Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

hg255 de var nokia da olması gerekiyor aslında tam bilgim yok. DHCP bölümüne bakın oralarda olması lazım

Alıntıları Göster
    Hocam Nokia Modem manualinde görülen dns bölümü modem içinde aktif değil, adamlar dns atmama bile engel olmuş ya şaka gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

Vodafone fiber için hala HG255 modem mi veriyor? 1 yıldır vodafone dayım bu modem ömrümü yedi.. 5ghz de sürekli kopma yaşanıyor. kronik bir sorun. modem fabrika çıkışı arızalı. hatta kendine özel konusu bile var.. Değiştirmeyi düşünüyorum ama başka modem yok ellerinde sanırım.
    Ben de 1 yıldır kullanıyorum. Berbat bir modem. Evdekiler bile şikayetçi.
  • Belki ellerine yeni modem geçmiştir, HG255 harici de veriyordur diye düşündüm. MH e ulaşamıyorum zaten sürekli beklemede. Superonline ellerinde kalan tüm HG255 modemleri Vodafone'a kakalamış belli. Zaten Vodafone etiketini kaldırınca altında Superonline logosu var. Yeni modem de almak istemiyorum, belki değiştirirler başka model ile düşündüm. Ama bana ilk bağlantı yapıldığında HG255 harici bir model modemimiz yok demişlerdi fiber için.

Bir arkadaş şunu yazmış ama evde olmadığım için test edemiyorum. Deneyen var mı?
    HG255 veya diğer modemlerde 5GHZ Wifi de kopma yaşayanlar, ülkelerdeki radar frekanslarından dolayı çakışınca DFS moduna girer ve modem bağlantıyı keser, yeniden bağlanmaya çalışıp, başka kanal atar. 5GHZ de kanal seçimini 36-64 aralığında yaparsanız büyük ihtimal ile sorununuz çözülecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 18 Aralık 2019; 13:37:10 >
  • shockwave error kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yöntemi denediniz mi ? Sonuç olumlu mu acaba ?

• NonFirStep kullanıcısına yanıt
    Dün denedim. 1.5 gündür laptopta 5ghz de kopma sorunu yaşamadım. Emin olabilmek için 1 hafta kadar kullanıp yazmayı düşünüyordum. 60. kanalı seçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 19 Aralık 2019; 19:27:37 >
  • vodafone nokia modem kullanıyorum
    >2 gündür link ışığı yanmıyor
    >müşteri temsilcisini arıyorum bir problem yok diyor, sonra modemde link ışığı yanmıyor deyince arıza kaydı açalım diyor
    >1,8 yıl oldu bugüne kadar böyle bir şey hiç yaşamadım
    >daha önceki kopukluklar da en azından link ışığı yanardı
    >2. gün de moralim alt üst oldu, işe yeni başladım 2 hafta oluyor
    >izin almak istemiyorum pazar günleri izinliyim
    >evde olmazsanız sizlere yardımcı olamazlar diyorlar.
    >belli ki santralden başkasının sinyalini kapatacaklarına benimkini kapatmışlar
    >müşteri hizmetleri yardım konusunda vasat, yetkisizler 3/10
    >kontrat bitmek üzere
    ...
  • whypinkfloyd kullanıcısına yanıt
    Fiber kabloyu çıkarıp yerine iyicene oturtun düzelebilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @luzumsuzdur
    nasıl olacak o?
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    kolayca çıkabiliyor mu?
    Bende o cihazdan yok bir bakın bende başka cihaz var

• Cat kabloyu çıkarıp takmak gibi teknik bilgiye ihtiyaç yok

• NOKIA G-010G-P Fiber ONT cihazla zte router bağladılar. Dns yi nasıl değiştirebilirim? internetin hızını filan göremiyorum. bunları görebilme imkanım var mı?
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    kardeşim vidalıymış, söktüm taktım bir değişen olmadı, yerinden oynamayan modeme çok güzel bir tavsiye verdiniz tebrikler.
    >entry nick uyumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whypinkfloyd -- 20 Aralık 2019; 8:14:7 >
    Benim cihazın arada optik bağlantı kısmı gevşiyor çıkarıp takıyorum düzeliyor görmediğim cihaza telepatik olarak bu kadar tavsiye veririm optik kabloyu nasıl çıkarıp takılacağını soruyorsun birde verdiğim öneriyi beğenmiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: NonFirStep

Hocam bu yöntemi denediniz mi ? Sonuç olumlu mu acaba ?
    Bugün itibariyle sorun devam ediyor. Geçici bir çözüm oldu benim için. 5ghz hala kopmaya devam ediyor. İkinci bir cihaz modeme bağlandığı anda hat kopuyor. Tek çözüm vodafone dan başka bir modem istemek ama sadece HG255 modeli var demişlerdi zamanında bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 20 Aralık 2019; 18:41:51 >
  • Ben 5ghz kanalını değiştirince kopmamaya başladı
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Kaç yaptınız hocam? Dün benimki de çok iyiydi ama bugün eskisine döndü, kopma başladı.
  • Bugün çok anlık kesilme oluyo ilk kez başıma geliyor. Bağlantı gidiyo 10 sn sonra geri geliyor. Bağlantı koptuğu sırada modeme bakıyorum normalde power ve wan ışığı sabit yanar internet ışığı sürekli yanıp söner anlık kopma olduğunda internet ışığı sabit yanmaya başlıyor ve pc'ye bağlı olan lan ışığı sönüyor, bağlantı gelince lan ışığı geri yanıyor.

• Ankara Eryaman'da oturuyorum. Süperonline Fiber bağlı şuan ve 3-5 gün sonra taahhüt sürem doluyor. Hangi servis sağlayıcısına geçiş yapsam diye kara kara düşünüyorum. Vodafone tavsiye eder misiniz?
  • A N K A R A kullanıcısına yanıt
    bende batıkentteyim ve aynı durumdayım sanırım vodafone a geccem, ilk ay ücretsiz 100mbps 105 lira kampayası hala devam ediyorsa en mantıklısı o gibi.
  • 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.