Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
7.397
Cevap
114
Favori
339.760
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> VodafoneNet >> VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-
Giriş
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: megaforce77

Dün öğleden sonra 100 Mbit 200 gb olan paketle Vodafone fibere geçtim. Kurulum ekibiyle yaptığımız testlerde 13 ms ve 100 Mbit üstü speedtest değerleri alırken onlar gittikten sonra anlamsız şekilde hızda ciddi dalgalanma olduğunu farkettim. 20-25 Mbit hatta bazen 13 Mbit lere kadar hızım düşüyordu. Verdikleri modem haricinde Asus marka modemle yaptığım testlerde de bir süre sonra kendiliğinden tekrar 100 Mbit üzerine çıktıktıktan sonra yine düştüğünü görünce müşteri hizmetlerini aradım. Modemi resetletti, hız normale dönüp defalarca test ettikten bir süre sonra sorunun devam ettiğini farkettim. İnternet kopmadan paket kaybı olmadan hızda inanılmaz düşüş oluyor. Testleri yaparken düşüş yok, zamansız 15-30 dk da bir belirsiz aralıklarla oluyor. Test yaparken 10 Gb gitmiş, önerileriniz varmı arkadaşlar, teşekkürler.
    benimde öyleydi 2/3 aya düzeldi ilk baglattıklarında 40 dı hatta ethernet kablosuyla.şuan 85/90 arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackSmoke -- 18 Aralık 2018; 0:37:23 >
    |
    |

• Binbaşı
    1107 Mesaj

Evet, modem de dahil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    oktayy82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    245 Mesaj

Ben şu an vodafonenette 16mps hız 60 gb akk lı pakete 55 TL ödüyorum. Taahhütüm 2.ayda bitiyor. Vodafonenet arayıp kotasız 8 mps hız için 55 TL teklif edip paketi uzatmak istediler, bir de Akn lı paket tercihi sundular. Benim aylık kullanımlarım 150-200 gb'yi buluyor. Kendimi adil kullanım noktası ile sınırlamak istemiyorum, paket aşımlarında ücretin ne olacağı belli değil, 8mps hız ise yetersiz. Bu yüzden netspeed yada Turknete geçmeyi düşünüyorum. Sizin öneriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Te.k -- 18 Aralık 2018; 0:44:36 >
    |
    |
    Bahsedilenler: burakkosucu
  • Binbaşı
    1107 Mesaj

Kiralama bedeli diye geçiyor. 2 yil sonra geri alıyoruz modemi

|
    |
    sevdayeli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    827 Mesaj

Bu modeme illa para ödemek zorundamıyım ben? Kendi cihazlarım var benim zorunlu isem neden artı ücret olarak alınıyor.Ben sadece paketi almak istiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    burakkosucu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1107 Mesaj

Xdsl altyapıda millenicom yada turknet öneririm. 65 tl verip 8 mbps vodafone yerine, aynı fiyata 35 mbps millenicom daha mantıklı bence.

|
    |
    Te.k kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1107 Mesaj

Bana da aşırı saçma geliyor, bunu ilk modem ücreti gündeme geldiğinde belirtmiştim ama pek dikkate alınmadı

|
    |
    luzumsuzdur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    827 Mesaj

Peki digitürkte ligtvli 100mbps paket mevcut mu?

|
    |
  • Binbaşı
    1107 Mesaj

Sadece ailenin yildizi ve dizi paketi mevcut

|
    |
  • Yüzbaşı
    827 Mesaj

Peki teşekkür ederim

|
    |
  • Binbaşı
    1107 Mesaj

Rica ederim

|
    |
  • Yüzbaşı
    827 Mesaj

Peki artı olarak lig tv istersek verilir mi ?Yani komik gelmesin elimde 100mbps vodafone fiber artı digitürk dizi sinema lig tv 260-270 lira ödüyorum.Daha uyguna bitirebilirsek yapalım.

|
    |
  • Yarbay
    3344 Mesaj
    Superonline ile 2 yıllık taahhütüm 29 Nisan'da bitiyor. 100 MBit 75 GB AKK'li paket.

Şimdi ben bu taahhütü iptal ettirmek istesem, kanunlarda 1 yılı aşkın taahhütlü üyelikler cezai işlem ödenmeden iptal ettirilebilir diyor eğer ilk 1. yıl tamamlandıysa. Ben superonline'ı iptal etmek istiyorum diye aradığımda iptal bedeli çıkartırlar mı? Çıkartırlarsa bu bedelin iptali için THH'ye mi başvurmam gerekecek?

Bu işlem tamamlanıp 1 Ocağa kadar Vodafonedan 100 Mbit 200 GB AKN'li ilk 12 ay 80 tl, sonraki 12 ay 89 TL'li pakete geçmek mantıklı geliyor bana.

Uğraşmalı mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 18 Aralık 2018; 1:54:56 >

TG

CPU Ryzen 5 2600 GPU INNO3D RTX 2070 Super IChill X3 Ultra ANAKART ASUS B450 TUF PRO Gaming RAM GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz KASA Rampage Joyance 4x120mm RBG MONITOR Samsung C27HG70 Freesync 2 HDR 1440P 144HZ
  • Binbaşı
    1311 Mesaj

Muhtemelen çıkartırlar. Ancak ödemenize gerek yok. Youtube'da donanımhaber kanalındaki son videoyu izleyip bilgi alabilirsiniz. Orada da anlatılmış bu durum. Ödemeyip THH gitmek en doğru olanı. İcraya verseler bile itiraz ettiğinizde THH sonuçlanana dek işlem yapmazlar. Ve karar zaten sizin lehinize çıkar.
    |
    |
    filojistoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bizim internetimiz hala 40 mbit

|
    |
    Vodafone dan mesaj geldi akn kalkmış hayırlısı olsun.

Vodafone fiber aboneliğimizle ilgili bilgi alabileceğimiz online bir sistem/uygulama falan yok mu? SOL Hesabım gibi yani.

Orijinalden alıntı: civcivx

Vodafone fiber aboneliğimizle ilgili bilgi alabileceğimiz online bir sistem/uygulama falan yok mu? SOL Hesabım gibi yani.
    www.jetfatura.com
    |
    |
    Kids are like farts, you can only tolerate your own. < / > 10 yıldır dolaştığım ülkeler; < / > EUROPE: TURKEY, GREECE, BULGARIA, ROMANIA, GERMANY, ITALY, FINLAND, NORWAY < / > MIDDLE EAST: UAE, CYPRUS < / > ASIA: AZERBAIJAN, PAKISTAN, CHINA, HONG KONG, SOUTH KOREA < / > ASIA-PASIFIC: THAILAND, INDONESIA, MALAYSIA, SINGAPORE, PHILIPPINES, VIETNAM
  • Teğmen
    142 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, yorumlara bir göz attım ama net olarak anlayamadım.

Kablotv ve uydunet kullanıcısı olarak bu altyapıyı kullanarak süpernet fibermax kullanabiliyor muyum?
    Kullanabiliyorsam hangi hızlara kadar yararlanabiliyorum ve tavsiye eder misiniz?
    |
    |

Orijinalden alıntı: filojistoN

Superonline ile 2 yıllık taahhütüm 29 Nisan'da bitiyor. 100 MBit 75 GB AKK'li paket.

Şimdi ben bu taahhütü iptal ettirmek istesem, kanunlarda 1 yılı aşkın taahhütlü üyelikler cezai işlem ödenmeden iptal ettirilebilir diyor eğer ilk 1. yıl tamamlandıysa. Ben superonline'ı iptal etmek istiyorum diye aradığımda iptal bedeli çıkartırlar mı? Çıkartırlarsa bu bedelin iptali için THH'ye mi başvurmam gerekecek?

Bu işlem tamamlanıp 1 Ocağa kadar Vodafonedan 100 Mbit 200 GB AKN'li ilk 12 ay 80 tl, sonraki 12 ay 89 TL'li pakete geçmek mantıklı geliyor bana.

Uğraşmalı mıyım?
    1.yıl tamamlanmışsa gibi değil , sözleşme süresi 1yıldan fazla olan sözleşmelerde.Yani 13 Aylık , 15 aylık 24 aylık sözleşme yaptın taahüt verdin yani , noldu sözleşme süresi 1yıldan fazla dimi o zaman istersen sözleşmeyi yapar yapmaz cay istersen 3 ay sonra istersen 15 ay sonra , ceza ödemezsin .
    CPU: AMD Ryzen 2600 | MB: MSI B450 Gaming Plus Max | GPU: ? | RAM: XPG 2x8GB 3000 CL16 | SSD: JAMESDONKEY JD12 512GB NVMe | MONITOR: SAMSUNG LC24FG73 24' 144Hz 1Ms | CASE: MSI Mag Vampiric 010M | PSU: GIGABYTE G750H 750W 80 Gold | KEYBOARD: EVEREST KB-G9X | MOUSE: STEELSERIES Rival 105 | PAD: STEELSERIES Qck | HEAHPHONE: LOGITECH G930

HızlıCevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.