Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (451. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19.612
Cevap
155
Favori
1.402.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: autolover

Bende tam S60 1.6 dizel otomatik alacakken kullandığım bir 3.20d sayesinde vazgecmistim:)
    O gun karar verdim üst sınıfa gecersem bu 3.20d olmalı diye:)

Konforu tartısılır ama kullanırken ne konforunda aklınız nede malzemesinde fena gidisi var.
    Bu forumda araçtan konuşacaksanız.. Alırsınız Volvo S 60'ı... Aracınızın konforunu, güvenliğini, prestijini, rahatlığını konuşursunuz.. Dizel otomatikler, tabiri uygunsa tam bir aile arabası diyebiliriz. Ekonomiklik, konfor, prestij ve güvenlik arayanlar için bire birdir.
    Bunlara ilaveten.. Hız istiyorsanız.. Alırsınız T4'ü , resmi yazılım polestarı yükletirek 200 Beygir - 285 Nm ile ulaşır yolun tozunu silersiniz.. (3.20 fena gidiyor diyorsanız , polestarlı D5 ve T6 motoru zaten hayal bile edemezsiniz..)

Bunları bilmeyip, Bmw için S60'tan vazgeçtim falan diyecekseniz.. Burası size uygun bir yer değil, Bmw forumları tam size göre..

(Bmw'yi kötülediğimi düşünmeyin.. Sadece yeri burası değil...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 11 Mart 2014; 20:34:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: grkma

Fiyatlar gerçekten bayağı artmış. Şimdi aracımı oluşturdum da 130.373 TL liste fiyatı çıkıyor. (Benim aldığımda 103.234 TL idi)
    Yalnız dikkatimi çeken bir şey, benim aracımda eskiden standart olan bir çok özellik şu an opsiyonel ve de fiyatları oldukça yükseltmişler. Elektrikli yolcu koltuğu, BLIS kör nokta uyarı sistemi, kararan iç ve yan aynalar, arka koltuk dayanağı, bagajda 12V soket, alışveriş torbası tutucusu ve arka park kamerası hazırlığı vs. şimdilik aklıma gelenler. Ama en çok garip gelen 761 TL fark verdiğim deri koltuğun şu an 7716 TL olması. Audi-BMW opsiyonları gibi yapmışlar sanki.

Fiyat gerçekten çok artmış. Almayı istediğim bir araç ama bu fiyatlarla zor :(
  • quote:

Bende tam S60 1.6 dizel otomatik alacakken kullandığım bir 3.20d sayesinde vazgecmistim:)

Konforu tartısılır ama kullanırken ne konforunda aklınız nede malzemesinde fena gidisi var.

Hocam tamam da, %50 daha pahalı ve konfor olarak üstün olduğu tartışılacak bir araç.

Bmw320d kesinlikle kötü değil. Ama, karşılaştırmak anlamsız.
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    Lafı duburunden anlamak seninki olsa gerek...,T4 -M3 -M5-M6 gidelim o vakit.

3.20 d yi kiralayan kendi kıyaslama yapmış biz ondan yorum yaptık, ok mi Forum Candarması :)

Ayrıca 1.6D cok hantal herkes hemfikir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpeCTRuM

quote:

Hocam tamam da, %50 daha pahalı ve konfor olarak üstün olduğu tartışılacak bir araç.

Konforu tartısılır ama sürüs zevki konfor monfor dinlemiyo.

Volvonun bmw gibi motor ve aktarma organı yapması lazım.

3.16i neredeyse T4 le aynı performansa sahip.

• quote:

Lafı duburunden anlamak seninki olsa gerek...,T4 -M3 -M5-M6 gidelim o vakit.

3.20 d yi kiralayan kendi kıyaslama yapmış biz ondan yorum yaptık, ok mi Forum Candarması :)

Ayrıca 1.6D cok hantal herkes hemfikir.

Bmw 3.20d ile S60 1.6 D kıyaslamadan önce bu araçların motorlarına baksaydın keşke.. 2.0 motor ile 1.6 motoru kıyaslayıp sonra da 1.6 motor daha hantal diyen birine boşuna yazmışım, kusura bakma... Kaldı ki benim örnek verdiğim ve T4 dediğim motorda 1.6 motordur ve senin hayranı olduğun BMW serisinden misal 320i ED ile kıyaslayabilirsin. (Bu Bmw'nin 1.6 olduğunu biliyorsundur umarım.)

Ben alacağımı aldım.. Lafı uzatmak istemiyorum.. Şimdi kalkarsın, benim Hundai i 30 dizelim bile Volvo S 60 1.6 D' den konforlu, performanslı falan dersin diye korkuyorum. ..

Seni aracınla ve sürüş keyfinle başbaşa bırakayım.. Kazasız belasız sürüşler..

@autolover

• BMW'nin 2.0 dizelini Volvo'nun yeni D4'ü ile kıyaslamak lazım.

Yakında BMW 3 serisine 1.6 dizel gelecek.O zaman D2 il kıyaslamak doğru olur.
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    Yine lafı tersinden anlamıssın.
    Ben zaten ust sınıfa gececegimi soyledigimden ne bindigimizden haberdarız.
    Esdeger motorlarda yine BMW one cikar. Senin araba bilgin bu kadar.

Ayrica Babanın arabası hk yazıyosun sanırım, bilemiyorum :)

Birde araba bilgini gozden geciriver , manuelde kafa kafaya otomatikte ise 130 daha performanslı bilgin olsun :)
    Bu arada i30 yuvadan uctu, D sınıfına gecicem kısmet ise bunuda eklemek istedim.Ayrıca 10 numara arabaydı kim ne derse desin vede benimdi babamın degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autolover -- 12 Mart 2014; 10:58:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolbert

BMW'nin 2.0 dizelini Volvo'nun yeni D4'ü ile kıyaslamak lazım.

Haklısın ancak 2.0 dizellerdede 0-100 km de 0.2 sn bir fark haricinde yine yetisemiyo performans olarak.

Ancak bu sınıf araclarda benim gorusum :
    Dizelde kesinlikle 2000 motor. Benzinlide ise Kucuk hacimden yuksek guclu turbolu 1.6 motor kabul edinilebilinir.
  • quote:

quote:

BMW'nin 2.0 dizelini Volvo'nun yeni D4'ü ile kıyaslamak lazım.

Haklısın ancak 2.0 dizellerdede 0-100 km de 0.2 sn bir fark haricinde yine yetisemiyo performans olarak.

Ancak bu sınıf araclarda benim gorusum :
    Dizelde kesinlikle 2000 motor. Benzinlide ise Kucuk hacimden yuksek guclu turbolu 1.6 motor kabul edinilebilinir.

BMW 320D; 184 HP, 380 NM Tork, 8 İleri Şanzıman, 0-100 km 7,4 sn Ortalama Yakıt 4,4 litre Co2: 117 gr Azami Hız: 230 km

S60 D4; 181 HP, 400 NM Tork, 8 İleri Şanzıman, 0-100 km 7,4 sn, Ortalama Yakıt 4,1 litre Co2: 107 gr Azami Hız: 230 km

Şu verilere bir bak. Aynı hızlanma, daha yüksek tork %7 daha ekonomik motor sanırım Volvo'da gözüküyor.

Hangi açıdan yetişemiyor açıklar mısın?

Edit:

Şunuda söylemeyi unuttum. BMW almayı kafasına koyan BMW alır.Yukarıdaki verilerin hepsi uzak ara BMW aleyhinede olsaydı bu gerçek değişmezdi.Ancak dediğim gibi değerlendirmek farklı bir konu.Lütfen arabamızın ne olduğunu bir anlık unutarak objektif yorumlar yapalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolbert -- 12 Mart 2014; 11:10:22 >

• tolbert T kullanıcısına yanıt
    1.6 D otomatik 0-100 =12,3 sn malesef son nesil araclarda BMW de boyle bir sonuc goremiyoruz.

Volvo bu bahsettigin 2.0 181 lik motoru agustos-2013 tu yanlıs hatırlamıyorsam yeni gelistirdi. Ancak BMW nin 2.0 184 hp lik kac yıldır piyasada ve bu motoru 218 hp ile gelistirdi ve yollara cikti yakındada ulkemize gelir.

Konu performanssa bence BMW.
    Konforda Volvo one cıkabılır ama ben sahsen Mpaket olursa yine BMW derim.
  • quote:

BMW 320D; 184 HP, 380 NM Tork, 8 İleri Şanzıman, 0-100 km 7,4 sn Ortalama Yakıt 4,4 litre Co2: 117 gr Azami Hız: 230 km

S60 D4; 181 HP, 400 NM Tork, 8 İleri Şanzıman, 0-100 km 7,4 sn, Ortalama Yakıt 4,1 litre Co2: 107 gr Azami Hız: 230 km

Şu verilere bir bak. Aynı hızlanma, daha yüksek tork %7 daha ekonomik motor sanırım Volvo'da gözüküyor.

Hangi açıdan yetişemiyor açıklar mısın?

181 beygir 8 ileri şanzımanlı D4 yeni geldi. d3 163 hp ile 320d 184 HP arasında çok fark var. D2 manuel D3 Geartronic arasında 20 beygir 50 nm tork farkı var zannettim fakat verilerde 48 beygir güç 130 nm tork farkı var.

D3'te çok atak değil onu demek istiyorum.Heleki 320d 184 hp ile kıyaslanmaz bile performans açısından...Tüketimde de D3 oldukça yüksek 320d'e göre...

Yeni D4 8 ileri otomatik nasıldır bilmiyorum.0-100 hızlanma verisine göre oldukça iyi.

• iyiko bmw alinmis ayricaligimiz devam ediyor yada udsme agilimine gitmemis :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SpeCTRuM

quote:

Konforu tartısılır ama sürüs zevki konfor monfor dinlemiyo.

Volvonun bmw gibi motor ve aktarma organı yapması lazım.

3.16i neredeyse T4 le aynı performansa sahip.

Kalkışlarda evet şanzıman ve arkadan itiş götürür fakat t4 80-90 da başlarsanız fena ayırır dolaysıyla uzun yolda da sıfırdan başlamadığımıza göre

• quote:

Orijinalden alıntı: Muradi77

Teşekkürler Sn. onrakmn,

Yukarıda ben de üç günlük kullanım sonrası BMW 320d ile ilgili izlenimlerimi yazmıştım. Ben de motor şanzıman uyumu dışında 3 serisinin S60 tan üstün yanının olmadığını yazmıştım.

Yalnız benim kullandığım BMW nin yeni kombinasyonu olan 2.0 dizel motor ve 8 illeri şanzımanıydı. Sizin kullandığınız da mercedesin 1.6 motoruyla kombine ettiği yeni 7 illeri cgi şanzımanıdır.
    Dolayısıyla her iki sistem de bizim kullandığımız D2 powershiftten daha yeni ve aynı zamanda tüketimi daha çok olan motorlardır.
    Bunların muadili Volvodaki T4 veya yeni D4 tür. Ancak bu motor ve şanzımanla kıyaslama yapılabilir.
    Bunun dışında C serisi ve 3 serisi hem malzeme kalitesi hem de donanım konusunda S60ın gerisindeler.

Geçen hafta SCT için servisten bilgi aldım. Diyarbakır'da iki araca sorunsuz montaj yaptıklarını söylediler. Navigasyonlu düşündüm ama açıkçası D2 powershit hantallığı da kafamı kurcalarken 4.500₺ gibi bir rakamı yatırmak istemedim.

Bir aya kadar Diyarbakır'da Volvo satışına da başlayacak Akcan otomotiv. Bir de yeni D4 ve T4 deneyelim bakalım.

motor şanzıman + yol tutuş ki baya fark var limitlerde kullananlar için

• Arkadaslar sifir 2013 advanced arac aldim cuma teslim alacagim insaallah. Araci alirken nelere dikkat etmeliyim. Aracta neler cikiyor standart. Eksik bisey almayim. Bide ne gibi hediyeler talep edebilirm. Simdiden tskler.

• quote:

Orijinalden alıntı: warland

Arkadaslar sifir 2013 advanced arac aldim cuma teslim alacagim insaallah. Araci alirken nelere dikkat etmeliyim. Aracta neler cikiyor standart. Eksik bisey almayim. Bide ne gibi hediyeler talep edebilirm. Simdiden tskler.

Hayırlı olsun, kazasız belasız günler dileği ile...
    Ne kadara mal oldu çok özel değilse paylaşabilirmisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaslar sifir 2013 advanced arac aldim cuma teslim alacagim insaallah. Araci alirken nelere dikkat etmeliyim. Aracta neler cikiyor standart. Eksik bisey almayim. Bide ne gibi hediyeler talep edebilirm. Simdiden tskler.

Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin. Aramıza hoş geldiniz..

Arkadaşlar, şu Bmw fanına sayısal verileri de gösterseniz anlamıyor çünkü hayalleri o kadar.. En iyisi ölü taklidi yapın, belki gider..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmystere

quote:

Hayırlı olsun, kazasız belasız günler dileği ile...
    Ne kadara mal oldu çok özel değilse paylaşabilirmisiniz

Benimki otv muaf oldugu icin biraz karisik

• quote:

Orijinalden alıntı: burakthy

iyiko bmw alinmis ayricaligimiz devam ediyor yada udsme agilimine gitmemis :))

kurtlar vadisi mode:0n
  • 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.