Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (975. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19.632
Cevap
154
Favori
1.416.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2015 yılından itibaren d2 dizel motor powershift çift kavrama şanzımanın yerini t3 benzinli motor geartronic tam otomatik şanzıman aldı.

t3 motor 2016 model aracım var. motoru volvonun kendi üretimi, şanzımanı ise aisin marka. bakım aralıkları 30 bin km veya 1 yıl. Yıl içinde 10 bin kmden fazla yol yapıyorsanız, dizel modelde yıl içinde birden fazla bakım yaptırmanız gerekir ama benzinlide böyle bir sorununuz olmaz.

Motordaki kronik sorun duymadım ama dizel modellerdeki powershift şanzımanla sorun yaşayanlar oldu forumda da. Dizel model alacaksanız şanzımanını mutlaka iyice kontrol ettirin ve servis kayıtlarına bakın. Benzinlilerde ise özellikle dikkat etmeniz gereken bir durum yok.

• alper4532 A kullanıcısına yanıt

Mycar-araç ayarları-kilit ayarları menülerine sırayla girerseniz paylaştığım resimdeki ekrana erişirsiniz ve buradan ayar yaptığınızda sorununuz çözülür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Howheentered H kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim hocam.

• haacar kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim üstat. Acaba t3 motorda yakıt tüketim değerleriniz nasıl?

• -spawn- kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Şehir içi yoğun trafikte 11-12 litreye kadar çıkıyor. Normal şehir içi trafikte 9-10 litre. Şehir dışında 120 yi geçmezseniz 6 litre civarında yakıt tüketimi var.

• Arkadaşlar merhaba, geçenlerde internette farklı bir konu için araştırma yaparken tesadüfen aşağıda linkini bulabileceğiniz videoya denk geldim. Benim aracın sağ ön kapı keyless 3 senedir hiç çalışmadı, sağ arka kapı ise arada bir çalışıyordu. Rutin bakım esnasında yetkili servise bu hususu iletmiş ve kontrol ettirmiştim. Ancak maalesef hem fiziksel hem bilgisayara bağlayarak yaptıkları muayene sonucu sıkıntıyı saptayamamışlar ve çok rahatsız isem kapı alıcı modülünü yenilemeyi önermişlerdi, ki gayet maliyetli bir çözümdü. Bu videoda arkadaş gayet basit bir şekilde arka kilit kolunu söküp oradaki elektrik soketini temizleyerek muhtemel temassızlığı giderip ön kapı keyless fonksiyonunu sağlıklı bir şekilde çalıştırmayı başarıyor. Hemen hevesle aynı işlemleri tekrarladım ve sonuç başarılı olunca sizlerle paylaşmak istedim. Video yorumlarında aynı sıkıntıdan muzdarip onlarca kişinin teşekkür mesajı bulunuyor. Umarım benim gibi sıkıntısı olanların işine yarar.

Jacob Wiqvistyoutube
    Fix the door handles keyless system Volvo V60
    https://www.youtube.com/watch?v=-rU2vADKQyw

Bu arada araştırma yaptığım husus kendi aracım için (2014 D2 advance) uzaktan motor çalıştırma idi. Görüştüğüm iki farklı yetkili serviste bu özelliğin benim araç için mevcut olmadığını ve eklenemeyeceğini belirtti. Ancak enteresan olan T3 araçlar için yazılımla aktifleştirilen bu özellikten yetkili servislerin bihaber olmasıydı. Yabancı forumlarda sınırlı motor tipleri için uygulanabildiğini okudum. Benzinli araçlar için konu forumda açılmış ama dizeller için çok net bir sonuca ulaşamadım. Konuyla ilgili bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum.

Herkese keyifli sürüşler dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calypso-ab -- 11 Ocak 2023; 18:15:53 >

• İyi akşamlar iyi forumlar.
    2012 2016 arası Volvo S60 düşünüyorum.
    Kronik sorun var mıdır.
    204 modellerde şanzıman problemleri okudum.sorunu gidermenin maliyeti ne kadar kullanan varsa sorun dev ediyor mu.hangi yıllar daha çok tutuluyor.

• tamerbilisim kullanıcısına yanıt

H7 tipinde Xenon takmakta sakınca olur mu sizce? Deneyen var mı? Kısa farlardan birisi bozuldu dün, almışken şöyle bir şey alayım diyorum:

Aracım 2016 S60 D4

trendyol.com
    Photon Volvo S60 Led Kısa Far Ampulü Mono H7 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    https://www.trendyol.com/photon/volvo-s60-led-kisa-far-ampulu-mono-h7-p-36860555?boutiqueId=61&merchantId=341288
  • Elky kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 3 ay önce kısa farları değiştirip bunları taktırdım. Aracım 2012 S60 , farları xenon far.
    Arıza uyarısı vermedi, sorunsuz kullanıyorum. Uzunları da bu markanın Milestone modeli ile değiştirdim, onlarda sorunsuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 19 Ocak 2023; 12:4:6 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Elky kullanıcısına yanıt

Merhabalar, Öncelikle bunlar xenon değil. Led ampul. Yağmurda önünüzü göremezsiniz. Karşıdan gelen sürücülerin gözlerini kör edersiniz.

• Herkese iyi günler arkadaşlar 2017 model t3 motor premium paket 28bin km’de s60 aracımız satılıktır .Araçta deri koltuk koltuk ısıtma geri görüş hafızalı koltuk gibi özellikler mevcuttur. Hata boya kaza yoktur . Yer Antalya ilgilenenler mesaj atabilir

• ongonr O kullanıcısına yanıt

Hocam iyi akşamlar. Aracın ilan link var mıdır?

• yolcum kullanıcısına yanıt

Bu gün aynı üründen taktırdım ben de.

Resimler 2 farklı ışıkta çekildiği için yanıltıcı olabilir. Aşağıdaki eski hali, üsteki yenileri. Çıkanlar da osram dı.

• Bkagan0606 B kullanıcısına yanıt

Hocam link yok maalesef ilk buraya attım fotoğraf falan çekmedim henüz numaram 5348520318 bana whatsapptan yazarsanız size daha detaylı bilgileri verebilirim gün içinde

• Herkese iyi günler arkadaşlar. Araç alma arefesindeyim. Aslında aklımda hiç Volvo yoktu. Rize’deki galerileri gezerken 2016 model bir dizel s60’a baktım. Aracı hiç sürmedim fakat şoför koltuğuna oturunca inanılmaz bir hissiyat verdi bana. Aklım bir anda s60lara kaydı. 900 bin tl bütçem var. 2016-2018 model yıllarında t3 benzinli 100.000 km altı temiz s60 bakmaktayım advance paket. Sahibinden de birkaç ilan buldum TRAMERSİZ& KAZASIZ / Düşük KM / Emsalsiz Temizlik/Şok Fiyat İlan No: 970588511 fiyatı 910.000 tl di ben bu gönderiyi yazarken 100.000 tl zam koydu ve 1.010.000 yaptı fiyatı ben de araç nasıldır diye sizden fikir alacaktım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bkagan0606 -- 26 Ocak 2023; 14:24:18 >
  • Arkadaşlar merhaba, düzelmeyen bir balans sorunum var. Farklı farklı yerlerde çok defa balans ayarı yaptırdım. Bunlardan bazıları en iyi kalitede cihazlarla, bazıları da ustalıklarından emin olduğum kişiler tarafından yapıldı ama bir türlü çözülmedi. Yaklaşık 100km/h den sonra başlıyor ve direksiyon rahatsız edici şekilde titriyor. Ben artık balanstan olmadığını düşünüyorum, geçenlerde 30-40 km/h hızlarda yokuş çıktığım esnada da direksiyonun titrediğini fark ettim. Sorun neden olabilir, fikri olan var mı?

• Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bakım yaptıran varmı S60 T3 için fiyatlar ne durumda acaba :(...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aracımda anahtarsız giriş ve çalıştırma var.

2 gündür aracımın sol ön kapısı dokunarak açılmıyor ve kilitlenmiyor. Diğer kapılarda sorun yok, onlara dokununca araç kapıları (sol dahil) komple açılıp kilitlenebiliyor. İnternette baktım ama cevabını net bulamadım.

Uzaktan kumanda çalışıyor, onunla da aracı açıp kapatabiliyorum o da çalışıyor ama sol kapı anahtarsız çalışmaya tepki vermiyor.

Neden olabilir , bu konuda daha önce deneyim yaşayan oldu mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 2 Şubat 2023; 14:33:8 >
  • yolcum kullanıcısına yanıt

Geçen hafta burada bir arkadaş şöyle bir bilgi paylaşmıştı, belki bir faydası olur?

https://forum.donanimhaber.com/volvo-s60-2011-ve-sonrasi-sorular-cevaplar-ve-dostluklar--23008600-975

• switchoff S kullanıcısına yanıt

Tekerleri (jant+lastik) ön-arka rotasyon yapmayı denediniz mi?

K.

• 
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.