Şimdi Ara

Volkswagen 1303S | 1973 1600cc | Restorasyon | Güncel 17.07.2013 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
17
Favori
30.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vaaay çocukluğumun arabası Güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

quote:

Orijinalden alıntı: Big Turtle

quote:

Orijinalden alıntı: $U$PeCT RoCKerS

Şuan elimiz rahat ama babam rahat değil :) ille de sat, abinle sana birer yeni araç alalım diyor. Malum sitede ilan numarası 178987696 , merak edenler inceleyebilir. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

O paraya iki tane yeni araba alınmaz. Ozan bi tane yeni araba alsın kendine, suyu bulandırmasın.

bastım eksiyi

Bize eksi basana biz artı atarız.

• Konuyu hortlatıyorum çok pardon ama bu konuya geldim ve hemen hemen çoğu kısmını okudum. Araç ne alemde hocam? Sıkıldın mı? Bende de acayip heves var. Daha bikaç saat önce ev dekor ürünlerini gördüm içim eridi. Fotolarını çektim bloguma yazacağım Vosvos aşkımı yine :) Şu an olsa da her gün özene bezene yıkasam temizlesem diyorum. Bu heves geçiyo mu?
  • crazyvz C kullanıcısına yanıt
    Aracimin koltuklarını soktum ve o unlu markaların detaylı dedikleri temizlikten yapti . Koltuklari tertemiz yapıp ses sisteminin jacklarini yeniledim. Woofer i da ters bicimde monteleyerek aykırı bir pandizot yaptım. Bunlar son 4 günde oldu. Ayni zamanda bagaji komple boşaltım. Sonra aracın taban halısını da kaldirip taban saçını süpürdüm. Altta kablo plastikleri, yalıtım plastikler inden kopan parçalar, sunger kırıntıları çıkt . Onları toparladim ve bugün koltuklarını geri taktim. Tertemiz kış öncesi bir temizlik oldu.

Sıkıldım mı? tereddüt etmeden hayır diyebilirim. Ariza oluyor mu? Olmuyor diyebilirim çünkü normal seviyede. 2 ayda bir gaz ayarı platin meksefe buji bakimi (değişimi değil kontrolü) yapıyorum ve kendim yapıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: $U$PeCT RoCKerS

Aracimin koltuklarını soktum ve o unlu markaların detaylı dedikleri temizlikten yapti . Koltuklari tertemiz yapıp ses sisteminin jacklarini yeniledim. Woofer i da ters bicimde monteleyerek aykırı bir pandizot yaptım. Bunlar son 4 günde oldu. Ayni zamanda bagaji komple boşaltım. Sonra aracın taban halısını da kaldirip taban saçını süpürdüm. Altta kablo plastikleri, yalıtım plastikler inden kopan parçalar, sunger kırıntıları çıkt . Onları toparladim ve bugün koltuklarını geri taktim. Tertemiz kış öncesi bir temizlik oldu.

Sıkıldım mı? tereddüt etmeden hayır diyebilirim. Ariza oluyor mu? Olmuyor diyebilirim çünkü normal seviyede. 2 ayda bir gaz ayarı platin meksefe buji bakimi (değişimi değil kontrolü) yapıyorum ve kendim yapıyorum.

Öncelikle seni can-ı gönülden tebrik ediyorum çocuğun gibi ilgileniyorsun Vosvos'la. Ben benim de olsa da uğraşsam diyorum. Bakalım Allah kısmet ederse olur benim de. Şu an maddi açıdan imkanım yok. Ama işe girdikten sonra olur Allah'ın izniyle. Sorunsuz yürümesi için ve orta düzey albenisi olacak şekilde aksesuar vs. de taksak tam olarak ne kadar harcamamız lazım araç alımı da dahil olmak üzere? Mesela siz bi ara satmışsınız sonra vazgeçmişsiniz sanırım. Şu an bu haliyle size ne kadara mal oldu ve satsanız kaça satarsınız?

• Aracı malum sitede kütahya da aratirsaniz satılık su an. 15000 kadar harcandi. Fakat 12000e baba zoruyla satılık... Tahminen 12 harcayarak guzel bir vosvos sahibi olunabilir. Ama ne yaptiginizi bilmeniz ve planlamaniz lazim. Buna ek olarak bolca zaman ve sabir isteyen bir süreç. Su an bu araçtan daha pahalı fiyatlara çok daha kötüleri mevcut ama bu ucuza verdiğim anlamına gelmiyor elbette, bununda farkındayım. Size tavsiyem, dağınık aracı toplamakla uğraşmayın. Toplusunu alın hic sinir harbi yaşamadan binin. Sanayicilere dert anlatmak, kimi zaman istediğini alamamak, sürekli gidip gelmek vs, araç toplamak işsiz adam işi. Ha 2 yılda toplansin vs diyorsanız her yol mubah :)

• bizde de var 63 model kırmızı vosvos İzmir'de oturanlar bilirler Koçino. :)
  • Benimde alasım var. Parça masrafı gözümü epey bi korkutuyor. Birçok işçiliğini yapabilecek el becerim, aletim ve garajım var. Fakat masraf konusu işte orası ayrı bir mesele

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarcemile

Benimde alasım var. Parça masrafı gözümü epey bi korkutuyor. Birçok işçiliğini yapabilecek el becerim, aletim ve garajım var. Fakat masraf konusu işte orası ayrı bir mesele

yapma be hocam, hangi parçası pahalı şu aracın şu parça pahalı de tamam diyeceğim ama yok yani. Gayet uygun fiyatlı parçalar.
  • Çok düşündüm fakat yerli bir marka aldım insallah birdaki sefere

• Yaza bir vosvos la aranıza katılmayı düşünüyorum ama beni düşündüren daha çok ne kadar yaktığı. Bakımı parçası ucuz diye biliyorum ama çok yakıyor diyorlar. Tecrübelisiniz hocam bi aydınlatırmısın beni bu konuda.

Gazlı ne yakar benzinli be yakar

• Benim aracım uzun yolda 17,28 krş/km yaktı. LPG ile tabi. Şehir içi 25-30krş civarı. Benzinde şehir içi 11lt/100km

• $U$PeCT RoCKerS kullanıcısına yanıt
    Gazda gerçekten çok iyi fakat benzin çok kötü :) Her araç yaklaşık böyle yaksa Gazlı alabilirim gibi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SemiÇevik

Gazda gerçekten çok iyi fakat benzin çok kötü :) Her araç yaklaşık böyle yaksa Gazlı alabilirim gibi :)

bakımlarını aksatmazsanız özellikle yağ değişimi,lastik havaları,ateşleme sistemi ve hava filtresi gibi bakımları yapınca araç gerçekten az yakıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    Sizlere güvenip bakımlı bir araç alıcam inşallah yazın ve yaz sonu benzinde sıkıntı yaşamazsam çok güzel günler beni bekler :)

• Bizim aracımız satılık hocam ilgilenirseniz bakabilirsiniz. Sahibinden, klasik otomobiller, Volkswagen , 1303s, Kütahya şeklinde aratirsaniz çıkar.

Yaza anca alıcam hocam ve bütçemi hayli aşmakta :) yoksa konunuzdan aracınıza olan sevginizi ve bakımını biliyorum. Umarım kıymetini bilen birine gider şimdiden hayırlı satışlar
  • araç hala satılmamış, sizden ayrılmak istemiyor bence. soran bakan oluyor mu hiç hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samilton

araç hala satılmamış, sizden ayrılmak istemiyor bence. soran bakan oluyor mu hiç hocam?

Ben satılmasını pek istemiyorum . Şaka bir yana insanlar çok cins olmuş. İstanbula getir, beğenirsek alalım diyen insanlar arıyor. 3bin lira pazarlık teklif edenler de var. Babanla görüştüm 10bine anlaştık diyen kurnaz tilkiler var... Bir de tarafsız olmak gerekirse eğer biz arabanın her yerini yaptırdık ama hiç aksesuar masrafı yapmadık. Öyle olunca insanlar diğer arabalara yöneliyor. Daha 3 ay önce 2 bina ötemizde bir arkadaş ciddi ciddi niyetlendi. Sonra Eskişehirden 11bine(yanlış bilmiyorsam) araç aldı. Hala daha sanayiden çıkmıyor. Komple motor yaptırmış. Araba dıştan çok güzel fakat ciğeri pert. Ben arabama 8bin kilometredir sadece 15TL verip buji kablosu aldım ve kışa girerken 10TL ile akü şarj ettirdim. İnanırmısın diz kapağıma kadar kar yağdı ve o havada dahi tank gibi çalıştı, geceleyin 4-5 gibi çıktım, bizim ana caddede yanlama denemeleri yaptım

Merak ettim burası Eskişehir ankara üzerindeki petrol olabilir mi. Alpu kavşağı dibindeki.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.