Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
987
Cevap
10
Favori
588.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9 koltuga kadar otomobil olarak geçiyor hocam öyle biliyorum ben 9 koltugu gecmedigin sürece sıkıntı yok. Birde 2013 140'lık caravelle var bizdede direksiyonu sabah çalıştırdığında sws geliyo varmı başına gelen kronik bir sorun gibi duruyor
  • merhaba arkaqdaşarlar

Transporter kombi L

Transporter kombi L ile ilgili sizden bilgi istiyorum

SORUM ?

Transporter Tombi L iç tasarım olarak Caravelle ile çok benzer yanları var bu araçlarların kapı kolonlarında ki hava (klima) üfleme ızgaraları fabrika çıkışlı yani orjinalmi sonradan yaptırma olabiliyormu ve ayrıca çift klima dedikleri yolcu bölümünde bulunan klima sonradan ilave edilebiliryor mu ? BİLEN ARKADAŞLARDAN ACİL BİLGİ İSTİYORUM...
  • Elimde navitec nx-218f var bilginize aracimi sattim teypde ucuza satyrm...pm atmnz yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NEyse Lenus turbo konusunda seninle inantlaşmayacam, sana türkçe söylüyorum, aracıma 174 hp nin turbosunu uydurdum ve bunun için flanş yaptım diyorum, sen diyorsunki aynı turbo, kesinlikle aynı değil.. 2004-2006 arası 130 hp t5 lerde kkk, 2006 - 2010 arasında garett çıkıyor.. ama 174 hp de çıkan garett daha iri daha büyük.. benim aracım şuan 214 hp, uçuyor.. eskiden kombi L idi.. ama şimdi hiç alakası kalmadı.. arkalara 2013 mercedes vito nun raylı ve sırtları yatarlı koltuklarını uydurdum, önlere de 2013 caravelle koltuğu mükemmel oldu.. orjinalde cruise control yoktu.. şuanda var süper çalışıyor.. yağmur sensörü ve far sensörü yoktu, onları da taktırdım.. gayet güzel çalışıyor.. araç termal değildi.. webasto var.. sonradan taktırdım.. ayrıca sonrada nokia araç kiti, double, e clim yol bilgisayarı, kamasonic dvdli teyp te taktırdım.. yol bilgisayarı gayet güzel gösteriyor yakıt değerlerini.. kombi L lerde arkada klima varmış gibi görünse de o klima değiil sadece kalorifer.. yazın pek bir işe yaramasada kışın gayet iyi oluyor.. aracıma bukadar masraf yapmış olmam biraz mallık gibi karşılansa da, ben bu araçla ayda ortalama 4000-10.000 KM yol yapıyorum.. uzun yolda çok defa içinde yatıyorum.. konfor önemli tabi.. aracımda temiz.. iki sene önce aldığımda 70,000 Km de idi.. şuanda 185000 de
    tek problem 2004 model..

• Merhabalar, bende transporter yada caravelle kısa şase oto. vites almayı düşünüyorum.Şuanda bmw 320i e46 kasa var araç güzel fakat bizim aileye uymuyor, öncesindede caddy vardı memnunduk ve yine bu tarza geçelim dedik.Ticari oldumuda iyisi olsun diye caddy nin üstü olan transporter yada caravelle düşünüyoruz.Arkadaşlar bu aracı alırken nerelerine neylere dikkat etmem gerek, model olarak 2006-2008 düşünüyorum 130 lukmu 174lükmü önerirsiniz.Otomatik almak zorundayız şanzımanda herhangi bi sıkıntı oluşurmu? Bu araçların kronik bir arızaları vs varmıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim..

• Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumunuzu takip ediyorum ayrıca uzun zamandır caravelle t4 ile ilgili sağa sola bakınıyorum şimdi sizlere sormak istediğim bazı sorular var umarım cevap alabilirim.

1-) Ruhsatta ticari mi geçiyor bu araçlar eğer öyle ise bunu değiştirebiliyor muyuz?
    2-)2003 ve öncesi modeller ile ilgileniyorum sizce bu zaman aralığında hangi model daha iyi olur performans ve konfor önceliğimdir.
    3-)Alırken nelere dikkat etmeliyim özellikle uyarıda bulunmak istediğiniz bir yer var mıdır?
    4-)Yıllardır manuel araba kullanmaktan sıkıldım otamatik vites araçlar nasıldır?
    5-)Camlı seçenekler dışında arka camı olmayan modeller var transporterlarda yurtdışındaki vw sahipleri genellikle bunları modifiye etmiş TC'de arka koltukları çıkarttığımız zaman muayenede sorun oluyor mu bu modellerde?
    6-)İlla ki caravelle tercihimde ısrar etmeli miyim yoksa transporter ile hem şehir içi hem şehir dışı rahat edebilir miyim?

Bu güne kadar hep binek araçlara sahip oldum ancak sürekli doğaya kampa çıkan bir insanım arka bölümü bir nevi karavan olarak kullanmak istiyorum ancak memur olduğum için hafta içi sürekli şehir içi(Ankara) kullanacağım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Transporter ve Caravellelerden hangisi hususi olarak geçmekte?
    arka koltuklarda isofix olan model var mı?

40-50bin civarı 7 kişilik bir araç yerine hususi geçen bir transporter veya carabelle düşünüyorum. Eğer bu tip bir araç alırsam hangi donanım hangi model almalıyım. Yılda 10bin km yapan biriyim. Çok yakmayan, vergisi de çok üzmeyen bir model olursa sevinirim.
  • Ahmmet1905 A kullanıcısına yanıt
    kardes bızdekı kombi l 4+1 dedıgın ızgaralar nerde oluyo
  • transporter t5 hangı yağ koyuyorsunuz herkes bısey dıyor vw uyumlu yag hangısı
  • wetkopat kullanıcısına yanıt
    arkadasım bu konu cok tartısıldı aracı sabah ılk calısıren ve aksam en son park ederken kesınlıkle en az 30 sanıye rolantıde bırakılıp sonra stop edılmelı cogu arac uretıcısı tavsıye edıyor.bakma uygulayan yok o yuzden fark etmez dıyorlar.turbonun canıdır bu işlem
  • Arkadaşlar Merhaba,

Güvenilir bir araştırma firması olarak Koltuklu 8 kişilik araçlar üzerine TR çapında bir araştırma yapmaktayız, araçları üzerine sohbet edeceğimiz arkadaşlar aramaktayız Hediye çeki hediyemiz de olacak.
    Bu toplantıya katılmak isteyen aktif kullanıcı arkadaşlar DM den ulaşabilirsiniz.

Saygılar.
  • Volkswagenin bence en iyi aile Arabası almaya niyetliyiz de fiyatlar fazla...

• Bu link teki araba t5 2003-2009 yılları arasında çıkmış hicbir sınıfta rakibi olmayan. Bir transporter

• veyiss_18 kullanıcısına yanıt
    Bizde de aynı sından vardı 2008 yılında hic kazasız belasız 240000 de beyaz rengini 17 ye sattik 1999 cityvan 2.5 TDI 135 PSİ idi galiba Sizinki su anda yaklasik olarak 12 civarı filandir temizligini kazasını bilmiyorum bu kadar cevap verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkswagen&Audi bilgini

Bizde de aynı sından vardı 2008 yılında hic kazasız belasız 240000 de beyaz rengini 17 ye sattik 1999 cityvan 2.5 TDI 135 PSİ idi galiba Sizinki su anda yaklasik olarak 12 civarı filandir temizligini kazasını bilmiyorum bu kadar cevap verebilirim

Ben sattim arabayı 18 e verdim 98 komyonet tek cam acikti kirmizi 103 hp 240 bin de bel altini kaputu brn kendim boyatmistim cizikler vardi kaputta da boya kavramasi vardi cadirdan dolayi

• Nasip yenisini aldiniz mi peki yas mi kuculttunuz
  • Merhaba,
    Belki almak isteyen arkadaşlara yardımcı olur. Carevelle 140 hp DSG comfortline sıfır 100.000 tl e aldık. Ben böyle zevkli bi araç görmedim.

• Arkadaşlar t5 transporter 2007 arabam için 400 veya 500 watt höparlör taktıracam
    t5 transpoter'ın hoparlör çapı hakkında bilgisi olan varmı ??
    ACİİİİİİİİLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/90/62/8d/90628d3996c01e567428a6acf51fc469.jpg&size=6&border=1&bound=3

• Merhaba,
    İlk yakıt denememi yaptım ışık yandı km yi sıfırladım ve 150 tl lik yakıt aldım, 450 km yaptım ve ışık yandı 100 km si şehir içi. Fazla zorlamadım çünkü ilk 1000 km fazla zorlama dediler VW de. 2000 devirde 120-130 km yapıyor 6.5-7 litre ortalama gösteriyor yol bilgisayarı. Fazla zorlama dediler ne kadar kastetdiler anlayamadım 2000 devirde 120-130, 3000 devir 150 yi buluyor :).

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.