Şimdi Ara

Volvo alacağım. Bir kaç soru..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın zamanda Volvo S80 2.4 D5 VIP araç almayı düşünüyorum. Aslında bir tane de buldum. 2010 model ve km'si düşük.

İlk defa Volvo sahibi olacağım. Bu araçlar ile ilgili önerileriniz olur mu?

Mesela AWD olan versiyonları var. 215 BG sanırım. Önerir misiniz? Bir iki kaynakta AWD olanların sorunlu olduğunu okudum. Sanırım Bi-Turbo oldukları için.

Kısacası bu araçları iyi tanıyan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim herkese.

• 2009 model s80 d5 aracım var, awd değil. 2010 yılında d5 motor biraz daha geliştirildi. 2010 ve sonrası performansları 2009 lardan daha iyi. 2012 den bu yana kullanıyorum. awd 4 çeker sistem, sorun yaşarsanız masrafı fazla olabilir ama sürüşte de farkedecektir illaki. çekiş sistemi dışında motor vs. herhangi bir sorun yaşarsanız da masraflı olur.

Araçtan genel konfor olarak çok memnun olmasam şimdiye kadar 50 kere satmış olurdum. Egr arızası (her dizel motorda sorun olabiliyor), kapı kilitleri arızası (kronik), şanzıman sorunu (hortum patlamış o değişti yoksa sağlam bir şanzıman var), deri koltukların yıpranması (zamanla orijinal deri yıpranması normal) vs. yaşamadığım sorun kalmadı. Ortalama bir arızanın maliyeti bugünki fiyatlarla 2-3000tl civarı.

Ortalama yakıt tüketimi 8 litre, %50 istanbul %50 uzun yol.

Özellikle uzun yolda kullanmak için idealden de öte, evdeki koltuklardan daha rahat oturuş var. Gerçekten yormuyor insanı uzun yolda. Yer uçağı yazıyorlar ilanlara gerçeklik payı var diyebilirim.

Uzun yol sık yapıyorsanız düşünmeden alın.

Ben sizin yerinizde olsam almadan önce yetkili serviste ekspertiz yaptırım. Tüm detayları, varsa arızalarını, eksiklerini öğrenmiş olursunuz.

200.000-tl. altına bulursanız temiz az km. uygun fiyat diyebiliriz bence.

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kozsar

2009 model s80 d5 aracım var, awd değil. 2010 yılında d5 motor biraz daha geliştirildi. 2010 ve sonrası performansları 2009 lardan daha iyi. 2012 den bu yana kullanıyorum. awd 4 çeker sistem, sorun yaşarsanız masrafı fazla olabilir ama sürüşte de farkedecektir illaki. çekiş sistemi dışında motor vs. herhangi bir sorun yaşarsanız da masraflı olur.

Araçtan genel konfor olarak çok memnun olmasam şimdiye kadar 50 kere satmış olurdum. Egr arızası (her dizel motorda sorun olabiliyor), kapı kilitleri arızası (kronik), şanzıman sorunu (hortum patlamış o değişti yoksa sağlam bir şanzıman var), deri koltukların yıpranması (zamanla orijinal deri yıpranması normal) vs. yaşamadığım sorun kalmadı. Ortalama bir arızanın maliyeti bugünki fiyatlarla 2-3000tl civarı.

Ortalama yakıt tüketimi 8 litre, %50 istanbul %50 uzun yol.

Özellikle uzun yolda kullanmak için idealden de öte, evdeki koltuklardan daha rahat oturuş var. Gerçekten yormuyor insanı uzun yolda. Yer uçağı yazıyorlar ilanlara gerçeklik payı var diyebilirim.

Uzun yol sık yapıyorsanız düşünmeden alın.

Ben sizin yerinizde olsam almadan önce yetkili serviste ekspertiz yaptırım. Tüm detayları, varsa arızalarını, eksiklerini öğrenmiş olursunuz.

200.000-tl. altına bulursanız temiz az km. uygun fiyat diyebiliriz bence.

Saygılar

Hocam ilginize teşekkür ederim. 158.000 kmde 2010 model bir araç var. Baktım ve kullandım. Sanırım son 235.000 olacak. VIP paket. Arka koltuk ısıtma hariç en full paketmiş. Hasar kaydı 700 TL. Çok detaylı bir ekspertizi de mevcut. Rölantide biraz sallantı var gibiydi kullanırken farkettim. Motor takozundan olabilir diye düşünüyorum. Bu durumda bu araç düşünülebilir.

Aklım biraz da 2013 benzinli 1.6 motorlara gidiyor ama powershift şanzımana aşırı önyargılıyım. Sırf bu yüzden diğer motor seçeneklerine bakmadım bile.

• recklessmaster R kullanıcısına yanıt

Zaten arac yasindan dolayi vergi (mtv) bayagi dusuyor, kucuk motorlarin vergi tarafinda pek farki olmuyor.

Belki daha yeni arac olsa motor hacmine mtv den dolayi dikkat etmek gerekebilir. Ama dediginiz gibi powershift ler sorunlu olabiliyormus.

Hakkinizda hayirlisi diyelim ama yine de ilerde surprizle karsilasmamak icin serviste ekspertiz yaptirmanizi tavsiye ederim cok ucuk bir ucret talep etmiyorlarsa tabi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.