Şimdi Ara

VOLVO 2.0 TURBO MOTOR HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
6.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merak ettiğim fakat bir türlü ne olduğunu öğrenemediğim bir sualim var sizlere.

Volvo'lardaki 2000cc turbo benzinli motor acaba Volvo üretimi midir, yoksa Ford'dan vs mi alıyor? Ford'un 2.0 turbo motoru yok diye biliyorum.

Kendi üretiyor diye biliyorum, ama detayını bulamadım. Wikipedia'da da çok birşey yok. Kafam karıştı bayağı. İsveççem de araştırmak için yeterli değil. Bir tek hej da'yı biliyorum o da ikea'dan.

Bunun yanında S60 modelinde kullandıkları şanzıman klasik tork konvertörlü şanzıman mıdır? Koca arabaya otomatikleştirilmiş manuel şanzıman koymamışlardır herhalde değil mi?

• Sanki bir yerden fitne yemiş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RqJnr

Sanki bir yerden fitne yemiş gibi.

Ben önceki gece sen söylemeden bakmıştım, yani boş değildim ona karşı. İçimde uyanan hisler vardı.

2.3 turbo da fena değil aslında. Güzel birkaç tane var.

• passat aski pazara kadarmis
  • Coşkun şimdi bu önceki kasa S40 larda kullanılan 2.0 1380hp 2.0T 160hp ve T4 motorlar Renault ile ortak kullanılan N7Q motordu. (Renaultta kodu böle) Şuanda ne durumda bilemiyorum ama 2.0T'lerde değişiklik yok bildiğim kadarı. Yani S60 2.0T bnm Lagunadaki motorun TUrbo beslemeli versiyonu. Zaten kayışlarda fln volvo yazıyor ne hikmetse.. Şöle iki foto vereyim üstteki bnm arabanın motoru alttaki ise Volvo 2.0T motoru;

• Barancim Can efendi de bu motorlar 5 silindirli diyor. 5 gang tork konvertorlu sanzimana sahip diyor. Efe de sanziman tras diyor. Emre de WV diyor. Ne yapsam bilemedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

Barancim Can efendi de bu motorlar 5 silindirli diyor. 5 gang tork konvertorlu sanzimana sahip diyor. Efe de sanziman tras diyor. Emre de WV diyor. Ne yapsam bilemedim :)

Can'ı boşver sen. Daha G55 AMG'de kullanılan şanzımanı bilmiyor. Bir de ofrotçu olacak.

Efe'ye de inanma. Adam sözde motorcu, geçenlerde Yamaha R1 ile ilgili bir iddaya girdik ve ben kazandım.

• Sizin de goruslerinizi alalim avukat efendi :) Ne diyorsun s60 motor gaz fren sanzimanlarina
  • Kullanmadığım için yorum yapamıyorum.

İyi de olabilir, kötü de. En iyisi senin kullanman bence.

(Avukatın işi: Ortalığı karıştırmak. )
  • ML 320 CDI al sen çok güzel araba.
  • otobanda yol verilen motor.
  • Onu bunu bilmem de, eğer Volvo S60 alırsan, son sahibi olursun.

• quote:

Barancim Can efendi de bu motorlar 5 silindirli diyor. 5 gang tork konvertorlu sanzimana sahip diyor. Efe de sanziman tras diyor. Emre de WV diyor. Ne yapsam bilemedim :)

Hayır değil Kardi;

2.3 T5 ler var onlar 5 silindirli. 2.3-2.5 gördüklerin daha doğrusu sonunda T yerine T5-T6 olanlar 5 silindir ama bunlar değil.

Dediğim gibi Renault-Volvo ortak kullanıldı bu motorlar.

Ayrıca S60 2.0T'de normal 5 ileri tork konvertörlü şanzıman vardı. Şanzıman oldukça konforlu ancak performansı baya törpülüyor şöle söleyim hızlanma olarak Laguş her türlü 200'e kadar açıyor arayı. Zamanında baya denemiştik. Otobanda da 230 u rahat yapıyor.

Yakıt tüketimide şehir içi İzmir yaklaşık 10-12 arası değişiyordu.

• Bu makinadan bahsetmiyor muyuz?
    B5204T5
  • Baran, Can başka bir motor gösteriyor buna ne diyeceksin? Senin kapıştığın motor S40'ta mıydı S60'ta mı? S40'larda 4 silindir olması muhtemel, S60'ta ise 5 silindir olması.

Güzel yürür bu makine.
  • S60'ydı S60 da bizimdi zaten 2.0T 180hp otomatik(klasik otomatik).

S40'takilerin zaten aynı motor olduğunu biliyorum bnm arabadakiyle. S40(önceki kasa) 2.0T ile S60 2.0T'de aynı motor diye biliyorum. Aynıysa bendeki motorla aynı 4 silindir.

Ha yok eski kasadaki motordan farklı bir ana ünite var ise onu bilemem ama;

2.3 T'lerin 5 silindir, 2.0 T'lerin 4 silindir olduğunu biliyorum.
  • Ben 2003 model S60 2.0T kullanıyorum; otomatik vites. Çok anlamam motor işlerinden ama 5 silindirli olduğundan eminim...
  • quote:

Herkese merhabalar.

Merak ettiğim fakat bir türlü ne olduğunu öğrenemediğim bir sualim var sizlere.

Volvo'lardaki 2000cc turbo benzinli motor acaba Volvo üretimi midir, yoksa Ford'dan vs mi alıyor? Ford'un 2.0 turbo motoru yok diye biliyorum.

Kendi üretiyor diye biliyorum, ama detayını bulamadım. Wikipedia'da da çok birşey yok. Kafam karıştı bayağı. İsveççem de araştırmak için yeterli değil. Bir tek hej da'yı biliyorum o da ikea'dan.

Bunun yanında S60 modelinde kullandıkları şanzıman klasik tork konvertörlü şanzıman mıdır? Koca arabaya otomatikleştirilmiş manuel şanzıman koymamışlardır herhalde değil mi?

Merhaba,

Bahsedilen motor Volvo üretimi ve 5 silindirdir. S60 kılavuzunun motor ile ilgili sayfalarını ekliyorum. Ayrıca aşağıdaki link de ilginizi çekebilir.

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=187099

• Demekki değişmiş motor S40 2.0T'deki aynı motor değil S60lardaki..
  • carfolio inanılmaz bir site arkadaşlar hiç yanıltmadı beni ve aradığını bulamama olmuyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.