Şimdi Ara

Volkswagen Anahtar Kumandası Çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
3.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2015 polo sahibiyim. En son 4 5 gün önce kullandığım aracın bugün orjinal anahtarı çalışmadığını fark ettim. Kumandanın pilini değiştirdim fakat hala çalışmıyor. Üzerindeki kırmızı ışıkta yanmıyor. Sorun nedir sizce? Başına gelmiş olan var mı?

• eeı aracın aküsü bitmiş olmasın?
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Hocam kumandanın üzerindeki ışık çalışmıyorsa akü ile alakalı olamaz sorun.

Kumandanın içine bakın

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Hocam aracın kapılarından kapıları açabiliyor ve aracı çalıştırıp kullanabiliyorum. Yedek anahtar da çalışıyor ama orjinal anahtar durduk yere çalışmamaya başladı

• Hocam bir anda oldu. Düşürmedim sıvı teması vs yapmadım. Neden oldu bilmiyorum. Yedek anahtar çalışıyor fakat orjinal çalışmıyor. Sıfır pil taktım yine aynı durum.

• Işık yanmıyorsa sorun kumandada. İlk önce yeni pilin tarihine bakın, eski veya kalitesiz ise gücü yetmemiş olabilir. Pilden de eminseniz içini açıp toz vs temizleyin. Yine düzelmez ise devre arızasıdır, büyük ihtimalle yeni kumanda onarımdan mantıklı olur.
  • Teşekkür ederim hocam cevabınız için. Pili yeni taktım. Yeni tarihli. Eski pili de zaten geçen sene takmıştım. İçini yüzeysel kolonyalı pamuk ile sildim ama anakarta ulaşamadım vidalı olduğu için. Anlamadığım durup dururken bir anda oldu. Ne düşürme ne de sıvı teması oldu.

• böyle bişey var bi dene bence.

vwturk.com | vw, volkswagen, audi, seat, skoda, vw forum
    Uzaktan Kumanda Senkronizasyonu
    https://vwturk.com/forum/mesajlar/uzaktan-kumanda-senkronizasyonu.31294/
  • büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

Hocam denedim ama hiç bir etki olmadı. Kumandanın ışığı yanmıyor belki de ondan olmadı.

• mydonose_2 kullanıcısına yanıt

ışık yanmıyorsa pilden gelen fiziksel bi enerji şey yok demek. pili çıkartırken bi tırnak vs kırılmış olmasın. temassızlık var sanki bi yerlerde.

ek mesela o verdiğim linkte şöyle bir şey de denmiş.

Alıntı

metni:
    Aynı işlem kontak üzerinde de yapılabilir.Kontağa anahtarınızı takın, ve ışıkların yandığı "on" konumuna getirin.Açma ve kapama düğmelerine sırasıyla arka arkaya basın.Kapılarınızın kilitlendiğini farkedeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi büdünün kaşı -- 24 Ocak 2023; 23:18:46 >
  • büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

Büyük ihtimalle dediğiniz gibi anahtarın anakartinda sorun görünüyor hocam. Dediğiniz gibi kontakta da aynı şeyi denedim fakat hiçbir tepki olmadı. Kumanda da vida olduğu için uygun tornavidam yok. Sanırım bir anahtarciya göstermem gerek

• çözüldüğünde neden olduğunu haber ederseniz bizde öğreniriz 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi büdünün kaşı -- 29 Ocak 2023; 14:40:4 >
  • Merhaba. Golf7 var 2012. Gecen sene kumanda pilim zayif uyarisi veriyordu zayiflamisti degistirmemistim pil tamamen bitinceye kadar kullanmistim. Kumandada kirmizi isik gorunmeyene dek kullandiktan sonra y3ni pil taktim isik dahi yanmadi. Baska piller denedim yine kumanda uzerindeki isik bile yanmadi. Derken diger anahtarimi kullanmaya basladim. Ayni ondada pil zayif dedi ihmal ettim tamamen bitti pil sanirim. Yine yeni pil taktim bu sefer oda calismadi. Pilleri ölçüyorum dolu. Şuan her iki kumandamda çalişmiyor.

Bilgisi olan yardim lutfen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.