Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WoLeRiNe

Eve geçtiğimde tracert sonuçlarını sizinle paylaşayım.
    Superonline altyapısı ile kullanıyorum.

https://forum.donanimhaber.com/vodafone-supernet-fibermax-ftth-gpon-ana-konu--113242995-131#132149699 mesajından bir ay önceki sonuçlara bakabilirsiniz.
    Hocam linkten önceki sonuçlara baktım ordan jetfatura üzerinden tüketici destek sistemini fark ettim destek sistemine yazı yazıyorum biraz başlarını ağrıtacağım galiba bu işle olmadı BTK ya kadar gider yada bir şekilde taahhüt ücretini ödemeden aboneliği nasıl iptal ettiririm onları bile araştırırım ama ilk önce şu internet omurgasındaki sorunları halletmek için çabalamam lağzım normal olmayan birşey var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Futurisma -- 23 Nisan 2018; 13:8:13 >

• Futurisma kullanıcısına yanıt
     VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

İstanbul Pendik Kurtköy konumundan, Superonline altyapısı ile tracert sonuçları yukarıdaki gibidir.
    İstediğiniz farklı bir lokasyon sonucu var ise, seve seve yardımcı olabilirim.

Ancak altyapımla ilgili özel bir durumdan bahsetmek istiyorum.
    Mevcut altyapım Superonline tarafından kurulmamıştır.
    Superonline'ın satın aldığı MetroNet isimli bir firma tarafından kurulmuştur.
    Oturduğum sitede 2008 senesinden 2014 senesine kadar MetroNet (ki TurkTelekom üzerinden hat almaktaydı) BPL (broadcast over power lines) şeklinde hizmet vermiştir. (Ana switchten çıkan CAT6, elektrik sayacına bağlanıyordu. BPL modemi, istediğiniz prize takarak ethernet kablosunu direkt olarak bilgisayara bağlamanız yeterliydi)
    2014 senesinde Superonline satın aldıktan sonra, sadece ana switchten evlere fiber çekerek FTTH kurulumu gerçekleştirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoLeRiNe -- 23 Nisan 2018; 14:54:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GnCfNrLi

Benimde sorum şu. Uydunetteyken PS da

Yayın paylaşıyordum. VODAFONE a geçeli paylaşım yapamıyorum.

Benimle aynı durumda olan varmı?

Paylaşım testi yapıyorum % 70 80 gayet iyi.

Fakat arkadaşlarım bağlanmıyor

Yardım lütfen 📣📣📣📣📣📣

Alıntıları Göster
    Yardım edecek yokmu 📣📣📣📣📣📣📣📣📣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WoLeRiNe kullanıcısına yanıt
    Siz de Vodafone omurgasına bağlanıyorsunuz.

• 25.04.2018 Tarihinde yaptığım hız testi.

Turkcell altyapısı ile vodafone fiber max a geçtiğime pişman olmak üzereyim.

Bu arada şikayet de çözümlenmiş verdikleri cevap çok basit.

İletmiş olduğunuz bilgilere istinaden gerekli kontroller sağlandığında kota aşımı gerçekleştirmiş olduğunuz için hızınız düşürülmüş olarak görülmektedir.Bu sebepten sorununuza istinaden tarafınıza destek sağlanabilmesi için 30.04.2018 tarihinden sonra tarafınıza teknik destek sağlanabilmesi için modem ve bilgisayar yanında müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeniz rica olunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Futurisma -- 25 Nisan 2018; 21:13:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Futurisma

25.04.2018 Tarihinde yaptığım hız testi.

Turkcell altyapısı ile vodafone fiber max a geçtiğime pişman olmak üzereyim.

Bu arada şikayet de çözümlenmiş verdikleri cevap çok basit.

İletmiş olduğunuz bilgilere istinaden gerekli kontroller sağlandığında kota aşımı gerçekleştirmiş olduğunuz için hızınız düşürülmüş olarak görülmektedir.Bu sebepten sorununuza istinaden tarafınıza destek sağlanabilmesi için 30.04.2018 tarihinden sonra tarafınıza teknik destek sağlanabilmesi için modem ve bilgisayar yanında müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeniz rica olunur.

Benım netde problem var .5-6mb falan cıkıyor .Genel bir problem sanırım

• Destek sistemine ping değerlerim yurt içi ve dışı yüksek diyorum akk ye takılmadan öncede vardı bu ama şuan akk yi bahane ediyorlar. Vofafonede şuan a kadar 1 kere düşük ping gördüm oda 30 ping di ve akk ye yakalanmamıştım hızım 8 mbit oluyordu modene reset atım sorunu öyle çözmüştüm ama ping yükselmişti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arnold Schwarzenegger

Benım netde problem var .5-6mb falan cıkıyor .Genel bir problem sanırım

Alıntıları Göster
    ben de dün 50mbps bağlattım 5-7 arası bir hız alıyordum ping de 100 küsürdü.müşteri hizmetlerini aradım. 50-60 mbps e çıktı hız ping de düzeldi.gece 11 de aramama rağmen açtılar telefonu deneyin bence .
  • asertyu kullanıcısına yanıt
    Aradim bir kac ayar yaptirdilar olmadi sonra gece 1 de duzeldi .Genel bir sorundu sanirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asertyu

ben de dün 50mbps bağlattım 5-7 arası bir hız alıyordum ping de 100 küsürdü.müşteri hizmetlerini aradım. 50-60 mbps e çıktı hız ping de düzeldi.gece 11 de aramama rağmen açtılar telefonu deneyin bence .

Alıntıları Göster
    Ping kaç oldu peki?
  • hknerdr kullanıcısına yanıt
    Ping speedtestte 68 di.23 e düştü.cs go 120 idi 60 a dustu

• bende hala 54 ping
  • Futurisma kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar

Şuanda durum bende bu şekilde.
    Acaba siz CGN havuzunda mısınız?
    Ya da bağlantınızda herhangi bir filtre mi bulunuyor?
    https://github.com/ValdikSS/GoodbyeDPI/releases adresinden GoodByeDPI indirip bir deneyebilir misin?

Ben GoodByeDPI ile birlikte IPv6 Tunnel de kullanıyorum.
    Aşağıya Fransa lokasyonundan IPv6 ve IPv4 ile hız testimi görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoLeRiNe -- 27 Nisan 2018; 21:36:48 >

• quote:

İyi akşamlar

https://github.com/ValdikSS/GoodbyeDPI/releases adresinden GoodByeDPI indirip bir deneyebilir misin?

Sizin de vodafone fibermax kullanıcısı olup düşük ping değerine sahip olmanız. Benden kaynaklı bir sorun olduğuna yada vodafone ile benim bağlantım arasında anormal bir duruma işaret ediyor. Çağrı merkezine her seferde ilettiğim halde. Çağrı merkezindekiler biz bur dan teknik destek kayıtı açsak da 100 pinge ulaşılmadığından teknik servis sorun çözüldü olarak işlemi kapatacaktır cevabı alıyorum. Acaba benim fark etmediğim farklı bir sorun mu var onu çözemedim.

• Bende Vodafone fiber abonesiyim.Bahsettiğiniz sorunları bende yaşadığımdan , bir router özellikli modem ,Asus RT-51U ac750 routerı satın aldım.Yalnız bununla nasıl internete gireceğimi ve ayarları bilmiyorum.Bir arkadaş mac klonlamadan filan bahsetmiş,ben yalnız kullanıcı adımı ve Wan şifremi biliyorum.Bir yardımcı olursanız çok memnun olurum.Sırasıyla,atmam gereken adımları yazarsanız çok makbule geçer.Şimdiden çok teşekkürler.
    Not.Benim aldığım yalnızca router.Birde Asus Rt-51 Adsl-Vdsl modem router var.Birbirlerine çok benziyorlar.Routerın fiyatı 225₺.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cunkurd -- 29 Nisan 2018; 3:12:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cunkurd

Bende Vodafone fiber abonesiyim.Bahsettiğiniz sorunları bende yaşadığımdan , bir router özellikli modem ,Asus Dsl-AC51 kablosuz modemi satın aldım.Yalnız bununla nasıl internete gireceğimi ve ayarları bilmiyorum.Bir arkadaş mac klonlamadan filan bahsetmiş,ben yalnız kullanıcı adımı ve Wan şifremi biliyorum.Bir yardımcı olursanız çok memnun olurum.Sırasıyla,atmam gereken adımları yazarsanız çok makbule geçer.Şimdiden çok teşekkürler.

Hocam alttaki videoyu takip edin, bir iki ufak farklılık dışında aynı olması gerekiyor:

https://www.youtube.com/watch?v=k8bMf_Eber8

Boş bir ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayara, diğer ucunu asus modemin 1. ethernet portuna bağlayın. (En soldaki 1.porttur) Vodafone'un modemine giden wan kablosunu çıkarıp asus'un 2.portuna bağlayın. Videoyu takip edin, aktarım modu ethernet wan seçilen yerde sizden port numarası isteyecek, LAN 2'yi seçin ve video'ya devam edin. Videonun sonunda kurulmuş olması lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Vodafone ping sorunu için salı gününü bekleyeceğim sonra tekrar destek sisteminde sorunu halletmeye çalışacağım. Ankastre den eve gelen fiber kabloyu ücretsiz değiştirmeye çalışacağım tabi değişirlerse ve bunlarla beraber sorun devam ederse. Aboneliği ucuza nasıl iptal ettiririm onun yöntemlerini arayacağım.
  • quote:

İyi akşamlar

CGN havuzu ne demek?

Bir de bahsettiğiniz program ne işe yarıyor?

Teşekkürler

• hknerdr kullanıcısına yanıt
    CGN havuzu demek, hattınıza tanımlanan IP'nin size özel değil de 5 kişiye kadar ortak kullanılan IP'lerin bulunduğu havuz demektir.

Yani CGN IP alıyorsanız IP adresinizi sizle beraber 4 kişi daha kullanıyor. Peki etkisi nedir, hız ve performansı etkilemez ancak IP tabanlı bazı servisleri kullanamazsınız IP Kamera, FTP server gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hknerdr

CGN havuzu ne demek?

Bir de bahsettiğiniz program ne işe yarıyor?

Teşekkürler

Modem arayüzüne girdiğinizde orda yazan ip adresi ile, google'dan ip adresim nedir diye aratıp bir siteye girdiğinizde çıkan ip adresi farklıysa, cgn'desiniz demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 30 Nisan 2018; 22:20:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.