Şimdi Ara

Voltaj sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1369 Mesaj
    Arkadaş garip bir sorunum var.
    Bios'dan işlemci ve ram voltaj ayalarını yapıyorum ayriyetten sistemin voltajını düşürücek cool'n quiet, c1e , virtualizion gibi özellikleride disable ediyorum ve saveliyorum.
    Daha sonra sistemi yenide başlatıyorum herşey normal voltaj değerleri benim istediğim gibi işlemci 1.300 ram 1.70 , fakat restart attığımda yada makinayı açıp kapadığımda tamamen random bir şekilde bu voltajlar ; işlemci 1.280 ram 1.68 gibi rakamlara düşüyor, sonraki yeniden başlatmamda eski ve benim ayarladığım voltaj değerlerine dönüyor veya dönmüyor anlıyacağınız voltaj değerleri kafasına göre takılmakta. ama voltajdaki oynama hep standart.

anakartım : Gigabyte MA785GT-UD3H
    işlemci : Amd X4 630 2.8ghz
    Ram : 2x2 Kingston Hyperx 1333mhz cl7

eğer sizin aklınıza gelen bir çözüm varsa benimle paylaşmanızı isterim.

|
    |
    |
    |
    Neka od danas zna ko nije znao da Srbija nije cilim iz usaka, da Kosovo nije svileni jastuk iz brusa, da Srbi znaju za nesto skuplje od glave. Srbija nije saka pirinca da je pozoba svaka vrana koju donese vetar. (Milos Obilic -1389)
  • Binbaşı
    1369 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

Bios pilinizdede bir problem olabilir...

bu arada bu voltaj düşmeleri sadece windows da gözükmekte yani biosda her zaman benim ayarladığım rakamlar yazmakta. ne yapmamı önerirsin.
    |
    |
    amd cool and quiet i kapamamissan bu dusmeler normaldir. yada enery saving ozelligi nedenli sicakligi islem yapmadigin surece asagi cekip sicakligi dusurmeye calisacaktir anakartin. durum normal yani.
    |
    |

Orijinalden alıntı: exeter

amd cool and quiet i kapamamissan bu dusmeler normaldir. yada enery saving ozelligi nedenli sicakligi islem yapmadigin surece asagi cekip sicakligi dusurmeye calisacaktir anakartin. durum normal yani.

voltaj düşürebilcek bütün bios ayarları disable durumda. ama genede düşüyor
    |
    |
1
Reklamlar
üniversite
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.