYMOUSE dostum çok geçmiş olsun büyümeden atlatmıssın çok şükür..
    s80 alan fsnn arkadaşımız hayırlı olsun kazasız belasız sürüçler inşallah volvoların derdi yakıt olsun yeter ne yapalım volvo kullanan herkes söylüyo yakıtı ama volvodanda vazgecirmiyo insanı :))

birde arkadaşlar sigorta kapagımın dişleri kırılmıs tutmuyor bazen düşüyor onun parçasını bulabilirmiyiz acaba
  • Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler. Ylv hocam bilgiler için ayrıca teşekkürler...

Söz verdiğim üzere pedalların ve aydınlatmanın olduğu kısım:

VOLVO S60-I (2001-2010): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar

Bu da direksiyon milinin olduğu bölge: (Not: wd40 sıkmıştım. Fakat dün o sesi iki kere daha yaptı. Birincisinde park sırasında direksiyon tam dönmüş vaziyette iken. Diğeri bir virajda direksiyon az çevrilmiş ilerlerken peşpeşe ama arada "es" vererek yaptı.

VOLVO S60-I (2001-2010): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.