Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (624. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 622623624625626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün Volan'a gittim. Servisin sesin amortisör veya herhangi bir parçadan gelmesi halinde değişimi ücretsiz yapacaklarını söylemesi gönlüme bağdaş kurmasına yetti.😁😁 Arıza sağ amortisör takozunun yağsız kalmasıymış. Amortisörü sağ sol değiştirdiler ses de yer değiştirdi. Şimdi ses yok. 250 km geldim. Ses duymadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aithrax A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ankarada oturuyorum. bu nedenle istanbuldaki servislerle ilgili bir bilgim yok.
  • gurnur G kullanıcısına yanıt
    Sorunun çözülmesine sevindim. ayrıca servisin siz birşey söylemeden bu açıklamayı yapmış olması müşteri memnuniyeti açısından çok önemli. servisi tebrik etmek lazım.
  • must1288 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim kadarıyla araç benzinli. benzinli araçlarda partikül filtresi yok diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin lütfen.
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Evet servis iyiniyetliydi. Ben zaten il dışından geldiğimi söyledim ve aracın iyice elden geçmesini söyledim. Sağolsun baktılar herşey tamam ancak fren vakum pompası üzerindeki plastik parçanın kırıldığını, o parçanın tek satılmadığını komple vakum pompasının 1900 tl olduğunu söyledi. Parça aynı zamanda ford parçası. En kötüsü çıkma parça bulup o kısmı sökmek. 2 vida tutuyor. Pompa sağlam çünkü. Parçayı ford tan arayacağım. Aşağıdaki parçanın resmi. İşin garip kısmı daha önce tamir görmüş. Araç garantiliyken kim tamir işine girer ki? Servis işi olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurnur -- 11 Aralık 2016; 16:55:10 >

• gurnur G kullanıcısına yanıt
    Aradığınız vakum pompası PSA dizel motorlarda ortak, parça no 9804021880. Şurada 150₺ demişler ama sıfır parça için pek inanılır gelmedi, çıkması ucuzdur:

https://www.sahibinden.com/270808999

Çıkma:http://www.oksanparca.com/9804021880-vakum-pompasi-4324

K.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayesque

Aradığınız vakum pompası PSA dizel motorlarda ortak, parça no 9804021880. Şurada 150₺ demişler ama sıfır parça için pek inanılır gelmedi, çıkması ucuzdur:

https://www.sahibinden.com/270808999

Çıkma:http://www.oksanparca.com/9804021880-vakum-pompasi-4324

K.

Çok teşekkür ederim. Minnete geçti.

• Herkese Merhaba, biraz once Volcar servisten çıktım. Çok yeni bir güncelleme gelmiş, o eksik dediler. Ben aracı satın aldıktan hemen sonra gelmiş veya Ortaklar konuyu atlamış olabilir.Son 1 ay içinde gelen bir güncelleme dediler. Neyse sonuç olarak yazılımı güncellediler ve aracın start stop da kaydırma sorunu ortadan kalktı ve şimdilik net olarak daha seri çalışıyor.Açıkçası bu start stop olayına zaten gıcığım ama daha öncede konusu geçtiği gibi Avrupa'da da standart hale gelmesi dolayısıyla toptan devreden çıkarmak mümkün değil.
  • hocam selamlar,

sizin araçta 110-120'den sonra rüzgar sesi var mı? eski modellerdeki kameradan dolayı çok ses olduğu söyleniyor ama sizin t3 araçta durum nedir?
  • palermo kullanıcısına yanıt
    Yeni makyajlı modellerde o blis kamerası için olan çıkıntıyı kaldırdılar. Yinede daha da sesizlik istiyorsanız Tekno paketle gelen lamine çift camları tavsiye ederim. İzmir volcar'daki test aracında kullandım, fark gerçekten hissediliyor. Techno paket biraz pahalı bi opsiyon ama yanlış hatırlamıyorsam bütçeniz uygundu. Paketle birçok güzel başka donanımlarda geliyor anahtarsız kullanım gibi vs. tavsiye ederim
  • Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    2017 model araç aldım, 2 hafta önce. Sanırım sizi güncelleyebilirim;
    - Lamine cam standart oldu.
    - Tekno paket yok artık sanırım, benim araçta new comfort plus paketi vardı; keyless go özelliği bu pakette var.

quote:

New Comfort Plus
    Isıtmalı ön cam
    Isıtmalı silecek suyu çıkışları
    Anahtarsız Giriş "psc" Kişisel Güvenlik İletişim Cihazı
    Alarm
    Cam tavan
    Müşteri Tarafından Seçilen 3 Direksiyon Ayarı: Normal, City,
    Isıtmalı ön koltuklar
  • beynemaz kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlız benim dediğim yan camlar + arka cam. Ön cam çift lamine, evet artık standart oldu ama yanlarda öyle mi oldu, eminmisiniz? Ben hem incelediğim araçta hemde aldığım teklif kağıdında göremedim lamine çift "yan" camlar.
  • Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    Yan canlar lamine mi emin olmak için tekrar baktım; bilgisini bulamadım sanırım siz haklısınız. Volvo da siteye ne fiyat koymuş, ne konfigüratör :)

• beynemaz kullanıcısına yanıt
    Valla sürekli değiştiriyorlar paket içeriklerini, takip etmek çok zor gerçekten. Bu techno paket eskiden security olarak geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi artık Advance'lerde inscription olacakmış 2017'de. Dynamic diye yeni bir paket te gelmiş. Siteyi güncellesinlerde o zaman tam oturur, satış temsilcileride ne yazıkki bazen yanlış bilgi veriyorlar.

Neyse yan camlar lamine olsa hemen anlardınız hocam hem kalın, hem yukarıdan bakınca görüntü itibariyle çift kat olduğu gözüküyor, hemde parmağınızla tıklatınca çıkan seside normal camdan değişik.
  • Arkadaşlar,

Arka tampon difüzörü ve spoiler için servisten fiyat aldım.
    Difüzör 6450 TL. (Tampon değil sadece difüzör). Ayrıca şu an ellerinde yok. Sipariş üzerine gelecek.
    Spoiler 1550 TL. Ellerinde var.
    Geri görüş kamerası 3100 TL. Ellerinde var.

Kısa bir volvo macerasının ardından,
    2014 Model (2015 Şubat trafiğe çıkışlı) S60 D2 Advance Beyaz renk aracımı satmaya karar verdim.
    İzmir civarı arkadaşlar gelip görebilirler.
    Aracım şu an 32.000 km'de olup, 2018 Şubat ayına kadar garantisi devam etmektedir.
    Önceki iki bakımı ve 30.000 km bakımı izmir karşıyaka volcar yetkili servisinde yapılmıştır.
    Hayalet gösterge, 7" ekran, sürüşe duyarlı bi-xenon farlar, vs. vs. en dolusu.
    Aracım orjinal olup en ufak hata, kusur, çizik, rütuş kesinlikle yoktur.
    Döşemelerinde en ufak deformasyon yoktur. Bej renk döşeme + Siyah-Bej direksiyon.
    Aracım sıfır ayarındadır, içinde sigara içilmemiştir, sıfır kokusu hala üzerindedir.
    Hasar kayıtlı, boyalı, değişeni olan, döşemeleri yıpranmış araçlarla karşılaştırmayın lütfen!
    Düşündüğüm rakam 109 Bin TL'dir. Sadece araç başında çok az pazarlık payı mevcuttur.
    Aynı aracın daha yüksek km'de olanlarına bile 112-118 bin tl isteniyor.
    Ciddi ilgilenen arkadaşlar bana özelden ulaşsınlar.
    İsteyene whatsapp'tan fotoğraf gönderebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trigovina -- 14 Aralık 2016; 6:46:16 >

• Merhaba aracınızı satmaya karar vermişsiniz ve hayırlı olmasını diliyorum.
    Aldığınız fiyatlar gerçekten korkunç, merak ettiğim bu değişiklikleri illede o servisten sipariş ettirip yaptırmak gibi bir zorunluluk mu var? Yurtdışında yaşadığımdan Türkiyedeki bu durumu gerçekten bilmiyorum.
    Mesela yurtdışından ısmarlayıp yada birşekilde getirtip taktırmak mümkün değilmi? Çünkü,kamera için birşey diyemem,özel birşey ve softwäre si falan var ama diffusör,spoiler bunlar mesela Ebay'de oradaki fiyatlara göre çok uygun.Örnek olarak linkte ekliyorum.

Mesela aşağıdaki R-Design ve weltweit gönderilebiliyor.

http://www.ebay.de/itm/Diffusor-Volvo-S60-2011-V60-31339175-/122008627903?hash=item1c6847eabf:g:3zwAAOSwzJ5XVqTm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 13 Aralık 2016; 3:13:49 >

• D.Baran kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Link'ini verdiğiniz difüzör 2014 öncesi makyajsız kasa için.
    Bu da bahsettiğim difüzör

Ayrıca Türkiye'de aksesuar tedariği oldukça zahmetli ve pahalı.
    Orjinal ürünleri, servis dışında bulmak zor.
    Yurtdışındaki fiyatları ben de takip ediyorum ve TR ile arasında uçurum var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trigovina -- 13 Aralık 2016; 5:53:38 >
  • trigovina T kullanıcısına yanıt
    Şimdi anlıyorum sizi.Evet bu tipteki diffuzöre henüz rastlamadım ebay'de falan.Volvocars da var ama onlar da fiyat belirtmiyorlar,özel sormak gerekir.
    Benimde beğendiğim tip bu ve S60'a V60'tan çok daha iyi yakışmış.

• Valla ben aracı aldığımdan beri henüz daha sıkışık trafik dışında pek bir yere gidemedim en fazla 110 a falan çıkabildim herhalde o nedenle ne desem yalan olur.

Makyajlı kasada ön camlar lamine mi? Sayın Beynemaz hayırlı olsun bu arada, kazasız belasız kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aithrax A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim aithrax :) sayın'a gerek yok abi

Ön cam lamine evet.
    R-design değil de r-design plus farkını ney şekilde bulamadım. Araç fiyat teklifindeki donanım özellik listesi şu şekildeydi; (görsel eklemeye çalışacağım mobilden)

• 
Sayfa: önceki 622623624625626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.