Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

VOLKSWAGEN AMaROK TİCARİ ARACI HUSUSİ KULLANMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
74
Cevap
1
Favori
12.114
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> VOLKSWAGEN AMaROK TİCARİ ARACI HUSUSİ KULLANMA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1562 Mesaj
      28 Ağustos 2015 18:02:10

Yol boyunca tüm kantarlara çağırmasalar dahi girmek zorunlu mu yani? El işaretiyle sağa geç derse eyvallah girmek şart, peki kimse yoksa ya da çağırmazsa da gidip kantara beklemek mi lazım? Dedikleri gibi yolu gözetleyen kameralar mevcut hemen cezayı yapıştırırlar. (2 bin küsür tl diye biliyorum)

Her yol kontrol kantara çağırmasalar da girmek şartsa şehirlerarası yollarda epey zaman kaybettirir. Zaten 90 km/s gibi hız sınırı var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      rabitelli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3916 Mesaj
      28 Ağustos 2015 18:09:41

Anladığım kadarıyla çağırmasalarda girmek zorundayız ve evet, baya bi çile. Sırf kantarda kuyruk var diye kantara varmadan sağdan by pass yaptığımı bilirim. Gerçi kameralar orayı da denetliyosa ayvayı yedik demektir ama arkadaş bazan öyle bed kuyruk oluyo ki kamyonlardan...

Bu arada 5-6 tırın arasında tartımayı bekleyen palio vanlar da bi o kadar komik duruyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      elninom1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

profeyşınıl re(n)klam fotografikçisi...
    • Binbaşı
      1562 Mesaj
      28 Ağustos 2015 18:37:04

Ağırlık ve boyut kontrol mahallerinde işaret levhaları, ışık, ses, veya görevlilerin dur ikazına rağmen TARTI, BELGE, VEYA ÖLÇÜ KONTROLÜNE girmeden seyrine devam eden araçlara. 2918 sayılı karayolları trafik kanunun 65/4 maddesi uyarınca 1279 TL idari para cezası kesilmektedir.

65/4 maddesine göre 1279 TL ceza kesme hakları var. Kantarların yanında yola doğru bakan kameralar var zaten kaçmak mümkün değil. Hususi/ticari diye ayırmamışlar. Hususi amaçla alıp gezmeye kalksak her kontrolde kantara gir sıra bekle, 80-90 km/s git, sol şeridi kullanamama vs baya yavaşlatacak binek araca göre. Neyseki k belgesi ve src zorunluluğu yok hususi kamyonetler için.

|
      |

• Yarbay
      3916 Mesaj
      28 Ağustos 2015 19:00:00
      quote:

Orijinalden alıntı: elninom1 Ağırlık ve boyut kontrol mahallerinde işaret levhaları, ışık, ses, veya görevlilerin dur ikazına rağmen TARTI, BELGE, VEYA ÖLÇÜ KONTROLÜNE girmeden seyrine devam eden araçlara. 2918 sayılı karayolları trafik kanunun 65/4 maddesi uyarınca 1279 TL idari para cezası kesilmektedir.

65/4 maddesine göre 1279 TL ceza kesme hakları var. Kantarların yanında yola doğru bakan kameralar var zaten kaçmak mümkün değil. Hususi/ticari diye ayırmamışlar. Hususi amaçla alıp gezmeye kalksak her kontrolde kantara gir sıra bekle, 80-90 km/s git, sol şeridi kullanamama vs baya yavaşlatacak binek araca göre. Neyseki k belgesi ve src zorunluluğu yok hususi kamyonetler için. Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

Ağırlık ve boyut kontrol mahallerinde işaret levhaları, ışık, ses, veya görevlilerin dur ikazına rağmen TARTI, BELGE, VEYA ÖLÇÜ KONTROLÜNE girmeden seyrine devam eden araçlara. 2918 sayılı karayolları trafik kanunun 65/4 maddesi uyarınca 1279 TL idari para cezası kesilmektedir.

65/4 maddesine göre 1279 TL ceza kesme hakları var. Kantarların yanında yola doğru bakan kameralar var zaten kaçmak mümkün değil. Hususi/ticari diye ayırmamışlar. Hususi amaçla alıp gezmeye kalksak her kontrolde kantara gir sıra bekle, 80-90 km/s git, sol şeridi kullanamama vs baya yavaşlatacak binek araca göre. Neyseki k belgesi ve src zorunluluğu yok hususi kamyonetler için.

Yav arkadaş, vatandaş aynı modelin otomobil geçenini almaya kalksa 30bin kaada yakın fark çıkarıyolar. Binek almasalar yok hız sınırıydı, kantardı, kış lastiği idi cartdı curttu, dertlerini bi türlü çözemedim. Ha sen niye aldın diye soran oluyo bazan, ben 2006da aldım, o zamanlar böyle cılkı çıkmamıştı.

Bakalım yakında ne çıkaracaklar, nası saçmalayacaklar, zira yılda bi kararname değiştirmeden rahat edemez bunlar.

|
      |

• Binbaşı
      1562 Mesaj
      28 Ağustos 2015 19:17:41
      Binek alsan %145 ötv, kamyonet pickup alsan %15 ötv ama bir sürü saçmalıklar (her sene muayene, düşük hız sınırı, kantar zorunluluğu, birinci köprüyü kullanamama, src k belgesi, düşük alkol oranı, 4x4 ise binek gibi 3-4 bin mtv vergisi vs)

Ben en iyisi bir daha düşüneyim bu amarok ve ranger işini

|
      |

• Yarbay
      2406 Mesaj
      28 Ağustos 2015 21:31:37
      2.5 motorun ÖTV si %45 değil %130

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Unutamazsın alışırsın
    • Binbaşı
      1562 Mesaj
      28 Ağustos 2015 22:10:56

%145 yazmıştım mesajda.http://www.turkcar.com/arac-otv-oranlari/ buradaki değerleri referans aldım son güncel hali olmayabilir.

|
      |
      zgbayraktar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      15420 Mesaj
      28 Ağustos 2015 22:41:13
      quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

Helecan yok helecan yoook

Pazar günü gircem gene kantara, oradaki görevlilerle oturur konuşurum

Belki bu sıcakta soğuk bi şeyler de ikram ederler

Hem de öğreniriz neyin ne olduğunu.

İnşallah ben yanlış öğrenmişimdir, benim dediğim gibi değildir. Yoksa kayın ve maun pederceezimin işi zor olcek

Trafik polislerinin kolasına yemeğine ortak olmuş adamım sonuçta

Görevlilerle konuşabildin mi? Son durum nedir?

evet ya, kusura bakma, unutmuşum

Kantardaki görevliler de bambaşka şeyler söyledi. Direk kayınpederi sordum, köyde yaşayan doblo aracı olan emekli ve vergi mükellefi olmayan kişi n'apacak dedim.

Eğer araç kamyonetse, hususi ise ve vergi mükellefi olmasa dahi kantara girmek zorunda, eğer bilgisayardan yaptığımız kontrolde sorun çıkmazsa gider, sistemde bi şey görünürse (artık ne kastettiyse) gerekli idari işlem yapılır dedi. Ha bi de köyde yaşadığını söylediğim için, araçta bi tane de olsa çapa, bel, kürek, kazma vs bulunursa yine idari işlem yapılır dedi uzman arkidiş. Bu arada kantara girmezse nolur dediğimde sırıtarak tüm yolu kapsayankameraları gösterdi ve isterse girmesin diye cevap verdi.

Yer: kınalı kavşağındaki kantar. Alıntıları Göster
      1 yıldır kamyonet sınıfı hususi araç kullanıyorum, ne src ne k2 almadım, kendi adıma kayıtlı.

K2 ve SRC belgeleri mevzusu şirket adına kayıtlı olan ve/veya 3500kg üstündeki araçlar için geçerli.

3500KG altındaki bildiğimiz pikap araçların yasal sahibi şahıs ise, kullanım amacı hususi ise, B ehliyetinden başka birşey sormazlar, sormuyorlar, soramazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 28 Ağustos 2015; 22:41:55 >

• Binbaşı
      1562 Mesaj
      28 Ağustos 2015 23:20:57

Kantara girme çıkma yaklaşık kaç dakika sürüyor? Kamyon yoğunluğuna sırasına göre değişir ama ortalama 5-10 dakikada çıkılabiliyor mu?

|
      |

• Binbaşı
      1562 Mesaj
      28 Ağustos 2015 23:34:59

Aynen öyle kamyonet sınıfı da olsa eğer hususi şahıs adına kayıtlıysa k2 ve src gerekmiyor. Ama kantar kontrolune takıldık şimdi de. Kantara girmemekten dolayı ceza yiyen var mı acaba?

|
      |
      Diablo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      15420 Mesaj
      29 Ağustos 2015 05:24:30
      quote:

Orijinalden alıntı: elninom1 Aynen öyle kamyonet sınıfı da olsa eğer hususi şahıs adına kayıtlıysa k2 ve src gerekmiyor. Ama kantar kontrolune takıldık şimdi de. Kantara girmemekten dolayı ceza yiyen var mı acaba? Alıntıları Göster
      quote:

Aynen öyle kamyonet sınıfı da olsa eğer hususi şahıs adına kayıtlıysa k2 ve src gerekmiyor. Ama kantar kontrolune takıldık şimdi de. Kantara girmemekten dolayı ceza yiyen var mı acaba?

Kantara da girmek gerekmiyor ki. Ancak özel olarak çevirirlerse girersiniz.

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      29 Ağustos 2015 09:43:20
      Biraderimde kapalı kasa berlingo var ama kendi üstüne kayıtlı yük olmadığı sürece hiç sıkıntı yok ne src ne K belgesi ne kantar vs. Ama vergisini bilmiyorum. Çok çeviriyorlar ticari diye ama hiç sıkıntı çıkmıyor YÜK OLMADIĞI İÇİN

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Kasım Kasım Benim PC'im
    • Yarbay
      3916 Mesaj
      29 Ağustos 2015 18:11:30
      quote:

Orijinalden alıntı: elninom1 Kantara girme çıkma yaklaşık kaç dakika sürüyor? Kamyon yoğunluğuna sırasına göre değişir ama ortalama 5-10 dakikada çıkılabiliyor mu? Alıntıları Göster
      quote:

Kantara girme çıkma yaklaşık kaç dakika sürüyor? Kamyon yoğunluğuna sırasına göre değişir ama ortalama 5-10 dakikada çıkılabiliyor mu?

yok ya ne dakkası 30saniyelik iş. Saatte maksimum 3 km ile 15 metrelik bi tartım alanını geçiyosun. Sonra devam... Kimseye evrak falan gösterme yok, kamera ve ilgisayar ile plakandan anında kontroller yapılıyo. Ama sabırsız milletiz işte.

|
      |

• Yarbay
      3916 Mesaj
      29 Ağustos 2015 18:25:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Diablo
      quote:

Kantara da girmek gerekmiyor ki. Ancak özel olarak çevirirlerse girersiniz. Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

Kantara da girmek gerekmiyor ki. Ancak özel olarak çevirirlerse girersiniz.

Bizim hanımın bi akrabası, yada hısımı, ya da dıdısının dıdısı, her kimse işte, bi kaç kere girmemiş kantara, girişte görevli falan da yokmuş. Bi keresinde de irsaliyesiz mal olduğu için girmemiş, o zaman görevli de varmış. Eeee, bi şey olmadı derken bi yasladılar adamcağıza, kenarda duran 2. el bi arabası vardı, onu sattı da ödedi cezaları.

Yani diyebilirimli bu iş tam bi arapsaçı. Bende 3 senedir vergi levhası 10 senedir de k.net geçen 5+1 doblo var, bu sene hazirana kadar çook geçtim kantarın önünden, ne bi ceza yedim ne bi şey, adam 2-3 kez asmış kantarı, belini bükmüşler... En komiği ise müşterim, altında fabrikanın doblosu, ne src ne bişey, maliye çeviriyo, bu da evrak olmadığı için camdan bay baayy yapıp kaçıyo. 6 aydır gelmedi ceza.

Anlayamadım gitti yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabitelli -- 29 Ağustos 2015; 18:26:32 >
      |
      |

• Yarbay
      3916 Mesaj
      02 Eylül 2015 12:14:12

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=109659882

Adamcağızda K2* olduğu halde kesmişler cezayı.

Kimse mevzuatı tam bilmiyor arkadaş, biri öyle öbürü böyle diyo, diğeri kafaya göre ceza yazıyo.

Şimdi gelip kimse üstüne alınarak atarlanmasın, biri öbürü diğeri dediklerim sistem içinde görevli memurlar, yoksa biz forum üyeleri şu durumda zaten hiç bi şey bilmiyo oluyoruz
      |
      |
      elninom1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
web tasarım
SEO
Paykasa
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.