Şimdi Ara

Vodafone Smart Mini Rootlama (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
22.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: YereDusenAdam

Arkadaşlar merhaba şu anda elinde Vodafone Smart Mini (Vodafone 875 olarak ta biliniyor) olupta root atmak istiyenler için bir rehber hazırlamak istedim
     Vodafone Smart Mini Rootlama

Uyarı!
    Bu işlemler sonucu telefonunuza gelecek herhangi bir hasardan ben sorumlu değilim.Ancak dediklerimi tamamen düzgün bir biçimde uygularsanız böyle bir sorun çıkmayacaktır. Telefona rom yüklemek ve root atmak için Hafıza kartınız olması gerektiğini unutmayın.Ayrıca root sonucu telefonunuzun garantiden çıkacağını unutmayınız!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recovery Yükleme

Öncelikle telefonumuza custom rom ve root yapmak için bir custom recovery'ye ihtiyacımız var.Bunun için biz de ClockWordMod(CWM) yi kullanağız.

1-) Öncelikle gerekli dosyayı indirin CWM

2-) Dosyayı indirdikten sonra bir klasöre çıkartın,telefonu USB ile PC'ye bağlayın ve telefondan USB Hata ayaklamayı (Ayarlar>Gelişmiş Ayarlar'dan) açın ve klasör içinde bulunan VCOM driverını ve PDAnet driverını yükleyin.

3-) SPA Flash tool klasöründe bulunan Flash Tool'u açın.

4-) Açtıktan sonra Scatter Loading e basın.Çıkan pencerede,arşivi çıkarttığınız klasördeki MT6575_Android_scatter_emmc.txt bulup seçin.

5-) Telefonu kapatın ve USB yi çıkartın.

6-) Telefonun pilini çıkartıp birkaç saniye bekleyin ve tekrar takın.

7-) Flash tool dan Download a basın.

8-) Telefonu USB ye tekrar bağlayıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.

9-) Bittikten sonra (bende olmuştu) telefonunuz kilitli kalabilir.Bu durumda pili çıkartın biraz bekleyin ve tekrar takın.

10-) Recovery ye girmek için Güç tuşu+Ses açma tuşlarına aynı anda basın.İşlem tamam

11-) Herşey bittikten sonra telefonun ayarlarından hata ayıklamayı kapatmayı unutmayın.

Rom Yükleme ve Rootlama

1-) Bu siteden en son çıkan romu seçip indirin.(B1b tavsiyemdir)

2-) İndirdiğiniz rar dosyasını telefonun hafıza kartına atın.(Bunun için telefonu USB ile pc ye bağlayın ve ordan hafıza kartına direk olarak atın)

3-) Attıktan sonra telefonu kapatıp birkaç saniye bekleyin.Ardından Güç tuşu+Ses açma tuşuna aynı anda basarak Recovery'ye girin.

4-) Bu adımlar önemli mounts and strorage ye girip format /system'i seçin (gün tuşu seçme ses açma kısma tuşları yukarı aşağı) ve YES diyin.

5-) En aşağıdan go back diyip en baştaki sayfaya geri gelin ve wipe data diyin.Aynı şekilde yes diyin ve tekrar en baştaki sayfadan wipe Cache diyin.

6-) En baştaki sayfadan install zip from sdcard ı seçin.

7-) Choose zip from sdcard ı seçin.

8-) Hafıza kartına attığınız zip dosyasını bulup seçin.Genelde en altta olur.

9-) Yes diyin ve yüklenmesini bekleyin.

10-) Herşey bittikten sonra En baştaki sayfaya geri gelerek Reboot system diyin.

11-) Herşey bitti telefonunuz artık Rootlandı.

Not:Telefonun açılışında dil ispanyolca olucaktır.Şu an için Türkçe desteği yok ancak ingilizceyi seçip google play store den MoreLocale2 yi indirip türkçe yapabilirsiniz.

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar
    Ben telefonu böyle rootladım vede gözle görülür bir performans artışı gördüm.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir

Hocam bu telefona yeni rom yüklerken bir yerde hata yaptım sanırım şuan telefon açılmıyor xperia logosu geliyor ve sürekli orda bekliyor.
    Şimdi ne yapmam gerek nasıl düzeltebilirim :)

• Stock rom daha gelmedimi arkadaşlar.
  • Normal hali nasıl bu telefonun acaba? kullananlar biraz bahsedebilirlermi, sorunları nedir, iyi yönleri nedir.
  • arkadaşlar custom rom atarken hard brick olan VF smart mini hiç tepki vermiyordu sarj almıyordu sadece bildirim ışığı yanıyordu.
    uzun uğraşlar sonucu telefonun asıl modelini buldum ALCATEL ONE TOUCH 4010X Bu modele göre birçok stock firmware indirdim olmadı Sp flash toolda 3004 hatası aldım çoğu sitede bu hata donanımsal bir hata oldugu söyleniyordu. bugün birtanede Alcatel one touch 4011X firmware indirdim telefona zorda olsa flashladım telefon açıldı :D ama malesef türkçe dil desteği yok telefon şuan Alcatek one touch glory 2s pro olarak görünüyor sanırım bu model türkiyede yok :/ işinize yararsa linkini bırakıyorum.

Yükleme videosu:http://www.youtube.com/watch?v=eE1sLZXW3HM

Backup/Flash/Root hepsini anlatmıs arkadaş birde firmware linkini vermiş saolsun :D

Firmware:https://www.dropbox.com/s/641m0bemlnszprr/ONE-TOUCH-4011X_130607_backup%20rom.tar.xz

inşallah işiniz görülür.

Olacak Sorunlardan sorumlu Değilim.

• YereDusenAdam kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Lütfen Bİ BAKARMİSiniz şimdi ben aldim telefonu daha hiç root / rom yüklemesi yapmadim stocklaya bilirsiniz ve tek ricam lütfen kolay bir şekilde bana yardım edecek telefonu sadece root yapip root izni isteyen uygulamlar yükliyicem rom la filan bir işim yok lütfen pm atin
    _________________________________________________________________________________________
    TEL : 05535002693
    AD SOYAD : EMİRHAN KEREN
    SEMT : YILDIRIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhankeren16

Arkadaşlar Lütfen Bİ BAKARMİSiniz şimdi ben aldim telefonu daha hiç root / rom yüklemesi yapmadim stocklaya bilirsiniz ve tek ricam lütfen kolay bir şekilde bana yardım edecek telefonu sadece root yapip root izni isteyen uygulamlar yükliyicem rom la filan bir işim yok lütfen pm atin
    _________________________________________________________________________________________
    TEL : 05535002693
    AD SOYAD : EMİRHAN KEREN
    SEMT : YILDIRIM

Pekala en kısa sürede size PM yollarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihazdan bende de var.root yapmadan önce romunu yedeklemem gerektiğini biliyordum fakat hiçbir yerde anlatımını bulamadım.1-2 program denesemde anlatımlardaki seçenekler bu telefonda çıkmıyordu.bende root ladım ve root izni verdiğim bir uygulamadan tele ait yanlışlıkla bir bileşen sildim.şuan play store başta olmak üzere çoğu uygulama telefonu açar açmaz ''zorla kapat'' şeklinde uyarı veriyor.Eğer bir stock rom alabildiyseniz lütfen paylaşın.telefon daha 1 aylık çöp olmasını istemiyorum.teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mabdussamed

cihazdan bende de var.root yapmadan önce romunu yedeklemem gerektiğini biliyordum fakat hiçbir yerde anlatımını bulamadım.1-2 program denesemde anlatımlardaki seçenekler bu telefonda çıkmıyordu.bende root ladım ve root izni verdiğim bir uygulamadan tele ait yanlışlıkla bir bileşen sildim.şuan play store başta olmak üzere çoğu uygulama telefonu açar açmaz ''zorla kapat'' şeklinde uyarı veriyor.Eğer bir stock rom alabildiyseniz lütfen paylaşın.telefon daha 1 aylık çöp olmasını istemiyorum.teşekkürler

Recovery moda girip wipe data ve wipe cache yapın düzelmesi gerek. Stock rom için temiz bir telefona ihtiyacım var bu yüzden biraz bekleyeceksiniz. Kusura bakmayın ancak kimse cevap vermediği için bir türlü stock rom çekemiyorum. Eğer tanıdığınız varsa benimle iletişime geçsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: YereDusenAdam

quote:

cihazdan bende de var.root yapmadan önce romunu yedeklemem gerektiğini biliyordum fakat hiçbir yerde anlatımını bulamadım.1-2 program denesemde anlatımlardaki seçenekler bu telefonda çıkmıyordu.bende root ladım ve root izni verdiğim bir uygulamadan tele ait yanlışlıkla bir bileşen sildim.şuan play store başta olmak üzere çoğu uygulama telefonu açar açmaz ''zorla kapat'' şeklinde uyarı veriyor.Eğer bir stock rom alabildiyseniz lütfen paylaşın.telefon daha 1 aylık çöp olmasını istemiyorum.teşekkürler

Recovery moda girip wipe data ve wipe cache yapın düzelmesi gerek. Stock rom için temiz bir telefona ihtiyacım var bu yüzden biraz bekleyeceksiniz. Kusura bakmayın ancak kimse cevap vermediği için bir türlü stock rom çekemiyorum. Eğer tanıdığınız varsa benimle iletişime geçsin.

en az on kere wipe falan temizledim ve onlarca google play versiyonu denedim ama nafile.son yaptığım sıfırlamadan sonra root yetkisiyle bütün google uygulamalarını sildim öyle kurtulabildim.2 adet v875 vardı biri bende biri de serviste.servisteki ölmeyip kurtulursa size dönerim.bu arada benim cihazda defalarca rom tolbox ve rom manager ile yedek almaya çalıştım.çıkması gereken seçenekler çıkmıyor ve yedek almıyordu.varsa bir anlatımın belki bir şeyler yapabildik.

• kardeş ''Recovery Yükleme'' başlığı altındaki işlemler stock rom oluşturmak içinmi? değilse nasıl alınır.bir cihaz buldum da :)

• quote:

kardeş ''Recovery Yükleme'' başlığı altındaki işlemler stock rom oluşturmak içinmi? değilse nasıl alınır.bir cihaz buldum da :)

Hayır onun için değil.Stock rom oluşturmak tamamen farklı bir işlem.
    Stock rom için skype tan ekleyin beni: myaman34_67@hotmial.com

• hocam skype ekledim.pm attım ama dönmediniz.acil yardımınıza ihtiyacım var
  • Kardeş Ben Flash Tooldan dowloada basıyorum telefonun kablo batarya vs herşeyini cıkarıyorum takıyorum %0 da kalıo ole ltfn yardım edermısınız
  • çok güzel oldu çok sıkılmıştım eskisinden fakat Türkçe rom bulamadım neredeyse hepsini denedim nasıl Türkçe yapabilirim
  • bu romlar falan filan smart 4 mini ye olurmu
  • Beyler rootlarken flash tooldan bootlader dışındaki her şeyi sildim. Vodafone'a götürsem sizce çözüm bulabilirler mi?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: user112233445566778899

Beyler rootlarken flash tooldan bootlader dışındaki her şeyi sildim. Vodafone'a götürsem sizce çözüm bulabilirler mi?
    Teşekkürler.

Ne çözümü? Telefonunuza ne oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

Normal hali nasıl bu telefonun acaba? kullananlar biraz bahsedebilirlermi, sorunları nedir, iyi yönleri nedir.

İyi yanı fiyatına göre inanılmaz performansı. Büyük oyunları bu fiyata oynatması inanılmaz. Rr3 hariç birçok oyunu oynatır. Ama tavsiye eder miyim? Etmem

• YereDusenAdam kullanıcısına yanıt
    işte bootloader dışındaki her şey formatlandı. benim acemiliğim de var işin içinde ne yapabilirim?
    Edit: Format butonuna basınca hepsi gitti işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi user112233445566778899 -- 8 Eylül 2014; 2:14:39 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.