Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (915. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
19.612
Cevap
155
Favori
1.402.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 913914915916917
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstteki mesajınızda bahsettiğiniz sesleri hiç duymadım ben bugüne kadar.

Bu krizden dolayı aksesuar fiyatları da çok arttı. ben taktırdığım zaman 2500 lira civarındaydı. şimdi iyi ki taktırmışım diyorum.

Siz park sensörünü dışarıdan kendiniz nasıl alacaktınız ? servis haricinde dışarıda satılıyor mu ?
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Burada;
    http://www.skandix.de/en/spare-parts/accessories/car-accessories/security/parking-assistance-front/1067842/

Satılıyor. Ancak pahalı yine. Bir de dediğim gibi serviste vida ile aktif etmek gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir de
    https://s.click.aliexpress.com/e/r5MsU7mo
    Bu kamera tak çalıştır olur mu acaba? Bilgisi olan? Benim araçta orjinal arka park kamerası var bunu da öne taksak?

• Merhaba zaman zaman yakıt tüketimi merak ediliyor, bayram tatili süresinde
    İstanbul-Akçay gidiş geliş ve orda gezme verilerim bunlar. Yeni otobanı kulandım ortalama hız 150 civarı sanırım. Deeğerler bu şekilde. Uzun yol için biraz yüksek değerler ama biraz hız yaptığım için bu şekilde diye düşünüyorum. Malaesef henüz uzun yol yada şehir içinde 9 lt nin altına hiç inmedi zaten araç. Otobanada köprü dahil gidiş dönüşe yaklaşık 380 tl kadar ödedim. Aracım 2016 S60 T3

• haacar kullanıcısına yanıt
    Şu anda sadece ön park sensörüne 4.000 TL istiyor servisler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonific

Selam mtoker06,

Ses sistemindeki sorunun yazılım ile ilgili olması bir yandan garip, bir yandan kolay halledilebilir olması sebebiyle sevindirici olmuş.

Çıyaklama sesi balatalarn garantiden değişimi ile ortadan kalkmıştı. Kıyırtı hep vardı ve devam ediyor. Sac ile ilgili servisteyken bakın demiştim, baktılari, ön tarafta sac yok diye biliyorum.

Teşekkürler
    Evet bahsettigim ses kiyirti. Bir cukur sonrasi gecti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasan_basri kullanıcısına yanıt
    iki kişi otobanda 120 ve üzeri 7,5 civarı yakıyor. 9 yüksek geldi bana. Ben şehir içinde 8,5 tutturuyorum %15 i yokuş güzerhahımın.

• quote:

Orijinalden alıntı: toprako

Sayın Mtoker06 bakımı nerede ve kaca yaptırdınız tesekkur ederim,
    Ankara grup volvoda yaptirdim. Yakit filtresi haric 800TL.
    Balatalar ve fren sivisi degisimi 1.1100 civari olmasi lazim.

Polen filtresi aciklamasinda karbonlu yaziyor ancak o iste bir gariplik var disardaki tum egsoz kokusu icerde.

Yag standart castrol koydular. Aracin performansi hissedilir sekilde dustu. Ancak daha sessiz calismaya basladi. Onceden motul kullaniyordum.

Sanzuman yazilimi bloke olmus. Onu guncellediler. Vites gecisleri hissedilir sekilde iyi oldu. Daha dusuk devirlerde vites yukseltmeye basladi.

On park sonsoru asistani icinde 3.000 TL fiyat verdiler.

• mtoker06 kullanıcısına yanıt
    Grup volvo firması yetkili servis mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan_basri

Merhaba zaman zaman yakıt tüketimi merak ediliyor, bayram tatili süresinde
    İstanbul-Akçay gidiş geliş ve orda gezme verilerim bunlar. Yeni otobanı kulandım ortalama hız 150 civarı sanırım. Deeğerler bu şekilde. Uzun yol için biraz yüksek değerler ama biraz hız yaptığım için bu şekilde diye düşünüyorum. Malaesef henüz uzun yol yada şehir içinde 9 lt nin altına hiç inmedi zaten araç. Otobanada köprü dahil gidiş dönüşe yaklaşık 380 tl kadar ödedim. Aracım 2016 S60 T3

Degerleriniz biraz yuksek gibi. Uzun yolda 140-170 arasi kullandigimda 8 litrelerde geziyorum. Hiz sabitleyici kullaniyorsaniz yokus asagi giderken biraz hizlandirin arabayi.

Sehir ici 7 ile 8.5 arasinda degisiklik gosteriyor.

Benzini surekli shellden aliyorum. Yalnizca shell a.s. nin islettigi yerlerden. Vpower sehir efsanesi diyenler var ancak bizim araclar icin cok iyi. Ankarada olanlar denk gelirse bilkent shell i deneyebilir.

• quote:

Grup volvo firması yetkili servis mi?
    Volvo car prime uzerinden randevu alarak gittim. Simdi baktim yetkiliymis:)

Allahalla 3000 dediyse iyiymiş. Ben bir çok yeri aramıştım 5 -6 ay önce 3800 lira demişlerdi. En son 1-2 ay önce Sakarya'da 4200 küsürat dediler.

• Arkadaşlar merhaba. Bu aralar havalar Ağustos olmasına rağmen biraz serin ama marşa basıp aracı çalıştırır çalıştırmaz motor fanı tam devir dönmeye başlıyor. Daha öncede yazmıştım bu sorunu ve sağolsun bazı arkadaşlar yanıt yazdılar ama sonuç alamadım. Sizde benzer bir durum var mıdır. T3 Advance 2017. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Ağustos 2019; 23:12:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Allahalla 3000 dediyse iyiymiş. Ben bir çok yeri aramıştım 5 -6 ay önce 3800 lira demişlerdi. En son 1-2 ay önce Sakarya'da 4200 küsürat dediler.
    Yuzde 10 veya 25 aksesuar indirimi varmis. Tam hatirlamiyorum yuzdeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar merhaba. Bu aralar havalar Ağustos olmasına rağmen biraz serin ama marşa basıp aracı çalıştırır çalıştırmaz motor fanı tam devir dönmeye başlıyor. Daha öncede yazmıştım bu sorunu ve sağolsun bazı arkadaşlar yanıt yazdılar ama sonuç alamadım. Sizde benzer bir durum var mıdır. T3 Advance 2017. Selamlar.
    Sabah ilk calistirmada boyle bir sorun yok. Ancak sicak motorlu arac mars bastigimda bende de nadiren olsa oluyor. Ozellikle avm otoparklarinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtoker06

Sabah ilk calistirmada boyle bir sorun yok. Ancak sicak motorlu arac mars bastigimda bende de nadiren olsa oluyor. Ozellikle avm otoparklarinda.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam. Gün içinde periyodik olarak kullanıp örneğin gün içinde Avm'ye park edip, park sonrası birkaç saat sonra araca gelip aracı tekrar çalıştırdığımda motor fanı da çalışıyor. Yarın sabah iyice soğukken bakayım tekrar. Müşür arızası mı var diye şüphelendim zira. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Ağustos 2019; 12:2:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bir tuhaflık var bu işte. Kontrol ettirin bence.

Teşekkür ederim Sn mtoker06 yarın ben de Ankaraya geliyorum Grup ile görüleyim gerçi benim araba S60 D2 ancak bir gmrüşmekte fayda var iyi günler güvenli sürüşler...

• Sizin değerler bana göre çok iyiymiş. O değerleri tuttursam bende baya memnun olurum. Fark neyden olabilir acaba?
    Bakım yeni yapıldı, lastikler yeni, kişi sayısı 2, benzin sürekli shellden alıyorum, hız sabitleyici çok fazla kullanmıyorum. Hızdandır diyordum ama sizin hız değerleride aynı neredeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtoker06

Degerleriniz biraz yuksek gibi. Uzun yolda 140-170 arasi kullandigimda 8 litrelerde geziyorum. Hiz sabitleyici kullaniyorsaniz yokus asagi giderken biraz hizlandirin arabayi.

Sehir ici 7 ile 8.5 arasinda degisiklik gosteriyor.

Benzini surekli shellden aliyorum. Yalnizca shell a.s. nin islettigi yerlerden. Vpower sehir efsanesi diyenler var ancak bizim araclar icin cok iyi. Ankarada olanlar denk gelirse bilkent shell i deneyebilir.

Alıntıları Göster
    Teknik olarak oktan sayıs artınca tüketim artar. Şöyle ki bir ara shell 100 oktan çıkarmıştı sonra hiç tutmadı. Araç çok iyi hızlanmaya, ve sanki yazılım atmış gibi gitmeye başladı ancak. Yakıt tüketimi çok arttı.
    Siz 95 oktan düz benzin deneyin. Bakın yakıtınız düşecektir. Denemesi bedava.
    Doğu bloku ülkelerinde ve bazı avrupa ülkelerinde hala 92-93 oktan benzin satılıyor. Bizim araçlar için min 95 tavsiye ediliyor. Ben tiflise giderken 93 oktan aldım tam depoda 70-80 km fazla götürdü. Çok düşük oktanda iyi değildir yanlış anlaşılmasın. Ama ben hiç vpower almam mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsnn -- 23 Ağustos 2019; 14:45:18 >

• 
Sayfa: önceki 913914915916917
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.