Şimdi Ara

Volta Elektrikli Bisiklet 1.499 TL ( BİM İçerir ) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
14
Favori
34.153
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Günaydın arkadaşlar. Sizce bu motor bir şarh dolumunda kaç liralık elektrik tüketir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk kez şarj ediyorum. Adaptördeki fan çalışmıyor. Belli dıcaklığa gelince mi devreye giriyor yoksa hep çalışması mı lazım? Sizde durum nasıl?

• Fan bozukmuş başka fan taktı servis. Havayı içeri üfleyecek şekilde yaptı. Sizinkiler nasıl? Bir de fan çok ses çıkarıyor. Sizinde öyle mi?

• ali119 kullanıcısına yanıt
    Bendeki şarj aletinde fan çok sesli değil. 1-2 metre yaklaşınca duyuluyor.

2 ışık var üzerinde şarj olurken ikisi de kırmızı yanıyor. Şarj bitince biri yeşil oluyor fan duruyor.

Senin şarj kaç km gidiyor, ölçüm yaptın mı hiç?

Forum kalitesi ve paylaşım ruhu kalmamış. O kadar giren çıkan var geçen hafta sorduğum soruya 1 cevap veren yok.

• Trim kullanıcısına yanıt
    Aldığım günden beri ilk kez şarj ettim daha bitmemişti. Km ölçümü yapamadım. Nerede şarj edeceğimi ayarlamadığım iöin çok uzun soluklu binmemiştim. Dün asansöre girdiğini görünce rahataladım. Evde şarj edebilirim artık. Cevap için teşekkürler. Bu arada fanı dışarıya verecek şekilde ayarladım.

• Yerberk Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Bu sorunu çözebildiğiniz mi ? Benim ilk başlarda böyle bir durum yoktu ama şuan var 2 kişi giderken değil de özellikle tek kişi kullanırken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thegirlonfire -- 7 Ağustos 2018; 9:52:19 >
  • pedal çevirirken size destek olması için düşünülmüş,pedalı sabitleyin yada zincirin gerginliğini azaltın sorun çözülür.koltuğun altında bi soket varmış onu çekince de devreden çıkıyormuş ama ben pedalı çengelli lastikle sabitledim.kendiliğinden gaz vermeyi kesti.
  • 14 Haziranda tekrar geliyor Bim’e 2.200₺

• Bu vaziyete göre konu başlığının 2200 TL olarak güncellenmesi gerekli. Artık 1499'a zar zor bir bisiklet alabiliyoruz. Seneye de 3500 civarı olur heralde bu cihaz .S
  • Aradan geçen 1 senede fiyat 2199 TL olmuş

Volta Elektrikli Bisiklet 1.499 TL ( BİM İçerir )

• Oturması gidona çok yakın hiç rahat değil.

• Alınır mı beyler? Kullananlar ne diyor acaba?

• Eksi yönleri: Özellikle batarya kapasitesi çok yetersiz. Toplam 670 Watt'lık bir kapasite ile 35-55 km gitmek imkan dahilinde değildir. 20 km gidebilirse çok iyidir .)

Bagaj zaafiyeti: Ön sepet işi çok amatörce. Oraya koyacağınız eşyayı herkes görecektir. Ayrıca yağmurda sırılsıklam olacaktır. 2 kiloluk bir şey koysanız yamulup gideceğe benziyor .D Aynı şekilde kontak anahtarının altındaki torpido gözü tamamen açık ve yine her yağmur rahatça isabet eder. Oraya da ıslanabilecek birşey koymamalısınız. Zaten oraya en fazla 1-2 kağıt sığdırabilirsiniz onlar da su almamalı. Arkaya çanta takılması da mümkün gözükmüyor.

Kontak anahtarının yeri bile saçma olmuş. Oraya diziniz çarparsa yandınız. Anahtar ve yuvası heba olacaktır. Anahtar yeri yağmurlarda tamamen ıslanacak bir şekilde ve önce paslanıp, ardından da kısa sürede kullanılamaz duruma gelebilecektir.

Bir başka berbat yönü arka koltuk. Arkada oturacak birisi öndekinin anca totosunu görür .) Arka koltuğun alçakta olması kadar saçma sapan birşey ben görmedim.

Yine eksi bir not pedallar için. O pedalı kimsenin çevirebileceğini sanmıyorum. Anca inip elle çevirebilirsiniz. Yeri tam koltuğun altı! Hatta biraz da gerisinde. Bazen düşünüyorum da belki arkada oturan çevirsin diye koymuş da olabilirler :) Ön koltukta otururken pedal çevirmek nerdeyse imkansız. Zaten çevirebilsenizde koca 45-50 kiloluk cihazı hareket ettiremezsiniz. Ettirseniz bile anca 2-3 km/h hızınız olabilir ki bir işe yaramaz. Yokuş yukarı durumları ise ne siz sorun ne ben söyleyeyim .S

Bir de bu alet çok küçüktür. Yani yetişkin biri üstünde sırıtır. Zor gider. 2 yetişkin binerseniz ise hiç gitmeme ihtimali bile var.

Fiyatı kesinlikle fazla. Ederi anca 1500-1600 TL bu cihazın. Pahalı olması bir başka eksi yönüdür.

Ayna resimden anlaşıldığı kadarıyla ve 1-2 kere BİM'de gördüğüm kadarıyla yok takılmamış. Arkanızı görebilmek için her seferinde başınızı en azından 120 derece çevirmelisiniz :) Yine sinyal lambaları da yok. Sağa yada sola dönecekseniz bunu kimse bilemeyecektir .)

Artı yönleri ise estetik diyebilirim. Ön sepeti saymazsak oldukça şık ve estetik duruyor diyebilirim.

Bir başka artı yönü de arka ayaklık ile gidebilmesi. Arka teker patlarsa en azından bir şekilde rahatça gidebiliyor. Bu güzel birşey. Jantınız yamulmadan tamirciye gidebileceksiniz.

Akülerinin çıkarılıp evinizde veya işyerinizde şarj edebilmesine olanak tanıması da cihazın artı bir yönü.

En büyük avantajı da 'yasal' olarak ehliyet ve plaka istememesi. Yani bisikletler ile aynı sınıfta sayılması..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GS Erol Zafer -- 12 Haziran 2019; 0:5:2 >

• Ben bu sabah 14 yaşında ki kardeşime aldım BİM’den. 2199₺’ye maximuma 6 taksit yaptılar. Sorunuz varsa cevaplayabilirim. Bende kullandım.

• 1800 tl ye alınır mı bu iş görür mü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akü çıkarılıp evde şarj edilebiliyor ama sakıncalı mı bilmiyorum,
    servise 2 tane mail attım bunun için ama dönüş yapmadılar.
    bir de not bırakayım ; o pedallar şarj bitince habire çevir çevir mantıksız ve zor demiştim ama
    denedim çok ilginç bir sistem şöyle ki;
    2 tur ceviriyorsunuz 20 metre hızlanıp gidiyor kendi kendine ve padal çevirmeden gidiyor.
    yavaşlayınca tekrar 2 tur çeviriyorsunuz hızlanıp gidiyor, farklı bir şey yani :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soylu -- 1 Temmuz 2019; 23:48:55 >
  • soylu kullanıcısına yanıt
    Hocam pedal çevirme işi bu kadar kolaysa o zaman aküler gereksiz. Tıpkı bisiklet gibi çevir gitsin.
  • Denizli Saraylar mahallesi 358 sokaktaki BİM de var. Arayanlar varsa.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.