Şimdi Ara

Volkswagen'in emisyon skandalı büyüyor (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.319
Cevap
21
Favori
215.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

Orijinalden alıntı: Mısırdaki Dayım

Önünde hiçbir engel yok siz rahat olun hocam.

GM zaten bununla ilgileniyorsa özellikle Amerika pazarında hiçbir engeli olamaz.

Ayrıca Teslalar için de 5-6 sene önce aynı konular yazıldı.

Petrol sermaye lobisi müsaade etmez vesaire ama ne oldu bakın artık kendini kabul ettirmiş "PREMIUM" bir firma olarak Tesla karşımızda..

Bu insanlar salak değiller. 30-40 yıllık tüketim ömrü kalan bir yakıt için birbirlerini yemezler.

İnşallah diyelim hocam, evet doğrudur petrol az kalmış olabilir ancak buradaki asıl mesele birilerinin istemesiyle olması yani bu konuda ülkeler özellikle bizim gibi yeni bir yapılanmaya sıfırdan başlayabilcek ülkeler daha istekli olmalı. Ancak yine birilerinin tekelinde olacaksa bu noktadada sıkıntılar çıkacağı kesin.

Başka bir konu ise biyodizel-etanol veya bütanol karışımlarıdır, biyodizel normal dizeleride göre çok temiz ve bazı alkolle ile yakılması halinde ısıyı düşürerek nox çıkışınıda baya düşürüyor. Ama buda engellendi yani diyeceğim oki bu işi yine kendi ellerinde tutuyorlar. Sağlık malesef geri planda tutuluyor. Ayrıca mercedes, bmw, vw bu işi çoktan hazırlamıştır sadece ne zaman olacak mesele o.

Son 3 yıldır solar enerji şirketleriyle çok sık çalışıyorum, fuarlarında tanıtımlarında, yatırımlarında.

İnanılmaz bir pazarları var ve süratle de büyüyor.

Biz sadece egede evlerde gördüğümüz güneş enerji sistemlerini bildiğimiz için hiç yaygın gelmiyor olabilir ama Almanya şu an halihazırda 2 nükleer santral kapasitesinde güneş enerjisi üretiyor tarlalarında.

Adamlar yine teknolojinin Avrupadaki öncüleri. Yakında bizde de yaygınlaşır diyeceğim ama orası hayal, bizdeki hükümeti ve politikalarını düşününce..

Türkiye Cumhuriyeti değil de dünya vatandaşı gibi düşünürseniz umut verici çok adımlar atılımlar var. Ama cebimizdeki kimliği elimize aldığımızda öyle bir kafese giriyoruz ki..

Adamlar sen benim vatandaşımı zehirleyemezsin diye dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden birine bastılar odunu, bizim vatandaşsa hala sanki babasının malıymış, ya da ailesine hakaret edilmişçesine koruma kollama peşinde..

Bu kafayla herşeyi 50 sene geriden takip etmemiz normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

2 gündür yeni araç alım işlemleri için Volkswagen bayisine uğramam gerekiyor. Bayilerde herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Masalar ve telefonlar yoğun, forum ile gerçekler birbirini pek tutmuyor gibi.

Hocam buradaki yaygaracılara kaldıysak vw kepenk kapatması lazım.

Yine söylüyorum yine söylüyorum;

Ben bu forumdaki Mazda 3 post sayısı kadar İstanbul trafiğinde Mazda 3 görmedim. (Araca en ufak bir eleştirim yok)

Burada bir araç kötülenip kin nefret kusturuyorsa o araç kesinlikle alınır. Örnek Golf 7 örnek Passat B8.

Sürü psikolojisi; yolda çok var ben de alayım :D
    Hepinizi kandırmış işte ondan çok var yollarda; HAKKI ile satmamış bu araçları size.
    2.0 TDİ hilesiz şekilde satılsaydı 110 beygir olsaydı alır mıydın 1.6 TDİ aynı şekilde hilesiz 85 beygir olsaydı alır mıydın.
    Satmış ama işte hile ile olmayan şeyleri var göstermiş. Emisyona uymayan beygir gücü elde etmiş.

Yeni bir haber var bakalım neler çıkacak altından YAKIT TÜKETİMİ ile ilgili hile hakkında...

Benim 1.3 95 beygir. 1.6 golf 85 beygir mi :) ne gülerim hee. kaplumbağa, tosba diye boşuna dememişler :)) Vay be Herby vardı ne severdim. vosvos yarış arabasıydı. Günümüzdeki duruma bak..
    Volkswagen'in emisyon skandalı büyüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Önünde hiçbir engel yok siz rahat olun hocam.

GM zaten bununla ilgileniyorsa özellikle Amerika pazarında hiçbir engeli olamaz.

Ayrıca Teslalar için de 5-6 sene önce aynı konular yazıldı.

Petrol sermaye lobisi müsaade etmez vesaire ama ne oldu bakın artık kendini kabul ettirmiş "PREMIUM" bir firma olarak Tesla karşımızda..

Bu insanlar salak değiller. 30-40 yıllık tüketim ömrü kalan bir yakıt için birbirlerini yemezler.

İnşallah diyelim hocam, evet doğrudur petrol az kalmış olabilir ancak buradaki asıl mesele birilerinin istemesiyle olması yani bu konuda ülkeler özellikle bizim gibi yeni bir yapılanmaya sıfırdan başlayabilcek ülkeler daha istekli olmalı. Ancak yine birilerinin tekelinde olacaksa bu noktadada sıkıntılar çıkacağı kesin.

Başka bir konu ise biyodizel-etanol veya bütanol karışımlarıdır, biyodizel normal dizeleride göre çok temiz ve bazı alkolle ile yakılması halinde ısıyı düşürerek nox çıkışınıda baya düşürüyor. Ama buda engellendi yani diyeceğim oki bu işi yine kendi ellerinde tutuyorlar. Sağlık malesef geri planda tutuluyor. Ayrıca mercedes, bmw, vw bu işi çoktan hazırlamıştır sadece ne zaman olacak mesele o.

Son 3 yıldır solar enerji şirketleriyle çok sık çalışıyorum, fuarlarında tanıtımlarında, yatırımlarında.

İnanılmaz bir pazarları var ve süratle de büyüyor.

Biz sadece egede evlerde gördüğümüz güneş enerji sistemlerini bildiğimiz için hiç yaygın gelmiyor olabilir ama Almanya şu an halihazırda 2 nükleer santral kapasitesinde güneş enerjisi üretiyor tarlalarında.

Adamlar yine teknolojinin Avrupadaki öncüleri. Yakında bizde de yaygınlaşır diyeceğim ama orası hayal, bizdeki hükümeti ve politikalarını düşününce..

Türkiye Cumhuriyeti değil de dünya vatandaşı gibi düşünürseniz umut verici çok adımlar atılımlar var. Ama cebimizdeki kimliği elimize aldığımızda öyle bir kafese giriyoruz ki..

Adamlar sen benim vatandaşımı zehirleyemezsin diye dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden birine bastılar odunu, bizim vatandaşsa hala sanki babasının malıymış, ya da ailesine hakaret edilmişçesine koruma kollama peşinde..

Bu kafayla herşeyi 50 sene geriden takip etmemiz normal.

İnşallah olur hocam zira temiz enerji her zaman daha iyidir. Aslında bu seferde nükleer santrallere kızacaklar güneş enerjisi yetmiyormu diyecekler ben karşı değilim nükleer enerjiye, zira bugün güçlü dediğimiz her ülkede var hemen hemen. Ayrıca Tesla tipi araçlar daha seri, atik, yakıtlı motorlar gibi sorunu çok değil.

• internette gördüm;

• abdullahors84 kullanıcısına yanıt
    sadece egede değil antalyanın birçok bölgesinde güneş enerjisi ile elektrik üreten sistemler var. hatta konyanın güneyine doğru kollektörleri kurmak için başvuru yapan birçok özel - tüzel kişiler var. ama tabi ki her zamanki en büyük sorun olan bürokrasiyi aşabilenler kurabiliyor..
  • Türkiye için henüz satış rakamı bilgisi yok, olacağını da zannetmiyorum. Çünkü bu bilgiyi arz eden Doğuş Otonun kendisi :) Forumda daha önce yazmıştım. Modellerine göre değişmekle birlikte ABD de %11 ile %42 arasında düşüşler var.
  • arkadaş bu nasıl iştir yahu. utanmazlara bak hele birde eylem yapacaklarmış. neyin eylemini yapıyorsun sen kendimi zor tutuyorum ayıptır yahu. birde 30 kasımda VW araçlarına etiket yapıştıracaklarmış. hadi gelde bide benim aracıma yapıştırda senin o ellerini bi kırayım...sen kimsinde milletin arabasına etiket yapıştıracaksın

• onzy O kullanıcısına yanıt
    Ben önlem olarak TDI logosunu söktüm, sana da öneririm bizim milletin ne yapacağı belli olmaz.
  • ortalık zaten çok gergin, dandik bir araba yüzünden iç savaş çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

arkadaş bu nasıl iştir yahu. utanmazlara bak hele birde eylem yapacaklarmış. neyin eylemini yapıyorsun sen kendimi zor tutuyorum ayıptır yahu. birde 30 kasımda VW araçlarına etiket yapıştıracaklarmış. hadi gelde bide benim aracıma yapıştırda senin o ellerini bi kırayım...sen kimsinde milletin arabasına etiket yapıştıracaksın

Hocam malesef buradada iki laf etsen olumsuz değerlendiren, kraldan çok kralcı adamlar var. Fiat yeni çıkacak olan dizel aracı için 20000 sipariş almış daha ne olsun...

• İlk defa bana opelden mesaj geldi 1.6 inisgnia dizel reklamı e boşalan yerleri biri dolduracak demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Utmad

Ben önlem olarak TDI logosunu söktüm, sana da öneririm bizim milletin ne yapacağı belli olmaz.

bu çözüm olmaz olmamalıda öyle bir ortam oluşturmaya çalışıyorlarki sanki biz bedava yasaklı ürün kullanıyoruz. bence boşa sökmüşsün yazık olmuş aracına
  • quote:

İlk defa bana opelden mesaj geldi 1.6 inisgnia dizel reklamı e boşalan yerleri biri dolduracak demek.

Opelde eskiden kalma 6 ileri active select yerine koysa şöyle 9 ileri zf 'de bari birşeye benzese
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onzy

arkadaş bu nasıl iştir yahu. utanmazlara bak hele birde eylem yapacaklarmış. neyin eylemini yapıyorsun sen kendimi zor tutuyorum ayıptır yahu. birde 30 kasımda VW araçlarına etiket yapıştıracaklarmış. hadi gelde bide benim aracıma yapıştırda senin o ellerini bi kırayım...sen kimsinde milletin arabasına etiket yapıştıracaksın

Hocam malesef buradada iki laf etsen olumsuz değerlendiren, kraldan çok kralcı adamlar var. Fiat yeni çıkacak olan dizel aracı için 20000 sipariş almış daha ne olsun...

dediğine katılıyorum. forumda iyide olacak kötüde olacak fakat böyle eylemmiş gösteriymiş ayıp yahu. insanlar o kadar vatan için ölen şehitlerine yürümeyen çakallar varken işi gücü bırakmışlar bunlar vw sarmışlar. ee o gösterimidir nedir onu yaparlarsa elbet bizlerden birini karşısına gelirler elime sopayı aldığımla dalarım o kadar net söylüyorum

fiatın yeni aracına gelince o yerli malı hocam dizel olsa bile onun emisyonu neyi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

quote:

Orijinalden alıntı: DHGamer

Hadi ya. Üzüldüm şimdi.

Peki ne yapılacağı hakkında bilginiz var mı ? Audi servisine mi götürsem ? Görürsem ne yapılır motor mu değişecek yazılımları ilemi oynanacak ?

Teşekkürler bilgi için

aracınıza yeni yazılım yüklenicek ve bu sebepten beygir tork düşüp yakıt artıcak Allah kolaylık ve sabır versin

Bu konuyla ilgili Yurtdışından bağlantınız mevcut mu? Bu bilgiyi nerden edindiniz yoksa varsayımlarla mı yazılarınızı yazıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

quote:

Hadi ya. Üzüldüm şimdi.

Peki ne yapılacağı hakkında bilginiz var mı ? Audi servisine mi götürsem ? Görürsem ne yapılır motor mu değişecek yazılımları ilemi oynanacak ?

Teşekkürler bilgi için

aracınıza yeni yazılım yüklenicek ve bu sebepten beygir tork düşüp yakıt artıcak Allah kolaylık ve sabır versin

Bu konuyla ilgili Yurtdışından bağlantınız mevcut mu? Bu bilgiyi nerden edindiniz yoksa varsayımlarla mı yazılarınızı yazıyorsunuz ?

heryerde bangır bangır bağırıolar ceoyeni yazılım yüklenicek die ne bağlantısı istiosunuz.

neden hala bu durumu kabullenemediniz anlamadım_?

bnde vw audi yi çok seviodum ama olaya bak şu an mağlum sitede favarilerimde olan audi lerin hepsi indirime gidio buda mı tesadüf??

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi ya. Üzüldüm şimdi.

Teşekkürler bilgi için

heryerde bangır bangır bağırıolar ceoyeni yazılım yüklenicek die ne bağlantısı istiosunuz.

bnde vw audi yi çok seviodum ama olaya bak şu an mağlum sitede favarilerimde olan audi lerin hepsi indirime gidio buda mı tesadüf??

Bende onu diyorum millet sadece bağırıyor ortada kayda değer bilgi yok kulaktan dolma internette yazılan gelişi güzel yazılar..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi ya. Üzüldüm şimdi.

Teşekkürler bilgi için

Bende onu diyorum millet sadece bağırıyor ortada kayda değer bilgi yok kulaktan dolma internette yazılan gelişi güzel yazılar..

durum o ki audi satıcıları biraz sıkıntıya girmiş demek ki.

bn herzaman diorum türkiyede hiç bi şey olmaz istesen güncellemeye bile gitmezsin bn sadece vw insanları kandırdığından sinirliyim yalan dolanından anlatabildim mi?

• bizzat dogus oto bilgisidir.

TÜRKİYE BİLEREK ALIYORMUŞ BU ARAÇLARI VE TÜRKİYE DEN ARAÇ ÇAGIRMA OLMAYACAKMIŞ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

bizzat dogus oto bilgisidir.

TÜRKİYE BİLEREK ALIYORMUŞ BU ARAÇLARI VE TÜRKİYE DEN ARAÇ ÇAGIRMA OLMAYACAKMIŞ.

Haydar Hocam hoşgeldin. Uzun zaman oldu. Bu arada Ankara'daki terör saldırısı nedeniyle milletimizin başı sağolsun, sizlere de geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.