Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (652. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
19.612
Cevap
155
Favori
1.402.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Spotify üzerinden dinliyorum ben de.
    Servise gitmeden önce farklı bir iphone ile de deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

Arkadaşlar herkese teşekkür ediyorum. Dün tüketim ile ilgili soruma birçok cevap geldi.

Ben sizlerin yorumlarını da merak ediyorum.

Şu an 2015 V40 D2 aracım var. Yeni bebeğimiz oldu. Bu yüzden bagaj ve iç hacimde sıkıntı yaşıyoruz. Tabi ilk almak istediğim araç ikinci el S60.

T3 almayı düşünüyorum. Sizce beni yakıt ve diğer konularda üzer mi?

Yılda 15.000-20.000 km arasında yapıyorum.

T3 ün bakım aralıklarının uzun olması,sessiz olması,geartronic şanzımanın powershifte göre daha az sorunlu olmasından dolayı benzinli tercih etmeyi düşünüyorum.

Sizlerin değerli düşüncelerini merakla bekliyorum.

Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum.

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'
    Birader sen de mazot tüketimini imzanda paylaşmışsın. Ben de çetelesini tutuyorum benzinin. Ekte görebilirsin. Tüketimi arttıranlar; rodaj süresi, kış mevsimi düşürenler; şehir içi trafiğe girme oranımın düşmesi ve uzun yola çıkış. Yakıt konusunda mazottan sonra üzebilir özellikle şehir içi yolculuk yapacaksanız ama diğer konularda üzmeyeceğini; bilakis memnun edeceğini garanti ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

Arkadaşlar herkese teşekkür ediyorum. Dün tüketim ile ilgili soruma birçok cevap geldi.

Ben sizlerin yorumlarını da merak ediyorum.

Şu an 2015 V40 D2 aracım var. Yeni bebeğimiz oldu. Bu yüzden bagaj ve iç hacimde sıkıntı yaşıyoruz. Tabi ilk almak istediğim araç ikinci el S60.

T3 almayı düşünüyorum. Sizce beni yakıt ve diğer konularda üzer mi?

Yılda 15.000-20.000 km arasında yapıyorum.

T3 ün bakım aralıklarının uzun olması,sessiz olması,geartronic şanzımanın powershifte göre daha az sorunlu olmasından dolayı benzinli tercih etmeyi düşünüyorum.

Sizlerin değerli düşüncelerini merakla bekliyorum.

Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum.

S60 T3 binek aracımı satıp mecburen CR-v alacak biri olarak, geriye dönsem yine S60, yine T3 alırdım. Çok memnunum. Sakin kullanan biri olarak dizel ile benzin arasındaki ayda 100 TL fark için, dizel aracın traktör havası ve fiyat farkına değmez. Temiz bir araç bulun ve ömür boyu binin inş..

• Howheentered H kullanıcısına yanıt
    Önce telefondan çalıştırman gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Halen araç araştırıyorum. Karar veremedim daha :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howheentered

Hocam, her seçeneği denedim fakat olmadı. Acaba iPhone hafızasında mı kayıtlı olması gerekiyor müziklerin, spotify falan üzerinden yayın yapmıyor galiba diye düşünmüştüm ben de, servise danışacağım artık.

Telefonda kayıtlı bir şarkı olsun yeter itunes bir tane albüm satın alın insin telefona sonra istediğiniz programdan müzik dinleyebiliyorsunuz

• Bugün s90 ı bir defa daha inceledim.. ben sevemedim bir türlü :(( arkadan görüntüsüne hiç ısınamadım, sevmedim.. ön panjur ve logo ile far grubu güzel.. içi malzeme kalitesi çok yüksek lakin ben koltuğa oturunca benimseyemesim bir türlü, orta konsol daki büyük ekran hiç tarzım değil maalesef... niye incelediğime gelince 2018 sonunda gelecek olan s60 yeni kasa sonuçta buna benzeyecek ve alırmıyım sorusuna kendimce cevap aradım.. mevcut s60 kasa bence volvo nun efsanesi olmaya devam edecek..

Diğer taraftan çoluk çocuk yeni bebek va nedenlerle benim gibi suv tarzı araç isteyip xc60 ye ulaşamayanlar için bir haber vermek istedim..

kodiaq en erken mayıs sonu gelecek ve fiyatı otomatik 145k dan başlayacakmış.. çocuk buüyene kadar doblo mu alsam :)

• karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    EfsaneFocus kullanıcısına yanıt
    beynemaz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevaplarınız için, yeni vaktim oldu kusura bakmayın, iTunes'dan şarkı satın alıp yarın deneyeceğim. Teşekkür ediyorum tekrar.

• distardi72 D kullanıcısına yanıt
    Ben de zamanında XC90 görmüştüm içi bence baya kaliteydi, ben sevmiştim baya, premium algı yüksekti, tabii kişisel zevk meselesi bu. Bir de son günlerde Volvo güvenlik teknolojilerini video ile tanıtırken 'sıradan bir araç' olarak örnek verdiği aracın yeni S60 olduğu konuşulur oldu, kasa olarak pek fark yok. Tabii videodaki aracın cgi yani 'bilgisayar ile yaratılmış bir görüntü' olduğu da ortada ama bilmek istersiniz diye düşündüm.

Foto atmayı deneyeceğim ama mobilden atabilecek miyim bilmiyorum, olmazsa diye url paylaşıyorum;https://c1.staticflickr.com/1/741/33356307025_48f021425f_b.jpg

• arkadaşlar merhaba. ben volvo s60 alarak aranıza katılmayı dusunuyorum. lakin merak ettigim bir husus var. volvoların garantisi kaç yıl ve garanti uzatma yapılılabiliyor mu? birde servise volvo s60 t3 için kac km'de bir girmek gerekiyor.?
  • Bence siz biraz uzaksınız volvo t3 almaya.. lütfen yanlış anlamayın ancak niyeti olan kişi ilk önce volvo nun web sayfasında tüm bu sorular dahil her konuyu araştırır.. sonra kullanıcı yorum ve tecrubelerini sorabilir diye düşünüyorum .. umarım yanlış anlaşılmam

Alacağınız Kararın size hayırlı olmasını dilerim

• Merhabalar s60 t3 R design alınırmi? Aracı bugün çok beğendim ama araç hakkında çok bir bilgim yok. Herhangi kronik bir sorunu varmı.? Yakıt tüketimi ortalama 9lt civarında sanırım. Yakın zamanda makyaj yada kasa değişimi söz konusumudur? 135000 TL fiyat makulmudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovrclds -- 25 Mart 2017; 15:13:37 >
  • Bu araçların motorları yeni nesil motor. Sakin kullanımda sizi üzmez. Güvenlik en üst düzeyde. Tüm firmalar güvenlik ve konfor bakımından Volvo'yu takip ediyor artık. Kronik hiçbir sorunu yok. Sağlam kemikli bir araç. İyi günlerde kullanın

Alıntı:
    Volvo s60 T3 motorun özellikleri nedir biraz ona bakalım: 1498 cc hacmindeki dört silindirli turbo benzinli motor maksimum 6000 devir çeviriyor ve 152 HP'lik gücünü 5000 d/d'de ortaya çıkartıyor. 250 Nm'lik tork ise alt devirlerden itibaren hissedilmeye başlıyor. Volvo S60 T3,T4 motordan 28 HP daha güçsüz olmasına rağmen daha verimli motoru sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 0.4 saniye daha kısa sürede gerçekleştiriyor ve şehir içinde 2.0 litre daha az yakıt tüketiyor.

Volvo S60 T3 asıl başarısını verimli motorunun yanında Powershift şanzımanın yerini alan altı ileri Geartronic şanzımanına da borçlu. Daha hızlı vites geçişleri sunan Geartronic sayesinde hem aracın performansı artmış hem de daha az yakıt tüketir durma gelmiş.

Bu arada bakımın ilki ilk yıl veya ilk 10bin km'de. Sonrakiler 30bin km'de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wipe98 -- 25 Mart 2017; 15:46:53 >

• Bugün biraz klima kullandım orta yassı ızgarayı aşağı verdim yani vites koluna doğru soğuk üfledi birde hafif nemli (turtle wax deri sprey) bez durdu aksam bir baktım vites körüğünün arka kısmındaki metalik Kısımda kabarma oluşmuş cam filmi mantığı ile yapmışlar sanırım gülsek mi ağlasak mi anlamadım ben gerçek aluminyum sanmıştım kaplama çıktı kaplaması da kalitesiz çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boatswain -- 25 Mart 2017; 23:15:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ovrclds

Merhabalar s60 t3 R design alınırmi? Aracı bugün çok beğendim ama araç hakkında çok bir bilgim yok. Herhangi kronik bir sorunu varmı.? Yakıt tüketimi ortalama 9lt civarında sanırım. Yakın zamanda makyaj yada kasa değişimi söz konusumudur? 135000 TL fiyat makulmudur?

İkinci el mi? 135 e sıfır R Design yok zira.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    dusuk kilometreli ikinci el. 10000 km
  • Herkese merhaba. Biliyorsunuz birkaç haftadır S60 konusunda araştırma yapıyorum. Burada da S60 T3 konusunda birkaç soru sormuştum. Size bu araştırmalarım sırasında başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.

2015 model advance D2 powershift aracım var. Aracım servis bakımlı. Şu anda 33.000 km de. Geçen yıl ufak bir kaza yapmıştım. Ön tampon değişmişti. Ayrıca sağ ön çamurlukta lokal boya yapıldı. Yaklaşık 8000 tl tramer hasar kaydı var.

Gelelim konuya. Yeni bir bebeğimiz oldu. V40 bagajı biraz küçük gelmeye başladı. Ben de S60 T3 araçlara bakmaya başladım. İzmir de yaşıyorum. İzmir karşıyaka Volcar ikinci el bölümünde advance 2016 S60 T3 beğendim. Benim aracımı takasa vermek istediğimi, aracıma ne kadar fiyat vereceklerini sordum. Sorduğuma pişman oldum ☺

Aracıma 80.000 tl fiyat vererek aracımı öldürdüler. Tabiki takasta düşük fiyat vereceklerini biliyordum. Gerçek mi şaka mı yaptıklarını ilk başta anlamadım. Ardından sizin güzel hatrınıza 1000 tl daha veririz diyerek gerçek dediklerini anlamış olduk. Eşimle arkamıza bakmadan volcar karşıyakadan kaçtık :)

Araçlarımızın ikinci elinin hep kaybettirdiğini söyler dururuz. Tamam kaybettiriyor da volvo yetkili bayisinin araçları öldürmesini pek aklım almadı. Ki sadık volvo müşterisiyiz, yetkili servisi devamlı kullanıyoruz ve aracımızı yine volvo marka bir araçla takas etmek istiyoruz. Yapılan tavır gerçekten çok yanlıştı. Bir marka ikinci el değerini arttırmak istiyorsa önce kendi yetkili bayilerinin volvo araçlarını öldürmemesi gerektiğini bilmesi gerekiyor bence. Ki amacımız volvomuzu verip başka bir volvo almaktı. Markadan da uzaklaşmayacaktık.

Dip not olarak; aracımı 2015 yılı haziran ayında volcar gaziemirden sıfır km olarak 96.000 tl ye almıştım. Değer kaybını siz düşünün.

Kusura bakmayın kafanızı şişirdim.

Herkese iyi pazarlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aknasmub -- 26 Mart 2017; 20:20:45 >

• Merhaba, otomobilinizin muadillerinin piyasası ne civarda acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: yangabaz61

Merhaba, otomobilinizin muadillerinin piyasası ne civarda acaba?

Merhaba. Muadillerinin fiyatları 92.000-100.000 bandında değişiyor.

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Hocam, ben de aracımı almadan daha düşük fiyata bir V40 mı alsam diye düşünüyordum. İkinci el araç sitesinde arama yaptığında V40'ların %60-70'i Volcar veya Arkas Oto'ya aitti ve fiyatlar baya uçuktu, sevinmiştim hatta araç fiyatlarını yüksek tutuyorlar artık diye fakat yazdığınızdan anlaşılan satarken yüksek, alırken yine ölü fiyatlar. Aracı aceleniz yoksa kendiniz satmanız her zaman daha iyi zaten ama ben demek istediğinizi anladım, ben de araç değiştirmeyi düşünüyordum D2'den T3'e, benim de ilk düşüncem takasa sokmak olurdu Volvo yetkili satıcıları ile ama yaşadığınızdan ders çıkaracağız anlaşılan. Umarım istediğiniz fiyata satar ve istediğiniz araca kavuşursunuz.

• 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.