Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
115
Favori
540.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    SadeceHosting'e:

İş yerime:

Ankara - Veriteknik:

Ankara - Adanet:

Denizli - Netinternet:

Antalya - Teknet:

İzmir - Netdirekt:

İstediğiniz başka lokasyon ya da özel site/ip varsa onları da test edebilirim.
    Yurtiçi genel ping süreleri yukarıdaki gibi.

Ayrıca dediğiniz gibi kendi routerimi kullanıyorum.

• WoLeRiNe kullanıcısına yanıt
    Vodafone'un kendi altyapisi herhalde. Ping super.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ogulcanbb kullanıcısına yanıt
    Hayır kendi altyapısı değil.
    Sol altyapısında kullanıyorum. Yukarıda bahsetmiştim :)
  • Superonline FTTB-Daireye Cat6 Kablo 25Mbps Fiber internet
    Google.com ve youtube.com PİNG değerleri.

Google.com ve youtube.com Tracert Değerleri.

Not: Vodafone Fibere geçeceğim umarım aynı ping değerlerini alabilirim.

• Bölgeye göre ping değişir sizin ping anormal fazla birazda şans işi her sağlayıcada sorun çıkıyor buda size denk gelmiş inşallah sorun çözülür SS lerle BTK üzerinde şikayet oluşturmayı dene bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim ping baya iyimiş google youtube 22-23 ping alıyorum adsl olmasına rağmen

• Konyada kullanıp memnun olmayan var mı? Bu ay geçmeyi düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HakanG22 H kullanıcısına yanıt
    Superonline Fiberde boyle bir sorun yok. Vodafone omurgasinda problem var. Çözmek için uğraşmıyorlar. Şans işi olmamalı vdsl kullanmıyorum ki şans işi olsun.

Bir de vie.valve.net adresine tracert atar misiniz

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt
    Buyrun hocam:

Tesekkurler hocam. İstanbulda oturup fibermaxta sorun yasayan pek duymadim. Ben Aydindayim. Aydin - İstanbul arasi baya ping var. İzmir Aydin vodafone ve turkcell sunucularina pingim 45ms

• Arkadaşlar bende vodefone'a geçenler tarafındayım. 3 aylık cayma hakkım var ve gayet memnunum şimdilik. Kafama takılan ise akk kalkacağı için 2019 yılından sonra verilecek olan hızlarla ilgili bir gelişme ya da bilgi var mı? Duruma göre hareket edeceğim çünkü bu 3 ay geçmeden.
  • undy1ng kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef kimse düzgün bir açıklama yapmış değil fakat şöyle bir yol izleyebilirsin.
    Eğer ekim veya kasım içerisinde interneti bağlattıysan 31aralığa yetişeciğini düşünüyorum bu sebeple eğer vodafone akkyi kaldırıp kotaya dönerse ozaman kapattırabilirsin bence
  • Bugün kapida bu kağıdı gördüm fibermax adı altında Superonline altyapısı ile gelen İnterneti mi satıyorlar acaba ?

Apartmanda Vodafone a Ait herhangi bir kutu yok

Eğer doğruysa 200mbitlik paketi almak isterdim

• Vodafone superonline, kablonet ve kendi altyapısı üzerinden hizmet verebiliyor. Bu konunun ilk sayfasındaki tarifeler oldukça eski ve vodafone'un kendi altyapısı için geçerli. Vodafone sadece kendi altyapısından 200 mbps verebiliyor. Superonline altyapısından 100 mbps, kablonet altyapısından 50 mbps verebiliyor. Altyapıya göre fiyatlar değişiyor.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Binada hangisi olduğunu nasıl öğrenebilirim acaba şuan Kablonetde 100mbit alabiliyorum binada

• Vodafone kutusu olsaydı kutunun kurulumu, satış elemanlarının gelmesi vs derken büyük ihtimalle haberiniz olurdu. Vodafone genellikle fiber altyapısı olan binalara tekrardan kendi altyapısını kurmuyor. Büyük ihtimalle binanızda sadece kablonet ve superonline altyapısı var. Bu ilanı da o altyapılar için bıraktılar büyük ihtimalle. Güncel kampanyalar şunlar:

https://www.vodafone.com.tr/Net/uc-ay-deneme-kampanyasi.php Superonline altyapısı için "FiberMax" sekmesindeki kampanyaları, Kablonet altyapısı için "Fibermax Her Evde" sekmesindeki kampanyaları seçebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: muslumgurses

Hocam maalesef kimse düzgün bir açıklama yapmış değil fakat şöyle bir yol izleyebilirsin.
    Eğer ekim veya kasım içerisinde interneti bağlattıysan 31aralığa yetişeciğini düşünüyorum bu sebeple eğer vodafone akkyi kaldırıp kotaya dönerse ozaman kapattırabilirsin bence
    Öyle yapacağım zaten hocam sözleşmeye baktım bir şey göremedim. Halimden memnunum şuan muhtemelen ttnet gibi yakında bir duyuru yapacaklardır. Ona göre de devam ya da tamam deriz. Umarım kota sonrası min. hızlar insanları tatmin edecek seviyede yaparlar bir fiyat artışı olmadan.
  • Vodafone fibermax ping sorunu diye arattım baya sıkıntı var. Oyun oynayamayacaksam hiç bir anlamı yok .
  • Merhaba arkadaşlar,

1) Huawei 255 modem kullanıyorum, 2.4ghz bant çekim mesafesinden memnun değilim. Modem içerisinden bir ayar var mı mesafeyi artıracak?

2) Ya da bu modeme dışarıdan anten vs takılabiliyor mu acaba?

3) En son abone olanlara hala huawei 255 mi veriyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sazan84 -- 12 Kasım 2018; 21:42:58 >
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.