Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (452. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
19.612
Cevap
154
Favori
1.403.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O 320 yi kiralamasaydım keşke bu konuya da yazmasaydım. Biz herkesin kendimiz gibi objektif düşünüp yorum yapacağını bekliyorduk. Ki öyle olması gerekir. Nerden bilebilirdim konunun buralara geleceğini?

Bu konuyu ben açmıştım ve burada kapansın lütfen. BMW almayı düşünen BMW forumunda bilgi alışverişinde bulunabilir.

Ben bir Volvo kullanıcısı olarak, Volvonun basın bültenlerini ve ileriye dönük planlarını takip ediyorum. Marka olarak gelişen teknolojiye hızlı bir şekilde ayak uyduran markaların başındadır. Insan hayatına verdiği değer, güvenlik donanımlarına ve testlere ayırdığı bütçeden anlaşılıyor. Volvo bu politikayı sürdürdüğü sürece benim de bir sonraki aracım hep Volvo olacaktır

VOLVO for LIFE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

quote:

Orijinalden alıntı: warland

Arkadaslar sifir 2013 advanced arac aldim cuma teslim alacagim insaallah. Araci alirken nelere dikkat etmeliyim. Aracta neler cikiyor standart. Eksik bisey almayim. Bide ne gibi hediyeler talep edebilirm. Simdiden tskler.

Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin. Aramıza hoş geldiniz..

Arkadaşlar, şu Bmw fanına sayısal verileri de gösterseniz anlamıyor çünkü hayalleri o kadar.. En iyisi ölü taklidi yapın, belki gider..

Yine tersinden anlamışın biz Volvocuyuz o yuzden burada sizin engin bilginizden faydalanıyoruz :))

Mesela dizel i30 la S60 1.6 d in arasinda S60 ın lehine ciddi fark oldugunu sayenizde ogrendik :))

• autolover A kullanıcısına yanıt
    Paylaşımda bulundunuz,görüşlerinizi söylediniz hak verildi yada verilmedi ama saygı duyuldu.

Bu cümleye kadar ciddiyetle okudum yazdıklarınızı.

Ama provokatif cümleler yakışmıyor.

Tadında bırakın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muradi77

Arkadaşlar özür dilerim...
    O 320 yi kiralamasaydım keşke bu konuya da yazmasaydım. Biz herkesin kendimiz gibi objektif düşünüp yorum yapacağını bekliyorduk. Ki öyle olması gerekir. Nerden bilebilirdim konunun buralara geleceğini?

Bu konuyu ben açmıştım ve burada kapansın lütfen. BMW almayı düşünen BMW forumunda bilgi alışverişinde bulunabilir.

Ben bir Volvo kullanıcısı olarak, Volvonun basın bültenlerini ve ileriye dönük planlarını takip ediyorum. Marka olarak gelişen teknolojiye hızlı bir şekilde ayak uyduran markaların başındadır. Insan hayatına verdiği değer, güvenlik donanımlarına ve testlere ayırdığı bütçeden anlaşılıyor. Volvo bu politikayı sürdürdüğü sürece benim de bir sonraki aracım hep Volvo olacaktır

VOLVO for LIFE

Kapanmadan bende bir iki satır yazayım. Yaklaşık 4 aydır araç sahibi değilim, araç ihtiyacımı da kiralık araçlarla gidiyorum. Genelde kiraladıklarım da 508, S60 ve 320D oldu. S60 larda hep 1.6D oldu, o yüzden 320d ile motor anlamında kıyaslamak olmaz. Ama 320d den sonra ilk kiraladığım S60 1.6D yi kullandığımda bir an için 2.0D sandım, zira aracın şehiriçi kullanımda tepkileri gidişi gayet iyiydi sonra ruhsata baktığımda 1.6 olduğunu gördüm şaşırdım. İstanbul-eskişehir arası uzun yol deneyimim oldu 130 dan sonra hızlanma nazlı biraz, o da normal 1.6D bir motor için. 320d de ise zaten motor ve şanzıman uyumu fena, istanbul içinde s60 da 320d de 6.8 lt ortalama tuttturdum ki 320d de rahat durmak pek kolay değil. Ama nedense içine oturduğumda s60 daha çok hoşuma gidiyor, ayrıca bence malzeme ve işçilik kalitesi, konforu bmw den daha başarılı geldi. Eşimde benimle aynı duyguları paylaştı ki bmw mi s60 mı dediğimde o da s60 ı beğendi. Bu da benden bir yorum olsun. Gönül isterki 181 Hplik s60 olsun tadından yenmez.

• Ya allah aşkına forumlarda ş.içi 4,5-5 hatta 5,5 lt tuketım gorurken benmı arabam 7 den asagı ınmıyor. Arabayı zorlasam gam yemıcem tamamı s.ıcı . Asla zorlamamama rağmen ve dümdüz yolda.

S60 - drive ps bu arada MY2013
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_aydinol

Ya allah aşkına forumlarda ş.içi 4,5-5 hatta 5,5 lt tuketım gorurken benmı arabam 7 den asagı ınmıyor. Arabayı zorlasam gam yemıcem tamamı s.ıcı . Asla zorlamamama rağmen ve dümdüz yolda.

S60 - drive ps bu arada MY2013

Ortalama suratiniz veya İstanbulda yasıyorsanız guzergahınızı belirtirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Paylaşımda bulundunuz,görüşlerinizi söylediniz hak verildi yada verilmedi ama saygı duyuldu.

Bu cümleye kadar ciddiyetle okudum yazdıklarınızı.

Ama provokatif cümleler yakışmıyor.

Tadında bırakın lütfen.

B reaking
    M y
    W ish

V ictim
    O f the
    L ove
    V uslattan
    O nce

Mantalitemiz bu nerede provake bunun :))
  • Kurzweil kullanıcısına yanıt
    Sevgili Kurzweil,
    Zamanında bu video formatlarıyla ilgili biligi vermişin.
    Şimdi şöyle bi şey var, cepten yada tabletten youtube taki bir videoyu anlık ekrana aktarma durumumuz varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfsaneFocus -- 13 Mart 2014; 12:01:36 >
  • EfsaneFocus kullanıcısına yanıt
    araya girmiş gibi olmayayım ancak V40 konusunda konuşulurken denk gelmiştim, v40 ile s60'ın multimedia sistemleri hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum, ona uyan, S60'a da uyacaktır, sizinle de paylaşayım.

http://carphone.cc/

saygılar..
  • Arkadaşlar, bir ihtimal özel nedenlerden ötürü aracımı satmayı düşünüyorum,

sizce makul bir fiyat olarak nasıl bir rakam belirleyeyim? Malum otomobil piyasaları biraz karışık.

Aracım 2012 Temmuz'da aldım, S60, Advance, T4, 24 bin KM'de.

Extralar:

Metalik Kor Siyah, Ön Koltuk Isıtma, Deri Döşeme (Renk Kayın/Taba), Njord 17" Jant, Ön Park Sensörü, R-Design Yan Aynalar, R-Design Spor Pedal Seti, Kauçuk Kışlık paspaslar + arka koltuk tünel paspası.

Kaza, boya yok.

Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razi5000 -- 13 Mart 2014; 15:04:23 >
  • warland kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun.
    Bazı arkadaşlara 10.000 bakım hediye etmişler.Bence şansınızı deneyin.
    Bizde aracı alırken Nisan sonu gibiydi.Halı paspasla teslim ettiler aracı.Çok uğraştık kauçuk paspas için ancak hediye etmediler.Halıları verelim kauçukları alalım dedik o şekildede anlaşamadık :)
    Kauçuk paspas almaya çalışın 270 TL gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.
    Dönemsel olarak kauçuk halı şeklinde teslim ediyolarmış.Keşke tercihe bıraksalar halı paspaslar çok kullanışsız.Yapı marketlerden alınan ürünlerde çok kolay deforme oluyor.
  • i_aydinol İ kullanıcısına yanıt
    Canınızı sıkmayın çok değil tüketiminiz. Benim de Şehir içi tüketimim 7 lt ortalama. Ama şehir dışında 90-100 km hızlarda 4.8 litreye kadar düşüyor.

Çok radar cezası yediğimden artık uzun yollarda yavaş gidiyorum. Bölünmüş yollarda limit 110 dur. Ben de yakıtı düşürmekle avutuyorum kendimi.

Bu arada geçen uygun bir yolda bastım araç 220 km yi rahat buldu. 18" jant ve kış lastiğiyle. Bir ara bu konu tartışılmış bazı arkadaşlar inanmamışlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradi77 -- 14 Mart 2014; 23:57:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muradi77

Canınızı sıkmayın çok değil tükrtiminiz. Benim de Şehir içi tüketimim 7 lt ortalama. Ama şehir dışında 90-100 km hızlarda 4.8 litreye kadar düşüyor.

Çok radar cezası yediğimden artık uzun yollarda yavaş gidiyorum. Bölünmüş yollarda limit 110 dur. Ben de yakıtı düşürmekle avutuyorum kendimi.

Bu arada geçen uygun bir yolda bastım araç 220 km yi rahat buldu. 18" jant ve kış lastiğiyle. Bir ara bu konu tartışılmış bazı arkadaşlar inanmamışlardı.

Murat Bey, takip ettiğim kadarıyla siz Diyarbakır da kullanıyorsunuz aracı. Ben İzmir trafiğinde 5.5 ve şeir dışında 130 u geçmemek kaydı ve genelde 100 110 aralığında 3.9 ile( maşallah diyeyim) gidiyorum.
    Acaba çok fren kullanarak set sürüş mü yapıyorsunuz? BMW de kiralaıp, hoşunuza gittiğine göre

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• mmystere M kullanıcısına yanıt
    Maaşallah.Tüketim yüzdeleriniz çok iyi :)
    Bizim araçlarda sorun mu var acaba :)
    Aracınız D2 Powershift mi ?
    Bende bakımdan sonra düşüş olur ümit ediyorum :)
    Şehir dışı 3 yolcu full bagaj 5.2-5.8 arası görmüştük sevinmiştik siz 4 ün altına inmişsiniz müthiş ya :)
    Ben aracı çok sakin kullanıyorum. Çevremde bir çok insan aşırı sakin kullanımından şikayetçi. Buna rağmen bu 7.0 /4.8 lt nin altına inemiyorum.
    Sizin yakaladığınız rakamlar d2 için rekordur bence. Peki biz niye yakalayamıyoruz acaba bu rakamları?

• Aracimiz büyük ihtimalle aynı d2 Powershift Nisan 2013 trafiğe çıkışlı. Ancak bir konuda dikkatinizi çekmek istiyorum, Ben seyir istatistiğinden bu verileri alıyorum. Bugün şehir içinde bir seyir başlattım ortalama 4.9 u gösterdi. Seyir istatistiğini teyit etmek için daha önce depoyu doldurup km kontrolü yapmıştım, şehir dışında 3.9 u seyir istatistiği ile teyit etmiştim.
    Yaz aylarında da sizin değerler aynı mı? Malum ben İzmirdeyim soğuk bölgelerde tükeim çok olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmystere -- 15 Mart 2014; 15:57:45 >
    Kaç binde aracını peki :)
    Evet yazın biraz daha düşüktü.Birde İstanbul trafiğinde çok sık dur kalklarda start stopu kapatmak zorunda kalıyorsunuz.İnsan arabaya acıyor.Siz sürekli drivedamı kullanıyorsunuz ?

Yakıtınızı hangi firmadan alıyorsunuz buda çok farkedebiliyomuş :)
  • İstanbul trafiği çoğunlukla facia, o yüzden şehir içi trafiğini kıyaslamak çok teknik olmayabilir. Benim araç 21000 e yaklaşıyor. drive ı kapatıyorum, vitesi N ye alıyorum ışıklarda. Ayrıca yakıtı genelde OPET ten alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmystere -- 16 Mart 2014; 18:04:44 >
    Aynen İstanbul facia oldu metrobüsü kullanmak daha keyif veriyor artık.S60 da ağır bir araç dur kalkta yakıt çok artıyor.
    Drive ı kapalı kullandığınız halde bu yüzdelerse müthiş gerçekten :)
    Evet uzun süreli duraklamalarda N ye almalı sanırım.Powershift çift kavramalı olduğundan eski tip otomatikler gibi değil.

Siz sanırım 2 bakım yaptırmışsınız.Bakımlarda kronik sorunlar çıkıyor mu yağ bakımından başka şeyler?
    Bozuk asfalt yollarda kapılardan ve ön düzenden ses gelmeye başladı.Bu tarz sorunlar yaşayanlar var mı ?
  • Muradi77 M kullanıcısına yanıt
    Sn Muradi77,

Mersınde yasıyorum ve burada nerdeyse kasıs harıs hıc bır yokuş bulunmamaktadır. 17'' lastık var ve genelde arabayı ya boşa alırım yada motor freniyle kullanırım.
    Buna rağmen 7nın altına ınmemesı sasırtıyor benı. benzınıde ya opet ya shel tercıh edıyorum...

Ara hızlanmalarda oldukça yavaş hatta daha yavaşı olamaz cınsınden. Bende bı kac kere 200 ü cok rahat gordum hatta pedalda ne kadar kaldı dıe bı yoklama yaptığımda
    baya kaldığını gordum. Aracın o hıza ulaşıp gececegını bıle düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.