Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Geçen gün eve Vodafone fiber internet hizmeti satmak için birisi geldi. Biraz bilgi verdi. Kartını da bıraktı. Kartta adamın ünvanı olarak Fibermax Tarife Uzmanı yazıyor. Tarifelerle ilgili detaylı bilgi için web sitemize bakabilirsiniz dedi.

Sonra açtım baktım. Önce "Vodafone fiber" diye aradım ve Vodafone'un sitesinde ilgili yere ulaştım. Ama fibermax diye hiç bir ifade yok. Vodafone fiber paketleri diye bir sayfada paketleri anlatmışlar.

Bir de "Vodafone fibermax" diye aradım acaba bu farklı bir şey mi diye.https://vodafonefibermax.net/ diye bir site çıktı. Fiyatlar, paketler falan var.

Şimdi, Vodafone'un fiber hizmetinin adı "Vodafone Fiber" mi, "Vodafone Fibermax" mı? Yoksa, bu ikisi ayrı hizmet sağlayıcı mı?

• angelfacesatan A kullanıcısına yanıt
    Kapıya gelip internet bağlantısı satmaya çalışan hiçbir pazarlamacının hiçbir lafına inanmayın.Hiçbir şekilde ayak üstü sözleşme imzalayıp başınıza bela sokmayın.

Vodafone'un resmi sitesi :
    https://www.vodafone.com.tr/Net/evde-internet.php

Bu site üzerinden kendin de başvuruda bulunabilirsin.
  • bende tt netin fiber modemi var
    6 ay 60 18 ay 70 tl tarifesine geçsem modem istemesem
    nasıl olur.bu arada hattımda vode

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

bende tt netin fiber modemi var
    6 ay 60 18 ay 70 tl tarifesine geçsem modem istemesem
    nasıl olur.bu arada hattımda vode
    Nokia modem veriyor o modem güzel.

• VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    Hocam Vodafone fiber bugün bağlanacak nasip olursa Huawei ve Nokia modem var sanırım hangisini tercih etmeliyim sizce

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar, benim pingim 60-65 arasında, kablonet'ten vodafone'a geçtim SOL altyapısı kullanıyor fakat ping nedeniyle oyunlarda sorun yaşıyorum, kablonette BF V Almanya ping'im 60-65 arasındaydı, şimdi vodafone fiber'e geçtim, aynı ping 80-85 arasına çıktı. PS4 Kablolu bağlı, Kablolu kablosuz farketmiyor hep yüksek pingim var. Ne yapmam gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fth27 -- 5 Aralık 2019; 15:21:7 >
  • Fth27 F kullanıcısına yanıt

vodafone pingleri berbat malesef farklı sunuculardan çok değişik sonuçlar almak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dakina -- 5 Aralık 2019; 17:2:48 >
  • bana zte modem verdiler. birde 2 cihazdan oluşuyor. sizinkilerde iki cihaz mı?
  • Arayıp duruyorlar

• Sınırsız kotasız 100 mbit paketi 69 tl ye kullanıyordum. Taahüt ün bitimine 1 ay kala aradılar aynı şekilde sınırsız 100mbit devam etmek için ilk 4 ay 65 tl kalan 19 Ay 85 tl olarak kabul ettim.

• Eveet aranıza ben de bir problemle katılıyorum arkadaşlar. Neti bağlatalı bir hafta olmadı henüz ve çok değişik bir durumla karşı karşıyayım.

Fiber maxx 99mbit bağlattım apartmanada yeni geldiler zaten. Sorun şu: Modemde bütün ışıklar yanmasına rağmen internet bir anda gidiyor, hiçbir cihazda net yok ünlem ! var. Fakat VPN açınca hoop internetteyim. VPN cihaz nete giriyor ama VPN olmayan cihaza internet yok.

2 defa aradım iki defa mıncıkladılar bir şeyleri fakat şimdilik bir çözüm olmadı.

Benzer sorunu yaşayan vardır illa diye yazıyorum buraya.
  • Vodafone fiber için hala HG255 modem mi veriyor? 1 yıldır vodafone dayım bu modem ömrümü yedi.. 5ghz de sürekli kopma yaşanıyor. kronik bir sorun. modem fabrika çıkışı arızalı. hatta kendine özel konusu bile var.. Değiştirmeyi düşünüyorum ama başka modem yok ellerinde sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: micropod

Eveet aranıza ben de bir problemle katılıyorum arkadaşlar. Neti bağlatalı bir hafta olmadı henüz ve çok değişik bir durumla karşı karşıyayım.

Fiber maxx 99mbit bağlattım apartmanada yeni geldiler zaten. Sorun şu: Modemde bütün ışıklar yanmasına rağmen internet bir anda gidiyor, hiçbir cihazda net yok ünlem ! var. Fakat VPN açınca hoop internetteyim. VPN cihaz nete giriyor ama VPN olmayan cihaza internet yok.

2 defa aradım iki defa mıncıkladılar bir şeyleri fakat şimdilik bir çözüm olmadı.

Benzer sorunu yaşayan vardır illa diye yazıyorum buraya.
    dns ile alakalı birşeyler denediniz mi ? google dns kullanmayı deneyin.
  • arkadaşlar son dönemde fiber bağlantı için HG255 harici modem alabilen oldu mu vodafone dan?
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    sorun tekerrür etmedi henüz, ederse deneyeceğim. Modeme cloudflare dns'si girdim denemek amacıyla çalışır mı diye. Bir bakmam lazım işliyor mu.

Fikir için teşekkürler
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi, yine oldu sorun ve dns girince çözüldü. Neden oluyor acaba çok ilginç.

Sorun şu ki iş bilgisayarıma dns giremeyecegimden mecbur Vodafoneun çözmesi lazım bu durumu.

• quote:

Dediğiniz gibi, yine oldu sorun ve dns girince çözüldü. Neden oluyor acaba çok ilginç.

Sorun şu ki iş bilgisayarıma dns giremeyecegimden mecbur Vodafoneun çözmesi lazım bu durumu.
    Modemin yerel ag bolumune dns adreslerini girin sorun cozulecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

Modemin yerel ag bolumune dns adreslerini girin sorun cozulecektir.

Alıntıları Göster
    Ya ben bulamıyorum ya da bu modemde o bölüm yok(Nokia) . Bir tane dns bölümü var oda yazmaya kapalı idi, Chrome üzerinden inspect özelliği ile açtım ekledim cloudfare dnssi dün ama işlemedi görüldüğü kadari ile.

:/

• quote:

Ya ben bulamıyorum ya da bu modemde o bölüm yok(Nokia) . Bir tane dns bölümü var oda yazmaya kapalı idi, Chrome üzerinden inspect özelliği ile açtım ekledim cloudfare dnssi dün ama işlemedi görüldüğü kadari ile.

:/

Alıntıları Göster
    hg255 de var nokia da olması gerekiyor aslında tam bilgim yok. DHCP bölümüne bakın oralarda olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

hg255 de var nokia da olması gerekiyor aslında tam bilgim yok. DHCP bölümüne bakın oralarda olması lazım

Alıntıları Göster
    Baya kurcalamistim geçen akşam ama bulamadım bir türlü. Manual indirip onda bir taramak lazım. Belki Nokia da komple kapattılar. Akşam eve geçince arayıp deneticem. Biz ip den sorun diyorduk sanırım dns ile ilgili sorun.

• 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.