Şimdi Ara

Vodafone Smart Mini Rootlama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
22.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba şu anda elinde Vodafone Smart Mini (Vodafone 875 olarak ta biliniyor) olupta root atmak istiyenler için bir rehber hazırlamak istedim

Uyarı!
    Bu işlemler sonucu telefonunuza gelecek herhangi bir hasardan ben sorumlu değilim.Ancak dediklerimi tamamen düzgün bir biçimde uygularsanız böyle bir sorun çıkmayacaktır. Telefona rom yüklemek ve root atmak için Hafıza kartınız olması gerektiğini unutmayın.Ayrıca root sonucu telefonunuzun garantiden çıkacağını unutmayınız!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recovery Yükleme

Öncelikle telefonumuza custom rom ve root yapmak için bir custom recovery'ye ihtiyacımız var.Bunun için biz de ClockWordMod(CWM) yi kullanağız.

1-) Öncelikle gerekli dosyayı indirin CWM

2-) Dosyayı indirdikten sonra bir klasöre çıkartın,telefonu USB ile PC'ye bağlayın ve telefondan USB Hata ayaklamayı (Ayarlar>Gelişmiş Ayarlar'dan) açın ve klasör içinde bulunan VCOM driverını ve PDAnet driverını yükleyin.

3-) SPA Flash tool klasöründe bulunan Flash Tool'u açın.

4-) Açtıktan sonra Scatter Loading e basın.Çıkan pencerede,arşivi çıkarttığınız klasördeki MT6575_Android_scatter_emmc.txt bulup seçin.

5-) Telefonu kapatın ve USB yi çıkartın.

6-) Telefonun pilini çıkartıp birkaç saniye bekleyin ve tekrar takın.

7-) Flash tool dan Download a basın.

8-) Telefonu USB ye tekrar bağlayıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.

9-) Bittikten sonra (bende olmuştu) telefonunuz kilitli kalabilir.Bu durumda pili çıkartın biraz bekleyin ve tekrar takın.

10-) Recovery ye girmek için Güç tuşu+Ses açma tuşlarına aynı anda basın.İşlem tamam

11-) Herşey bittikten sonra telefonun ayarlarından hata ayıklamayı kapatmayı unutmayın.

Rom Yükleme ve Rootlama

1-) Bu siteden en son çıkan romu seçip indirin.(B1b tavsiyemdir)

2-) İndirdiğiniz rar dosyasını telefonun hafıza kartına atın.(Bunun için telefonu USB ile pc ye bağlayın ve ordan hafıza kartına direk olarak atın)

3-) Attıktan sonra telefonu kapatıp birkaç saniye bekleyin.Ardından Güç tuşu+Ses açma tuşuna aynı anda basarak Recovery'ye girin.

4-) Bu adımlar önemli mounts and strorage ye girip format /system'i seçin (gün tuşu seçme ses açma kısma tuşları yukarı aşağı) ve YES diyin.

5-) En aşağıdan go back diyip en baştaki sayfaya geri gelin ve wipe data diyin.Aynı şekilde yes diyin ve tekrar en baştaki sayfadan wipe Cache diyin.

6-) En baştaki sayfadan install zip from sdcard ı seçin.

7-) Choose zip from sdcard ı seçin.

8-) Hafıza kartına attığınız zip dosyasını bulup seçin.Genelde en altta olur.

9-) Yes diyin ve yüklenmesini bekleyin.

10-) Herşey bittikten sonra En baştaki sayfaya geri gelerek Reboot system diyin.

11-) Herşey bitti telefonunuz artık Rootlandı.

Not:Telefonun açılışında dil ispanyolca olucaktır.Şu an için Türkçe desteği yok ancak ingilizceyi seçip google play store den MoreLocale2 yi indirip türkçe yapabilirsiniz.

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar
    Ben telefonu böyle rootladım vede gözle görülür bir performans artışı gördüm.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir

• bide orjinal romu bir bulsak
    eline sağlık hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h_tunc -- 9 Ocak 2014; 19:04:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_tunc

bide orjinal romu bir bulsak
    eline sağlık hocam

Birazdan orijinal rom'u yükleyeceğim.
    Çalışırsa eklerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inşallah hocam.sabırsızlıkla bekliyorum...
  • Rom yüklemek istemiyorum.

Sadece root etmek istiyorum.

Nasıl yapabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beocan

Rom yüklemek istemiyorum.

Sadece root etmek istiyorum.

Nasıl yapabilirim ?

Acilinden bilgi lazım arkadaşlar ?
  • Beocan B kullanıcısına yanıt
    Bilen yok mu ?
  • Maalesef böyle bir şey şu an için mümkün değil

Ayrıca şu sıralar telefona ROOT atmanızı tavsiye etmiyorum çünkü benim telefonumu çok kastırmıştı.
  • smartmini worldpressten romu indirmiyor link atabilirmisiniz arkadaşlar

• benim bi sorunum var. Download a tıklıyorum ama hala %0 hiç dolmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebo1907

benim bi sorunum var. Download a tıklıyorum ama hala %0 hiç dolmadı.

Download a tıklayın ondan sonra telefonu kapatın pili çıkartın kablo vs hepsini. Sonra pili takın kabloyu bağlayın çubuk ilerleyecek.

• usta dediklerinin hepsini tek tek yaptım ama dolmuyor yapamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YereDusenAdam

Arkadaşlar merhaba şu anda elinde Vodafone Smart Mini (Vodafone 875 olarak ta biliniyor) olupta root atmak istiyenler için bir rehber hazırlamak istedim

Uyarı!
    Bu işlemler sonucu telefonunuza gelecek herhangi bir hasardan ben sorumlu değilim.Ancak dediklerimi tamamen düzgün bir biçimde uygularsanız böyle bir sorun çıkmayacaktır. Telefona rom yüklemek ve root atmak için Hafıza kartınız olması gerektiğini unutmayın.Ayrıca root sonucu telefonunuzun garantiden çıkacağını unutmayınız!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recovery Yükleme

Öncelikle telefonumuza custom rom ve root yapmak için bir custom recovery'ye ihtiyacımız var.Bunun için biz de ClockWordMod(CWM) yi kullanağız.

1-) Öncelikle gerekli dosyayı indirin CWM

2-) Dosyayı indirdikten sonra bir klasöre çıkartın,telefonu USB ile PC'ye bağlayın ve telefondan USB Hata ayaklamayı (Ayarlar>Gelişmiş Ayarlar'dan) açın ve klasör içinde bulunan VCOM driverını ve PDAnet driverını yükleyin.

3-) SPA Flash tool klasöründe bulunan Flash Tool'u açın.

4-) Açtıktan sonra Scatter Loading e basın.Çıkan pencerede,arşivi çıkarttığınız klasördeki MT6575_Android_scatter_emmc.txt bulup seçin.

5-) Telefonu kapatın ve USB yi çıkartın.

6-) Telefonun pilini çıkartıp birkaç saniye bekleyin ve tekrar takın.

7-) Flash tool dan Download a basın.

8-) Telefonu USB ye tekrar bağlayıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.

9-) Bittikten sonra (bende olmuştu) telefonunuz kilitli kalabilir.Bu durumda pili çıkartın biraz bekleyin ve tekrar takın.

10-) Recovery ye girmek için Güç tuşu+Ses açma tuşlarına aynı anda basın.İşlem tamam

11-) Herşey bittikten sonra telefonun ayarlarından hata ayıklamayı kapatmayı unutmayın.

Rom Yükleme ve Rootlama

1-) Bu siteden en son çıkan romu seçip indirin.(B1b tavsiyemdir)

2-) İndirdiğiniz rar dosyasını telefonun hafıza kartına atın.(Bunun için telefonu USB ile pc ye bağlayın ve ordan hafıza kartına direk olarak atın)

3-) Attıktan sonra telefonu kapatıp birkaç saniye bekleyin.Ardından Güç tuşu+Ses açma tuşuna aynı anda basarak Recovery'ye girin.

4-) Bu adımlar önemli mounts and strorage ye girip format /system'i seçin (gün tuşu seçme ses açma kısma tuşları yukarı aşağı) ve YES diyin.

5-) En aşağıdan go back diyip en baştaki sayfaya geri gelin ve wipe data diyin.Aynı şekilde yes diyin ve tekrar en baştaki sayfadan wipe Cache diyin.

6-) En baştaki sayfadan install zip from sdcard ı seçin.

7-) Choose zip from sdcard ı seçin.

8-) Hafıza kartına attığınız zip dosyasını bulup seçin.Genelde en altta olur.

9-) Yes diyin ve yüklenmesini bekleyin.

10-) Herşey bittikten sonra En baştaki sayfaya geri gelerek Reboot system diyin.

11-) Herşey bitti telefonunuz artık Rootlandı.

Not:Telefonun açılışında dil ispanyolca olucaktır.Şu an için Türkçe desteği yok ancak ingilizceyi seçip google play store den MoreLocale2 yi indirip türkçe yapabilirsiniz.

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar
    Ben telefonu böyle rootladım vede gözle görülür bir performans artışı gördüm.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir

Teşekkürler yapmadım ama heyecanla okudum

• dostum çok saol yaptım
  • son bir sorum daha olucak şimdi ben bu root u yaptım türkçede oldu root dan sonra hangi programları indirmem lazım nasıl tema yapıcam bana yardımcı olurmusun.root tan sonra mebude bağzı programlar mesala SuperSu ama bunlara tıkladığımda hata veriyor mesaşlaşmaya tıklıyorum hata veriyor telefon boş boş duruyor.
  • çok sagol romu yukledim de bi sorum olcak yani olurda bi sorun olursa stock roma nasıl döncez yada garianti kapsamına tekrar nasıl sokcaz telefonu?

• Arkadaşlar sizlere tavsiyem root yapmamanızdır. Çünkü hala bir stock ROM olmadığı için orjinaline dönülmüyor. Telefonuna root/ROM yapmamış biri benimle iletişime geçerse sevinirim. Böylece ilk stock ROM u biz yaparız

• yeredusenadam kardeş keşke baştan bana söyleseydin backup alır internete atardım ben sandım vardır stockrom tuh neyse arkadaşlar hala telefonuna yeni ROM yüklenmemiş arkadaşlar bizimle iletişime geçin hem bizim hem de sizin yararınıza olur stock romu biz yapcaz destek :D

• arkadaşlar hala bu işlemleri yapmamış olan arkadaşlar bizimle iletişime geçsin lütfen ben yardımcı olayım

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.