Şimdi Ara

volvo 960 2.5 hakkında bilgisi olan

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
3.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar forumda arattım herhangi bir bilgi bulamadım volvo 960 2.5 kullanan bu araç hakkında bilgisi olanlar buraya paylaşabilirmi?

• 960'LAR ÇOĞUNLUKLA OTOMATİK VİTES.ALIRKEN ŞANZIMAN VE MOTORUNA İYİCE BAKTIRMAK GEREKİR
  • OLDUKÇA SAĞLAM ARAÇLARDIR.TEMİZİNİ BULURSANIZ UZUN YILLAR SORUNSUZCA BİNEBİLİRSİNİZ
  • 3.0l kullanıyorum 2.5l ile aynı yakıyor sadece aralarında çok az bir performans farkı var diyebilirim.
  • Tesekkurler arkadaslar bizim burda bir tane satilik 2.5motorlu var 17500 istiyorlar ilani takipteyim bakalim ilerde belki fiyati düşer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: choiboungee

3.0l kullanıyorum 2.5l ile aynı yakıyor sadece aralarında çok az bir performans farkı var diyebilirim.

Peki sizin aracınız ne kadar yakiyor Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: niroli

quote:

3.0l kullanıyorum 2.5l ile aynı yakıyor sadece aralarında çok az bir performans farkı var diyebilirim.

Peki sizin aracınız ne kadar yakiyor Teşekkürler

Hocam arac biraz fazla yakıyor ama bu tip aracların o kadar yakması normaldir ayda 1 kere depoyu fullerim yakıt tankı 90 litre kaç lira yaktığını hesaplamadım.
  • choiboungee kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• quote:

Teşekkürler hocam

Hocam aracın ne kadar yaktığını öğrendim. Rivayete göre : Uzun yolda 37 krş, şehir içinde kullanıma bağlı 55-60 krş arasında değişmektedir.

Kaynak :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-isvec-tanki...ilk-sahibinden-kazasiz-boyasiz-155353004/detay

• quote:

quote:

Teşekkürler hocam

Hocam aracın ne kadar yaktığını öğrendim. Rivayete göre : Uzun yolda 37 krş, şehir içinde kullanıma bağlı 55-60 krş arasında değişmektedir.

Kaynak :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-isvec-tanki...ilk-sahibinden-kazasiz-boyasiz-155353004/detay

Bu degerler lpg olmadan yapilmis tabi satıcı doğru söylüyorsa gayet iyi degerler

• Volvo 960 2.5 Turbo Diesel kullanıyoruz. 2.5 Benzinliden hızlanma ve yakıt yönünde daha başarılı. Araca gelince, keskin virajlarda 90 km/h ile milim savrulmadan ve tedirgin etmeden sollamalar yapabiliyor. lastiklere göre 110km/h yi varjlarda zorlayabiliyor. 850 den daha yumuşak ve daha iyi yol tutuşa sahip bir süspansiyonu var. Bunun dışında yol bilgisayarı hariç tüm özellikler gırtlak dolusunu aratmayacak türde. Şanzuman ve motora ellenmemişse gayet iyi. Motor rektifiyelisine asla bulaşmayın motor değişmiş olsun ama rektifiye asla. Zira araç whiteblock denilen açık gömlekli sistemdir, rektifiyede düzen tutmayabilir. Ekstra olarak 2.5 ve 3.0 da 1993 ten sonra elektronik hava pompası mevcuttur. Güzel, şık ve lüks makam aracı.
     volvo 960 2.5 hakkında bilgisi olan volvo 960 2.5 hakkında bilgisi olan

• quote:

Orijinalden alıntı: Caresto

Volvo 960 2.5 Turbo Diesel kullanıyoruz. 2.5 Benzinliden hızlanma ve yakıt yönünde daha başarılı. Araca gelince, keskin virajlarda 90 km/h ile milim savrulmadan ve tedirgin etmeden sollamalar yapabiliyor. lastiklere göre 110km/h yi varjlarda zorlayabiliyor. 850 den daha yumuşak ve daha iyi yol tutuşa sahip bir süspansiyonu var. Bunun dışında yol bilgisayarı hariç tüm özellikler gırtlak dolusunu aratmayacak türde. Şanzuman ve motora ellenmemişse gayet iyi. Motor rektifiyelisine asla bulaşmayın motor değişmiş olsun ama rektifiye asla. Zira araç whiteblock denilen açık gömlekli sistemdir, rektifiyede düzen tutmayabilir. Ekstra olarak 2.5 ve 3.0 da 1993 ten sonra elektronik hava pompası mevcuttur. Güzel, şık ve lüks makam aracı.
     volvo 960 2.5 hakkında bilgisi olan volvo 960 2.5 hakkında bilgisi olan

teşekkürler dostum verdiğin bilgiler gayet güzel umarım araştıranlara faydası olur.

• choiboungee kullanıcısına yanıt
    Choiboungee, bende bir adet 3.0 960 almak üzereyim. fiyat 16500 e anlaştım. ama aracı henuz almaya gitmedim
    satıcı arkadaş bana bu arabanın LONG versiyonu oldugunu ve dğer 960 lardan 20-25 cm daha uzun oldugunu
    özel yapım oldugunu falan filan söyledi. bu konu hakkında bana yardımcı olabilirmisin? bilgi lazım oraya gittiğimde adam ne deser inanmak zorunda kalmak istemiyorum açıkçası.

birde şanzıman ve motora iyi baktır demişsiniz. bunun en sağlıklı yöntemi nasıl olmalı? nasıl baktıracaz, veya içimiz rahat etmesi için sırf direk değiştirmemi istediginiz parçalar nelerdir 960 da ...şimdidde tşk ederim.
  • yigit1919 Y kullanıcısına yanıt
    Aracı aldığımdan beri 10bin km den fazla yaptım yolda hiç sorun çıkarmadı. E tabi aracın yağına suyuna iyi bakmak lazım yoksa motora zarar verebilir. Aracı Antalya , Ankara , Ayvalık , Nevşehir de kullandım belki görenler olmuştur. Araca gelince biraz yağ eksiltme sorunu var bunun en önemli nedeni ise motor hacminin büyük olması ve lpg takılı olması o yüzden bu durum normal karşılanmalı.

sanırım bahsettiğin arac 93 model. 96 ve öncesi modellerde klima sistemi farklı ve yetersiz. O fiyatı gözden çıkardıysan 96-98 arası modellere bak derim. Benim aldığım 97 model aracta yeni klima sistemi , hız sabitleme ve koldan hızlanma yavaşlama mevcut. Ayrıca aracta orjinal cd playeri var.

http://www.youtube.com/watch?v=gVyGi4DJ9js

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.