Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler bilgi için. Fiber için de iptal dilekçesi gönderdim. Whatsup dan iptal dilekçelerini ve kimlik scanini gönderin yeter dedi Vodafone, enteresan gelişmeler bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -HKN-

Teşekkürler bilgi için. Fiber için de iptal dilekçesi gönderdim. Whatsup dan iptal dilekçelerini ve kimlik scanini gönderin yeter dedi Vodafone, enteresan gelişmeler bunlar.

Vodafone'a mı, superonline'a mı gönderdiniz whatsapp'tan? Vodafone ise superonline'ın iptal dilekçesini istemeleri garipmiş

Normalde süreç şu şekilde işliyor. Superonline hattını kapatıyorsunuz, modemi teslim ediyorsunuz(10 gün içinde teslim edilmezse 250 lira ekleniyor son faturaya). Sonra vodafone'a başvuruyorsunuz, superonline ekipleri vodafone adı altında tekrar evinize gelip yeni modem ile kurulumu yapıp teslim ediyor.

Daha önce superonline iptal edilmeden başvurana vodafone hizmet veremiyordu. Evinize gelen fiber kablodan bir abonelik taşınabiliyor, aynı anda vodafone ve superonline aboneliği taşınamıyor. İptal işleminde de iptal için superonline'a dilekçe gönderiyorsunuz, daha sonra hattınız kısıtlandı diye mesaj geliyor. 0.5 mbit gibi bir hıza düşürüyorlar. Bundan sonra bir hafta içinde superonline arıyor, iptal kesinleşiyor. Bu bir haftalık kısıtlanmış süreçte bile başvuran birisine binanızda port dolu, superonline'ı iptal edin öyle başvurun demişlerdi. Yani tamamen iptal edilmesini istiyorlar. (Binada kullanan kişi sayısı azsa, cihazda yer varsa mevcut kabloyu farklı bir porta aktarabilirler herhalde ama daha bunu test eden olmadı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 16 Nisan 2018; 17:25:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Bu yazdığınız senaryo bende aynen şöyle oldu;

1. Vodafone fibermax hızlı başvuru sayfasından (https://fibermax.com.tr/fibermax-basvuru-sayfasi/) bilgileri doldurdum gönderdim.
    2. Yaklaşık 1 saat sonra Vodefone MH aradı, mevcut superonline dan geçiş yapacağımı belirttim. Adres bilgileri verdim, 1 saat sonra tekrar aradılar ve fibermax a geçişimin sorunsuz olarak yapılacağını bildirdiler.
    3. Geçmek istediğim paketi sordu söyledim.
    4. MH bayan, superonline iptali için iptal dilekçesini ve kimlik fotokopisini verdiğim telefona whatsup dan gönderin dedi. (telefon Vodafone Fibermax a ait)
    5. Bu bilgileri gönderdim ve 1 saat sonra da vodafondan sms geldi ve "abonelik siparişiniz alınmıştır" yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -HKN-

Bu yazdığınız senaryo bende aynen şöyle oldu;

1. Vodafone fibermax hızlı başvuru sayfasından (https://fibermax.com.tr/fibermax-basvuru-sayfasi/) bilgileri doldurdum gönderdim.
    2. Yaklaşık 1 saat sonra Vodefone MH aradı, mevcut superonline dan geçiş yapacağımı belirttim. Adres bilgileri verdim, 1 saat sonra tekrar aradılar ve fibermax a geçişimin sorunsuz olarak yapılacağını bildirdiler.
    3. Geçmek istediğim paketi sordu söyledim.
    4. MH bayan, superonline iptali için iptal dilekçesini ve kimlik fotokopisini verdiğim telefona whatsup dan gönderin dedi. (telefon Vodafone Fibermax a ait)
    5. Bu bilgileri gönderdim ve 1 saat sonra da vodafondan sms geldi ve "abonelik siparişiniz alınmıştır" yazıyor.

Anladım hocam. Takip edelim bakalım ne olacak. Daha önce superonline'dan geçiş yapabilen olmamıştı, belki artık geçiş işini halletmişlerdir.

• vodafone fibermax 100mbit 100gb akn kullanıyorum, normalde ayın 8-10 u gibi kota biter 24mbit hız ile internetim devam ederdi. bu ay kota bitmedi. kullanım detaylarını web den de cep uygulamasından da göremiyorum. acaba akn ile ilgili bir düzenleme falan mı var?
  • Arkadaşlar SOL 3'lü fırsat tarifesinde taahhütüm 2 gün oldu biteli.Mobil hattımı TT'a taşıdım tivibu 1 TL'ye geldi.TV+ plus ile aynı, memnunum.Fiber interneti halletmem gerekiyor Vodafone Fiber Çekirdek aile kampanyasına geçmeyi düşünüyorum.Vodafone fiberi kullanıp memnun olan veya olmayanlar varmı? Yalnız Vodafone Fibere geçersem SOL 'daki sabit hattımı(özel numara) eski operatörü olan TT'a taşımam gerekecek o zamanda aylık sabit ücret (enaz 21 TL) çıkacak.Aslında 8 yıldır SOL'dayım çok çok memnunum , yoksahttps://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/isik-hizinda-3-ay-ucretsiz-fiber-internet-kampanyasi 100GB AKK (sabit hattada hediye her yöne 100 dk veriyor)alıp yola devammı etsem?Kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DIGIL -- 16 Nisan 2018; 21:6:5 >

10 gündür test ediyorum upload olayını ve VDSL hattımda herhangi bir kota olmadığını gördüm.

Kota kullanımları :

Hız testi :

Ama yarın Vodafone MH düşük hız için 7. arayışım olacak ve artık olayı bitireceğim gibi geliyor.3 haftadır 65 Mbps olan hızımı 30 Mbps'e kilitlediler ve müdahele eden kimse yok olaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

10 gündür test ediyorum upload olayını ve VDSL hattımda herhangi bir kota olmadığını gördüm.

Kota kullanımları :

Hız testi :

Ama yarın Vodafone MH düşük hız için 7. arayışım olacak ve artık olayı bitireceğim gibi geliyor.3 haftadır 65 Mbps olan hızımı 30 Mbps'e kilitlediler ve müdahele eden kimse yok olaya.

VDSL de yok gibi görünüyor dediğiniz gibi. Hız için de daha önceki mesajlarınızda hat değerlerinizi paylaşmıştınız. Orda modeme tanımlanan 30 mbit ve hattın alabileceği en fazla hız 30 mbit görünüyordu. Yani şu anda 30'dan yukarıda alamazsınız gibi gözüküyor. 65'ten 30'a nasıl geriledi bu değer bilmiyorum ama, turk telekom vdsl portunu değiştirmiş olabilir, bina içi kablo eskimiş olabilir, çevrede internet bağlatan kişi sayısı artmış olabilir. (Çevrenizde abone olan kişi sayısı arttıkça ulaşılabilir hız düşer. Tabi bu kadar da düşmemesi lazım.)

Vodafone'dan port değişikliği isteyin diyeceğim ama... Hattınızda bir sorun yok deyip geçiştirirler büyük ihtimalle. Port değişikliği talep etseler bile bu talep Turk telekom'a gidecek, onlar değiştirecek... Bu hız düşümünün nedeni Turk telekom'un yaptığı port değişikliği ise, ilk başta onlar değiştirdiyse portu, daha iyi bir porta alırlar mı, bilinmez

Artık bilmiyorum çok canım sıkılmaya başladı ama bu servis bu şekilde devam edecekse ben bu işte yokum ve 24.04.2018'e kadar bu sorun çözümlenmezse eğer KOMPLE iPTAL iÇiN dilekçeyi fakslayacağım gibi duruyor...50 Mbps'e kadar taahhüt vermişim ve 65 Mbps bağlantı sağlamışım aynı hatta ama her nedense durup dururken hattım 30 Mbps'e kilitlenmiş ve açıklama yapan yok MHde...
    Yok bu iş böyle olmaz ...Gereğini yapacağım ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz01

vodafone fibermax 100mbit 100gb akn kullanıyorum, normalde ayın 8-10 u gibi kota biter 24mbit hız ile internetim devam ederdi. bu ay kota bitmedi. kullanım detaylarını web den de cep uygulamasından da göremiyorum. acaba akn ile ilgili bir düzenleme falan mı var?

Telefonuna vodafone yanımda uygulaması kur. Şifremi girince orada kotan ne kadar kalmış görürsün. Diğer yolda jet fatura adresinden görebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: the_hornet

quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz01

vodafone fibermax 100mbit 100gb akn kullanıyorum, normalde ayın 8-10 u gibi kota biter 24mbit hız ile internetim devam ederdi. bu ay kota bitmedi. kullanım detaylarını web den de cep uygulamasından da göremiyorum. acaba akn ile ilgili bir düzenleme falan mı var?

Telefonuna vodafone yanımda uygulaması kur. Şifremi girince orada kotan ne kadar kalmış görürsün. Diğer yolda jet fatura adresinden görebilirsin

Alıntıları Göster
    niye senin şifreni girsin ki kendi kotasını görmesi için?

• quote:

Orijinalden alıntı: gili trawangan

niye senin şifreni girsin ki kendi kotasını görmesi için?

Alıntıları Göster
    Elim sürçmüş. kendi şifresini girecek.

• Teşekkürler vodafone 69 tl ye 24 lük kullancağıma 4 5 katı hızlı internete kavuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

en basit çözüm usb den olan şu anki gibi olan kartlardan fakat ben takılı şekilde gezmek istemiyorum diyorsanız içindekini değiştirebiliyorsunuz fakat uyumluluğuna dikkat edin bazı cihazlar üreticinin dışındaki parçalara izin vermiyor ben böyle bir durum yaşadım hp de bios boot etmedi cihazı kartı çıkartana dek bunlara dikkat edin
    hocam ben asus n10 u başka bir makineye bağladım bu dell marka ekranı filan kırık hurda görünümünde ama sorunsuz çalışan bir makine bunun anakartından mdf kullanarak tahtadan pc yapacağım ve sorun ilginç bir şekilde çözüldü şu an asus n10 wifi kartı ile tam 50 mbit alabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 19 Nisan 2018; 19:16:7 >

• Millet Superonline fiber kullanıyorum taahütüm biticek superonline tarifeleri şuan çöp ve kazık. Vodafone tavsiye edermisiniz ?
  • Merhabalar,

Ben de 6 yıllık Superonline abonesi olarak Vodafone a geçmiştim. Şimdilik memnunum bir sıkıntı yok.

Sormak istediğim, Superonline da iken speedtest.net te ping 9-10 civarlarında idi, vodafone da 25ms nin altına inmiyor.

Hep wifi 5GHZ ile bağlanıyorum. Bu ping süresi hakkında sorun yaşayan var mı?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maqen_07

Millet Superonline fiber kullanıyorum taahütüm biticek superonline tarifeleri şuan çöp ve kazık. Vodafone tavsiye edermisiniz ?
    hocam bende benzer durumdayım. Taahhüdümün bitmesini bekliyorum.

Genelde kullananlar memnun gözüküyor. Zaten işlemleri de sanki Superonline bayilerinin ekipleri yapıyor gibi anlatıyor geçiş yapan arkadaşlar.

Biraz ping konusunda sıkıntı var gibi yani online oyun oynayanlar problem yaşayabilir. Onun dışında yine Superonline da olduğu gibi modem HG255s verildiği için bu modemin wifi si biraz problemli, ama kablolu kullanımda hiç bir problem yok. Bilemiyorum yeni bir marka modem gelir mi önümüzdeki aylarda bende bekliyorum.
  • hknerdr kullanıcısına yanıt
    Sol zamanında seçilen test noktası ile aynı noktayı mı seçiyorsun?
    Vodafone için test sunucusu farklı ise ping farklı çıkabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende Superonline'nın 6 yıllık müşterisiydim ve memnundum.Uygunsuz tarifeler nedeniyle Vodafone fibere geçtim.Şimdilik memnunum.
    Samsung Galaxy Pro S windows tabletimle 5ghz bandından 53 -54 mbps alabiliyorum.100 GB akn 50Mb abonesiyim.Bana da Huawei 255S modem getirildi.Dizüstü bilgisayarımın ise 5ghz desteği yok o yüzden kablosuz 30 mbps hız alabildim ama ona bendeki harici usb wifi kartı takınca oda 2.4 ghz de 52-53 mbps ye ulaştı.Dairemin öteki ucunda salonda yaptığım testlerde yine 5ghz bandında tablet de 52-54 mbps hızları gördüm.Cep telefonum ise (huawei p9) 5ghz de modemin olduğu odada 50-52mbps ,salonda ise 30 mbps hıza erişti.Yani wifi hızınızı etkileyen değişik etkenler var.Bilginize sunarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cunkurd -- 22 Nisan 2018; 21:58:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meke

Sol zamanında seçilen test noktası ile aynı noktayı mı seçiyorsun?
    Vodafone için test sunucusu farklı ise ping farklı çıkabilir
    Evet ve birçok noktada da test ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.